Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
60-65 με 79% Low Pass
80-90% Pass
90%> High Pass
Αλλα τα ποσοστα ειναι πολυ ρευστα πιστεψε με.Ειναι αναλογως πως θα γραψουν οι υποψηφιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Παιδια καλα εγω χαθηκα και λιγο στο Listening.
Hταν και παλουκαρα.
Στο κειμενο του σεγκμεντ με το αλατι θυμαστε τι προκαλει καταστροφη?
Κατι με δεντρα εβαλα εγω.Οτι και καλα καταστρεφονται τα δεντρα.

ναι ελεγε οτι παθαινουν ζημια τα δεντρα στην ακρη του δρομου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zmpaziglas

Νεοφερμένος

Ο zmpaziglas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα. To gcvr μου φανηκε αρκετα ευκολο ειδικα vocabulary cloze και reading. To listening ηταν μαλλον η παγιδα τους για φετος. Εκτος που (κλασσικα) εχανα και γω την προσοχη μου και σκεφτομουν οτι να ναι, στο 2ο παρτ σαν κατι να μην πηγαινε καλα. Οι απαντησεις ηταν περιεργες και σε μπερδευαν λογω ασαφειας? Η κασετα πηγαινε γρηγορα? Δε θυμαμαι καλα καλα απλα μου αφησε μια περιεργη αισθηση στο τελος. To reading ειναι αυτο που φοβαμαι πλεον περισσοτερο ενω πριν τις εξετασεις καθολου (δεν ειχα πιασει ποτε κατω απο 44/40). Αν θυμαστε τιποτα απο το 3ο part listening (τα αλλα ειναι απιθανο να τα θυμαται καποιος) ας βαλει μια γνωμη για να δουμε τι επαιξε τουλαχιστον εκει, γιατι δε θυμαμαι καθολου τις ερωτησεις.
Επειδη απο grammar vocabulary kai cloze δε γινεται να θυμηθεις παρα μονο σκορπια που δεν λενε τιποτα, θα συνεισφερω με τις απαντησεις που πιστευω οτι ηταν οι σωστες στο reading χωρις παλι να μπορω να θυμηθω τη διατυπωση οποτε δεν ξερω ποσο σας βοηθαει να καταλάβετε.

εντομα
-ειναι δυσκολο να μετρηθουν τα εντομα
-μπορουσαν να συγκρινουν τα αποτελεσματα επειδη ακολουθησαν ιδιες μεθοδους περιπου και γεωγραφικες περιοχες
-το προβλημα της ερευνας ηταν οτι εγιναν σε περιορισμενη εκταση στη βρετανια μονο
-στο πειραμα παρατηρησαν οτι ο ρυθμος μειωσης των πεταλουδων ηταν μεγαλυτερος απο φυτα και πουλια
-οι πεταλουδες ειναι χαρακτηριστικες γιατι αντιπροσωπευουν καλα τα εντομα λογω της ευαισθισιας τους
φωτογραφικη μνημη

-ο συγγραφεας πιστευει οτι κακως ονομαζεται ετσι (1η ερωτηση - misnomer ελεγε μεσα το κειμενο)
-αναφερει το σκακι για να συγκρινει δυο διαφορετικους τυπους μνημης
-η περιπτωση με το σκακι αποδεικνυει οτι ειναι ευκολοτερο να θυμασαι κατι που εχει νοημα απο κατι που ειναι ακυρο
-αναφερει το φλας για να δειξει το πως σχηματιζεται η εικονα της eidetic memory στους eidetic τυπους
-οι eidetic τυποι φαινεται οτι το ζουν αυτο που περιγραφουν απο την περιγραφη σε ενεστωτα χρονο
πετρελαιο καναδας
-η αναφορα στη σαουδικη αραβια γινεται να δειξει ποσο σημαντικα ειναι τα αποθεματα πετρελαιου της αλμπερτα (ετσι δε την λεγαν?)
-αυτο που εγινε στην αλμπερτα ειναι οτι αυξηθηκε το κοστος ζωης
-το πετρελαιο της αλμπερτα ειναι περιπλοκο να αντληθει αλλα κερδοφορο (profitable)
-στην πρωτη παραγραφο ο συγγραφεας μας εξηγει τη διαδικασια εξορυξης του πετρελαιου της αλμπερτα
-στη δευτερη παραγραφο το κειμενο μας μιλαει για τα οικονομικα προβληματα της αλμπερτα (ημουν αναμεσα σε αυτο και το αλλο που ελεγε οτι μας μιλαει για τα υπερ κ τα κατα της πετρελαιο-οικονομιας, pros n cons)
ηφαιστεια

-απο τους παγους καταλαβαινουμε για τις εκρηξεις γιατι εχουν μικροσωματιδια απο αυτες
-οι πινακες ζωγραφικης που εγιναν λιγα χρονια μετα απο εκρηξεις ειχαν πολυ υψηλο red/green ratio

αυτα με τις 2 συντομογραφιες (dfi? δε ξερω πως τα λεγαν) δε τις θυμαμαι τις ερωτησεις αλλα βγαιναν ευκολα μεσα απο το κειμενο και ηταν και θετικο που μας αφηναν να υπογραμμιζουμε γιατι εγω ειχα ακουσει πως δεν επιτρεπεται ουτε μιση μολυβια στο τεστμποοκ και ειχα προετοιμαστει αλλιως.
αυτα απο εμενα προς το παρον, καλη επιτυχια σε ολους/ολες και cool ο,τι και αν ειναι τα αποτελεσματα, γιατι η ζωη δεν μετριεται με πτυχια (ακουγεται κλισε αλλα ειναι αληθεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
φιλε τα περισσοτερα δεν τα εχουμε κανει ιδια.
εντομα. εισαι σιγουρος οτι το προβλημα ηταν η εκταση? επισης θυμαμαι να γραφει οτι οι πεταλουδες ειναι πολυ ευαισθητες και ειναι διαφορετικες απο μερικα εντομα
μνημη. εισαι σιγουρος οτι φια αυτο αναφερει το φλασ. ειχα την εντυπωση οτι το εκανε για να συγκρινει
πετρελια. στην 1η παραγραφο δεν μας μιλαει για την φυση του πετρελαιου? οτι ειναι διαφορετικο. δεν μας περιγραφει την διαδικασια εξόρυξης.
στην 2η παραγραφο εβαλα τα υπερ και τα κατα αλλα μαλλον εχεις δικιο εσυ. απλα ειπε οτι η οικονομια ειχε ενα boost.
απο οτι καταλαβα μαλλον δεν περασα, το listening μαλλον το εχω bf μαζι με αυτο :( εκτος αν ειμουν τυχερος εκει
λοιπον, στο κειμενο με τους κολυμβητες εβαλα οτι περνουν αερα γιατι υπαρχει "πιεσμενο" δεν θυμαμαι πως το ελεγε αερας απο πριν. η αρρωστια καταπολεμηθηκε αφερωντας κατι φουσκες. το αναφερει γιατι πολλες κατασκευες γινονται με παρομοιο τροπο (κατι τετοιο ελεγε η απαντηση και το απαντησα εντελως στην τυχη)
στο αλλο με τις καλλιεργιες οτι δεν θα χρειαζονται μεταφορες στις μεγαλεις πολεις, οτι λειτουργουν απο μονα τους (σαν πλεονεκτημα) οτι τα εντομα πεθαινουν απο το κλιμα εκει μεσα, οτι σουλευουν με hydroelectic (που ειναι μαλλον λαθος γιατι ολοι οι αλλοι βαλανε solar)
part 2 πονηρο...αφηστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγω παλι βλεπω αρκετες διαφορες με τα δικα σας και καποια δεν τα θυμαμαι καν οποτε μαλλον λαθος τα εχω! Ο,τι να ναι εβαζα! Εφαγα φλασια στο listening ομως τωρα! Πειτε μου λιγο...στα πρωτα 7 ερωτηματα... εγω θυμαμαι οτι εβαλα B,B,B τα τρια πρωτα και μετα νομιζω A,A,A,A και ελεγα τι κουλο ειναι αυτο?? Εσεις? θυμαστε κατι τετοιο????? Πρωτο part Listening!

αυτα με τις 2 συντομογραφιες (dfi? δε ξερω πως τα λεγαν) δε τις θυμαμαι τις ερωτησεις αλλα βγαιναν ευκολα μεσα απο το κειμενο

ναι ειχε μια ερωτηση γιατι η μια υστερει...(η πρωτη που ανεφερε μεσα στο κειμενο) και θυμαμαι πολυ καλα οτι ελεγε πως δεν ειναι τοσο αποτελεσματικη γιατι δεν μπορουσε να μετρησει πιο παλιες...οχι historical...γαμωτο μια αλλη λεξη ειχε... αλλα στην απαντηση δεν το εβρισκα ακριβως ετσι! Μηπως θυμηθηκε κανεις κατι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μπα δεν θυμαμαι τιποτα απο εκεινο:P ουτε προσεχω την σειρα απαντησεων α,β,α,δ,γ οποτε δεν δεν μπωρο να σε βοηθησω εκει.
γιατι δεν διχνουνε τα θεματα οταν τελειωνουν οι εξετασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zmpaziglas

Νεοφερμένος

Ο zmpaziglas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σιγουρα σιγουρα δε μπορω να πω για τπτ απλως λεω τι μου φανηκε σωστο εμενα. Επειδη μου εμεινε ενα 5 λεπτο ξαναγυρισα στο reading που παντα κανω πρωτο και το κοιταξα ξανα στα γρηγορα. Το μονο που αλλαξα ηταν αυτο για τα πετρελαια και εβαλα οτι μιλαει για προβλημα στην οικονομια της περιοχης αντι για τα υπερ και τα κατα που ειχα αρχικα. Τα αλλα μου φανηκαν οκ αλλα τα θυμαμαι αμυδρα πια για να μιλαω για σιγουρια.

Στο listening να πω μερικα σκορπια ακομα που θυμηθηκα ελαχιστα
αεροστρατα
-τα αεροστρατα ηταν προγενεστερη εφευρεση σε συγκριση με τα αεροπλανα
-σκεφτηκαν να χρησιμοποιησουν την ιδεα στον γαλλικο στρατο
-βρηκαν κατα τυχη την πατεντα
-στην αρχη φοβοντουσαν να ανεβουν πανω σε αυτα οι εθελοντες
κατασκευη γεφυρας - the bends
-η τυπισσα ηταν σημαντικη γιατι συνεχισε την εκπονηση του εργου με τη γεφυρα (τελευταια ερωτηση)
-ονομαστηκε the bends γιατι εμφανιστηκε ταση να λυγιζουν το σωμα τους απο τον πονο οι πασχοντες
-σημερα αντιμετωπιζεται με θαλαμους αποσυμπιεσης (αυτο δε το προσεξα καν οταν το λεγε με τη λογικη το απαντησα)
φυτα σε κτιρια
-τα φυτα στις ταρατσες δεν ηταν επαρκης λυση γιατι συνολικα η εκταση στις ταρατσες ηταν μικρη
-το κτιριο θα εχει αιολικη ενεργεια (αυτο εβαλα εγω αλλα πραγματικα στην τυχη ειχα αφεραιθει παλι οταν το λεγε)

Τεσπες παιδια θα μαθουμε σε κανα διμηνο. Ξερετε μηπως αν στα αποτελεσματα σου λενε ακριβως το σκορ σε καθε παρτ πχ 30/40 grammar η απλα το γενικο βαθμο σε στυλ gcvr = BF / BP / P κλπ?

α ναι μπραβο αυτη η μεθοδος που υστερουσε υστερουσε επειδη μερικες μετρησεις ηταν δυσκολο να εξακριβωθουν γιατι τις ψιλοβαζαν στην τυχη για εκρηξεις που ειχαν γινει πολυ παλια

btw ειναι αεροστατο και οχι αεροστρατο που εγραψα δυο φορες απο βιασυνη :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
α ναι μπραβο αυτη η μεθοδος που υστερουσε υστερουσε επειδη μερικες μετρησεις ηταν δυσκολο να εξακριβωθουν γιατι τις ψιλοβαζαν στην τυχη για εκρηξεις που ειχαν γινει πολυ παλια

α ναι! απλα το ελεγε καπως διαφορετικαη απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πειτε και αλλοι τη γνωμη σας ελευθερα.
Και αν αντιεμτωπισατε καποιο προβλημα φυσικα.
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αποστειλλουμε ολοι μια επιστολη/email στην HAU.

Αλλα και εδω να γραψετε τα παραπονα σας να εχετε κατα νου πως απο την HAU μας διαβαζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άμα είναι έτσι τότε δεν χρειάζεται να στείλεις τίποτα. Εξάλλου δεν μπορούμε να κάνουμε παράπονα παρά μόνο αν αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο listening λόγω κακού ήχου, εγκατάστασης και εξοπλισμού. Δεν ξέρω αν έχεις κάτι άλλο κατά νου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

kk1995

Νεοφερμένος

Ο kk1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά θυμάται κανείς τίποτα από το vocabulary στο form h ;
Θα βοηθούσε πολύ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
https://troktiko.blogspot.com/2010/05/michigan-proficiency.html
https://troktiko.blogspot.com/2010/05/michigan-proficiency_11.html
Aυτά ας ελπίσουμε να πιάσανε τόπο.
Τωρα ο νοών νοείτω.
Ποτε εχετε προφορικα παιδια?
Εγω 23/05 δινω.

και εγω το ελπίζω.
λοιπον, εγω δίνω στις 16 (Κυριακή) και βασίζομαι πολύ σε αυτό. τα gcvr & listening ειναι πολυ κοντά στην βάση και ελπίζω το ένα να περάνει την βάση και το άλλο, έστψ να κόβεται για λίγο. οποτε πρέπει να εντυπωσιάσω την Κυριακή. Κοβονται πολλά παιδια εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στα προφορικα νομιζω ενταξει.Κοβουν αλλα ενα σχετικα μικρο ποσοστο της ταξης του 30%.
Γενικα παντως ενα LP θα στο βαλουνε αν εχεις καποια ευφραδεια και μπορεις να επικοινωνησεις.
Δεν θελουν κατι τραγικο να τους δειξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aπο οσους δωσανε προφορικα περιμενουμε σχόλια και εμπειρίες!
Να βοηθηθούν και οι επόμενοπι στη σειρα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
στα προφορικα το d eιναι borderline fail;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι.Εχεις δωσει προφορικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
εγω οχι 23 μαίου δινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εμενα παντως τα προφορικα ηταν στις 15.(Αυριο)
Αλλα τα αλλαξαν γιατι επεφταν μαζι με το cambridgeκαι δινω στις 23. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top