Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
(Σε όσους δίνουν) Σας έχει έρθει το χαρτί για τις εξετάσεις? Γιατί σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα και ανησυχώ..
σε εμενα δεν εχει ερθει,και ουτε σε καποια αλλα παιδια που ξερω,οποτε δεν χρειαζεται να πολυανησυχουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Ε νομίζω ότι είναι ακόμη νωρίς. Έχετε ένα μήνα μέχρι τις εξετάσεις. Σε εμένα που έδωσα το Νοέμβριο το έστειλαν μια βδομάδα πριν τις εξετάσεις. Οπότε don't worry ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδιά τι θα γίνει με τις εξετάσεις του ecpe που πέφτουν την ίδια μέρα με τις εκλογές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδιά τι θα γίνει με τις εξετάσεις του ecpe που πέφτουν την ίδια μέρα με τις εκλογές?
γιατί, θα γίνουν εκλογές τελικά?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γιατί, θα γίνουν εκλογές τελικά?:whistle:




έτσι λένε οτι θα γίνουν...αλλα΄δεν έχουν προκηρυχθεί επίσημα....τελος πάντων ουτως ή άλλως σε άυτή τη χώρα δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.......:whistle::whistle:Εμένα ήρθε το πτυχίο μου με πήραν τηλέφωνο απο το φροντιστήριο να πάω να το πάρω:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpt.Miller

Νεοφερμένος

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μηπως εχει κανένας past papers για το ecpe Michigan ??:confused::hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το ecce και αν ξέρετε να μου απαντήσετε!:)
Λοιπόν όπως πολλοί έτσι και εγώ δίνω τον μάιο το ecce.Αν γίνουν εκλογές θα αλλάξει η ημερομηνία?? Τα προφορικά δίνωντε και αυτά σε ξενοδοχείο ή αλλού??Το χαρτί που λέει πότε δίνουμε προφορικά πότε θα έρθει περίπου?? Ευχαριστώ!!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το ecce και αν ξέρετε να μου απαντήσετε!:)
Λοιπόν όπως πολλοί έτσι και εγώ δίνω τον μάιο το ecce.Αν γίνουν εκλογές θα αλλάξει η ημερομηνία?? Τα προφορικά δίνωντε και αυτά σε ξενοδοχείο ή αλλού??Το χαρτί που λέει πότε δίνουμε προφορικά πότε θα έρθει περίπου?? Ευχαριστώ!!! :D:D

Μην αγχώνεσαι, είτε γίνουν εκλογές είτε όχι η ημερομηνία δεν αλλάζει. Οι εξετάσεις της Ελληνοαμερικάνικης Ένωσης πραγματοποιούνται σε ιδιωτικούς χώρους όχι σε σχολεία ή άλλα δημόσια κτήρια όπως το ΚΠγ (συνήθως σε ξενοδοχεία). Τα χαρτιά θα έρθουν περίπου 1-2 βδομάδες πριν από τις εξετάσεις και ναι τα προφορικά γίνονται και αυτά σε ξενοδοχείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpt.Miller

Νεοφερμένος

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μήπως έχει κανένας past papers του michigan ecpe:hmm:?help...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δε δημοσιεύονται past papers.Ωστόσο, η ελληνοαμερικάνικη δίνει ενδεικτικό test για ECPE εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cpt.Miller

Νεοφερμένος

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
χάρη πάω στο εδώ και δε μου βγάζει τίποτα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Fixed. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι, είτε γίνουν εκλογές είτε όχι η ημερομηνία δεν αλλάζει. Οι εξετάσεις της Ελληνοαμερικάνικης Ένωσης πραγματοποιούνται σε ιδιωτικούς χώρους όχι σε σχολεία ή άλλα δημόσια κτήρια όπως το ΚΠγ (συνήθως σε ξενοδοχεία). Τα χαρτιά θα έρθουν περίπου 1-2 βδομάδες πριν από τις εξετάσεις και ναι τα προφορικά γίνονται και αυτά σε ξενοδοχείο.

Ευχαριστώ!!! Απλά επειδή πείρα τηλ. στην HAU δεν ξέρουν ούτε αυτοί τι θα γίνει.Ναι τα γραπτα ξέρω ότι θα γίνουν σε ξενοδοχεία, ξέρω και σε ποιό δίνω απλά κάτι είχα ακούσει ότι τα προφορικα θα τα δωσουμε στην ένωση αλλά δεν νομίζω να ισχύει...:hmm:

Και να ρωτήσω κάτι ακόμα η έκθεση θα πρέπει να είναι 1 φύλλο Α4??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ναι τα γραπτα ξέρω ότι θα γίνουν σε ξενοδοχεία, ξέρω και σε ποιό δίνω απλά κάτι είχα ακούσει ότι τα προφορικα θα τα δωσουμε στην ένωση αλλά δεν νομίζω να ισχύει...:hmm:
Τα προφορικά του ECPE, πάντως, δίνονται συχνά στην ένωση.Συνεπώς, δε θεωρώ απίθανο να διεξαχθούν οι προφορικές εξετάσεις εκεί.Εν πάση περιπτώσει, περίμενε το χαρτί που θα τα γράφει όλα.
Και να ρωτήσω κάτι ακόμα η έκθεση θα πρέπει να είναι 1 φύλλο Α4??
Χοντρικά ναι.Και λίγες γραμμές μικρότερη ή μεγαλύτερη να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Και να ρωτήσω κάτι ακόμα η έκθεση θα πρέπει να είναι 1 φύλλο Α4??

Ναι είναι ΠΕΡΙΠΟΥ Α4 (είναι λίγο μεγαλύτερο), είναι ένα φύλλο μπρος-πίσω, εσύ πρέπει αν κάνεις letter να γεμίσεις περίπου τα 3/4 της μπροστά σελίδας ενώ για essay συνήθως πηγαίνεις και γράφεις και στο πίσω μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Λόγω της ανακοινωθείσας ημερομηνίας διεξαγωγής των κοινοβουλευτικών εκλογών στην Ελλάδα, η Ελληνοαμερικανική Ένωση ανακοίνωσε νέες ημερομηνίες διεξαγωγής των γραπτών εξετάσεων ECCE και ECPE του Πανεπιστημίου του Michigan:
ECCE: Σάββατο 26 Μαΐου 2012
ECPE: Κυριακή 27 Μαΐου 2012

- Οι υποψήφιοι που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο προηγούμενο πρόγραμμα εξετάσεων πρόκειται να μεταφερθούν στο νέο πρόγραμμα με ευθύνη της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης.

- Όλοι οι υποψήφιοι θα λάβουν έγκαιρα το ατομικό τους πρόγραμμα προφορικών και γραπτών εξετάσεων.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Κέντρο Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης:
T: 2103680000 (Αθήνα), 2310557600 (Θεσσαλονίκη)
Email: exams@hau.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε δίνουμε προφορικά για ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Όταν έρθει το χαρτί θα μάθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top