Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα θα βγουν έως την Παρασκευή. Για όλους!!

Αλλά δεν ξέρω εάν ξέρετε ότι τα καθυστερούν, γιατί στο ECPE πάντα το ποσοστό επιτυχιας είναι στο σύνολο 60%, δηλαδή η βάση είναι 65%, αλλά εάν δε βρεθεί ποσοστό 60% που να έχει 65%, τότε το χαμηλώνουν το 65%, για να μπορέσουν να πιάσουν το 60% της συνολικής επιτυχίας. Το Νοέμβριο, απ' ό,τι έμαθα, έφθασε έως 50%, για να πιάσουν το 60%. Το ίδιο ισχύει και για το αντίθετο. Δηλαδή, να έχεις πιάσει 65%, αλλά να είναι περισσότεροι από το 60% και να κοπείς.

Είναι λίγο περίεργα, αλλά κι εμένα όταν μου τα είπαν στο φροντιστήριο, έμεινα.

Καλή επιτυχία!
Δεν ισχυει αυτο που λες ή μαλλον αυτο που λενε στο φροντιστηριο. Εδω και 20 χρονια η βαση ειναι 65% και borderline 60%. Γιατι να αλλαξει τωρα? Εσυ αυτο που εγραψες το καταλαβες? εγω οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν ισχυει αυτο που λες ή μαλλον αυτο που λενε στο φροντιστηριο. Εδω και 20 χρονια η βαση ειναι 65% και borderline 60%. Γιατι να αλλαξει τωρα? Εσυ αυτο που εγραψες το καταλαβες? εγω οχι

Και όμως Ρουλάκι ισχύει. Είναι μια από τις πολλές πρακτικές μαρκετινγκ που υιοθετούν οι Αμερικάνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Να αναθεωρήσω;

Στο φροντιστήριο μου το είπαν...

Έτσι κάνουν, γιατί πρέπει να έχουν ένα ποσοστό επιτυχίας 60%. Είναι η τακτική τους... Μπορεί να είναι και για καλό μας αυτό.
Δεν υπαρχει τακτικη. Δεν ισχυει αυτο που σου λενε.

ρε παιδια εγω εδωσα με το φροντηστηριο(ecpe) ,δηλαδη πανω στο χαρτι μου λεει την διευθυνση του φροντηστηριου αλλα εχει εναν κωδικο ο οποιος φανταζομαι οτι ειναι ατομικος. επισης για να μπω να δω τα αποτελεσματα σαν φροντηστηριο χρειαζομαι κωδικο προσβασης και εναν αλλο κωδικο που δεν εχω ιδεα τι ειναι.δεν μπορω να βαλω τον κωδικο μου σαν υποψηφιος?πρεπει να ζητησω καποιο κωδικο απο το φροντηστηριο?ευχαριστω

Τα φροντιστηρια εχουν δικο τουσ κωδικο προσβασης το οποιο λογικα δεν το δινουν στους μαθητες τους. ειναι εμπιστευτικος και ατομικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marymary

Νεοφερμένος

Η Marymary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
α δηλαδη πρωτα θα το μαθει το φροντηστηριο και μετα θα μπω εγω θα δω το αποτελεσμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μην μας τρελένεις cainvklein..παίζεις με την αγωνία μας.. Ακους εκει; 71% ; Ποιος σου το είπε αυτό; Ανοησίες! Η βάση είναι ΠΑΝΤΑ 60-65% . Ισχύει απλά το σύστημα ΙRT που απλά ενα κυκλάκι μπορεί να σου δώσει παραπάνω βαθμούς στο gcvr για παράδειγμα! Πιάσε εσύ 78/120 και 33/50 gcvr - listening αντίστοιχα και είσαι κομπλέ.. Μην μας τρελένεις μόνο.. Αποκλείεται η βάση να ανέβαινε στο 71% . Και στη συνέχεια; Δεν συμψηφίζονται οι ενότητες ώστε να εχουν μέσο όρο 71%. Δεν ισχύει αυτό . Η κάθε ενότητα είναι ξεχωριστή. 645/1000 πρέπει να πιασει περίπου στο gcvr και στο listening κανείς για να περάσει. Μην παίζεις λοιπόν με την αγωνία μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να άλλαξε η βάση. Η βάση δεν είναι απόρρητη πληροφορία, μάλιστα εφόσον πληρώσεις το παράβολο για να δώσεις εξετάσεις εννοείται ότι η βάση δεν μπορεί να αλλάξει εν αγνοία σου κατόπιν εορτής και πόσω μάλλον για τον γελοιωδέστατο λόγο ότι έγραψαν καλά τα παιδιά. Δεν είναι πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι όμως μπορεί να έχεις γράψει 70% και να σου πουν ότι έχεις γράψει 63 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ναι όμως μπορεί να έχεις γράψει 70% και να σου πουν ότι έχεις γράψει 63 :P

αυτό είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Α.

Νεοφερμένος

Η Μαρία Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξερετε ποτε ακριβως βγαινει το ecpe???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ξερετε ποτε ακριβως βγαινει το ecpe???


Δεν υπάρχει σχετική ανακοίνωση.. Το μόνο που ξέρουμε μεσω facebook/twitter : by the end of this week..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ότι να'ναι. 71% είναι πολύ μεγάλο ποσοστό. Αποκλείεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik666666

Νεοφερμένος

Ο nik666666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ενταξει μην τον κατηγορειτε κιολας τον ανθρωπο (calvinclein)!

Οντως, ειπε την γνωμη του για την βαση του ecpe απο εκει και περα οποιος θελει το περνει δεδομενο και αλλος δεν κοιτα τι ειπε αυτο θα το δουμε στο τελος :P....αν και εγω δεν πιστευω οτι θα γινεται αυτο το πραγμα δηλαδη(να ειναι η βαση 70%) γιατι αμα εινα ετσι τοτε θα θελουν σχεδον παντα να κοβονται μερικοι απο το ecpe που ειναι παραλογο γιατι μην χενχατε οτι πληρωσαμε κιολας 180 ευρο.! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να άλλαξε η βάση. Η βάση δεν είναι απόρρητη πληροφορία, μάλιστα εφόσον πληρώσεις το παράβολο για να δώσεις εξετάσεις εννοείται ότι η βάση δεν μπορεί να αλλάξει εν αγνοία σου κατόπιν εορτής και πόσω μάλλον για τον γελοιωδέστατο λόγο ότι έγραψαν καλά τα παιδιά. Δεν είναι πανελλήνιες.

Συμφωνω. Ετσι ειναι τα γεγονοτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roulaki teacher

Νεοφερμένος

Η Roulaki teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μην μας τρελένεις cainvklein..παίζεις με την αγωνία μας.. Ακους εκει; 71% ; Ποιος σου το είπε αυτό; Ανοησίες! Η βάση είναι ΠΑΝΤΑ 60-65% . Ισχύει απλά το σύστημα ΙRT που απλά ενα κυκλάκι μπορεί να σου δώσει παραπάνω βαθμούς στο gcvr για παράδειγμα! Πιάσε εσύ 78/120 και 33/50 gcvr - listening αντίστοιχα και είσαι κομπλέ.. Μην μας τρελένεις μόνο.. Αποκλείεται η βάση να ανέβαινε στο 71% . Και στη συνέχεια; Δεν συμψηφίζονται οι ενότητες ώστε να εχουν μέσο όρο 71%. Δεν ισχύει αυτό . Η κάθε ενότητα είναι ξεχωριστή. 645/1000 πρέπει να πιασει περίπου στο gcvr και στο listening κανείς για να περάσει. Μην παίζεις λοιπόν με την αγωνία μας..

Ακριβως. Το εξηγησες σωστα και απλα. Η βαση ηταν ειναι και θα ειναι 65. borderline 60. και δεν συμψηφιζονται. και δικαιουσε ενα borderline.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex79

Νεοφερμένος

Ο alex79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ειναι δυνατον να εισαι εξεταστρια και να μην ξερεις οτι στο writing και oral ανετα σου ανεβαζουν βαθμο για να μπορεσεις να περασεις???? για να καλυφθει αυτο το ποσοστο του 60%?????? και το αντιθετο ????

η βαση για τα αλλα δεν μπορουν να την πειραξουν..ειναι 65% 78/120 & 33/50 αλλα στα αλλα υπαρχει ενα παιχνιδι εντυπωσεων απο HUA ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart2125

Νεοφερμένος

Ο smart2125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πλέον δεν έχει νόημα να το συζητάμε εφόσον οι βαθμολογίες έχουν είδη καταχωρηθεί και μέσα σε λίγες μέρες (ή ώρες) θα τις μάθουμε έτσι και αλλιώς.
Ωστόσο, for the record, μην αγνοείτε τα όσα λέει ο calvinklein .Την πολιτική αυτή της HAU ,την έχω ακούσει και εγώ απο πολλά και διαφορετικά στόματα.Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ,σίγουρα όμως το γνωρίζουν πολύ λίγα άτομα απο την στιγμή που δεν το έχει ανακοινώσει official η HAU .Σκεφτείτε πόσο άδικο θα ταν αν στις Εξετάσεις του Μαίου έπεφταν πολύ δύσκολα θέματα ,σε σχέση π.χ με τις Εξετάσεις του Νοεμβρίου, και η πλειοψηφία κοβόταν.
Συνεπώς προσπαθούν να έχουν μια αντικειμενική αξιολόγηση των γραπτών.
Τώρα το πόσο αντικειμενικοί θα είναι οι βαθμοί θα το δούμε...
Καλή επιτυχία πάντως σε όλους μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
εφ' όσον περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα, δεν θα έπρεπε να έχει γίνει μία ανακοίνωση επίσημη;
τετάρτη μία μέρα πριν και ακόμα τίποτα.... ή είναι νωρίς για τις επίσημες ανακοινώσεις της hau????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εφ' όσον περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα, δεν θα έπρεπε να έχει γίνει μία ανακοίνωση επίσημη;
τετάρτη μία μέρα πριν και ακόμα τίποτα.... ή είναι νωρίς για τις επίσημες ανακοινώσεις της hau????


δεν εχει βγει ακόμα επίσημη ανακοίνωση πως αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cpt.Miller

Νεοφερμένος

Ο μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μπορει να βγει ανακοινωσει σημερα το απογευμα οτι αυριο θα βγουν τα αποτελεσματα του ecpe:hmm::hmm::hmm::hmm: . Τινα πω ξερω και γω???:P

:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
τώρα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι άγνωστο ποτέ θα βγουν. η ανακοίνωση βγαίνει το απογευμα της προηγουμενης μερας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top