Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

matezis

Νεοφερμένος

Ο matezis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Λοιπόν, από το cloze, σωστά είναι το within a photograph και το thus the name of the rule, για όσους θυμούνται. τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν ήταν και τόσο εύκολο.
Και στο reading το skin είναι το σωστό, όπως είπαν οι περισσότεροι. Οι συντακτικές ερωτήσεις ήταν ευχάριστη έκπληξη, δεν τις είχα ξαναδει στην προετοιμασία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Πάει καιρός που έδωσα, αλλά θυμάμαι πόσο άγχος είχα! :D
Καλή επιτυχία σε όλους! Το καλό με αυτές τις εξετάσεις είναι πως πολλά πράγματα βγαίνουν "εμπειρικά"! Τουλάχιστον εγώ έτσι λειτούργησα και στο ECPE και στο CPE και τα πήρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛΕΝΗ Μ.

Νεοφερμένος

Η ΕΛΕΝΗ Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μήπως θυμάστε κάποια απάντηση στο listening του ecpe;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris Georgiou

Νεοφερμένος

Ο Aris Georgiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πωωω το πήρα πριν δύο χρόνια... είχα τραβήξει άγχος...καλη επιτυχία σε όλους!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apatewnakos

Νεοφερμένος

Η apatewnakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΕCCE :
Παιδιά όποιος έχει δώσει Προφορικά ECCE να μας πει κάποια θέματα........plizzzz:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα...εδωσε ενας μαθητης μου το σαββατο 27 μαιου στις 13 30...ποια φορμα ειχε?γιατι φοβομαστς οτι εβαλε λαθος κουκιδα

Εδωσε ecpe...ξεχασα να το πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

matezis

Νεοφερμένος

Ο matezis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Υπάρχουν 8 φόρμες (Α-Η) για εξετάσεις 2 ημερών. Εγώ που έδωσα 15:00 την Κυριακή, είχα την Η. Άρα ο μαθητής σου είχε μάλλον την C.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSpecial

Νεοφερμένος

Ο SuperSpecial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ έδωσα 27 του μηνός στις 13:30 και είχα την H άρα μάλλον παίζει ρόλο και το που δίνει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io@nna

Νεοφερμένος

Η io@nna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα!! ειμαι και εγω μια απο οσους εδωσαν proficiency..καλα αποτελεσματα σε ολους!! :)
εχει δωσει καποιος απο εσας προφορικα??? εμαθα οτι Αθηνα εχουν δωσει ηδη καποιοι.. εγω δίνω το Σάββατο..ξερει κανεις γενικοτερα κανενα θεμα που βαλαν? γενικως τη θεματολογια .. γιατι ακουσα οτι καθε φορα υπαρχουν 20 θεματα και ανακυκλωνονται στους υποψηφιους..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ansia_1

Νεοφερμένος

Η ansia_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα!! ειμαι και εγω μια απο οσους εδωσαν proficiency..καλα αποτελεσματα σε ολους!! :)
εχει δωσει καποιος απο εσας προφορικα??? εμαθα οτι Αθηνα εχουν δωσει ηδη καποιοι.. εγω δίνω το Σάββατο..ξερει κανεις γενικοτερα κανενα θεμα που βαλαν? γενικως τη θεματολογια .. γιατι ακουσα οτι καθε φορα υπαρχουν 20 θεματα και ανακυκλωνονται στους υποψηφιους..;)

Τα θέματα ήταν εφευρέσεις μαθητών και ποια προτείναμε για βραβειο και το άλλο τοποθέτηση προιόντος σε super market. Γενικά εχουν δύο θέματα ανά ημέρα εξέτασης και εξεταστικό κέντρο και τα εναλλάσουν, σίγουρα θα ειναι διαφορετικά σε εσας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ansia_1

Νεοφερμένος

Η ansia_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν, από το cloze, σωστά είναι το within a photograph και το thus the name of the rule, για όσους θυμούνται. τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν ήταν και τόσο εύκολο.
Και στο reading το skin είναι το σωστό, όπως είπαν οι περισσότεροι. Οι συντακτικές ερωτήσεις ήταν ευχάριστη έκπληξη, δεν τις είχα ξαναδει στην προετοιμασία μου.

Χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρη βέβαια, το within ειναι όταν μια φωτο ειναι μέσα σε μια άλλη a picture within a picture etc. για το συγκεκριμένο έβαλα το on. Μακάρι να ειναι μόνο αυτό το λάθος... το cloze ήταν δυσκολάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Κανείς που να ξέρει στο Listening πως βγαίνει ο βαθμός;(πως παίρνει κάποιος Pass, low pass etc.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κανείς που να ξέρει στο Listening πως βγαίνει ο βαθμός;(πως παίρνει κάποιος Pass, low pass etc.)

Part1+Part 2 μαζι ειναι 50 ερωτησεις
Απο αυτες αν εχεις 33 τουλαχιστον σωστες περνας! (εστω με low pass)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Part1+Part 2 μαζι ειναι 50 ερωτησεις
Απο αυτες αν εχεις 33 τουλαχιστον σωστες περνας! (εστω με low pass)

+ part 3

Χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρη βέβαια, το within ειναι όταν μια φωτο ειναι μέσα σε μια άλλη a picture within a picture etc. για το συγκεκριμένο έβαλα το on. Μακάρι να ειναι μόνο αυτό το λάθος... το cloze ήταν δυσκολάκι...

το on = σημαινει πάνω στην φωτογραφία ενώ το within= μέσα στην φωτογραφία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι ρωτάνε στα προφορικά για ecce?Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα...εδωσε ενας μαθητης μου το σαββατο 27 μαιου στις 13 30...ποια φορμα ειχε?γιατι φοβομαστς οτι εβαλε λαθος κουκιδα

Εδωσε ecpe...ξεχασα να το πω
Εγώ έδωσα τότε και η φόρμα ήταν D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι ρωτάνε στα προφορικά για ecce?Πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;

Στην αρχή σε ρωτάνε κάποια πράγματα για εσένα (π.χ.για τα ενδιαφέροντα σου, για την οικογένεια σου , απλά πράγματα ).Μετά θα σου ζητήσει την γνώμη σου για ένα θέμα και θα σου κάνει ερωτήσεις πάνω σε αυτό το θέμα. Η εξέταση διαρκεί περίπου 10-15 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ.Εχω ακούσει ότι γενικά δεν κόβουν στα προφορικά.Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ας πεί κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ναι συνήθως δεν κόβουν μόνο αν δεν μπορείς να αρθρώσεις λέξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top