Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αμα δεν ξερουμε δεν μιλαμε...:P

Λοιπον δυσκολακι Listening απο οτι ξερω GVR τα θεματα ηταν σχετικα βατα και το λεξιλογιο πιο ευκολο απο περσι.Η εκθεση μετρια σχετικα με αυξηση οριων ηλικίας συνταξιοδότησης και το Report δεν ξερω τι ειχε.

Να δουμε και τα προφορικα αυριο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
το report μίλαγε για την "τραγική" κατάσταση ενός σχολείου και ότι με την οικονομική βοηθεια του δημαρχείου θα λύνοταν πολλά αυτά...

αυτό διαλεξα και εγώ..αρκετά εύκολο...

το gvr αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο reading , ήταν αρκετά εύκολο (τουλάχιστον το voc ήταν πολύ πιο εύκολο από ότι περίμενα) και το listening με εξαιρεση το τελευταίο μέρος, αρκετά εύκολο και αυτό...

τώρα για το speaking που είναι σε 1,5 ώρα, λέει ότι γίνεται συχνά , αν είσαι μικρός σχετικά να σε ρωτήσουν άσχετα από αυτά που είναι στο θέμα, κρίνοντας σε μη ικανό για να τα απαντήσεις (ακόμα και στα ελληνικά)..Μακάρι να συμβεί κάτι τέτοιο και σήμερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αντε καλη επιτυχια στα παιδια που δίνουν και να το πάρουν με τα τσαρούχια!

Στα προφορικα μονο να ευχηθω μην σας τυχει κανα κουλό θεμα και να τα πατε και εκει πολύ καλα!

Καλα σας αποτελεσματα τωρα τον Αυγουστο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ποιον Αυγουστο..μέσα με τέλη Σεπτεμβρίου είπε :(

λοιπόν, τα δύσκολα θέματα τα πέρασε, και με ρώτησε κάτι για το σχολείο...

μπορούσα να τα πάω και καλύτερα, αλλά πιστευώ όλα καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Αυτο που λες για την ψυχροτητα του Michigan ειναι αληθεια!! Αφου ρωτησα εναν απο τους επιτηρητες 2 φορες στο Writing ποση ωρα μας μενει και με εγραψε κανονικα!!! Και νταξ τα πηρα λιγο!! Να ρωτησω??? Τι ειναι αυτο το ΤΙΕ που μου εχει σπασει τα νευρα?????
-----------------------------------------
Και παλι ον τοπικ. Θυμηθκα αλλο ενα θεμα που επεσε. "Ειναι απαραιτητο οταν μαθαινουμε μια ξενη γλωσσα να μαθαινουμε και να την γραφουμε?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ποιον Αυγουστο..μέσα με τέλη Σεπτεμβρίου είπε :(

λοιπόν, τα δύσκολα θέματα τα πέρασε, και με ρώτησε κάτι για το σχολείο...

μπορούσα να τα πάω και καλύτερα, αλλά πιστευώ όλα καλά :)

Aυτοι οι τυποι της HAU ειναι ανεξελεγκτοι...:P

Αφου στο ενημερωτικό φυλλάδιο του ΑLCE Αυγουστο λεει!:mad::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτο που λες για την ψυχροτητα του Michigan ειναι αληθεια!! Αφου ρωτησα εναν απο τους επιτηρητες 2 φορες στο Writing ποση ωρα μας μενει και με εγραψε κανονικα!!! Και νταξ τα πηρα λιγο!! Να ρωτησω??? Τι ειναι αυτο το ΤΙΕ που μου εχει σπασει τα νευρα?????
-----------------------------------------
Και παλι ον τοπικ. Θυμηθκα αλλο ενα θεμα που επεσε. "Ειναι απαραιτητο οταν μαθαινουμε μια ξενη γλωσσα να μαθαινουμε και να την γραφουμε?"

Η HAU παντως πρεπει να κανει κατι για αυτήν την ψυχρότητα.Κατσε να στειλω εγω ενα email στο ELI-UM να επιληφθεί του θέματος.
Εμένα τι να πείς που δεν μπορούσαν να καταλαβουν πως η ημερομηνια γεννησης ειναι λάθος και θα με βγαζαν και τρελό απο πάνω!:P

Επίσης το ΤΙΕ ειναι ενα νεο πτυχιο Αγγλικών Ιρλάνδεζικο το προμοσιον του οποίο το εχει αναλάβει ο Χρήστος...:P:P:P:lol::lol::lol:

Oσο για το "Ειναι απαραιτητο οταν μαθαινουμε μια ξενη γλωσσα να μαθαινουμε και να την γραφουμε?" γιατι με φαινεται λιγο κουλό?Οταν μαθαινεις μια γλωσσα δεν μαθαινεις και την γραφεις?:P:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mario

Νεοφερμένος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ έδωσα advance στις 19 και έπεσε 4ο θέμα με mixed schools δηλ. χωριστά αγόρια κορίτσια ή το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα η κουλαμάρα στα θεματα τους ειναι...ασχολιαστο...:P

Καλα αποτελεσματα οπως και να χει!

Τετοια θεματα ουτε το ΕCPE δεν εχει που ειναι και C2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ποιον Αυγουστο..μέσα με τέλη Σεπτεμβρίου είπε :(

λοιπόν, τα δύσκολα θέματα τα πέρασε, και με ρώτησε κάτι για το σχολείο...

μπορούσα να τα πάω και καλύτερα, αλλά πιστευώ όλα καλά :)

Όταν έδινα εγώ (Ιούνιος 2007) είχανε βγει 20 Αυγούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και φετος γυρω στις 20 Αυγούστου αναμένετε να βγουν!

Περσι (Ιουνιος 08) δόθηκε 28/06 και 26/08 ηταν διαθεσιμα τα αποτελεσματα!

Αρα και φετος κάπως έτσι πρέπει να είναι!

Οπώς και να χει καλά αποτελεσματα να εχετε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Εννοουσε οτι αν πας στην Αγγλια δν θα χρειαστει να γραφεις essai!!! Υπο αυτο το πρισμα δεν ειναι αναγκαιο οταν μαθαινεις αγγλικα να μαθαινεις και να τα γραφεις. Αρκει μονο να ακους να μιλας σωστα και να διαβαζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κατάλαβα τι εννοείς Μακή,αλλά αυτό σαν ερωτηση ειναι κάπως χαζό.
Αλλα τι να πεις Cambridge ειναι αυτό.

Ααα essay και οχι essai:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Συγγνώμη στα ελληνικά δε γράφουμε άρθρα και δοκίμια;Εφόσον πολλοί από τους μαθητές μπορεί να μην ασχοληθούν με τέτοιου είδους θέματα.Τι λέμε ρε παιδιά,μαθαίνεις τη γλώσσα.Ανάγνωση,γραφή κ.ο.κ.Μόνο που το επίπεδο είναι προφίσιενσυ και πρέπει να μπορούν να δια΄χωρίζουν αυτόν που έχει επαγγελματικό επίπεδο στα αγγλικά από έναν απλό ομιλητή.Λογικό μου φαίνεται κιόλας το πτυχίο,γιατί σου ανοίγει πόρτες για σπουδές στο εξωτερικό,όπου το lower προφανώς δεν επαρκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ααα essay και οχι essai:)
Λαθος βιασυνης. ΝΤΡΟΠΗ παιδι προφ.:oops::oops::oops:
-----------------------------------------
Συγγνώμη στα ελληνικά δε γράφουμε άρθρα και δοκίμια;Εφόσον πολλοί από τους μαθητές μπορεί να μην ασχοληθούν με τέτοιου είδους θέματα.Τι λέμε ρε παιδιά,μαθαίνεις τη γλώσσα.Ανάγνωση,γραφή κ.ο.κ.Μόνο που το επίπεδο είναι προφίσιενσυ και πρέπει να μπορούν να δια΄χωρίζουν αυτόν που έχει επαγγελματικό επίπεδο στα αγγλικά από έναν απλό ομιλητή.Λογικό μου φαίνεται κιόλας το πτυχίο,γιατί σου ανοίγει πόρτες για σπουδές στο εξωτερικό,όπου το lower προφανώς δεν επαρκεί.
Η ερωτηση δν ηταν ειδικα για το προφισενσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως οπως και να έχει η ερωτηση δεν είχε καποια βάση και ηταν λίγο tricky.

Τεσπα!
Υπομονη παιδια μεχρι τις 31/07/09 για αν δειτε τα Cambridge Results και να δειτε και πως τα πηγατε στο Speaking!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κ εγω εδωσα για Cambridge CPE κ νομιζω τα πηγα πολυ καλα στα προφορικα!!!! ελπιζω να τα πηγα κ καλα στα γραπτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Καλα και εγω προφ. εσκισα CPE ενω michigan τα ψιλοσκατωσα. Οσον αφορα το CPE στα ακουστικα εχω μαλλον κοπει(55-60%) αλλα επειδη συμψηφιζονται εχω πολλες ελπιδες!!!!
-----------------------------------------
Παντως οπως και να έχει η ερωτηση δεν είχε καποια βάση και ηταν λίγο tricky.

Τεσπα!
Υπομονη παιδια μεχρι τις 31/07/09 για αν δειτε τα Cambridge Results και να δειτε και πως τα πηγατε στο Speaking!
Γελασα πολυ με αυτο το θεμα παντως επειδη το ειχα συζητησει με την γαλλικου μου και ετσι ειχα πολλα να πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως παιδια οπως και να εχει να σας ευχηθώ καλή επιτυχια και καλά αποτελεσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Σε ενα μηνα και κατι βγαινουν τα αποτελεσματα!!! Θα ηθελα να ρωτησω ομως κατι. Οταν εδινα lower fce ειχα δωσει το κινητο μου στο BC και εκει μου εστειλαν οτι πηραν τα χρηματα αλλα και μετα απο καποιους μηνες τα αποτελεσματα!! Ωστοσο φετος δν μου ειχαν στειλει μνμ οτι παρελαβαν τα χρηματα. ΑΡΑ δν θα μου πουν τα αποτελεσματα via sms??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top