Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ναι σε πολύ καλή φίλη μου είχε και αυτή πρόβλημα μεγάλο κιόλας στο Listening.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγώ,έγωσα proficiency και οι εξεταστές μίλαγαν κιόλας και ο ήχος ήταν χάλια!Κλείναμε το ένα αυτί μας για να ακούσουμε καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οι απαντήσεις μου σττο τελευταίο Part του Use of English ήταν
1) "Blueprint"
2) It refers to intuition some artists have
3) "A labyrinth of discoveries"
4) accidents, coincidence (δεν θυμαμαι αν ήταν επιρρήματα ή ουσιαστικά)

Στην περίληψη θυμάμαι πως εντόπισα τέσσερεις διαφορές
1) Film depends on science and technology
2) Film relies solely in the [...] illusions generated by machines
3) Its more complex than other forms of art
4) Film cannot be made at once, in the glimpse of a sudden inspiration within a period of hours/days.

Σχετικά με το Part 3 που έπρεπε να συμπληρώσεις τις λέξεις που ταιρίαζουν σε τρεις προτάσεις παραθέτω όσες θυμάμαι:

1) Show
2) Drawn (για εκείνο με τις κουρτίνες, που ειναι 100% η σωστή απάντηση μιας και είχε πέσει και σε προηγούμενες χρονιές)
3) Fired (100% Σωστό για τους λόγους που αναφέρθηκαν απο πάνω)
4) Tone

Στο Listening θυμαμαι οτι στο Part 2 μεταξύ άλλων έβαλα τις παρακάτω απαντήσεις:

1) Naturalist
2) Seabirds
3) Lecture hall
4) Friendly and .... (δε το θυμαμαι)
5) Mild (για το climate)

Απο οτι θυμάμαι..

1. Bleuprint
2. Art (Και είμαι αισιόδοξος πως αυτο ειναι το σωστο)
3. A labyrinth of discoveries
4. accidents - δε θυμάμαι ποια αλλη

Part 3
1. Show
2. Drawn (Μπορεί και να έγραψα Drawed :( )
3. Fired
4. Tone

Listening

1. Naturalist
2. Wildlife (γιατί δεν μπορούσα να ακούσω αν έλεγε γλάρους η φώκιες :( )
3. -
4. -
5.Mild climate
6. travel insurance

Στο listening ξέρω οτι δεν τα έχω πάει καλά..
Πόσο είναι το minimum % που μπορώ να έχω ωστε να συμψηφιστεί και να μην κοπώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω εδωσα περδυ ΦΣΕ και ειχα τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ προβληματα. Πηρα στο βρετανικο συμβουλιο αλλα ετσι κι αλλιως δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα. Αγαπητή Βουλαθ. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αιτηση για special consideration με ένα τηλ στο Βρετανικο συμβουλιο στη σαλονικα η Αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoula...

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
κατ αρχας το listening ειναι άλλο σε κάθε περιοχη..ειχε κανείς το A στο listening??A, και κάπου στο μέρος 3 στο use δεν έμπαινε και το στοοδ??stand up for myself έλεγε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου λενε οτι καταργηθηκε το advaced?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το CAE φυσικα υφίσταται σαν πιστοποιητικο!
Οπως και ολα τα Γ1 απο τους υπόλοιπουν φορείς...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
μια γνωστη μου ηθελε να δωσει advanced και της ειπαν οτι καταργηθηκε και παει για το αλλο το proficiency
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια σε εμας ακουγοταν αρκετα καλα!!! Στο part 1 θυμαται κανεις στην ερωτηση που ελεγε αν αυτη νιωθει regretfull, offended ,proud ποια ηταν η απαντηση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω polar bears εβαλα,οχι seabirds!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τεσπα,δε βαριεστε ο,τι γραψαμε γραψαμε.και και για τα προφορικα τωρα να τους ταπωσουμε :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
για να ζηλεψετε,οταν ειχαμε δωσει εμεις ειχαμε ακουστικα ο καθενας και μας εβαλαν να ακουσουμε ενα τραγουδι για να ρυθμισουμε την ενταση οπως θελουμε!!:P:D
παντως ειναι παραξενο,γιατι παντα στα αγγλικα(περα απο τα κρατικα)μας ρωταγαν αν ειναι οκ ο ηχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εμας, ολα ηταν μια χαρα. Ουτε παρασιτα, ουτε τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Παιδια σε εμας ακουγοταν αρκετα καλα!!! Στο part 1 θυμαται κανεις στην ερωτηση που ελεγε αν αυτη νιωθει regretfull, offended ,proud ποια ηταν η απαντηση???

Ποιες είναι οι πιθανότητες να έχουν ακούσει το ίδιο πράμα με σένα?

Ή ακούν όλοι το ίδιο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ρε παιδιά δεν έχουμε όλοι ακουστικά!Είναι σαν να παίζεις drums χωρις ακουστικά και μετά με ακουστικά!Που ακούς καλύτερα?Στον αέρα ή σε επιφάνεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaede

Νεοφερμένος

Η kaede αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μαλλον στο φροντιστηριο μας δε ξερουν τι τους γινεται! μας ειπαν οτι στο cambridge ΔΕ συμψηφιζονται και οτι στο michigan συμψηφιζονται αρκει να μην εχεις κοπει σε περισσοτερα απο 2..κ προφανως θα πρεπει να τα χεις παει τελεια στα αλλα :iagree:
μακαρι, τι να πω, απλα βλεποντας το ρεαλιστικα λογικα με εκοψαν, γτ δεν ελεγα κ τπτ φοβερο στα αλλα parts.:(
το listening ηταν οντως οτι ναναι...
αντε τωρα μενει Michigan..μονο που σκεφτομαι το 40λεπτο προφορικα νεου τυπου με λουζει κρυος ιδρωτας! καθολου δε το μπορω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsis

Νεοφερμένος

Ο gsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά θυμάστε στο reading εκεί με τις παραγράφους που μπαίνουν ενδιάμεσα στο κείμενο, ποιες ήταν οι απαντήσεις; Εγώ άφησα το Ε απ'έξω (έλεγε κάτι για Photographer μέσα...). Στο πρώτο θυμάμαι καλά ότι έβαλα το C και στο δεύτερο νομίζω το Η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoula...

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
απ οτι θυμαμαι στα πρωτα τρια ηταν c, h, g, αλλα το e καπου το έβαλα σίγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoula...

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
εδωσα κ εγω σημερα για το cambridge κ εχω να πω πως ενω σε γενικες γραμμες δε μου φανηκε δυσκολο το listening που ενω τα παω καλα κ το περναω παντα μου φανηκε δυσκολο :/ εκανα το τεστ Α στο listening δεν ξερω τι ειχατε οι υπολοιποι. επισης στο use εβαλα εκει που ελεγε για το building εβαλα τη λεξη stood δλδ
he stood up for him self
κ
the building stood there for years
κατι τετοιο τεσπα!:P
-----------------------------------------
επισης kaede ναι συμψηφιζονται τα papers ειδικα στο cambridge ειναι αρκετα ευνοικα τα πραγματα μπορεις να περασεις απο το μεσο ορο που βγαζεις. στο michigan ξερω οτι αν κοπεις σε ενα part πρεπει να εχεις high pass σε καποιο αλλο. οποτε μην ανησυχεις πολυ για το οτι μπλοκαρες. οταν εδινα εγω για advanced michigan ειχα κολλησει εντελως σε ενα part και δεν ηξερα τι να πω στην εξεταστρια αλλα με περασε επειδη λογικα ειδε πως ηξερα να μιλαω κ ειχα κολλησει.
κ εγω το stood εβαλα!!!:)κι εγω το A listening ειχα...πες τι έβαλες αλλα όχι ιδιαιτερα τα γράμματα γιατι δεν τα θυμαμαι:(...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μάπως θυμάστε καθόλου τι έλεγε το c????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top