Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dawn7

Νεοφερμένος

Η Dawn7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Dawn7--->Στα 3 με τις λέξεις πήγαινει σίγουρα ενα voice,και set
πόσο σίγουρο είναι το set? γιατί το έβαλα!:D

Στο Reading (σ'εκείνο το Part που έπρεπε να βάλεις τις παραγράφους στη σωστή σειρά) αυτή ήταν η σειρά των απαντήσεων μου:
D
H
G
A
F
B
E
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστές βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.williams

Νεοφερμένος

Η e.williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χμ....τι να σου πω κ εγω δε θυμαμαι κ πολλα απο το listening ειδικα απο το πρωτο part που μου φανηκε αθλιο. θυμαμαι οτι εβαλα στο part 2 καποια κενα οπως : success rates,warehouse,planning permission,island,footaball ground κλπ...στο part 3 που μου φανηκε πιο ευκολο εβαλα οτι τον χρηματοδοτησε η γυναικα του,το καρφι το ειχε μαζι του επειδη του θυμιζε καποιους αλλους explorers,εκανε το ταξιδι για να συνεχισει την παραδοση της οικογενειας, και απο το part 4 τιποτα...
αυτα θυμαμαι μονο μεσα στη συγχιση μην περιμενεις κ πολλα :P

οσο για το speaking....αν δωσει καποιος κ μπορει να γραψει εδω τι θεματα επεσαν it would be much appreciated :) εγω προσωπικα δινω στις 31. τεσπα καλη επιτυχια σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μαλλον στο φροντιστηριο μας δε ξερουν τι τους γινεται! μας ειπαν οτι στο cambridge ΔΕ συμψηφιζονται και οτι στο michigan συμψηφιζονται αρκει να μην εχεις κοπει σε περισσοτερα απο 2..


τι λεει ρε,αναποδα σας τα ειπανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Dawn7 εχουμε,αν οχι ακριβως,στο μεγαλυτερο μερος τα ιδια!!!!:jumpy:ετσι τα εβαλα!!
D
H
G
σιγουρα!

ρε παιδια tone ηταν,αποκλειεται voice!γι'αυτο βαζω και το χερι μου στη φωτια :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι ρε συ!
Το Γ1 ισχυει κανονικα!
Ποιος της το πε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex93

Νεοφερμένος

Ο Alex93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια εγω νομιζω στο use οτι ηταν stepped up to back his arguments k stepped aside to let the old man pass στο 2ο απο τα gapped sentences.
Καλη επιτυχια σε ολους btw
-----------------------------------------
κ περα απο αυτο ξεχασα να ρωτησω αν καποιος απο σας ξερει αν ειναι οντως τοοσο κακο που εγραψα 500 λεξεις στ σκατο proposal.
thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ελα βρε τωρα μην ανταλάσσετε και ΟΛΕΣ τις απαντησεις!
Θα σας πιάσει το αγχος πριν την ωρα του...
Μεχρι τις 31/07 που θα βγουν τα Results έχετε χρόνο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aντε παιδια Καλα αποτελέσματα σε ΟΛΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω παντως προτιμάω να εχω ακουστικά παρά να ακουω απο κανά τεράστιο μεγάφωνο..:P
Mε τα ακουστικά μπορείς να ακούσεις και τη παραμικρή λεπτομέρεια σε αντιθεση με τα μεγαλα μεγαφωνα που παραμορφώνουν τον ήχο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω εδινα προφισ. του κειμπριτζ και ητανε πιο καλα και απο αυτα που εκανα στο μαθημα. ακοθγοντουσαν ολα τελεια λεσ και τα χαμε μεσ τα αυτια μας. και ολη την ωρα δεν ακουστηκε ουτε ψιθηρος ουτε απο επιτηρες ουτε απο εμας. Αλλ στο τελος που μεταφεραμε απαντησεις εγινε πανικος...δεν μαζευονταν μερικοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
οποιος εδωσε ας γραψει εντυπωσεις και θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sub

Νεοφερμένος

Ο sub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια εγω νομιζω στο use οτι ηταν stepped up to back his arguments k stepped aside to let the old man pass στο 2ο απο τα gapped sentences.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως το σωστό είναι "stood"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Μπορει να της ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο για να δωσει prof(οπως ηταν παλια αν δεν ειχες περασει με καλο βαθμο το lower)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
αν και ολα αυτα δεν εχουν νοημα γιατι μπλοκαρα στο 3ο παρτ του σπικινγκ χτες οποτε μαλλον κοπηκα. τι μαλλον δηλαδη..τζαμπα η σημερινη προσπαθεια. ρε παιδια υπαρχει καποιο επισημο σαιτ που να λεει αν συμψηφιζονται τα πειπερς η οχι??? και για το κεμπριτζ και για το μισιγκαν, το καθε φορουμ λεει το μακρυ του και το κοντο του!!
Ti έπεσε ??????
ΦΟΒΑΜΑΙ . . . :(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Οχι ρε συ!
Το Γ1 ισχυει κανονικα!
Ποιος της το πε αυτο?
εχει καταργηθει το alce εδω κ τρια χρονια τωρα τι να πω?
ετσι ακουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaede

Νεοφερμένος

Η kaede αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ti έπεσε ??????
ΦΟΒΑΜΑΙ . . . :(:(:(:(:(:(

2o part: 4 φωτός για modern society, τελείως άκυρες (σπίτια κ ιπτάμενοι κουστουμάτοι άνθρωποι, παιδιά που σκαρφαλώνουν σε λάστιχα, μια garden city k μια ακόμα), είχαμε να τις σχολιάσουμε όλες κ να προτείνουμε άλλες 2. πφφ.
η άλλη ομάδα έτυχε μια φωτό με παιδιά που παίζουν μες στη βροχή κ τη λάσπη με ομπρέλες κλπ, και να πούνε τι "ακούνε" από την φωτό

3ο part: καρτελα 1:πως μπορούνε οι διαφορετικοί (?) άνθρωποι να συνεισφερουν στην αισθηση μιας κοινωνιας η κατι τετοιο. τα 3 hints ηταν "police, teachers, neighbours"
καρτελα2: ποσο σημαντικο ειναι το teamwork (δε τη θυμαμαι ακριβως) με hints "work, home, και κατι αλλο". εγω κολλησα σαυτη τη γελοιοτητα. τραυλιζα ενα ολοκληρο λεπτο τη λεξη work κ δε μπορουσα να πω ουτε τη λεξη συνεργασια :Ρ χαλια. μεχρι που ρωτησε την φιλη μου. αποτι ακουσα καποιος ανεφερε κ για το σχολειο κ μετρησε θετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Να'μαι κι εγώ :)

Χωρίς να κοροιδευόμαστε, τα θέματα φέτος ήταν εύκολα! Το reading, αν και όλοι το φοβόντουσαν ήταν πολυ΄κατανοητό πιστεύω. Στο use ήταν όλα πανεύκολα! Πραγματικά βρε παιδιά! Τα blanks ήθελαν λίγη σκέψη. Το word formation... αν αξαιρέσεις το strange που δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό έμπαινε ήταν εύκολα και αυτά.! Το 3-meaning ήταν κάπως αλλά εγώ που δεν βρίσκω τίποτα συνήθως κατα΄φερα καιο βρήκα κάποια.
θα ήθελα να σας πω ότι δεν υπάρχει φράδη "set the tone" ! "set the tune" είναι η φράση. Δεν ξέρω αν είναι αυτό το σωστό! Απλώς set the tone δεν το λένε. Και τα transformations γελοία. Μην σχολιάσω το part 5! Όλο βρες τη λέξη και βρες τη φράση ήταν! Τυχεροί είμασταν φέτος!

Έκθεση... το mandatory proposal ήταν έυκολο και είχα γράψει τόσες ίδιες εκθέσεις. Στα επιλογής ήταν περίεργα θέματα αλλά Οk και εκεί. Έγραψα το "Kindness is the most important quality of all"!

Προσωπικά, δεν πήγα καλά στο listening αλλά θα φορτσάρω στα προφορικά και θα αναπληρώσω του βαθμούς... και ευελπιστώ να έχω περάσει :D

Καλά αποτελέσματα:bye:
-----------------------------------------
Επίσης, αν θέλει κάποιος που έχει δώσει προφορικά να λέει - όμορφα - τι έχει πέσει! Στις 25 δίνω... να μαζέψουμε κανένα θεματάκι μέχρι τότε! Να 'ναι καλά οι τουρίστες που έχουν καταλάβει όλα τα ξενοδοχεία στο νομό Ηρακλείου και δεν βρίσκουν αίθουσα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsis

Νεοφερμένος

Ο gsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να'μαι κι εγώ :)

θα ήθελα να σας πω ότι δεν υπάρχει φράδη "set the tone" ! "set the tune" είναι η φράση. Δεν ξέρω αν είναι αυτό το σωστό! Απλώς set the tone δεν το λένε. Και τα transformations γελοία. Μην σχολιάσω το part 5! Όλο βρες τη λέξη και βρες τη φράση ήταν! Τυχεροί είμασταν φέτος!

https://idioms.thefreedictionary.com/set+the+tone

Αν βάλεις στο google set the tune δεν βγάζει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.williams

Νεοφερμένος

Η e.williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ααα :(
αυτα τα θεματα που λες οτι επεσαν στο speaking μου φαινονται απαισια!ευχαριστουμε για την πληροφορηση παντως!:)
επισης ειμαι σχεδον σιγουρη οτι η ζητουμενη εκφραση ειναι set the tone γιατι το αλλο που ζητουσε ηταν : people don't like his tone . εκει δε νομιζω οτι θα μπορουσε να πει his tune..
εγω στην εκθεση εγραψα αυτο με το kindness ομως μαλλον εκανα ενα τραγικο λαθος απο το αγχος μου. ενω ελεγε στο τελος write your article,εγω το εγραψα σε μορφη letter στο περιοδικο, δλδ αρχισα με dear sir/madam κ μετα διηγηθηκα το γεγονος οπως σε λιστα με γραμματα αναγνωστων...εγραψε κανεις το ιδιο θεμα για να μου πει πως το εκανε? υπαρχει περιπτωση να μου το πιασει ολο λαθος? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top