Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
K εγω τ ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
το ωραιο ειναι μου στελνει ο απεναντι τη σβηστηρα και ρωταγε τι παει.γραφω interview.το κοιταει,το ξανακοιταει,το ξανακοιταει,το ξανακοιταει(:lol:)και εβαλε τη σβηστηρα στην κασετινα :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
νομιζω και εγω αυτο εβαλα.it is not his nature to be late(μπορει να εβαλα και of being late αλλα δεν ειμαι σιγουρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Open-minded

Νεοφερμένος

Η Open-minded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ΣΤΟ LISTENING...στο πρώτο part δεν είχε πολά c?
-----------------------------------------
η φράση με τισ 4 λέξεις θυμάστε πια ήταν?
(περίπου)
-----------------------------------------
Please!!!Πραγματικά θα μου φύγει ενα άγχος αν μαθω τι ηταν τελικα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Open-minded

Νεοφερμένος

Η Open-minded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
it is not my nature δεν ήταν?Με με τρομάζεις τώρα!!!!!
-----------------------------------------
Πάντως ήταν ψιλοεύκολα τα transformatiom...!!!To open close+ τα riplets ήταν κάπως!!!DON'T you think so?(τα αγγλικά μας μάραναν τωρα...)χαχαχα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αφου για καποιον αλλο μιλαγε!τα ποια?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
στο ακουστικο εβαλα τα 4 πρωτα Β μετα 3 C και και μετα Α.κατι για labyrinth εβαλα,δε θυμαμαι ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
it is not in my nature to be
Αυτό έβαλα και συμφωνεί και το Οξφορντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
blueprint ήταν.=Κυανοτυπία.Πωωωωωωω τι είπα τώρα ρε???
-----------------------------------------
ΣΤΟ LISTENING...στο πρώτο part δεν είχε πολά c?
Ναι μάλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaede

Νεοφερμένος

Η kaede αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπερα! ενω το reading το βρηκα πολυ καλο,
στο writing εγινε το εξης: γραφαμε στο συνεδριακο Βελλιδης κ καθ'ολο το 2ωρο ειχε απεξω ομιλια ο Καραμανλης!! αν ειναι δυνατον!! ουρλιαχτα, ταμπουρλα, μουσικες, συνθηματα....απαραδεκτον. πφ. κ καλα ενημερωσαν το cambridge για επιοικεια αλλα σιγα κ μη το παρουν υποψη..
στο use of english επισης βρηκα ευκολα μονο τα tranformations κ τα κειμενα-περιληψη, ενω listening..ειχαν τερμα τα μεγαφωνα κ ακουγοταν περιεργα γιατι ηταν τεραστια η αιθουσα. ασε που μερικα δεν καταλαβαινονταν ετσι κι αλλιως!
-----------------------------------------
αν και ολα αυτα δεν εχουν νοημα γιατι μπλοκαρα στο 3ο παρτ του σπικινγκ χτες οποτε μαλλον κοπηκα. τι μαλλον δηλαδη..τζαμπα η σημερινη προσπαθεια. ρε παιδια υπαρχει καποιο επισημο σαιτ που να λεει αν συμψηφιζονται τα πειπερς η οχι??? και για το κεμπριτζ και για το μισιγκαν, το καθε φορουμ λεει το μακρυ του και το κοντο του!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δηλαδη το σωστο το blueprint ηταν?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
it is not in my nature to be
Αυτό έβαλα και συμφωνεί και το Οξφορντ

α γεια σου,αυτο εβαλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Open-minded

Νεοφερμένος

Η Open-minded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ναι....blueprint....Ρωτήσαμε τις καθηγήτριες....
-----------------------------------------
Ρε παιδιά....δεν ξέρω πραγματικά...!Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!Ελπίζω να έχουν όλη την καλή διάθεση να μας περάσουν!!!!!Πάντως τον τελευταίο καιρό ακούω από όλους ότι γίνεται όλο και πιο εύκολο....τι να πω...θα δείξει...Τουλάχιστον προσπαθήσαμε!!!!
-----------------------------------------
Το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι πτώμα και ότι δεν έχω καμία όρεξη να πάω αύριο σχολείο....αλλά δυστηχώς πρέπει.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκε το CAE May 2009?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.williams

Νεοφερμένος

Η e.williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
εδωσα κ εγω σημερα για το cambridge κ εχω να πω πως ενω σε γενικες γραμμες δε μου φανηκε δυσκολο το listening που ενω τα παω καλα κ το περναω παντα μου φανηκε δυσκολο :/ εκανα το τεστ Α στο listening δεν ξερω τι ειχατε οι υπολοιποι. επισης στο use εβαλα εκει που ελεγε για το building εβαλα τη λεξη stood δλδ
he stood up for him self
κ
the building stood there for years
κατι τετοιο τεσπα!:P
-----------------------------------------
επισης kaede ναι συμψηφιζονται τα papers ειδικα στο cambridge ειναι αρκετα ευνοικα τα πραγματα μπορεις να περασεις απο το μεσο ορο που βγαζεις. στο michigan ξερω οτι αν κοπεις σε ενα part πρεπει να εχεις high pass σε καποιο αλλο. οποτε μην ανησυχεις πολυ για το οτι μπλοκαρες. οταν εδινα εγω για advanced michigan ειχα κολλησει εντελως σε ενα part και δεν ηξερα τι να πω στην εξεταστρια αλλα με περασε επειδη λογικα ειδε πως ηξερα να μιλαω κ ειχα κολλησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ΣΤο 4ο παρτ ελεγε καπου nature. Εβαλα its not in(παει οf??????) my nature being


[+ to infinitive] It's not really in my nature to be sth

Source:
Cambridge Advanced Learner'sDictionary

-https://dictionary.cambridge.org/


(Ευτυχως το κανα σωστα, αλλα ας μην αγχωνομαστε τωρα για τετοια, ας ειναι μονο αυτο το λαθος που μπορει να εχουμε κανει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ΤΕΣΠΑ η σωστη απαντηση ειναι strangness και τν ειδα τυχαια απο τη διπλανη μου που δν παιζοταν με τπτ. Εδωσε τν εκθεση στη 1 ωρα. OMG

της διπλανης σου της εφυγε ενα e sto strangeness....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dawn7

Νεοφερμένος

Η Dawn7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οι απαντήσεις μου σττο τελευταίο Part του Use of English ήταν
1) "Blueprint"
2) It refers to intuition some artists have
3) "A labyrinth of discoveries"
4) accidents, coincidence (δεν θυμαμαι αν ήταν επιρρήματα ή ουσιαστικά)

Στην περίληψη θυμάμαι πως εντόπισα τέσσερεις διαφορές
1) Film depends on science and technology
2) Film relies solely in the [...] illusions generated by machines
3) Its more complex than other forms of art
4) Film cannot be made at once, in the glimpse of a sudden inspiration within a period of hours/days.

Σχετικά με το Part 3 που έπρεπε να συμπληρώσεις τις λέξεις που ταιρίαζουν σε τρεις προτάσεις παραθέτω όσες θυμάμαι:

1) Show
2) Drawn (για εκείνο με τις κουρτίνες, που ειναι 100% η σωστή απάντηση μιας και είχε πέσει και σε προηγούμενες χρονιές)
3) Fired (100% Σωστό για τους λόγους που αναφέρθηκαν απο πάνω)
4) Tone

Στο Listening θυμαμαι οτι στο Part 2 μεταξύ άλλων έβαλα τις παρακάτω απαντήσεις:

1) Naturalist
2) Seabirds
3) Lecture hall
4) Friendly and .... (δε το θυμαμαι)
5) Mild (για το climate)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Dawn7--->Στα 3 με τις λέξεις πήγαινει σίγουρα ενα voice,και set
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulath

Νεοφερμένος

Η voulath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έδωσε κανείς το σαββάτο που μας πέρασε FCE(LEVEL B2)?
παιδιά το listening ήταν ποβληματικό-ακούγονταν παράσητα και η ένταση του cd ήταν χαμηλή και από ότι έμαθα αυτά δεν έγιναν μονο στο δικό μου εξεταστικό κέντρο....ίσως να έγίνε και επίτηδες για να μείνουν παιδιά και να ξαναδώσουν για να βγάλουν αυτοί και άλλο χρήμα.και ξέρω και από προηγούμενεσ χρονιές ότι πάντα θα υπήρχε κάποιο παράπονο.
τι γνωρίζετε για το θέμα????????
Είχανε και στο δικό σας κέντρο πρόβλημα στο listening?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top