Εξετάσεις FCE/CAE/CPE Μάιος 2009

Περάσατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ρε παιδια το writing ειναι το πιο ευκολο απ'ολα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγώ,εύκολο βρίσκω το reading,speaking & listening.Τα άλλα τα βρίσκω δύσκολα!Ειδικά Use
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Εγώ,εύκολο βρίσκω το reading,speaking & listening.Τα άλλα τα βρίσκω δύσκολα!Ειδικά Use
Εγω θεωρω το reading πολυ υπουλο ειδικα το τριτο παρτ!!!:'( Το use ειναι πιο πιο ευκολο. Απο ποιο βιβλιο κανεις τα Listening:)????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμεις καναμε απο ενα μπλε με τεστ που ειχαν πεσει πιο παλια,2 απο ενα γκρι cpe και απο ενα plus...ρε τα πηγαινα χαλια....σιγουρα κοβομαι στο ακουστικο.και φοβαμαι πολυ την περιληψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
εμεις καναμε απο ενα μπλε με τεστ που ειχαν πεσει πιο παλια,2 απο ενα γκρι cpe και απο ενα plus...ρε τα πηγαινα χαλια....σιγουρα κοβομαι στο ακουστικο.και φοβαμαι πολυ την περιληψη!

Μήπως εννοείς ένα που λέει "Cambridge Proficiency Past Papers" του Αndrew Betsis ELT?

Παιδιά, δεν αξίζει να φοβάστε κάνενα part του πτυχίου. Αυτά πρέπει να σας φοβούνται :P
Στα ακουστικά πάντως να ξέρετε ότι θα μιλάνε γρήγορα και για πολύ ώρα, πρέπει να είστε αφοσιωμένοι ΜΟΝΟ στο γραπτό σας. Και όσο για την περίληψη, δεν είναι δύσκολη. Απλώς πρέπει να καταλάβεις τι σου ζητάει η ερώτηση και να βρεις τις σωστές πληροφορίες. Μη γράφετε πολλά για κάθε πληροφορία, καθώς δε θα σας φτάσουν οι λέξεις και στο απαντητικό φύλλο την περίληψη τη γράφεις σε ένα κουτάκι που χωράει ακριβώς όσες λέξεις ζητάνε.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ. ΔΕΙΞΤΕ ΤΙ ΕΣΤΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.

Και για να μπείτε και λίγο στο κλίμα των αγγλικών:

"ΝΕVER SETTLE FOR LESS THAN YOUR BEST"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αυτο πρεπει να ηταν,δεν κοιταξα ονομα :P.
ισχυει οτι στην περιληψη πρεπει να τα γραφουμε τοσο απλα σαν να μιλαμε σε 5χρονο?ετσι μας ειπε αρχικα η αγγλικου,το φεβρουαρη δλδ :P,αλλα μετα δεν το ξανανεφερε!


στο απαντητικό φύλλο την περίληψη τη γράφεις σε ένα κουτάκι που χωράει ακριβώς όσες λέξεις ζητάνε.

κι αμα κανεις tiny γραμματα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
αυτο πρεπει να ηταν,δεν κοιταξα ονομα :P.
ισχυει οτι στην περιληψη πρεπει να τα γραφουμε τοσο απλα σαν να μιλαμε σε 5χρονο?ετσι μας ειπε αρχικα η αγγλικου,το φεβρουαρη δλδ :P,αλλα μετα δεν το ξανανεφερε!




κι αμα κανεις tiny γραμματα?:P

Άμα κάνεις tiny γράμματα...να εύχεσαι να μην πέσεις σε εξεταστή που έχει πρόβλημα με τα μάτια του. :P

Όσο γι' αυτό που σου είπε η αγγλικού, έχει δίκιο κατά κάποιο τρόπο. Δε χρειάζεται να γράφεις αμπελοφιλοσοφίες στην περίληψη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οχι τιποτα φιλοσοφιες,αλλα αυτη μεχρι και το destruction μας ελεγε οτι ειναι δυσκολο!!ηθελε τοσο απλα που δε μπορουσες να γραψεις!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
οχι τιποτα φιλοσοφιες,αλλα αυτη μεχρι και το destruction μας ελεγε οτι ειναι δυσκολο!!ηθελε τοσο απλα που δε μπορουσες να γραψεις!!:D

Υπερβολές.

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει μέχρι και το artificial intelligence :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
δεν αντεχω να περιμενω μεχρι αυριο...διαβασα τωρα και τα σχολια των παιδιων απο λοουερ και με εχει πιασει ενας πανικος....με εχει πιασει η κοιλια μου...πρεπει να αγχωθηκα! στο μισιγκαν δεν ημουνα καθολου ετσι...δεν ξερω τι επαθα μαυτο το κειμπριτζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
δεν αντεχω να περιμενω μεχρι αυριο...διαβασα τωρα και τα σχολια των παιδιων απο λοουερ και με εχει πιασει ενας πανικος....με εχει πιασει η κοιλια μου...πρεπει να αγχωθηκα! στο μισιγκαν δεν ημουνα καθολου ετσι...δεν ξερω τι επαθα μαυτο το κειμπριτζ!

Relax ρε.
Tρέχα να φας κανα πιτόγυρο, πιες και κανά λίτρο κόκα κόλα και θα είσαι μια χαρά..

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
dreamteam σε καταλαβαινω.στο μισιγκαν ημουν σιγουρη οτι θα το παρω.ημουν παρα πολλη χαλαρη,αφου πηγαινα και μισοδιαβασμενη για μαθημα!!:lol::lol::lol:τεσπα,δε βαριεσαι...παω να διαβασω :D

αυτο λεω κι εγω,μου φανηκε πολυ υπερβολικο!τεσπα,απο την περιληψη περιμενουμε να καπουμε...?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
δε ξερω τι αντιδραση θα εχω αν δε μπορω να γραψω τις ηλιθιες εκθεσεις που βαζουνε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν τις λες ηλιθιες!ειναι ωραια θεματακια,εστω κι αν αρκετες φορες δυσκολα.ηλιθιες ειναι του michigan.γυφτιες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
dreamteam σε καταλαβαινω.στο μισιγκαν ημουν σιγουρη οτι θα το παρω.ημουν παρα πολλη χαλαρη,αφου πηγαινα και μισοδιαβασμενη για μαθημα!!:lol::lol::lol:τεσπα,δε βαριεσαι...παω να διαβασω :D

αυτο λεω κι εγω,μου φανηκε πολυ υπερβολικο!τεσπα,απο την περιληψη περιμενουμε να καπουμε...?:P

Γκουχ γκουχ :P

Eγώ πάντως σας λέω να μη φοβάστε τίποτα (μόνο το reading)

:P

-----------------------------------------
δεν τις λες ηλιθιες!ειναι ωραια θεματακια,εστω κι αν αρκετες φορες δυσκολα.ηλιθιες ειναι του michigan.γυφτιες :P

Τέλειες εκθέσεις είναι.

Είναι εκθέσεις επιπέδου proficiency. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αϊ παρατα μας ρε :P

to reading ειναι δυσκολο μονο στο part 3(?),εκει που λειπουν τα κομματια.τα αλλα παλευονται.ειδικα το τελευταιο.τα παω αρκετα καλα εκει.αλλα γενικα,κανω χαζα λαθη στο πρωτο μερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
9 και τεταρτο γραφουμε ολοι ε? δεν ειναι σαν το μισιγκαν με ομαδες:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
αϊ παρατα μας ρε :P

to reading ειναι δυσκολο μονο στο part 3(?),εκει που λειπουν τα κομματια.τα αλλα παλευονται.ειδικα το τελευταιο.τα παω αρκετα καλα εκει.αλλα γενικα,κανω χαζα λαθη στο πρωτο μερος

Εγώ πάντως το reading το θεωρώ αρκετά δύσκολο και ειδικά μερικές φορές το παρακάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ πάντως το reading το θεωρώ αρκετά δύσκολο και ειδικά μερικές φορές το παρακάνουν.

αν ειναι σε επιπεδο ιδιο με αυτο που εχουν τα βιβλια που βγαζει το κειμπριτζ με τα τεστ (τα πρασινα βιβλια με αριθμους) τοτε θα ειναι οκ το reading...
-----------------------------------------
παω να κανω μια επαναληψη σε ολες τις εκθεσεις που εχω μπας και....καλο διαβασμα και σε σενα xfiler. αντε να τελιωνουμε και εμεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγω θεωρω το reading πολυ υπουλο ειδικα το τριτο παρτ!!!:'( Το use ειναι πιο πιο ευκολο. Απο ποιο βιβλιο κανεις τα Listening:)????????

Από ένα μωβ,δεν το θυμάμαι!Speaking&listening και είχε κατι ανθρώπους απο έξω.Εχει βγει και σε μπλε
-----------------------------------------
9 και τεταρτο γραφουμε ολοι ε? δεν ειναι σαν το μισιγκαν με ομαδες:

Ναι!Εγω γράφω στο Savoi(πειραιας)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top