Εξετάσεις και Θέματα Cambridge FCE/CAE/CPE Δεκέμβριος 2009

Πώς σας φάνηκαν οι εξετάσεις του Cambridge φέτος το Δεκέμβρη;(μόνο όσοι έδωσαν!)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Γελοία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βατή

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έτσι και έτσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δυσκολη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Παλούκι

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

evasilis71

Νεοφερμένος

Ο evasilis71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

Τελικά κανείς να ρίξει λίγο φως στο περιεχόμενο των Papers?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κοίτα τα θέματα θα βγούνε σε 3-4 ημέρες΄οπότε τότε θα τα έχουμε στα χέρια μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evasilis71

Νεοφερμένος

Ο evasilis71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όταν λες θα βγούν, τί εννοείς?

Πού θα αναρτηθούν? Σε κανένα site ? και αν ναι σε ποιό?

μπορείς να μου γράψεις τη σελίδα?

Tnx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Βασικά ο Τεόλ(μέλος του ischool) τα βρίσκει αλλά δεν νομίζω ότι θα αναρτηθούν δημοσίως σε κάποιο σάιτ.Μόλις τα έχει θα τα στείλει στο ischool οπότε keep in touch to get them as soon as possible.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evasilis71

Νεοφερμένος

Ο evasilis71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Many tnx, hopefully to be earlier that Thursday, 10th Dec 09.

Τότε είναι το τεστ εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια τελικα εκει που ελεγε στο Use of english στο κειμενο ποια λεξη σημαινει fearless ισως εχω δικιο ότι ειναι το enterprising γιατι ελεγε enterprising individuals ενω το intrepid (αν και σημαινει και αυτο fearless) είχε μετα τη λεξη adventure.

αν το ηθελαν νοηματικα να το βρουμε ισως ηταν παγιδα για οσους σκεφτηκαν εντελως γραμματικα και εβαλαν intrepid.

ισως απο την αλλη δεχονται και τα δυο σωστα. γιατι ειναι συνωνυμα. δεν ξερω. παντως ειναι αμαρτια να χασει καποιος 2 μοναδες μονο και μονο απο αυτο εχοντας βαλει μια απο τις δυο αυτες λεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιταξτε.
Επειδη οι Αγγλοι ειναι ψυριαριδες αν δουν πως παραπάνω απο μια λεξεις ταιριάζουν στο context της ασκησης το προβλέπουν στο mark scheme.Αρα μήν φοβαστε.Αν ειναι σωστη η προβλεψη που κάνατε θα δικαιωθείτε.:)

Τωρα οσον αφορα τα θέματα πιστευω σε 2-3 μέρες να τα χω βρει και να τα χω ανεβάσει στο φόρουμ.Να υπενθυμισω πως τα θεματα ΔΕΝ ειναι ιδια με αυτα της 10/12/2009 εξετασης καθως το Cambridge βγαζει διαφορετικο Form.

Τα αποτελεσματα ξαναλεω θα ειναι διαθεσιμα στις 27/01/2010.
Οσοι δωσατε μεσω British Council(μπλε Statement of Results)θα τα δείτε εδώ:www.examination-services.gr)

Για οτιδηποτε αλλο παιδια εδω είμαστε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το λάθος που κάνετε ξέρετε ποιο είναι; Μαθαίνετε παπαγαλία τις λέξεις και θέλετε να τις πιάσουν σωστές αυτές καθεαυτές, λες και οι λέξεις μπορούν να σταθούν μόνες τους μέσα σε μια φράση.
Παίζουν ρόλο και τα συμφραζόμενα, ξυπνήστε.

Εγώ δεν ήξερα καν τι σήμαινε το intrepid, αλλά αυτό έβαλα λόγω των συμφραζομένων.

Το ότι είναι συνώνυμο του enterprising δε λέει τίποτα, μπορώ να κάτσω να σου βρω μερικές χιλιάδες παραδείγματα με συνώνυμα στα οποία όμως δεν κολλάνε όλα για ευνόητους λόγους.

Γενικότερα το θέμα είναι να μπορείς να βγάλεις νόημα, όχι να μεταφράζεις σαν το babelfish.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ρε συ αφου και το enterprising εχει το ιδιο νοημα με το intrepid στα συμφραζομενα. την τολμηροτητα και την αφοβια. και μαλιστα το fearless αναφερεται συνηθως σε υποκειμενα και εν προκειμενω ελεγε enterprising individuals. αντίθετα μετα το intrepid ελεγε adventure.

εγω νοηματικα θεωρω σωστο το enterprising.

επισης το παπαγαλια πρεπει να το πεις για εκεινους που εβαλαν intrepid μονο και μονο επειδη σημαινει fearless γενικως γραμματικα.

εγω εβαλα enterprising λογω συμφραζομενων.
αρα αλλοι ειναι οι babelfish:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theogate7

Νεοφερμένος

Ο theogate7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια μολις μπηκα το σαββατο εδωσα fce μηπως χερετε ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα και ποτε τα θεματα.μου φανηκε αρκετα δισκολο στο πρωτο part δεν εβαλα κανενα α τα περισσοτερα τα εβαλα c.στο part2 τι να σας πω παλουκι.στο τριτο τα περισσοτερα μου βγηκαν b μηπος μπορει να μου πει τι γνωμη του κανεις για τις απαντισεις μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα αποτελεσματα 27/01/2010.
Τα θεματα σε 2-3 μερες.

Καλα αποτελεσματα και καλώς ήρθες στο ischool!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanispal

Νεοφερμένος

Ο phanispal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Απ' την εμπειρία σου στην αγγλική (και όχι μόνο) γλώσσα, έχεις δει να ισχύουν αυτά που λες πάντοτε;

Εγώ πάντως έχω δει ουκ ολίγες φορές να ταιριάζει λέξη που νοηματικά δεν κολλάει τόσο όσο μία άλλη, παρόλ' αυτά όμως αυτήν επιλέγουμε.

Έχω καιρό ν' ασχοληθώ και δε μου 'ρχονται παραδείγματα τώρα για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια υπομονη λιγες μερες να βγουν online τα θεματα και μετα μπορειτε να κανετε διαξιφισμους.
Και απο την στιγμη που δεν εχουμε και 3 προτασεις ο καθενας μπορει αν λεει οτι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stauros07

Νεοφερμένος

Ο stauros07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια για το use of english cpe στην ασκηση την πρωτη θυμαται κανεις τις λεξεις που επρεπε να μπουν?
τωρα στο 3ο παρτ εκει που ελεγε στο τριτο παραδειγμα για την κυβερνηση εναν σκυλο και τον κακο καιρο τι βαλατε?
εγω εβαλα pressure παιζει να ναι σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Αυτο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
κι εγω pressure εβαλα. αυτο ειναι λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ρε συ,κατι αλλο.Εγω διαλεξα το γραμμα στην εκθεση(που ελεγε να στειλεις γραμμα σε ενα συντακτη περιοδικου κτλπ).Αλλα στην αρχη αντι για Dear editor εβαλα αντι για το "editor" ενα κοινοτυπο επιθετο ξερω γω.Θα κοψουν κατι ε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Xμμ ίσως αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.
Δηλ.αντι να παρεις Band 3.2 μπορει να παρεις 3.1
Μπορει να μην σου κοψουν και καθολου.
Ειναι κατι αμελητεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ωραια ωραια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
κι εγω εγραψα το γραμμα.
για προσφωνηση εβαλα dear sir or madam
Και στο τελος yours faithfully

ειναι οκ?

στο παρτ3 του use of english αν καποιος βαλει λεξη που δεν ταιριαζει και στις 3 προτασεις αλλα ειναι συνωνυμη και ταιριαζει σε 1-2 μπορει να εκτιμηθει απο τον διορθωτη? ή ειναι αυστηροί...?:D

επισης στο παρτ 1 στα κενα του use of english πριν το imagination εβαλε captured και οχι fired. ταιριαζει νοηματικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top