Εξετάσεις εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Βγήκε (επιτέλους) η επίσημη ανακοίνωση διεξαγωγής των εξετάσεων του ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς (Προκηρύξεις 2Π/2008 και 3Π/2008) και θα διεξαχθούν το Σάββατο 31 Ιανουαρίου και την Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2009.
Ανακοινώθηκαν επίσης και τα εξεταστικά κέντρα.
Λεπτομέρειες θα βρείτε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ www.asep.gr καθώς επίσης και σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες, όπως www.alfavita.gr κλπ.

Ανήκω στον κλάδο ΠΕ07 Γερμανική Γλώσσας.


Υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι εδώ που να δίνουν εξετάσεις ΑΣΕΠ σε λίγες μέρες; Αν ναι, σε ποιο κλάδο/ειδικότητα ανήκετε; Πώς βλέπετε τα πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Η μαμα μου.ΦΥΣΙΚΗ και δινουν μαζι και χημεια, βιολογια,γεωλογια,διδακτικη,παιδαγωγικα.αστα...δινεις και εσυ?αν ναι, καλη επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Η μαμα μου.ΦΥΣΙΚΗ και δινουν μαζι και χημεια, βιολογια,γεωλογια,διδακτικη,παιδαγωγικα.αστα...δινεις και εσυ?αν ναι, καλη επιτυχια!:)

Ευχαριστώ πολύ, επίσης για τη μαμά σου. :)

Εγώ είμαι καθηγήτρια γερμανικών. Στο γνωστικό αντικείμενο εξετάζομαι πάνω σε σχετικά υψηλού επιπέδου κείμενα με ερωτήσεις κατανόησης και στην έκθεση, στην Ειδική Διδακτική (πάνω στη διδασκαλία της ξένης γλώσσας) και στα Παιδαγωγικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Πλησιάζει η μέρα....!!! Δίνω και τις 2 μέρες 3-7 γμώτο...Ειδικά την Κυριακή με χαλάει που τελειώνω τόσο αργά. :(
Αλλά δεν πειράζει, σ/κ είναι, θα περάσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πλησιάζει η μέρα....!!! Δίνω και τις 2 μέρες 3-7 γμώτο...Ειδικά την Κυριακή με χαλάει που τελειώνω τόσο αργά. :(
Αλλά δεν πειράζει, σ/κ είναι, θα περάσει! :P

Δλδ θα γίνει τελικά ο διαγωνισμός? Κάπου άκουγα σήμερα το πρωι πως θα αναβληθεί λόγω των κινητοποιήσεων των αγροτών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Δλδ θα γίνει τελικά ο διαγωνισμός? Κάπου άκουγα σήμερα το πρωι πως θα αναβληθεί λόγω των κινητοποιήσεων των αγροτών...

Στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ πάντως δεν αναφέρει κάτι για αναβολή. Εγώ πάντως άκουσα ότι άνοιξαν οι δρόμοι τελικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Αχα..ωραία καλή επιτυχία λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Αχα..ωραία καλή επιτυχία λοιπόν!:)

Ευχαριστώ πολύ! :)

Καλή επιτυχία σε όσους/όσες δίνουν! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirit

Νεοφερμένος

Η spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλή επιτυχία κι από εμένα σε όσους δίνουν!

Δίνω εξετάσεις στον κλάδο Πληροφορικής το Σ/Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Σήμερα δίναμε την Α' Θεματική Ενότητα (Γνωστικό Αντικείμενο).

Μπορώ να πω ότι ήταν βατά τα θέματα σε εμάς των Γερμανικών, αν και άκουσα ότι και σε άλλες ειδικότητες έπεσαν βατά θέματα.
Τα 2 κείμενα είχαν κάποιο επίπεδο βέβαια, αλλά όχι όμως σε σημείο να μη γίνονται κατανοητά. Πάντως η έκθεσή μας είχε επίκαιρο θέμα και πιστεύω ότι τα πήγα αρκετά καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άντε καλή συνέχεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σήμερα δίναμε την Α' Θεματική Ενότητα (Γνωστικό Αντικείμενο).

Μπορώ να πω ότι ήταν βατά τα θέματα σε εμάς των Γερμανικών, αν και άκουσα ότι και σε άλλες ειδικότητες έπεσαν βατά θέματα.
Τα 2 κείμενα είχαν κάποιο επίπεδο βέβαια, αλλά όχι όμως σε σημείο να μη γίνονται κατανοητά. Πάντως η έκθεσή μας είχε επίκαιρο θέμα και πιστεύω ότι τα πήγα αρκετά καλά :)

Μπράβο ρε Τζένη. Καλή επιτυχία για αύριο. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στη Γερμανική άκουσα, μάλιστα, ότι έχετε και τα καλύτερα αναλογικά, κάπου 1/11.
-----------------------------------------
Άντε, με το καλό να μπεις Τζενακι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Στη Γερμανική άκουσα, μάλιστα, ότι έχετε και τα καλύτερα αναλογικά, κάπου 1/11.
-----------------------------------------
Άντε, με το καλό να μπεις Τζενακι!:)

Ευχαριστώ πολύ όλους σας! :)

Σήμερα τα Παιδαγωγικά ήταν κάπως "τσιμπημένα" σε σχέση με άλλες φορές...
Στην Ειδική Διδακτική αρκετά καλά μπορώ να πω. Ας είναι καλά οι καθηγήτριες που είχα στο Πανεπιστήμιο στη Θεσσαλονίκη που μας είχαν δώσεις πολύ καλές βάσεις στον κλάδο της Διδακτικής! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibonacci29

Νεοφερμένος

Ο fibonacci29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πως πήγατε εσεις οι μαθηματικοι? Εμενα μου φανηκαν πολλά τα θέματα για λίγη ώρα στο γνωστικο.Οσον αφορα τη διδακτική αναρωτιέμαι αν στο πρώτο θέμα έπρεπε να γράψουμε για κυκλικό τομέα και για τόξο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Πως πήγατε εσεις οι μαθηματικοι? Εμενα μου φανηκαν πολλά τα θέματα για λίγη ώρα στο γνωστικο.

Όντως ήταν πάρα πολλά για την ώρα που έδιναν για τη λύση τους. Πολλοί μαθηματικοί παραπονέθηκαν γι'αυτό. Πολλοί επίσης ήταν αυτοί που δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν τις λύσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Από τις απαντήσεις που βγήκαν στα θέματα των Παιδαγωγικών, δυστυχώς έπιασα μόνο 18/32....Οπότε αυτό μου χαντακώνει όλα τα υπόλοιπα, λόγω της αρνητικής βαθμολογίας.

Τα θεματα στα Παιδαγωγικα ήταν απαράδεκτα...Δεν υπήρχαν στα βιβλία που κυκλοφορούν για τους υποψηφίους ΑΣΕΠ. Ήταν όλο ορολογίες, ελάχιστα μόνο σε θέματα σχολικής συμπεριφοράς και παιδαγωγικά της ξένης γλώσσας και γενικά πράγματα άσχετα με το όλο αντικείμενο της Παιδαγωγικής.
Δεν άκουσα ούτε 1 υποψήφιο μετά το τέλος της εξέτασης να πει ότι βρήκε βατά τα παιδαγωγικά. Όλοι έλεγαν ότι ήταν παλούκια και ότι δεν υπήρχαν πουθενά σε όσα είχαν διαβάσει....3η φορά έδινα, έχω διαβάσει και παλαιότερα θέματα εξετάσεων και τέτοια θέματα δεν έχουν ξαναπέσει ποτε στα παιδαγωγικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_l

Νεοφερμένος

Η efi_l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Από τις απαντήσεις που βγήκαν στα θέματα των Παιδαγωγικών, δυστυχώς έπιασα μόνο 18/32....Οπότε αυτό μου χαντακώνει όλα τα υπόλοιπα, λόγω της αρνητικής βαθμολογίας.

Τα θεματα στα Παιδαγωγικα ήταν απαράδεκτα...Δεν υπήρχαν στα βιβλία που κυκλοφορούν για τους υποψηφίους ΑΣΕΠ. Ήταν όλο ορολογίες, ελάχιστα μόνο σε θέματα σχολικής συμπεριφοράς και παιδαγωγικά της ξένης γλώσσας και γενικά πράγματα άσχετα με το όλο αντικείμενο της Παιδαγωγικής.
Δεν άκουσα ούτε 1 υποψήφιο μετά το τέλος της εξέτασης να πει ότι βρήκε βατά τα παιδαγωγικά. Όλοι έλεγαν ότι ήταν παλούκια και ότι δεν υπήρχαν πουθενά σε όσα είχαν διαβάσει....3η φορά έδινα, έχω διαβάσει και παλαιότερα θέματα εξετάσεων και τέτοια θέματα δεν έχουν ξαναπέσει ποτε στα παιδαγωγικά. :(
Μήπως θα μπορούσες να μου πεις που βγήκαν οι απαντήσεις; Εγώ έδωσα στον κλάδο πληροφορικής και θα έλεγα πως τα παιδαγωγικά ήταν βατά αλλά το γνωστικό "τσεκούρι"!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσες να μου πεις που βγήκαν οι απαντήσεις; Εγώ έδωσα στον κλάδο πληροφορικής και θα έλεγα πως τα παιδαγωγικά ήταν βατά αλλά το γνωστικό "τσεκούρι"!!:'(

Στην εφημερίδα "ΤΑ ΝΕΑ", μόνο τα παιδαγωγικά. Αν πας στην ιστοσελίδα της εφημερίδας και βάλεις την ημερομηνία 2/2, θα τα βγάλει.
Βέβαια είδα και αλλού απαντήσεις και σε μερικά άλλοι έχουν διαφορετική άποψη. Οπότε δεν είμαστε σίγουροι απολύτως για τις απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melisa

Νεοφερμένος

Η melisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδία ο ΑΣΕΠ έβγαλε απαντήσεις στα πολλαπλής επιλογής, όποιος ενδιαφέρεται ας μπει στο alfavita.gr για να τις δει... και Καλή Επιτυχία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top