Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε είναι οι εξετάσεις για το delf b2(ημερομηνία εννοώ);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω κάτι ... το Sorbonne C2 δεν είναι το Sorbonne II ? Το ίδιο πράγμα δεν είναι ? :)

To ίδιο πράγμα είναι. Τώρα ονομάζεται Σορμπόν C2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
To ίδιο πράγμα είναι. Τώρα ονομάζεται Σορμπόν C2.

Καλά κατάλαβα τότε ... Δηλαδή εγώ που έχω Sorbonne ΙΙ χρειάζομαι και απολυτήριο λυκείου για να δώσω Sorbonne III ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Sorbonne c3! Σε τι χρησιμεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε είναι οι εξετάσεις για το delf b2(ημερομηνία εννοώ);

https://ischool.e-steki.gr/attachment.php?attachmentid=42137&stc=1&d=1327345046

Σημείωση: Το πρώτο είναι για τα ÉCRIT και το δεύτερο για ORAL.

Sorbonne c3! Σε τι χρησιμεύει;

Κι εγώ αυτή την απορία έχω...:P
Ένα πράγμα όμως ξέρω για το Sorbonne III : Durée des épreuves écrites et orales : 10 H 45 ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ScreenHunter_01 Jan. 23 20.55.gif
    ScreenHunter_01 Jan. 23 20.55.gif
    2.6 KB · Εμφανίσεις: 187
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Κι εγώ αυτή την απορία έχω...:P
Ένα πράγμα όμως ξέρω για το Sorbonne III : Durée des épreuves écrites et orales : 10 H 45 ! :P
Κουφαθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Είναι για πανεπιστημιακές κατευθύνσεις... Έτσι όπως το βάλατε στο κεφάλι σας, βγάλτε το συγχρόνως, αν δε θέλετε να ασχοληθείτε με τη γαλλική γλώσσα και λογοτεχνία :p 11 ώρες, δλδ περίπου μισή μέρα όλη η εξέταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ποιο είναι το site του γαλλικού ινστιτούτου θεσσαλονίκης στο fb ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Tι γίνεται παιδιά;; Πως πάει η προετοιμασία;;; :D :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ποιο είναι το site του γαλλικού ινστιτούτου θεσσαλονίκης στο fb ???

Δεν νομίζω να έχει facebook.


Το μόνο που ξέρω είναι https://www.ift.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Το ifa έχει ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Πρεπει να εχει. Γκουγλ λε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
https://www.facebook.com/institutfrancaisdegrece?ref=ts

για τη θεσσαλονικη δεν βρηκα κατι, αλλα λογικα πρεπει να εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
αα οκ θενξ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Παιδιά. Παιδιάααα!
Μόλις διάβασα στο site του IFA, ότι οι προφορικές εξετάσεις θα λάβουν χώρα είτε 12 είτε 13 Μαΐου. Αληθεύει; Γιατί έχω την εντύπωση ότι μόλις έκανα την εγγραφή έλεγε κάτι για Ιούνιο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
σε ποιο διπλωμα αναφερεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Συγγνώμη. Μἐσα στην ταραχή ξέχασα να το αναφέρω. :P
Sorbonne C1 Litt.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Συγγνώμη. Μἐσα στην ταραχή ξέχασα να το αναφέρω. :P
Sorbonne C1 Litt.

Λίγο δύσκολο, 12 δίνω εγώ προφορικά, λες να είμαστε μαζί; :D

EDIT: "SORBONNE C1
ΓΡΑΠΤΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ
Κυριακή 13 Μαΐου 2012
Langue : 09:00 - 11:30 Σάββατο 23 Ιουνίου 2012
Littérature : 12:00 - 14:00 Κυριακή 24 Ιουνίου 2012"

Είμαι τόσο καλός που έψαξα τ αρχεία μου και το βρήκα :) ( 13 μαι είναι τα γραπτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top