Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anna-maria_97

Νεοφερμένος

Η anna-maria_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω δινω σημερα προφορικα για A2..μηπως ξερει κανενας τι θεματα πεφτουν περιπου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Έδωσε κανείς dalf c2 σήμερα στη Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
εγώ εδωσα σημερα C2 Πειραιά όμως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ευχομαι εστω και οριακα να εχω περασει.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ααχ μολις τελειωσα τα προφορικα του β2 και μπορω να πω οτι ολη η εξεταση ηταν πανευκολη!!!:clapup::clapup::clapup: καμια σχεση με αυτα που εκανα για προετοιμασια που επαιζα στο τζοκερ τη justification...:P οι σωστες απαντησεις φωναζανεεε και το προφορικο ηταν απο τα πιο σοσ : pour ou contre les jeux video...:D ααχ τερμα τα γαλλλικα για την ωρααα!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγώ εδωσα σημερα C2 Πειραιά όμως....

Τι θέμα σας έπεσε?

Ή μήπως έχουμε τα ίδια...?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν ξερω, μαλλον τα ιδια ειναι ομως... για τους συγγραφεις μας βαλανε, διαλεξα το θεμα που ελεγε τι χρειαζεται να εχει ενας καλος συγγραφεας εκτος του να γραφει καλα... Ευχαριστημενη ειμαι σε γενικες γραμμες, καλα αποτελεσματα να εχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν ξερω, μαλλον τα ιδια ειναι ομως... για τους συγγραφεις μας βαλανε, διαλεξα το θεμα που ελεγε τι χρειαζεται να εχει ενας καλος συγγραφεας εκτος του να γραφει καλα... Ευχαριστημενη ειμαι σε γενικες γραμμες, καλα αποτελεσματα να εχουμε!

Ναι, τα ίδια είχαμε.

Εγώ το γράμμα διάλεξα. αν και είχα ξεκινήσει το άρθρο και στον δρόμο το μετάνιωσα!

Καλή επιτυχία και στα προφορικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-maria_97

Νεοφερμένος

Η anna-maria_97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω εγραψα σημερα γραπτα a2 και ηταν σχετικα ευκολα εκτος απο το ακουστικο..!!τα προφορικα ηταν κατι παραπανω απο πανευκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τα ακουστικα στο Β2 ηταν παλουκια...
Ειδικα το δευτερο με την απογραφη στην ευρωπη, μονο 2 απο τις 7 ερωτησεις τις απαντησα επειδη τις ακουσα μεσα. Ολες τις αλλες η τυχαια, η αυτα με προτασεις γραφω ο,τι μου κατεβει μπας και παρω καμια παραπανω μοναδα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν ξερω, μαλλον τα ιδια ειναι ομως... για τους συγγραφεις μας βαλανε, διαλεξα το θεμα που ελεγε τι χρειαζεται να εχει ενας καλος συγγραφεας εκτος του να γραφει καλα... Ευχαριστημενη ειμαι σε γενικες γραμμες, καλα αποτελεσματα να εχουμε!

Μήπως θυμάσαι τον τίτλο του πρώτου κειμένου?
Τα άλλα δύο τα βρήκα στο internet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Μήπως θυμάσαι τον τίτλο του πρώτου κειμένου?
Τα άλλα δύο τα βρήκα στο internet!
δεν το θυμαμαι ακριβως οχι αλλα ηταν κατι τυπου mon enfant veut devenir ecrivain! κάτι τέτοιο ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Settler7

Νεοφερμένος

Ο Settler7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Ε δεν είχε και πολλούς άντρες στην αίθουσα. Δύο αν είδα καλά.

Μήπως θυμάσαι εσύ τον τίτλο του πρώτου κειμένου?

Ποιο από τα δύο έγραψες εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Settler7

Νεοφερμένος

Ο Settler7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ε δεν είχε και πολλούς άντρες στην αίθουσα. Δύο αν είδα καλά.

Μήπως θυμάσαι εσύ τον τίτλο του πρώτου κειμένου?

Ποιο από τα δύο έγραψες εσύ?

Δυο είμασταν... Ο πίσω ήμουν εγώ... Το τίτλο δεν τον θυμάμαι καθόλου...γιατί δεν χρησιμοποίησα και τίποτα από αυτό εν τέλει...

Έγραψα στο περιοδικό... Τις διαφορές του καλό συγγραφέα από κάποιον που απλά γράφει καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Τα ακουστικα στο Β2 ηταν παλουκια...
Ειδικα το δευτερο με την απογραφη στην ευρωπη, μονο 2 απο τις 7 ερωτησεις τις απαντησα επειδη τις ακουσα μεσα. Ολες τις αλλες η τυχαια, η αυτα με προτασεις γραφω ο,τι μου κατεβει μπας και παρω καμια παραπανω μοναδα :(
εχεις δικιο,γιατι και εγω που εδινα περυσι μου φανηκε παλουκι!και ηταν!!!!επειδη εμαθα πολλοι πως τα ειχαν παει,καποιοι δεν ξεπερνουσαν το 5 η' το 8!και να φανταστεις οτι και εγω που εδινα φετος γ1,το ακουστικο,πιο καλο μου φανηκε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,275 μηνύματα.
Πραγματικά υπάρχει κάποιος που να έχει πιάσει από 12.5 και πάνω στο ακουστικό του delf B2? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Espoir

Νεοφερμένος

Η Espoir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Όσοι δίνατε C1, πώς σας φάνηκαν τα θεματα και πώς τα πήγατε; Εμένα με δυσκόλεψε αρκετά το ακουστικό... Το κείμενο ήταν αρκετά εύκολο , η synthese επίσης, ενώ η έκθεση πήγε καλούτσικα. Τα προφορικά αργούν ακόμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Espoir

Νεοφερμένος

Η Espoir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εσείς πότε δίνετε προφορικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Το σαββατο που περασε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top