Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αντε παιδια καλη δυναμη και για αυτες τις εξετασεις!! Παναγιωτη, σου εχω ενα καλό κι ενα κακό νεο:
Το καλό: Η φυσική της δευτερας γυμνασίου είναι εύκολη και πολυ πολύ ωραία.. :inlove:
Το κακό: Δεν υπάρχει παπαγαλία.. :/:

Αα κι αλλο ένα καλό/κακο: Μεθαύριο γράφω γαλλικά πρώτο μαθημα και θα χρειαστω βοήθεια.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αντε παιδια καλη δυναμη και για αυτες τις εξετασεις!! Παναγιωτη, σου εχω ενα καλό κι ενα κακό νεο:
Το καλό: Η φυσική της δευτερας γυμνασίου είναι εύκολη και πολυ πολύ ωραία.. :inlove:
Το κακό: Δεν υπάρχει παπαγαλία.. :/:

Αα κι αλλο ένα καλό/κακο: Μεθαύριο γράφω γαλλικά πρώτο μαθημα και θα χρειαστω βοήθεια.. :worry:

Αν θέλεις μπορούμε να μιλάμε με πμ για να κάνεις εξάσκηση (εγώ μέχρι τις 4 το απόγευμα θα είμαι ονλαιν) αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω ασκήσεις γιατί δεν είμαι σπίτι μου και δεν έχω τα βιβλία μου μαζί!

Όποιος θέλει βοήθεια στα γαλλικά Α/Β/Γ γυμνασίου μου στέλνει πμ!Έχω και εμπειρία! (έχω προετοιμάσει το Delf Prim Α1 και τώρα βοηθάω έναν συμμαθητή μου από το προηγούμενο σχολείο μου που έχει πρόβλημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλη δυναμη! :D για να παρετε μια ιδεα εχουμε ποσταρει θεματα που ειχαν πεσει περυσι στα σχολεια μας. Οχι με τις λυσεις απλα για να δειτε πανω κατω με τι σχετιζονταν....
^^ Παναγιωτη πως μου αρεσει να βοηθαω ατομα στα γερμανικα :inlove: φανταζομαι την ιδια τρελα σε γαλλικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Καλη δυναμη! :D για να παρετε μια ιδεα εχουμε ποσταρει θεματα που ειχαν πεσει περυσι στα σχολεια μας. Οχι με τις λυσεις απλα για να δειτε πανω κατω με τι σχετιζονταν....
^^ Παναγιωτη πως μου αρεσει να βοηθαω ατομα στα γερμανικα :inlove: φανταζομαι την ιδια τρελα σε γαλλικα....

Τα ανεβάσατε στη βιβλιοθήκη του ischool ή στην ιστοσελίδα του σχολείου σας?Πέρσι στην ιστοσελίδα ενός σχολείου είχα βρει παλιά θέματα και τα είχα λύσει.Ήταν από ένα σχολείο στην Κρήτη αν δεν κάνω λάθος.

ΥΓ.Ναι! Λατρεύω να βοηθάω τους άλλους στα γαλλικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τα ανεβάσατε στη βιβλιοθήκη του ischool ή στην ιστοσελίδα του σχολείου σας?Πέρσι στην ιστοσελίδα ενός σχολείου είχα βρει παλιά θέματα και τα είχα λύσει.Ήταν από ένα σχολείο στην Κρήτη αν δεν κάνω λάθος.

ΥΓ.Ναι! Λατρεύω να βοηθάω τους άλλους στα γαλλικά!

Οχι οχι. Αν κοιταξεις παλιοτερες σελιδες σε αυτο το τοπικ θα δεις οτι καθε φορα που γυρνουσα σπιτι μετα την εξεταση ελεγα τι ερωτησεις ηταν!
Ευχομαι να βοηθησουν εστω και στο ελαχιστο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αα ναι!!! Ειχα ξεχασει οτι αυτο το τοπικ ηταν παλια δικό μας.. Περνάει απο γενιά σε γενιά ρε :inlove::inlove:
Παναγιωτη ευχαριστω πολυ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Αα ναι!!! Ειχα ξεχασει οτι αυτο το τοπικ ηταν παλια δικό μας.. Περνάει απο γενιά σε γενιά ρε :inlove::inlove:
Παναγιωτη ευχαριστω πολυ!! :D

Άντε να βγάλει άκρη το παιδί με τόσα άσχετα που λέγαμε.Αλλά ήταν εκπληκτικές εποχές :inlove::inlove::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αα ναι!!! Ειχα ξεχασει οτι αυτο το τοπικ ηταν παλια δικό μας.. Περνάει απο γενιά σε γενιά ρε :inlove::inlove:
Παναγιωτη ευχαριστω πολυ!! :D
Ω ναι :inlove: να δουμε και τι θεματα επεσαν φετος συγκριτικα με τα δικα μας περυσι:hmm:
Άντε να βγάλει άκρη το παιδί με τόσα άσχετα που λέγαμε.Αλλά ήταν εκπληκτικές εποχές :inlove::inlove::cry_x:

:inlove: :inlove: ηταν... Κραζαμε καθε επιτηριτη και καθε καθηγητη:P... Ανυπομονω να ξεκινησουμε φετος...
*Για να κραζουμε οχι για να διαβαζουμε αρχαια :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
:inlove: :inlove: ηταν... Κραζαμε καθε επιτηριτη και καθε καθηγητη:P... Ανυπομονω να ξεκινησουμε φετος...
*Για να κραζουμε οχι για να διαβαζουμε αρχαια :look:[/I]

Και εγώ:redface::redface:
Από αύριο αυτά που ξεκινάμε και επίσημα:clapup: Αλλά αυτό το θέμα θα μείνει στην ιστορία του ischool!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Άντε να βγάλει άκρη το παιδί με τόσα άσχετα που λέγαμε.Αλλά ήταν εκπληκτικές εποχές :inlove::inlove::cry_x:

Ήμουν έτσι! :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
:hehe::hehe:
Ρεζίλι τελείως!!!Πως σου φαίνονται οι συζητήσεις μας;:worry:

Μου φαίνονται λίγο :offtopic: αλλά νταξ δεν πειράζει!Φτάνει μόνο να μην το ξανακάνετε :angel: και κυρίως να μην κάνετε τα ίδια και στο αντίστοιχο θέμα της Γ γυμνασίου (αν και νομίζω πως τώρα είναι πλέον πολύ αργά...)!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μου φαίνονται λίγο :offtopic: αλλά νταξ δεν πειράζει!Φτάνει μόνο να μην το ξανακάνετε :angel: και κυρίως να μην κάνετε τα ίδια και στο αντίστοιχο θέμα της Γ γυμνασίου (αν και νομίζω πως τώρα είναι πλέον πολύ αργά...)!:P

Γιατί το λες αυτό;:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό;:whistle::whistle:

Έλα μου ντε?:whistle::whistle:

Αύριο πρώτη μέρα!Άντε και με τη νίκη!Όλη η Ελλάδα φυσική!Χθες συνάντησα μία παλιά μου συμμαθήτρια από το δημοτικό που τώρα μένει Σταυρούπολη-κι εκεί φυσική γράφουν πρώτο μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκαν τα θέματα?Εγώ σήμερα έγραψα φυσική και τα θέματα ήταν πολύ εύκολα!Έπεσαν τα εξής: πυκνότητα (να συμπληρώσουμε κενά στον ορισμό και να βρούμε τον όγκο ενός σώματος ξέροντας τη μάζα και την πυκνότητά του),να δώσουμε τον ορισμό της τροχιάς,άσκηση με μέση ταχύτητα και φυσικά δυνάμεις!Εγώ πιστεύω πως έγραψα τέλεια!Μου φάνηκαν πολύ εύκολα και ξεμπέρδεψα σε πολύ λίγη ώρα! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκαν τα θέματα?Εγώ σήμερα έγραψα φυσική και τα θέματα ήταν πολύ εύκολα!Έπεσαν τα εξής: πυκνότητα (να συμπληρώσουμε κενά στον ορισμό και να βρούμε τον όγκο ενός σώματος ξέροντας τη μάζα και την πυκνότητά του),να δώσουμε τον ορισμό της τροχιάς,άσκηση με μέση ταχύτητα και φυσικά δυνάμεις!Εγώ πιστεύω πως έγραψα τέλεια!Μου φάνηκαν πολύ εύκολα και ξεμπέρδεψα σε πολύ λίγη ώρα! :yahoo:
Για πρώτη φορά, μπορώ να πω ότι τα πήγα πολύ καλά! Γράψαμε Αρχαία και Αγγλικά! Αγγλικά έχω πάει γύρω στο 17,5-18 και Αρχαία κάπου στο: 16,17,18! Αλλά ήταν όλα πολύ ωραία!!!!!!!! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πώς σας φάνηκαν τα θέματα?Εγώ σήμερα έγραψα φυσική και τα θέματα ήταν πολύ εύκολα!Έπεσαν τα εξής: πυκνότητα (να συμπληρώσουμε κενά στον ορισμό και να βρούμε τον όγκο ενός σώματος ξέροντας τη μάζα και την πυκνότητά του),να δώσουμε τον ορισμό της τροχιάς,άσκηση με μέση ταχύτητα και φυσικά δυνάμεις!Εγώ πιστεύω πως έγραψα τέλεια!Μου φάνηκαν πολύ εύκολα και ξεμπέρδεψα σε πολύ λίγη ώρα! :yahoo:

Παναγιώτη δεν είχατε καθόλου την πίεση και την ενέργεια?? :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Παναγιώτη δεν είχατε καθόλου την πίεση και την ενέργεια?? :Ο

Όχι!Ήταν εκτός ύλης!Εγώ όμως νόμιζα πως μόνο η πίεση είναι εκτός και την προηγούμενη μέρα διάβαζα μέχρι τις 11 το βράδυ για ενέργεια και μετά όταν ρώτησα τους συμμαθητές μου πώς και δεν μας έβαλε καμία άσκηση από εκεί μου είπαν ότι ήταν εκτός ύλης!:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα μαθηματικά!Λοιπόν,θα σας πω στο περίπου τι έπεσε!Από άλγεβρα δεν θυμάμαι τι θεωρία έπεσε γιατί διάλεξα τη γεωμετρία!Στη θεωρία της γεωμετρίας έπεσε ο ορισμός του συνημίτονου οξείας γωνίας ορθογώνιου τριγώνου,να εξηγήσουμε γιατί μία γωνία που βαίνει σε ημικύκλιο είναι ορθή και τέλος,ποια γωνία έχει ίδιο συνημίτονο και εφαπτομένη και πόσο είναι αυτό!(το τελευταίο το άφησα κενό:cry_x: )Στις ασκήσεις,στην άλγεβρα είχε να λύσουμε μία ανίσωση(τώρα που το σκέφτομαι,οι ανισώσεις δεν ήταν εκτός ύλης?:confused:) και στη γεωμετρία είχε ένα τραπέζιο που αποτελούνταν από δύο ορθογώνια τρίγωνα και ένα ορθογώνιο και ζητούσε να βρούμε κάποια πράγματα με τη βοήθεια του ΠΘ!(νταξ αυτό ήταν εύκολο!)Είχε κι άλλα δεν τα θυμάμαι!Πιστεύω πως έγραψα γύρω στα 17 άντε 18!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σήμερα μαθηματικά!Λοιπόν,θα σας πω στο περίπου τι έπεσε!Από άλγεβρα δεν θυμάμαι τι θεωρία έπεσε γιατί διάλεξα τη γεωμετρία!Στη θεωρία της γεωμετρίας έπεσε ο ορισμός του συνημίτονου οξείας γωνίας ορθογώνιου τριγώνου,να εξηγήσουμε γιατί μία γωνία που βαίνει σε ημικύκλιο είναι ορθή και τέλος,ποια γωνία έχει ίδιο συνημίτονο και εφαπτομένη και πόσο είναι αυτό!(το τελευταίο το άφησα κενό:cry_x: )Στις ασκήσεις,στην άλγεβρα είχε να λύσουμε μία ανίσωση(τώρα που το σκέφτομαι,οι ανισώσεις δεν ήταν εκτός ύλης?:confused:) και στη γεωμετρία είχε ένα τραπέζιο που αποτελούνταν από δύο ορθογώνια τρίγωνα και ένα ορθογώνιο και ζητούσε να βρούμε κάποια πράγματα με τη βοήθεια του ΠΘ!(νταξ αυτό ήταν εύκολο!)Είχε κι άλλα δεν τα θυμάμαι!Πιστεύω πως έγραψα γύρω στα 17 άντε 18!!!:D

Οι ανισωσεις μια χαρα εντος ειναι:P και γελοιες... Σαν εξισωση ειναι απλα θελουν προσοχη στο τελος με την φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top