Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Οι ανισωσεις μια χαρα εντος ειναι:P και γελοιες... Σαν εξισωση ειναι απλα θελουν προσοχη στο τελος με την φορα.

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς λύνονται!Οι εξισώσεις μου φαίνονται πολύ πιο εύκολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς λύνονται!Οι εξισώσεις μου φαίνονται πολύ πιο εύκολες!

Μα με τον ίδιο τρόπο με τις εξισώσεις λύνονται.:)
-Κάνουμε τις πράξεις.
-Χωρίζουμε γνωστούς από αγνώστους.
-Κάνουμε αναγωγή ομοίων όρων.
-Διαιρούμε με το συντελεστή του αγνώστου.
Και η διαφορά είναι στο ότι αν διαιρέσουμε με αρνητικό αριθμό αλλάζουμε την φορά της ανίσωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μα με τον ίδιο τρόπο με τις εξισώσεις λύνονται.:)
-Κάνουμε τις πράξεις.
-Χωρίζουμε γνωστούς από αγνώστους.
-Κάνουμε αναγωγή ομοίων όρων.
-Διαιρούμε με το συντελεστή του αγνώστου.
Και η διαφορά είναι στο ότι αν διαιρέσουμε με αρνητικό αριθμό αλλάζουμε την φορά της ανίσωσης.

Thanks! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

Τίποτα :)
Ότι άλλη απορία έχεις(σε θετικό μάθημα:P)θα χαρώ να σε βοηθήσω!!!Τώρα για τις ανισώσεις αν δυσκολεύεται ξεκίνα να λύνεις αρκετές ασκήσεις,και από κάποιο βοήθημα αν έχεις ή ψάξε στο internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τίποτα :)
Ότι άλλη απορία έχεις(σε θετικό μάθημα:P)θα χαρώ να σε βοηθήσω!!!Τώρα για τις ανισώσεις αν δυσκολεύεται ξεκίνα να λύνεις αρκετές ασκήσεις,και από κάποιο βοήθημα αν έχεις ή ψάξε στο internet.

Ωραία θα περάσουμε!Εγώ αναλαμβάνω γαλλικά,αγγλικά,λογοτεχνία και ιστορία,εσύ μαθηματικά,φυσική και χημεία,η Ντόιτς τα γερμανικά,και έτοιμο το φροντιστήριο!!!Μπράβο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^^ :look: θα δουλευω σε 2 φροντ 8). Προσφερομαι και εγω για βοηθεια στα μαθ κι ας μην μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Σήμερα μαθηματικά!Λοιπόν,θα σας πω στο περίπου τι έπεσε!Από άλγεβρα δεν θυμάμαι τι θεωρία έπεσε γιατί διάλεξα τη γεωμετρία!Στη θεωρία της γεωμετρίας έπεσε ο ορισμός του συνημίτονου οξείας γωνίας ορθογώνιου τριγώνου,να εξηγήσουμε γιατί μία γωνία που βαίνει σε ημικύκλιο είναι ορθή και τέλος,ποια γωνία έχει ίδιο συνημίτονο και εφαπτομένη και πόσο είναι αυτό!(το τελευταίο το άφησα κενό:cry_x: )Στις ασκήσεις,στην άλγεβρα είχε να λύσουμε μία ανίσωση(τώρα που το σκέφτομαι,οι ανισώσεις δεν ήταν εκτός ύλης?:confused:) και στη γεωμετρία είχε ένα τραπέζιο που αποτελούνταν από δύο ορθογώνια τρίγωνα και ένα ορθογώνιο και ζητούσε να βρούμε κάποια πράγματα με τη βοήθεια του ΠΘ!(νταξ αυτό ήταν εύκολο!)Είχε κι άλλα δεν τα θυμάμαι!Πιστεύω πως έγραψα γύρω στα 17 άντε 18!!!:D

Φίλε μου να ήξερες πόσο σημαντικά είναι αυτά που μαθαίνετε για επόμενες τάξεις και φυσικά για επιστήμες που έχουν ως βάση τα Μαθηματικά. Όλοι μας στη εφηβεία του γυμνασίου, έχουμε το μυαλό εκτός τάξης και μετά, κοπανάμε το κεφάλι μας στον τοίχο. :P Καλή επιτυχία να έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Σήμερα γράφαμε λογοτεχνία και ευτυχώς έβαλε Του Βασίλη (ποίημα)Άκου εκεί μου ήθελε να βάλει τη χιροσίμα 7 ΣΕΛΙΔΕΣ -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε λογοτεχνία και γαλλικά!The little musician boy τα κείμενα αυτά δεν τα ξέρω,δεν τα κάναμε!Ο φιλόλογός μας μας είπε πως θα μας έβαζε αυτό με τις Θερμοπύλες αλλά μας λυπήθηκε γιατί ήταν πολύ δύσκολο και τελικά μας έβαλε το "Ένας αριθμός" του Ά. Τσέχωφ.Είχε περίληψη (να γράψουμε περίπου 80 λέξεις),να βρούμε τρεις μεταφορές,σε ποιους τομείς ασκεί κριτική ο Τσέχωφ κ.α. που δεν θυμάμαι τώρα!Στα γαλλικά τελείωσα μέσα σε 5 λεπτά και με άφησαν να φύγω πριν από τη δυνατή αποχώρηση! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
εμάς θερμοπύλες δεν μας έχουν διδάξει καν!Α το ένας αριθμός το έχουμε κάνει αλλά δεν ήταν στην ύλη!Τώρα συνεχίζουμε με γαλλικά :sick: και ιλιάδα!Αλλα πρέπει να διαβάσω και θρησκευτικά -.- εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ μόλις έδωσα αρχαία!!!Στο κείμενο έπεσε εκείνο με το Μάρδο που ήθελε να επιβληθεί θανατική ποινή στο παιδί του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ μόλις έδωσα αρχαία!!!Στο κείμενο έπεσε εκείνο με το Μάρδο που ήθελε να επιβληθεί θανατική ποινή στο παιδί του!

Και εμας αυτο ειχε πεσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα έδωσα χημεία και αγγλικά!!!Χημεία έπεσε άσκηση με συντελεστές,άσκηση με συμπεράσματα από την ηλεκτρόλυση του νερού,να γράψουμε τι σήμαιναν κάποια σύμβολα και τέλος,να γράψουμε τον ορισμό της χημικής ένωσης και του χημικού στοιχείου.Έπεσαν κι άλλα,αλλά δεν τα θυμάμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilishacker

Νεοφερμένος

Ο vasilishacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
τι κειμενο λετε να πεσει στην λογοτεχνια :3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το "Ένας αριθμός" του Ά.Τσέχωφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakis1821

Νεοφερμένος

Ο lakis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γαλλικα??? help please!! θεματα sos...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
γαλλικα??? help please!! θεματα sos...

Έχεις το βιβλίο του υπουργείου της Α' γυμνασίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
γαλλικα??? help please!! θεματα sos...

Εμεις που γραψαμε χθες, έπεσαν τα παρακάτω:
Το κέιμενό με τα φαγητό από όλες τις χωρες. (Δε θυμαμαι τι σελ ειναι αλλά νομιζω ότι ειναι ειτε απτό 4 ή το 5 κεφάλαιο.) Ειχε κάποιες ερωτήσεις κατανόησης σχετικά εύκολες.
μετα ακολουθούσαν ασκήσεις λεξιλόγιου και γραμμάτικης.
Αναλυτικότερα, μια άσκηση να βαλουμε το ρημα ανάλογα με το πρόσωπο,μια με τα μεριστικα αρθα και την προστακτικη.
Τέλος μας εβαλε την καθημερινη ωρα και μια άσκηση ορθογραφίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
γαλλικα??? help please!! θεματα sos...

Σε εμάς έπεσε το κείμενο της ενότητας 5 + άσκηση με articles contractés + να περιγράψουμε ένα δωμάτιο που είχε σε φωτογραφία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Και ναιιιι!!! Τέλειωσαμεεε!!!
Καλό καλοκαιρι σε όλους παιδιά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top