Γενικό - Εξετάσεις Β' Γυμνασίου

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
δικη μου η παραληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Έγραψα Μαθηματικά πολύ καλά! :D

1.Θεωρία : Τι είναι εξίσωση,ποια είναι απόλυτη και ποια ταυτότητα και ένα Σ-Λ με ανισώσεις.
2.Θεωρία: 3-4 ασκήσεις με ημίτονα-συνημίτονα-εφαπτομένες.

1.Άσκηση με τιμές,συχνότητα,σχετ. συχνότητα,ραβδογράμματα και τέτοια.
2.Άσκηση με το παρακάτω σχήμα :

Askhsh.png

1. Να βρούμε όλες τις πλευρές του τριγώνου
2. Να βρούμε το εμβαδόν του τριγώνου
3. Να βρούμε άμα το τρίγωνο είναι ορθογώνιο.

3.Άσκηση με εγγεγραμμένες, επίκεντρες, παραπληρωματικές.. (δεν τη θυμάμαι δεν τη διάλεξα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
πολυ ευκολη η δευτερη... εξετασεις δεν βαζουν κατι το ιδιαιτερο... ενω στο διαγωνισμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Κανείς γεωγραφία ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι και γω θελω γεωγραφια! κανειςς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εφόσον: Α + Β + Γ = 180 (μοίρες) ίσχυει ότι Α + (Β + Γ) = 180, δηλαδή : 90 + 2Χ = 180 άρα Χ = 45

Για να ισχύει το παραπάνω πρέπει το τρίγωνο να είναι ισοσκελές!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Τελικά πανεύκολο ήταν!!:D
--------------------------------------------------------------
Αύριο γράφω γλώσσα, τι θέμα λέτε να πέσει στην έκθεση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και εγώ Γεωγραφία! (Αλλά εμάς μας είπε ότι θα ναι τα περισσότερα Σ-Λ, αντιστοιχήσεις και έτσι...:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenaki_arxaia

Νεοφερμένος

Η lenaki_arxaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εκθεση δευτερα γυμνασιου..3 πιθανα θεματα:
1) οικογενεια
2) επαγγελμα
3) μ.μ.ε.
ποιο ειναι πιο πιθανο να πεσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εκθεση δευτερα γυμνασιου..3 πιθανα θεματα:
1) οικογενεια
2) επαγγελμα
3) μ.μ.ε.
ποιο ειναι πιο πιθανο να πεσει;
Όλα! Και τα τρία είναι πολύ πιθανά θέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμας επεσε επαγγελμα αλλα νομιζω μμε ειναι πιο ΣΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Και εμας επαγγελμα επεσε....Συγκεκριμενα ελεγε <ποια ειναι τα κριτηρια στην επιλογη επαγγελματοσ>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Και εγώ Γεωγραφία! (Αλλά εμάς μας είπε ότι θα ναι τα περισσότερα Σ-Λ, αντιστοιχήσεις και έτσι...:D)

Εμένα μου έπεσε για τους σεισμούς και τα ηφαίστεια, αλατότητα της Μεσογείου, αντιστοίχηση χώρα-πρωτεύουσα, Σ-Λ με βουνά και τα κλίματα. Αυτά θυμάμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τι μαλακίες που ήτανε το γυμνάσιο· μου αρέσει που ενδιαφερόμουν και για τα ποταπά βαθμουλάκια που συμμάζευα με ευκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και εμας επαγγελμα επεσε....Συγκεκριμενα ελεγε <ποια ειναι τα κριτηρια στην επιλογη επαγγελματοσ>>

και σε μας αυτο μαζι με κατι αλλα βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τι μαλακίες που ήτανε το γυμνάσιο· μου αρέσει που ενδιαφερόμουν και για τα ποταπά βαθμουλάκια που συμμάζευα με ευκολία.

Σιγαα ρε μεγάλε...! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
και λιγακι οφφτοπικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι μαλακίες που ήτανε το γυμνάσιο· μου αρέσει που ενδιαφερόμουν και για τα ποταπά βαθμουλάκια που συμμάζευα με ευκολία.
Δε νομίζω να ενδιαφέρεται και κανείς για τα κατορθώματα σου στο γυμνάσιο.

ΒΤW, Μήπως να έλεγε κανείς θέματα γλώσσας? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παληκάρι, για να χαλαρώσετε το λέω. Οι εξετάσεις που δίνετε είναι υπερβολικά παιχνιδάκι και ασήμαντες για να δίνετε σημασία.

Σου προτείνω να παρακάμψεις τα Νέα Ελληνικά και να διαβάσεις το επόμενο μάθημα που δίνεις πάντως· διάβασμα για αυτό το μάθημα σε αυτή την ηλικία είναι σα να προσπαθείς να λιώσεις βούτυρο φυσώντας το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Δε νομίζω να ενδιαφέρεται και κανείς για τα κατορθώματα σου στο γυμνάσιο.

ΒΤW, Μήπως να έλεγε κανείς θέματα γλώσσας? :whistle:

Μου έπεσε το κείμενο με θέμα τη φιλία και έκθεση με θέμα γιατί είναι η φιλία σημαντική στη ζωή του σύγχρονου ανθρώπου. Ασκήσεις γενική-αιτιατική, αντικείμενα έμμεσα και άμεσα. Ευκολάκια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμάς μας έπεσε έκθεση σχετικά με τα προβλήματα των σημερινών σχολείων. Απο ασκήσεις πάνω κάτω οι ίδιες με την κοπέλα απο πάνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top