Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατι εχω που ειμαι θετικη δεν εχω πολιτικη παιδεια? Γενικης ειναι το μαθημα..

Με το νέο σύστημα η θεωρητική έχει και κάτι άλλο σαν Π.Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Παιδιά το μόνο μάθημα που είναι πραγματικά δύσκολο φέτος είναι η γεωμετρία ακόμα και αν διάβαζες όλη τη χρονιά αν δεν σου έρθει αυτή την ώρα η απάντηση πολύ εύκολα πέφτεις στο 14-15 ειδικά στο Δ θέμα που είναι αυξημένης δυσκολίας.Τα άλλα είναι καθαρά θέμα διαβάσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά το μόνο μάθημα που είναι πραγματικά δύσκολο φέτος είναι η γεωμετρία ακόμα και αν διάβαζες όλη τη χρονιά ....
Ναι βέβαια, η Γεωμετρία είναι πολύ δύσκολο μάθημα για όποιον λέγοντας "διάβασμα" εννοεί να μαθαίνει απλά απέξω κάποια πράγματα, χωρίς να χρησιμοποιεί χαρτί, μολύβι, χάρακα και διαβήτη, χωρίς ουσιαστικά να κατανοεί τι ακριβώς γίνεται. Ασφαλώς και είναι πολύ δύσκολο μάθημα για όποιον "διάβαζε" σαν εφημερίδα λυμένες ασκήσεις ή τις αντέγραφε μηχανικά στο τετράδιό του, χωρίς να προσπαθεί μόνος του να τις λύσει. Οπωσδήποτε είναι δύσκολη η Γεωμετρία για αυτόν που δεν σημείωσε και δεν μελέτησε ούτε τα S.O.S. θέματα που έκανε στον πίνακα ο καθηγητής τις τελευταίες μέρες. Σίγουρα η Γεωμετρία είναι πάρα πολύ δύσκολο μάθημα για όποιον έχοντας στο μυαλό του ότι "δεν θα χρειαστεί στις πανελλήνιες", την κατέταξε από την αρχή στα αζήτητα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Dia από αυτά που λες ισχύει πάρα πολύ το τελευταίο .Τα παιδιά που θα πάνε θετική (όπως εγώ) προτιμάνε να είναι καλύτεροι στην φυσική και στην άλγεβρα παρά στην γεωμετρία .Συμφωνώ 100% στο τελευταίο εάν το μάθημα εξεταζόταν στις πανελλήνιες ίσως να είχε διαφορετική αντιμετώπιση.Κοίτα καλύτερα τι έγραψα πριν είπα κάποιος που έχει διαβάσει πάρα πολύ από την αρχή της χρονιάς μπορεί να πέσει εύκολα στο 14-15 ,δεν είπα ότι θα πέσει στο 8 προφανώς .Πίστεψε με διαβάζοντας ασκήσεις απ'έξω και θεωρία μόνο με δυσκολία φτάνει κανείς στο 6-7.Όταν λέω δύσκολο εννοώ ότι ακόμα και ο διαβασμένος δεν θα πάρει πάνω από 18 σίγουρα όχι λόγω απροσεξίας αλλά λόγω της δύσκολης φύσης του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δία,
Παρόλου που θα παω θεωρητική και πάντα ήξερα να διαβάζω μαθηματικά θα συμφωνήσω μέχρι ένα σημείο με τον Κράμερ. Όσες ασκήσεις και να έχεις λύσει στα τραπέζια πχ, αν εκείνη τη στιγμή κολλήσεις άσχημα ή η συγκεκριμένη άσκηση είναι πολύ περίπλοκη μπορεί να χάσεις αμέσως πολλές μονάδες...
Είναι η φύση του μαθήματος τέτοια που δεν μπορείς να μάθεις ούτε σος, ούτε ασκήσεις από έξω... Την σειρά των γραμμάτων να σου αλλάξει κάποιος, και να σου αφήσει την ίδια εκφώνηση με τα ίδια ακριβώς στοιχεία λάθος θα την κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σε όλα τα μαθήματα μπορούν να μπουν θέματα που να προκαλέσουν "σφαγή". Στην (υποβαθμισμένη) Γεωμετρία που διδάσκεται σήμερα στο Λύκειο, είναι (σχεδόν) αδύνατον να πέσουν δύσκολα θάματα, καθώς και οι καθηγητές ξέρουν την κατάσταση. Έτσι ένας μαθητής που μελέτησε σωστά Γεωμετρία όλη τη χρονιά (δηλαδή έκανε ή δεν έκανε όσα πριν λίγα μηνύματα έγραψα), δεν υπάρχει περίπτωση να αποτύχει. (Τα υπόλοιπα αποτελούν δικαιολογίες και προσπάθεια δημιουργίας "άλλοθι" από πριν).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η Γεωμετρία υποβαθμίζεται από τον τρόπο που είναι γραμμένο το βιβλίο και τον τρόπο που διδάσκεται και όχι γιατί δεν αποτελεί τμήμα της εξεταστέας ύλης για τις Πανελλήνιες.

Αν ίσχυε το τελευταίο, κανείς δεν θα διαβάζε Βιολογία στη Β' Λυκείου, εκτός αν ήθελε Θετική ή Βιολογία Γενικής. Κανείς δεν θα ασχολιόταν με τα Αρχαία, παρά μόνο αν στόχευε για Θεωρητική.

Το θέμα με τη Γεωμετρία είναι ο όγκος της ύλης της. Θέωρημα, απάνω σε θεώρημα, στηριγμένο σε πόρισμα κ.ο.κ. Γενικά, το μάθημα είναι αλυσιδωτό. Και χρειάζεται να έχεις κατανοήσει όλες τις προηγούμενες έννοιες στην εντέλεια, για να προχωρήσεις παρακάτω.

Προσωπικά δεν μου παρακίνουσε το ενδιαφέρον, διότι χρειαζόταν αποστήθιση τύπων και σχέσεων. Σου δίνονται σημεία τομής διχοτόμων και ύψων, μερικές κάθετες γωνίες και ζητάται να αποδειχθεί μια σχέση. Εσύ πρέπει να ξέρεις το θέωρημα 1 με τις διχοτόμους, το θεώρημα 2 με τα ύψη και το πόρισμα Α5 με τις καθετότητες. Τα γράφεις και βγάζεις σαν συμπέρασμα το ζητούμενο της άσκησης.
"Να, τα τρίγωνα αυτά είναι όμοια"
"Γιατί?"
"Επειδή το λένε οι τύποι στο βιβλίο. Άντε γεια."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
DumeNuke συμφωνώ στο ότι το βιβλίο της γεωμετρίας είναι κακογραμμένο αλλά σκέψου ότι και άλλα βιβλία που είναι επίσης κακογραμμένα τα παιδιά ασχολούνται πολύ περισσότερο από τη γεωμετρία (βλέπε φυσική που είναι 3 φορές χειρότερη από τη γεωμετρία)Αν η φυσική δεν ήταν μάθημα στις πανελλήνιες θα την είχαν όλοι σαν τα θρησκευτικά και δεν θα διάβαζαν τίποτα.Άρα αυτό που είπε ο Dias είναι πολύ σωστό πιστεύω για τις πανελλήνιες

Dia σίγουρα στα περισσότερα μαθήματα μπορεί να γίνει "σφαγή" όπως λες αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός του λυκείου, προαγωγικές εξετάσεις είναι δεν είναι εξετάσεις για τη NASA.Άλλωστε είδα εχθές ένα μήνυμα σου που έλεγες η γεωμετρία είναι αγγούρι απλά εσένα σου αρέσει καλά κάνεις αλλά μην λες ότι μπαίνουν εύκολα θέματα (τουλάχιστον στο σχολείο μου) ο καθηγητής μας λέει το Δ θέμα θα το λύσει μόνο όποιος αγαπάει τη γεωμετρία και ασχολείται πάρα πολύ με αυτήν.Γράφει βιβλία αυτός, κάνει διάφορες έρευνες και γενικά είναι πολύ ενεργός.Ας μιλήσουμε με νούμερα μας είπε ότι πέρυσι το 84.6% έγραψε κάτω από τη βάση και το 92.1% κάτω από 12.ο κάθε ένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.Πολύ καλός ο καθηγητής αλλά για το τμήμα μαθηματικών όχι για την Α λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η Γεωμετρία υποβαθμίζεται από τον τρόπο που είναι γραμμένο το βιβλίο και τον τρόπο που διδάσκεται .... Το θέμα με τη Γεωμετρία είναι ο όγκος της ύλης της.
DumeNuke συμφωνώ στο ότι το βιβλίο της γεωμετρίας είναι κακογραμμένο
Αυτό με τα "κακά" βιβλία έχει γίνει καραμέλα, μια χαρά είναι το βιβλίο. Και σιγά τον όγκο της ύλης. Όχι αυτό, όχι το άλλο, όχι αποδείξεις κλπ. Όσο για τον τρόπο που διδάσκεται, έχεις δίκιο. Όταν ο καθηγητής βλέπει τους μαθητές να έχουν και αυτόν και το μάθημά του φτυσμένο, βαριέται, και τα γράφει κι αυτός όλα στα φρύδια του.
Η Γεωμετρία υποβαθμίζεται .... όχι γιατί δεν αποτελεί τμήμα της εξεταστέας ύλης για τις Πανελλήνιες. Αν ίσχυε το τελευταίο, κανείς δεν θα διαβάζε Βιολογία στη Β' Λυκείου, εκτός αν ήθελε Θετική ή Βιολογία Γενικής. Κανείς δεν θα ασχολιόταν με τα Αρχαία, παρά μόνο αν στόχευε για Θεωρητική.
Αυτό δεν γίνεται; Αν εξαιρέσεις μερικούς "φύτακλες" που τα διαβάζουν όλα, οι πιο πολλοί μαθητές από την Α λυκείου (για να μην πω και από το γυμνάσιο) διαβάζουν μόνον όσα μαθήματα πιστεύουν ότι θα τους χρειαστούν στις πανελλήνιες. Ειδικά για τη Γεωμετρία, ακόμα και το όνομά της προκαλεί απέχθεια. Στη Φυσική της Γ λυκείου θεωρείται "δύσκολο" το κομμάτι της Οπτικής, γιατί (λέει) ...θέλει Γεωμετρία. (Βέβαια, η Γεωμετρία που θέλει η Οπτική είναι επιπέδου β γυμνασίου, αλλά αυτό δεν έχει σημασία).
Γενικά, το μάθημα είναι αλυσιδωτό. Και χρειάζεται να έχεις κατανοήσει όλες τις προηγούμενες έννοιες στην εντέλεια, για να προχωρήσεις παρακάτω.
Χαίρω πολύ. Για τα περισσότερα μαθήματα αυτό ισχύει.
Προσωπικά δεν μου παρακίνουσε το ενδιαφέρον
Προφανώς, αφού ήξερες ότι δεν θα σου χρειαστεί στις πανελλήνιες, δεν βρήκες κίνητρο να ασχοληθείς σοβαρά.
Dia σίγουρα στα περισσότερα μαθήματα μπορεί να γίνει "σφαγή" όπως λες αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός του λυκείου, προαγωγικές εξετάσεις είναι δεν είναι εξετάσεις για τη NASA...... μην λες ότι μπαίνουν εύκολα θέματα (τουλάχιστον στο σχολείο μου) ο καθηγητής μας λέει το Δ θέμα θα το λύσει μόνο όποιος αγαπάει τη γεωμετρία και ασχολείται πάρα πολύ με αυτήν...... το 84.6% έγραψε κάτω από τη βάση.
Δεν μπορώ να ξέρω αν το σχολείο σου αποτελεί εξαίρεση, αλλά και πρόσφατα υπήρξα μαθητής και τώρα κάνω μαθήματα σε παιδιά λυκείου, οπότε το συμπέρασμά μου είναι ότι γενικά οι καθηγητές στη Γεωμετρία προσπαθούν να βάζουν όσο πιο εύκολα θέματα μπορούν, καθώς ξέρουν ότι διαφορετικά θα γίνει του αγίου Βαρθολομαίου. (Μη συγκρίνεις με πέρυσι που υπήρχε η τράπεζα θεμάτων). Πριν κάποια χρόνια πήγαινα Β λυκείου. Ο καθηγητής έβαλε θέματα από εύκολα ως γελοία, τα οποία τις τελευταίες μέρες μας τα είχε λύσει στον πίνακα. Αποτέλεσμα; Από 120 μαθητές, γράψαμε πάνω από τη βάση οι 16. Κάτι δε λέει αυτό;
είδα εχθές ένα μήνυμα σου που έλεγες η γεωμετρία είναι αγγούρι απλά εσένα σου αρέσει καλά κάνεις ....
Το ότι μου αρέσει η Γεωμετρία δεν το κρύβω. Συγκρίνοντας τα σημερινά βιβλία με τα παλαιότερα, θεωρώ ότι το μάθημα έχει υποβιβαστεί σημαντικά. Στην Ευρώπη η Γεωμετρία διδάσκεται σε εντελώς στοιχειώδες επίπεδο. Ίσως αυτοί έχουν δίκιο, δεν είμαι σίγουρος. Το ότι μου αρέσει προσωπικά, δεν είναι λόγος να υποστηρίξω ότι πρέπει να την τρώνε στη μάπα οι μαθητές. (Και σε κάποιους αρέσουν τα "αρχαία" τα οποία δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σα μάθημα γενικής παιδείας).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδια βασικα εσεις παλεψτε το σε ολα τα μαθηματα οσο μπορειτε περισσοτερο.
Εγω στη γεωμετρια δε το κρυβω ναι διαβαζα στην α λυκειου αλλα εγραψα 13 στα 20.
Ε και στη β λυκειου εγραψα 17 στο τελος θεληση ειναι οχι ειναι καο το βιβλιο και αυτα που λένε όλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar.ia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mar.ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Mιας και μιλατε για γεωμετρια..εγω γραφω πρωτο μαθημα!:worry: Ομολογω πως ειναι πολυ δυσκολο μαθημα μετα την φυσικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την δική μου ιστορία με την Γεωμετρία.
Στην πρώτη λυκείου στο φροντιστήριο μου οι καθηγητές μας έλεγαν να αφήσουμε την Γεωμετρία και να βγάλουμε γρήγορα την άλγεβρα καθώς δεν "χρείαζεται" για την Γ'.Αναγκάστηκα να ακολουθήσω αυτό το πρόγραμμα μέχρι τον Μάιο.Μετά ξεκίνησα να κάνω λίγη Γεωμετρία μόνος μου (το φροντ μου επέμενε πως δεν χρειάζεται) και στις εξετάσεις σκίστηκα πραγματικά στο διάβασμα (έλυσα όλες τις σχολικές ασκήσεις).Αποτέλεσμα ? 19,8 (λάθος ένα σουλου) Μέσα από όλο αυτό κατάλαβα ότι έκανα πολύ μεγάλη μαλακία που δεν διάβαζα Γεωμετρία όλη την χρονιά καθώς ακονίζει το μυαλό και βοηθά στο να σκέφτεσαι .Άρα ασχοληθείτε με την Γεωμετρία και να μην ακολουθείτε αυτά που λένε οι (περισσότεροι) καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Dia κακά βιβλία υπάρχουν δες φυσική Α λυκείου και σκέψου ξανά αυτό που είπες αν δεν έχεις καλό καθηγητή ή δεν πηγαίνεις φροντιστήριο δεν μαθαίνεις τίποτα αφού το μόνο που έχει είναι τύπους χωρίς επεξηγήσεις .ΝΑ σε ενημερώσω ότι αυτό που λες με τις αποδείξεις δεν ισχύει και τόσο αφού ελάχιστες είναι εκτός ύλης.Επίσης συμφωνώ στο ότι τα αρχαία δεν έπρεπε να υπάρχουν στη γενική παιδεία σε αντίθεση με την γεωμετρία που δεν υπάρχει στην Γ λυκείου όταν είναι το μόνο μάθημα στο σχολείο που εξασκεί όλα τα σημεία του εγκεφάλου τη στιγμή που τα αρχαία είναι πρακτικά άχρηστα (ειδικά με τον τρόπο που διδάσκονται)δίνετε έμφαση στη γραμματική και στο συντακτικό αντί να δίνετε στα κείμενα μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το βιβλίο της φυσικής της Α λυκείου είναι καλύτερο από εκείνα του γυμνασίου Κράμερ. Αλλά συνεχίζει να είναι κακογραμμένο. Έχω άθλια καθηγήτρια και ασχολείται συνέχεια ΜΟΝΟ με το βιβλίο! Αποτέλεσμα; Δεν έχω καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ.

Στην Γεωμετρία φάγαμε ένα τετράμηνο στην ισότητα τριγώνων και τα άλλα τα περάσαμε για να λέμε πως τα κάναμε. Και εκεί στα τετράπλευρα και παρα κάτω έχει τα θεωρήματα των θεωρηματων τα θεωρήματα ω θεωρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Deutsch...Lover εγώ βιβλίο φυσικής καλό δεν έχω δει μέχρι τώρα (σχολικό) τώρα τι να σου πω εγώ είχα καλούς καθηγητές γενικά και δεν κάναμε σχεδόν τίποτα από το βιβλίο ούτε ασκήσεις, μας έδινε δικές τις.Εμένα και του γυμνασίου και του λυκείου μου φαίνονται εξίσου άθλια.Αμφιβάλλω αν αυτοί που τα έχουν γράψει είναι φυσικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Deutsch...Lover εγώ βιβλίο φυσικής καλό δεν έχω δει μέχρι τώρα (σχολικό) τώρα τι να σου πω εγώ είχα καλούς καθηγητές γενικά και δεν κάναμε σχεδόν τίποτα από το βιβλίο ούτε ασκήσεις, μας έδινε δικές τις.Εμένα και του γυμνασίου και του λυκείου μου φαίνονται εξίσου άθλια.Αμφιβάλλω αν αυτοί που τα έχουν γράψει είναι φυσικοί.

Τυχερός ήσουν/ είσαι:P
Στο γυμνάσιο είχα εξαίρετες καθηγήτριες που δεν δούλευαν με βιβλίο αλλά φέτος δεν έχω κανένα φυλλάδιο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Τυχερός ήσουν/ είσαι:P
Στο γυμνάσιο είχα εξαίρετες καθηγήτριες που δεν δούλευαν με βιβλίο αλλά φέτος δεν έχω κανένα φυλλάδιο :ma

Έχω μία απορία γράφεις ότι είσαι καθηγήτρια ενώ πηγαίνεις Α λυκείου??:confused:
Τέλος πάντων ισχύει ότι είμαι τυχερός:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τυχερός ήσουν/ είσαι:P
Στο γυμνάσιο είχα εξαίρετες καθηγήτριες που δεν δούλευαν με βιβλίο αλλά φέτος δεν έχω κανένα φυλλάδιο :ma

Έχω μία απορία γράφεις ότι είσαι καθηγήτρια ενώ πηγαίνεις Α λυκείου??:confused:
Τέλος πάντων ισχύει ότι είμαι τυχερός:D


Έτσι για την διαφορά το έκανα:P
Μπορεί να είμαι η γερμανικών σου που σε παρακολουθεί που ξέρεις:hmm::hmm:

*Τι μάθημα γράφεις πρώτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
1) Γεωμετρία
2)χημεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top