Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
άλγεβρα,βιολογία,έκθεση,αγγλικά,κείμενα,χημεία,οικονομία,θρησκευτικά.Αρκετά κοινά δεδομένου ότι έγραψες και φυσική,γεωμετρία,αρχαία και ιστορία...:P

+αγγλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γράψαμε Αρχαία και δεν είχαμε εισαγωγή. :P
Αν δεν είχατε και μετάφραση, οι καθηγητές σας ήταν όντως άμπαλοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι η καθηγήτριά μας μας είπε ότι γίνεται.

Δύο θέματα θεωρία με ορισμούς σωστά λάθος αντιστοιχίσεις και τα λοιπά και κάτι ψιλοαποδείξεις, και δύο ασκήσεις, εμάς η μία ήταν με έργο, τριβή κτλ, και η άλλη ηλεκτρισμός. Νομίζω ηλεκτρισμός μπαίνει πάντα μία, τουλάχιστον στο σχολείο μας έτσι το κάνουν.

Εμάς ηλεκτρισμός είναι εκτός:clapup::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αν δεν είχατε και μετάφραση, οι καθηγητές σας ήταν όντως άμπαλοι:P

Όχι εντάξει, μετάφραση είχαμε μπόλικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εμάς ηλεκτρισμός είναι εκτός:clapup::yahoo:

Ντάμιτ. Εμάς ήταν κινήσεις μέσα, δυνάμεις πρώτο κεφάλαιο μέσα, από το δεύτερο μόνο τριβή, έργο-ενέργεια μέσα και ηλεκτρισμός μέσα.
Σχεδόν όλα δηλαδή. Τι σχεδόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμάς είναι όλα, ε άι σιχτιρ:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μακάρι να είχαμε και στο λύκειο επιλογή! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πάντως το βρίσκω πιο δίκαιο που δεν έχουμε επιλογή...άσχετα που δεν μας συμφέρει στο θέμα του βαθμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ θα προτιμούσα σε κάποια επιλογή από την Α' Λυκείου αλλά τέσπα.

Αύριο δίνω Άλγεβρα. Ο θεός βοηθός. Έχω αγχωθεί πολύ!

Παιδιά κατά πάσα πιθανότητα άμα βάλει άσκηση με ρίζες δε θα είναι με άρρητο παρονομαστή;(Φοβάμαι μην έχει τα πολλαπλά ριζικά γιατί ακόμα δεν τα έχω μάθει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα προτιμούσα σε κάποια επιλογή από την Α' Λυκείου αλλά τέσπα.

Αύριο δίνω Άλγεβρα. Ο θεός βοηθός. Έχω αγχωθεί πολύ!

Παιδιά κατά πάσα πιθανότητα άμα βάλει άσκηση με ρίζες δε θα είναι με άρρητο παρονομαστή;(Φοβάμαι μην έχει τα πολλαπλά ριζικά γιατί ακόμα δεν τα έχω μάθει!)
Εμείς που είχαμε και τις ρίζες στην ύλη, μας έβαλαν μόνο να αποδείξουμε μία από τις ιδιότητες τους.

Αν έχεις εξισώσεις, ανισώσεις και συναρτήσεις, κοίτα αυτές καλύτερα. Ασκήσεις με ρίζες υπάρχει ελάχιστη πιθανότητα να σας βάλουν.

Όμως κοίτα τις ιδιότητες και τις αποδείξεις για να είσαι καλυμμένος. Αν τις ξέρεις νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Συναρτήσεις και Πιθανότητες δεν έχουμε. Έχω αγχωθεί πολύ μη βάλει καμιά απρόβλεπτη στις ανισώσεις ή μη βάλει καμιά δύσκολη στις προόδους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φρέσκα θέματα γεωμετρίας!
Ύλη μας ήταν τα κεφάλαια 3,4,5

Θέμα 1ο
Α) Να αποδείξουμε το Θεώρημα I στη σελίδα 104.

Β) Σ-Λ Με διάκεντρο, το Θεώρημα ΙΙ σελίδα 109, γωνίες, βαρύκεντρο.

Θέμα 2ο
Απλή Ισότητα τριγώνων. Ορθογώνια τρίγωνα και απλά

Θέμα 3ο
Πρόβλημα που χρειαζόταν το Αξίωμα των Παραλλήλων

Θεμα 4ο
Πρόβλημα με τα θεωρήματα σελ. 108-109, και άθροισμα γωνιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σήμερα άλγεβρα, πολύ απλά και εύκολα, δεν το περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και γω άλγεβρα! τέλεια έγραψα...
Όπως τα περίμενα, διαβαθμισμένα, η θεωρία μπορώ να πω ήταν αρκετά εύκολη σε σχέση με αυτά που θα μπορούσαν να βάλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εμείς σήμερα φυσική και ήταν πολύ πιο εύκολα από ότι νόμιζα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Και εγώ Άλγεβρα. I Messed up. Στο πρώτο θέμα έγραψα εντελώς λάθος απόδειξης για τους τύπους του Vieta και στο τέταρτο θέμα έκανα λάθη στη διακρίνουσα. Είχε την ταυτότητα (α + β)^2 και εγώ έκανα μέχρι το διπλάσιο γινόμενο και προχωρούσα. Έτσι χωρίς το β^2 δε μου έβγαινε σωστά και έκανα ό,τι να ναι. Κανά 14 κόβω να πήρα :/

Κατά τ'άλλα όλα τα άλλα πρέπει να τα έλυσα σωστά, ήταν εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γράψαμε Αρχαία κεφ. 7 5

απο νοηματικές είχε απλά πράγματα και 1 ερώτηση απο το 83 (απο μετάφραση)
λεξιλογικά ήταν σχετικά εύκολα
Γραμματική - συντακτικό αρκετά δύσκολα

Απο εισαγωγή : το πρότυπο του ηγέτη

Πιστεύω τα πήγα αρκετά καλά αν και δεν έπιασα το 20 που ήθελα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Άλγεβρα σήμερα, γτπ τα θέματα.
Έγραψα σχετικά καλά, αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη.

1ο θέμα
Μία απόδειξη, ένας ορισμός, και συμπλήρωση κενών.
Έπρεπε να είχες διαβάσει τέλεια για να απαντήσεις.

2ο θέμα
Ερωτήματα με αριθμητική πρόοδο, το τελευταίο ερώτημα ήταν τελείως σκατά, δεν μας το είχαν κάνει καν.

3ο θέμα
Ερωτήματα με τα απόλυτα

4ο θέμα
Συναρτήσεις και παραμετρική.

Άλλη όρεξη δεν είχα τώρα, θα κάθομαι να διαβάζω Θρησκευτικά για αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ιστορια σημερα και ΝΑΙ εχω γραψει σιγουρα 18-19! (χωρις σχεδον καθολου διαβασμα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top