Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ααα και εμείς μια απ'τα ίδια! Μας έπεσε το 74 και ένα άσχετο παράθεμα που μίλαγε για τα δεινά του πολέμου! :Ρ Γραμματική μας έδιναν πέντε ουσιαστικά και εμείς έπρεπε να γράψουμε στον τύπο που μας τα ζητούσε. Είχε βάλει και κάτι ρήματα ,ακριβώς το ίδιο να κάνουμε. Συντακτικό ναι , έπεσαν κάτι επιρρηματικοί .. :mad: Είχε και άσκηση να βρούμε δευτερεύουσες σε μια παράγραφο.. Μετά και 3 ερωτήσεις για ποιον λόγο οι δημοκρατικοί νίκησαν,πως συμπερηφέρθηκαν οι ολιγαρχικοί και μία ερώτηση με βοήθεια του παραθέματος. Ντάξει την παλέψαμε. Κανένα 16.. :confused: Γι'αυτό δεν πρόκειται να πατήσω θεωρητική! Όχι ότι είμαι τέλεια και στη Φυσική και τα Μαθηματικά, αλλά λέμε.. :worry:

Τεχνολογική και έχει ο Θεός μετά...:DΘεωρητική με την καμία όμως..αν και το σκεφτόμουν για κανά μήνα :hmm: αλλά αρχιτεκτονική που σκέφτομαι θέλει τεχνολογικήη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τεχνολογική και έχει ο Θεός μετά...:DΘεωρητική με την καμία όμως..αν και το σκεφτόμουν για κανά μήνα :hmm: αλλά αρχιτεκτονική που σκέφτομαι θέλει τεχνολογικήη:D
εγω σκεφτομαι την πιθανοτητα να παω θεωρητικη για να μαθω λατινικα και αρχαια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
στην γραμματικη μας ειπε να βαλουμε το ος στον αλλον αριθμο πως ειναι ?:worry: (jj:P)
οἵ
Αναφορική αντωνυμία ειναι. Εγώ θυμάμαι τις καταλήξεις των ουσιαστικών:hehe:
_______________________________________
Γεωμετρία σήμερα.

Σχολιασμός θεμάτων: ΠΟΥΤΣΑ, ΠΟΥΤΣΑ, ΠΟΥΤΣΑ!!!!! Άριστοι μαθητές έβγαιναν κλαμμένοι. Φανταστείτε, εγώ είχα περισσότερα σωστά από τα φροντ boys and girls:P
Το 4ο θέμα ήταν παλουκάρα!!

Επόμενο:

ΚΑΨΤΕ ΤΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βγαλε αυτο το βιβλιο απο μπροστα μου ανατριχιασα και μονο που το ειδα......ΨΟΦΟΣ ΨΟΦΟΣ ΨΟΦΟΣ!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
:'( Γιατί ρε αγόρια, εμένα μου αρέσει η ιστορία... :redface: :P

Εντάξει ο Τάσος δικαιολογείται. Ο Τζέι όμως; :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι την πιθανοτητα να παω θεωρητικη για να μαθω λατινικα και αρχαια:hmm:

Είναι ωραία τα λατινικά.:redface:..Τώρα αρχαία..σε όλο το γυμνάσιο δεν τα ήθελα ενώ φέτος έχουν αρχίσει να μου αρέσουν..Έχουμε και πολύ καλή φιλόλογο...:DΌσο για την κατεύθυνση εξαρτάται βέβαια και με το τι θες περίπου να γίνεις όταν τελειώσεις το λύκειο...:hmm:

PS:Θρησκευτικά έχετε γράψει;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Είναι ωραία τα λατινικά.:redface:..Τώρα αρχαία..σε όλο το γυμνάσιο δεν τα ήθελα ενώ φέτος έχουν αρχίσει να μου αρέσουν..Έχουμε και πολύ καλή φιλόλογο...:DΌσο για την κατεύθυνση εξαρτάται βέβαια και με το τι θες περίπου να γίνεις όταν τελειώσεις το λύκειο...:hmm:

PS:Θρησκευτικά έχετε γράψει;;:worry:
Εγω φαρμακευτικος ερευνητης θελω να γινω αλλα εχω ενα παθος με το να μαθαινω ξενες γλωσσες για αυτο:redface:
θρησκευτικα οχι ακομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Γιατί επαναλαμβάνετε τις λέξεις; :P

Ολοι γραψαν χαλια, ΧΑΛΙΑ. Τα θεματα ηταν αισχος, ΑΙΣΧΟΣ.
ΠΟΥΤΣΑ, ΠΟΥΤΣΑ, ΠΟΥΤΣΑ!!!!!
ΨΟΦΟΣ ΨΟΦΟΣ ΨΟΦΟΣ!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ γράφω την Πέμπτη :P.

Και εγώ Πέμπτη γράφω:clapup:Αύριο αρχίζω διάβασμα...Σήμερα με τίποτα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Και εγώ Πέμπτη γράφω:clapup:Αύριο αρχίζω διάβασμα...Σήμερα με τίποτα:D

Χαχα έλα καλή μας επιτυχία! :D Εγώ θα διαβάσω αύριο, αλλά σήμερα θα διαβάσω για Βιολογία και Αρχές Οικονομίας.
Ο καλός μας ο καθηγητής που λες, μας έχει βάλει αρκετά κεφάλαια αλλά μόνο 3 τα έχουμε ολόκληρα! Από τα άλλα μας έχει βάλει μια ερώτηση για το κάθε ένα και αυτό ήταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Χαχα έλα καλή μας επιτυχία! :D Εγώ θα διαβάσω αύριο, αλλά σήμερα θα διαβάσω για Βιολογία και Αρχές Οικονομίας.
Ο καλός μας ο καθηγητής που λες, μας έχει βάλει αρκετά κεφάλαια αλλά μόνο 3 τα έχουμε ολόκληρα! Από τα άλλα μας έχει βάλει μια ερώτηση για το κάθε ένα και αυτό ήταν. :P

Αααα ωραιόταταα:D Εμάς Αρχές Οικον. μας έχουν βάλει πολλά κεφάλαια...δεν έβγαλε σχεδόν κανένα..Βιολογία η καθηγήτρια ήρθε μετά τον Νοέμβρη και έχουμε πολύ λίγα να διαβάσουμε..:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε ιστορία .
α1 θέμα να βάλουμε τα παρακάτω γεγονότα σε σωστή χρονολογική σειρά : μάχη στην Ιψό της Φρυγίας , ίδρυση αθηναϊκής συμμαχίας , μάχη του Μαραθώνα , τέλος πελοποννησιακού πολέμου , Καλλίειος ειρήνη.
α2 θέμα να συμπληρώσουμε κάτι κενά( εύκολο)
β1 να δώσουμε ορισμούς στις παρακάτω έννοιες : οπλιτική φάλαγγα , χορηγεία , συμπολιτείες
β2 αίτια β αποικισμού και ιατρική και γεωμετρία στην αρχαία Αίγυπτο
γ παράθεμα για τις πολιτικές των τυρράνων
1) τι γνωριζετε για τους τυρρανους ,ποιες οι πολιτικες τους συμφωνα με τον αριστοτέλη
2) ποια αλλα πολιτευματα γνωριζετε.
δ παραθεμα για τους στοχους του φιλιππου
1) ποιο οι στοχοι του φιλιππου
2) τι αποφασιστηκε στο συνεδριο της κορινθου (377 π.Χ)
γενικα ευκολα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον λοιπον σημερα γραφαμε Αλγεβρα :D (επιτελους και ενα "θετικο" μαθημα)
Τα θεματα μου φανηκαν παρα πολυ ευκολα με εξαιρεση το Σωστο-Λαθος που πρεπει απο βλακεια μου να εκανα ενα,δυο λαθακια.
Θεμα Α
Ορισμος αριθμιτικης προοδου και αποδειξη
Σ-Λ
Θεμα Β
Μετατροπη κλασματων με αρρητους εκθετες και μια ανισωση με απολυτη τιμη
Θεμα Γ
Δευτεροβαθμια εξισωση παραμετρικη την οποια μετα επρεπε να τη λυσουμε και ως ανισωση
Θεμα Δ
Να αποδειξουμε οτι η παρασταση αν=4ν-5 ειναι αριθμιτικη προοδος και να βρουμε τα α1 και ω
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εμείς άλγεβρα!!!!!Ξέρει κανείς αν τα θέματα της Άλγεβρας πιάνουν ίσες μονάδες;

Εμένα θα μου απαντήσει κανεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
:'( Γιατί ρε αγόρια, εμένα μου αρέσει η ιστορία... :redface: :P

Εντάξει ο Τάσος δικαιολογείται. Ο Τζέι όμως; :sly:
Ο Τζέι δε θέλει να βλέπει ιστορία μπροστά του:hehe: Ξεχνάς ότι ήθελα θετική:pfff:
Είναι ωραία τα λατινικά.:redface:..Τώρα αρχαία..σε όλο το γυμνάσιο δεν τα ήθελα ενώ φέτος έχουν αρχίσει να μου αρέσουν..Έχουμε και πολύ καλή φιλόλογο...:DΌσο για την κατεύθυνση εξαρτάται βέβαια και με το τι θες περίπου να γίνεις όταν τελειώσεις το λύκειο...:hmm:

PS:Θρησκευτικά έχετε γράψει;;:worry:
Τα λατινικά είναι τόσο όμορφα:inlove:

Έγραψα την Πέμπτη, εγώ.
Γιατί επαναλαμβάνετε τις λέξεις; :P
Για έμφαση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και για πείτε όσοι έχουν γράψει θρησκευτικά τι έπεσε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμάς έλεος, μας έχουν βάλει 17 κεφάλαια θρησκευτικά..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι όντως!Και για πες τι έπεσε θρησκευτικά;;:D
Έκανα delete, πραγματικά:P

Στην κρίσεως έπεσε: Εκκλησιασμός: Ανάγκη ή Συνήθεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top