Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Tsam.xX

Νεοφερμένος

Ο Tsam.xX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
επιπεδοποίηση : Διαχωρισμός μαθητών ανάλογα με τις γνώσεις τους ( βλέπε ΑΓΓΛΙΚΑ (τμήμα προχωρημένων και αρχάριων )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ποπο ρε φιλε ποσο βαρετα ειναι τα κειμενα των αρχαιων:/:
γραμματικη που ειναι ευκολη πιανει 2 μοναδες
αισχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά Φυσική έγραψε κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ποπο ρε φιλε ποσο βαρετα ειναι τα κειμενα των αρχαιων:/:
γραμματικη που ειναι ευκολη πιανει 2 μοναδες
αισχος

:eek: Εγώ Αρχαία περιμένω να γράψω μόνο από την μετάφραση και την εισαγωγή...Με την γραμματική έχουμε τσακωθεί από την Α' Γυμνασίου:P Οπότε καλάαα κάνει και πιάνει 2 μονάδες...:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αρχαία μόνο εισαγωγή και μεταφράσεις θα διαβάσω ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ:P.Σοβαρά τώρα από τον Δεκέμβριο και μετά έχω χάσει την μπάλα στα Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αρχαία μόνο εισαγωγή και μεταφράσεις θα διαβάσω ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ:P.Σοβαρά τώρα από τον Δεκέμβριο και μετά έχω χάσει την μπάλα στα Αρχαία.

και λεξιλογικά ρίξε μια ματιά...θα βοηθήσουν πιστεύω:)ε μετά τι στο καλό...ένα 14-15 δεν θα το πιάσουμε;; δεν μπορεί...:worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
και λεξιλογικά ρίξε μια ματιά...θα βοηθήσουν πιστεύω:)ε μετά τι στο καλό...ένα 14-15 δεν θα το πιάσουμε;; δεν μπορεί...:worry::hmm:
εμας ετυχε να μας κανει αρχαια φετος καθηγητρια που ως επι το πλειστον αναλαμβανει κυριως τριτη λυκειου κατευθυνση και λιγο β λυκειου κατευθυνση. Ειμαστε το μονο τμημα της Α Λυκειου που την ειχαμε και πραγματικα ηταν καταπληκτικη. Με βοηθησε να μαθω πολλα πραγματα στα αρχαια, αλλα ηταν απαιτητικη. Οταν ειδα τα θεματα (την τριτη που περασε) και γραψαμε αρχαια, τα θεματα ηταν πιο ευκολα και απο τα τεστ που μας εβαζε :hehe: Πάντως εγω αρχαια επιμενω οτι εχω γραψει περιπου 10, δε θελω να πιστευω κατι παραπανω γιατι και με το 10 ειμαι καταευχαριστημενος :P Τωρα αυριο γραφουμε φυσικη, πεμπτη αλγεβρα και απο την αλλη εβδομαδα αρχιζει το δυσκολο πραμα: ΙΣΤΟΡΙΑ. Και ειμαι και πρωτο θρανιο την τυχη μου. Απο που να αντιγραψω;;; :hehe: Μακαρι να εχουμε επιτηρητες ο,τι να ναι

Ααα ναι ξεχασα να πω οτι παιρνουμε και βαθμους την Τριτη :P ...και καπως ετσι οδευουμε προς το τελος της χρονιας αυτης... παει και αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμας ετυχε να μας κανει αρχαια φετος καθηγητρια που ως επι το πλειστον αναλαμβανει κυριως τριτη λυκειου κατευθυνση και λιγο β λυκειου κατευθυνση. Ειμαστε το μονο τμημα της Α Λυκειου που την ειχαμε και πραγματικα ηταν καταπληκτικη. Με βοηθησε να μαθω πολλα πραγματα στα αρχαια, αλλα ηταν απαιτητικη. Οταν ειδα τα θεματα (την τριτη που περασε) και γραψαμε αρχαια, τα θεματα ηταν πιο ευκολα και απο τα τεστ που μας εβαζε :hehe: Πάντως εγω αρχαια επιμενω οτι εχω γραψει περιπου 10, δε θελω να πιστευω κατι παραπανω γιατι και με το 10 ειμαι καταευχαριστημενος :P Τωρα αυριο γραφουμε φυσικη, πεμπτη αλγεβρα και απο την αλλη εβδομαδα αρχιζει το δυσκολο πραμα: ΙΣΤΟΡΙΑ. Και ειμαι και πρωτο θρανιο την τυχη μου. Απο που να αντιγραψω;;; :hehe: Μακαρι να εχουμε επιτηρητες ο,τι να ναι

Ααα ναι ξεχασα να πω οτι παιρνουμε και βαθμους την Τριτη :P ...και καπως ετσι οδευουμε προς το τελος της χρονιας αυτης... παει και αυτη

Εμείς αύριο γράφουμε Αρχαία..Και είμαι ακόμα στην μετάφραση...:( οπότε δεν νομίζω να διαβάσω κάτι άλλο παρά μόνο κάποιους αρχικούς χρόνους...Ιστορία γράψαμε την Πέμπτη..ευκολούτσικα ήταν:clapup: τώρα για βαθμούς...μάλλον μέσα Ιουνίου;;:hmm:

P.s Αρχαία τι κείμενο έπεσε;;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμείς αύριο γράφουμε Αρχαία..Και είμαι ακόμα στην μετάφραση...:( οπότε δεν νομίζω να διαβάσω κάτι άλλο παρά μόνο κάποιους αρχικούς χρόνους...Ιστορία γράψαμε την Πέμπτη..ευκολούτσικα ήταν:clapup: τώρα για βαθμούς...μάλλον μέσα Ιουνίου;;:hmm:

P.s Αρχαία τι κείμενο έπεσε;;;:worry:
εμας επεσε Θουκυ (ΕΥΤΥΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΣ) το 74 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
P.s Αρχαία τι κείμενο έπεσε;;;:worry:

Ξενοφώντας, το κείμενο που οι Σπαρτιάτες λένε τους όρους με τους οποίους δέχονται να κάνουν ειρήνη με τους Αθηναίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ξενοφώντας, το κείμενο που οι Σπαρτιάτες λένε τους όρους με τους οποίους δέχονται να κάνουν ειρήνη με τους Αθηναίους.
εγω στον ξενοφωντα δυσκολευομουν να βγαλω τη μεταφραση. Ο Θουκυ μου ηταν πιο ευκολος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
εμας ετυχε να μας κανει αρχαια φετος καθηγητρια που ως επι το πλειστον αναλαμβανει κυριως τριτη λυκειου κατευθυνση και λιγο β λυκειου κατευθυνση. Ειμαστε το μονο τμημα της Α Λυκειου που την ειχαμε και πραγματικα ηταν καταπληκτικη. Με βοηθησε να μαθω πολλα πραγματα στα αρχαια, αλλα ηταν απαιτητικη. Οταν ειδα τα θεματα (την τριτη που περασε) και γραψαμε αρχαια, τα θεματα ηταν πιο ευκολα και απο τα τεστ που μας εβαζε :hehe: Πάντως εγω αρχαια επιμενω οτι εχω γραψει περιπου 10, δε θελω να πιστευω κατι παραπανω γιατι και με το 10 ειμαι καταευχαριστημενος :P Τωρα αυριο γραφουμε φυσικη, πεμπτη αλγεβρα και απο την αλλη εβδομαδα αρχιζει το δυσκολο πραμα: ΙΣΤΟΡΙΑ. Και ειμαι και πρωτο θρανιο την τυχη μου. Απο που να αντιγραψω;;; :hehe: Μακαρι να εχουμε επιτηρητες ο,τι να ναι
Τασούλη, όσο και να κλαίει η δικιά σας, τη δικιά μας δεν μπορεί να την ξεπεράσει. Η δικιά μας δεν έχει κάνει ποτέ κατεύθυνση, but still ήταν η καλύτερη φιλόλογος του σχολείου μας. Μας έδινε άπειρη χαρτούρα με αρχικούς χρόνους, ασκήσεις για κάθε κεφάλαιο κλπ. Γράφαμε test κάθε φορά που τελείωνε κάθε διδακτική ενότητα στο εγχειρίδιο. Τέλος, πήραμε τη γραμματική από την αρχή και την κάναμε φύλλο και φτερό. Τι να λέμε τώρα;:P

Εμείς ιστορία γράφουμε την Πέμπτη:'(
P.s Αρχαία τι κείμενο έπεσε;;;:worry:
Σε εμάς έπεσαν οι παράγραφοι 71-72. Θουκυδίδης:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Τέλεια!περισσότερες δηλαδή πιθανότητες να πέσει ο Θουκυ..:yahoo: και απο εισαγωγή τι σας έβαλαν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
εγω στον ξενοφωντα δυσκολευομουν να βγαλω τη μεταφραση. Ο Θουκυ μου ηταν πιο ευκολος

Μάλλον αποτελείς εξαίρεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μάλλον αποτελείς εξαίρεση :P
Mπαααααα:P

Κι εμένα πιο εύκολος μού φάνηκε ο Θουκυδίδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Mπαααααα:P

Κι εμένα πιο εύκολος μού φάνηκε ο Θουκυδίδης.

Νομίζω πως στον Θουκυ βγαίνει πιο εύκολα το νόημα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εμάς μας έχει πει ο,τι πολύ σημαντικό είναι το κεφάλαιο 81 του Θουκυδίδη... Λέτε να πέσει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
παιδιαααα πειτε κανένα θέμα ΙΣΤΟΡΙΑΑ:sick:Α.......:'(

σΕ μας επεσε θουκυυ 70-72..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Mπαααααα:P

Κι εμένα πιο εύκολος μού φάνηκε ο Θουκυδίδης.

Είστε τρελά και τα 2:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!Στην ιστορια τι δομη εχουν τα θεματα?Ποσα ειναι? Τα γραφουμε ολα ή ειναι επιλογης?
(δινει ο αδερφος μ αυριο και δεν θυμαμαι καθολου πως ειναι..):-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top