Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εμείς αύριο ιστορία. Μόλις τελείωσα και όλα μες στο κεφάλι μου είναι ένας αρχταρμάς.........!!!!!!!!
πφφφφφφφφφφφφφφφφφ :/:
Καλό βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον εμεις αυριο γραφουμε Ιστορια.
Ευτυχως ειχαμε να διαβασουμε μονο 20 ερωτησεις καθως φετος αλλαξαμε 4 καθηγητριες... :)
Τ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τώρα τελείωσα με την Βιολογία, από τις 9.30 το πρωί.
Δεν είμαι σίγουρη αν τα ξέρω όλα καλά και δεν γίνει τίποτα και τη μπερδέψω. Και εμένα είναι λίγο αχταρμάς στο μυαλό μου τώρα, φοβάμαι πως ίσως το πρωί δεν θυμάμαι τίποτα. Αλλά νομίζω πως φταίει ότι είμαι ζαλισμένη τώρα, το πρωί θα είμαι κομπλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsam.xX

Νεοφερμένος

Ο Tsam.xX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια χαρά
Εμείς αύριο Έκθεση
ΘΕΜΑΤΑ (ΙΣΩΣ) :
Γλωσσομάθεια,
αναλφαβητισμός,
Αξία του διαλόγου και πως επιτυγχάνεται ένας σωστός διάλογος.
Χάσμα γενεών,
Επιπεδοποίηση,
Πρώτυπα-Είδωλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γεια χαρά
Εμείς αύριο Έκθεση
ΘΕΜΑΤΑ (ΙΣΩΣ) :
Γλωσσομάθεια,
αναλφαβητισμός,
Αξία του διαλόγου και πως επιτυγχάνεται ένας σωστός διάλογος.
Χάσμα γενεών,
Επιπεδοποίηση,
Πρώτυπα-Είδωλα

Εμας μας ειπε οτι μπορει να πεσει και συνδιασμος θεματων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Συνδυασμός θεμάτων; Ότι να 'ναι. Δε φτάνει που μας βάζουν όσα βάζουν, θέλουν να βάλουν και παραπάνω από ένα θέμα.

Δύσκολο το βρίσκω. Αυτή η "επιπεδοποίηση" τι είναι ρε παιδιά; Πρώτη φορά το ακούω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Λοιπον εμεις αυριο γραφουμε Ιστορια.
Ευτυχως ειχαμε να διαβασουμε μονο 20 ερωτησεις καθως φετος αλλαξαμε 4 καθηγητριες... :)
Τυχεροί! Εμείς 70 σελίδες τελικά, όχι 50. Όλοι τέλεια θα γράψετε :P

Τώρα τελείωσα με την Βιολογία, από τις 9.30 το πρωί.
Δεν είμαι σίγουρη αν τα ξέρω όλα καλά και δεν γίνει τίποτα και τη μπερδέψω. Και εμένα είναι λίγο αχταρμάς στο μυαλό μου τώρα, φοβάμαι πως ίσως το πρωί δεν θυμάμαι τίποτα. Αλλά νομίζω πως φταίει ότι είμαι ζαλισμένη τώρα, το πρωί θα είμαι κομπλέ.
Άσε...Και εγώ χθες διάβασα πολύυυυυυ!

Γεια χαρά
Εμείς αύριο Έκθεση
ΘΕΜΑΤΑ (ΙΣΩΣ) :
Γλωσσομάθεια,
αναλφαβητισμός,
Αξία του διαλόγου και πως επιτυγχάνεται ένας σωστός διάλογος.
Χάσμα γενεών,
Επιπεδοποίηση,
Πρώτυπα-Είδωλα

Επιπεδοποίηση;

Εμας μας ειπε οτι μπορει να πεσει και συνδιασμος θεματων .
Σας έδωσε συγκεκριμένη ύλη; Εμάς μας είπε να τα διαβάσουμε ΟΛΑ. Εισήγηση και διάλεξη έχετε κάνει;

Δύσκολο το βρίσκω. Αυτή η "επιπεδοποίηση" τι είναι ρε παιδιά; Πρώτη φορά το ακούω!
Έλα μου ντε;
Πάντως πιο πολύ διάβασμα και πιο μεγάλη ύλη στις εξετάσεις του λυκείου.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά , (καινούργιος στο forum)

Εμείς τη Τρίτη γράψαμε Βιολογία

1ο θέμα - πολλαπλή επιλογή (όλο απο το αναπαραγωγικό)
2ο θέμα - Σ/Λ και αντιστοίχιση (Νευρικό και αναπαραγωγικό)
3ο θέμα - ο ρόλος του προμήκη μυελού και κάποιες φωτογραφίες ιστών(που δε φαίνονταν) να αναγνωρίσουμε το είδος τους
4ο θέμα - ένα σχήμα με περιοχή σύναψης και ερωτήσεις

Για να γράψει κάποιος έπρεπε να ήταν πολύ διαβασμένος αλλιώς .....

Σήμερα Οικονομία που ήταν σχετικά εύκολα

Σ/Λ κενά αντιστοίχηση και ανάπτυξης είχε

(1) παραδείγματα συγκρούσεων και προστριβών που προκύπτουν απο τα δικαιώματα χρήσης ... ( το έλεγε στο βιβλίο)
(2) λειτουργίες χρήματος (το ίδιο)
(3) τόκος - κέρδος ορισμοι
(4) ανταλλαγές μεταξύ επιχειρήσεων (λίγο δύσκολο)

Την Τρίτη Ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Σημερα γραφαμε αρχες οικονομιας ... για αυτους που ειχαν διαβασει ηταν βατα (οχι ευκολα ) ... ειχε ενα σωστο λαθος ... μετα αναπτυξης : τι ειναι ο τοκος τι το επιτοκιο , ελευθερα αγαθα , χαραχτηριστικα εμπορευματος , ταξινομηση αναγκων . Ειχε μια ασκηση που σου ελεγε οτι εχεις καταθεσει σε μια τραπεζα 200 ευρω για δυο χρονια με επιτοκιο 5% και σου ζηταγε συνολικο ποσο που θα παρεις (κεφαλαιο + τοκος ) ... μετα ειχε καποια Multiple choice και για τελος μια βλακεια ασκηση (τωρα θυμηθηκαν να γινουν πρωτοτυποι :confused:) μας ελεγε οτι : ο κυριος παπαδοπουλος , ο κος δημητριου , ο κος σπηλιωπουλος και ο κυριος γεωργιου ανηκουν σε καποιες εταιριες . αναλογα με το τι ελεγαν επρεπε να καταλαβουμε σε τι ειδους εταιρια ανηκουν

κος Παπαδοπουλος : κινδυνευω να χασω και το σπιτι και το αυτοκινητο μου εξαιτιας των χρεων της εταιριας μου .
κος δημητριου : σημερα εχουμε γενικο συμβουλιο στην εταιρια .
κος σπηλιωπουλος : θελω να πουλησω το μεριδιο μου αλλα πρεπει να ρωτησω και τους αλλους εταιρους .
κος γεωργιου : δεν εχω δικαιωμα να εκπροσωπω την εταιρια μου

ερωτησεις :
1) σε τι εταιρια ανηκει ο καθενας ?
2) τι υποχρεωσεις εχουν οι εταιροι καθε εταιριας ?
3) ποια απο αυτες τις εταιριες μετατρεπει το κεφαλαιο της σε μετοχες ?

ενταξει γενικα ευκολα ηταν αλλα ηθελε πολυ γραψιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
έσκισα άλγεβρα, πάμε τώρα για φυσική+αγγλικά την τρίτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
έσκισα άλγεβρα, πάμε τώρα για φυσική+αγγλικά την τρίτη


Τι θέματα είχε Άλγεβρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikosagt

Νεοφερμένος

Ο Nikosagt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εικοσαρι σημερα σε γεωμετριααα!!!! :D :D :D
λοιπον πρώτο θεμα είχε σωστό λάθος με αρκετές παγίδες , συμπλήρωση κενών και να αποδείξουμε οτι το άθροισμα των γωνιών τριγώνου είναι 180
δευτερο θεμα μας είχε να φτίαξουμε ένα ισοσκελές τρίγωνο και να πάρουμε τα μέσα των ίσων πλευρώ και να αποδειξουμε οτι το τριγωνο που σχηματιζεται αμα ενωσουμε τα μεσα ειναι και αυτο ισοσκελες τα άλα δυο ληταν συνδυαστικα και σου ζητουσε να αποδειξει στο ένα οτι 2 τρίγωνα ειναι ίσα και να απαοδειξεις αλλη μια προταση και στο τελευταιο να δειξεις οτι ενα σχημα ηταν παραλληλογραμμο και ενα αλλο τριγωνο που σχηματιζοταν ισοσκελες..αα και οτι μια πλευρα ήταν διπλάσια της άλλης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε Βιολογία. Μέτρια ήταν, δεν είχα σκοτωθεί κιόλας στο διάβασμα...

Πρώτο θέμα αντιστοίχηση. Δεύτερο θέμα είχε α και β και αφορούσε δημιουργία προτάσεων με τις λέξεις που έδινε. Τρίτο θέμα πανεύκολο ρωτούσε για φωτοϋποδοχείς και θερμοϋποδοχείς. Τέταρτο θέμα ότι να 'ναι. Έλεγε πως όλοι έχουμε ακούσει τη φράση "Όταν τον/την βλέπει χτυπάει η καρδιά μου" και ρωτούσε ποιοι αδένες δρουν και σε τι οφείλεγεται αυτή η <<έκρηξη>> που προκαλείται δήθεν στη καρδιά μας(αδρεναλίνη ήταν και εγώ έβαλα τεστοστερόνη χωρίς να σκεφτώ ότι οι γυναίκες δε παράγουν τεστοστερόνη. Fuck!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε Χημεία :happy:. Κι ενώ είχα πάει προετοιμασμένη ότι δεν θα τα πάω καλά στο 4ο θέμα που ήταν στοιχειομετρία, τελικά έσκισα!!!!!!! :clapup:

Πρώτο θέμα ήταν πολλαπλής επιλογής (εύκολα) μόνο το τελευταίο παίδεψε πολλά παιδιά, που ρώταγε ποιο δεν αντιδράει με οξύ και ήταν το N2O5.
Δεύτερο θέμα α)Σωστό/Λάθος χωρίς αιτιολόγηση και β) είχαμε 2 στοιχεία, κατανομή σε στοιβάδες, να τα ''τοποθετήσουμε'' στον περιοδικό πίνακα και να κάνουμε τον δεσμό (ετεροπολικός ήταν) και τέλος να γράψουμε την χημική εξίσωση.
Τρίτο θέμα α)ήταν ονοματολογία (από σύμβολα σε όνομα και το αντίστροφο), β) αντιδράσεις και γ) απλή άσκηση με mol, συγκέντρωση και άτομα.
Τέταρτο θέμα, το πιο περίπλοκο και σύνθετο, αφορούσε % w/v και συγκεντρώσεις, mols, n, V, Mr κλπ. Μια τσιμπημένη άσκηση στοιχειομετρίας.

Αυτά με λίγα λόγια. :) Συνεχίζουμε παιδιά! :D 3 εβδομάδες έμειναν ακόμα! Επόμενο μάθημα: Ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εμείς στην Ιστορία τα έχουμε όλα ο,τι έχουμε κάνει απο την αρχή της χρονιάς ... Ξέρει κανείς τα σοσ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θρησκευτικά (:hehe:)

1o μέρος
Συμπλήρωση κενών
Αντιστοίχιση
Σ/Λ

2ο μέρος
Δύο ερωτήσεις, η μία εξ αυτών κρίσεως.

Και να μην ήσουν διαβασμένος έγραφες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ναι ναι μελανια το δικο μας εβαλε ολο το μισος του:knife::(:(
πρωτο και δευτερο θεμα οκ
μετα εβαλε 50 μοναδες στοιχειομετρια ο ηλιθιος
αμφιβαλω ααν εχωπιασει σε αυτα 20 / 50
δεν φτανει που δεν μας τα εξηγουσε :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
ναι ναι μελανια το δικο μας εβαλε ολο το μισος του:knife::(:(
πρωτο και δευτερο θεμα οκ
μετα εβαλε 50 μοναδες στοιχειομετρια ο ηλιθιος
αμφιβαλω ααν εχωπιασει σε αυτα 20 / 50
δεν φτανει που δεν μας τα εξηγουσε :(:(

:console: Δεν πειράζει Γιάννη! Θα τα πας καλύτερα σε κάποιο άλλο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
:console: Δεν πειράζει Γιάννη! Θα τα πας καλύτερα σε κάποιο άλλο. :happy:

μωρε δεν με νοιαζει ο μεσο ορος της χημεια στο χειροτερο να εχω παρει 17 μεσο ορο σε αυτο
οτι δεν εγραψα ειναι το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
μωρε δεν με νοιαζει ο μεσο ορος της χημεια στο χειροτερο να εχω παρει 17 μεσο ορο σε αυτο
οτι δεν εγραψα ειναι το θεμα

Εντάξει, μου το είχες πει ότι δεν περίμενες και πολλά στην Χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top