Γενικό - Εξετάσεις Α' Γυμνασίου

Είναι δύσκολες οι εξετάσεις;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τι θέματα πέφτουν στις εκθέσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τι θέματα πέφτουν στις εκθέσεις?

Θα σας πει τι θα διαβσετε και κατι θα πεσει απο αυτα ...
Οσο αφορα την δομη δεν εινοι κατι δυσκολα ..απλα στις παραγραφους να ακολουθεις αυτα που ξερεις για θ.π και τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσες ώρες διαβάζετε καθημερινά την περίοδο των εξετάσεων;
Επίσης το πρόγραμμά μας:


  • Τρίτη 19 Μαΐου: Ιστορία
  • Πέμπτη 21 Μαΐου: Νεοελληνική Γλώσσα
  • Τρίτη 26 Μαΐου: Μαθηματικά
  • Πέμπτη 28 Μαΐου: Γεωλογία - Γεωγραφία
  • Τετάρτη 3 Ιουνίου: Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
  • Πέμπτη 4 Ιουνίου: Αγγλικά (:P)
  • Παρασκευή 5 Ιουνίου: Θρησκευτικά
  • Δευτέρα 8 Ιουνίου: Αρχαία Ελληνική Γραμματεία
  • Τρίτη 9 Ιουνίου: Φυσική
  • Τετάρτη 10 Ιουνίου: -
  • Πέμπτη 11 Ιουνίου: Νεοελληνική Γραμματεία
  • Παρασκευή 12 Ιουνίου: Γαλλικά - Γερμανικά
  • Δευτέρα 15 Ιουνίου: Βιολογία
ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ: Ιστορία, Νεοελληνική Γλώσσα, Μαθηματικά, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα, Θρησκευτικά, Αρχαία Ελληνική Γραμματεία, Νεοελληνική Γραμματεία, Γαλλικά, Βιολογία [Σχεδόν όλα! :eek:]


Και μετά:smoke:Καλοκαιράκι!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mαρία

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχω λιγο άγχος για την Ιστορια... μπορει καποιος να με βοηθησει? Η καθηγήτρια μας, μας έβαλες 52 σελίδες ύλη... έχω διαβάσει μόνο τις 20 και την Τρίτη γράφω!! SOS!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδια εξετάσεις εδώ δεν είναι τίποτα.
Είχα γράψεει 19 μαθηματικά, 19 ιστορια, 19 γεωγραφια, 20 γαλλικα, 19 στα κείμενα τιποτά δεν είναι σε σχέση με τις δικές μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Μάκγες ηρεμήστε δεν είναι τίποτα οι ενδοσχολικές εξετάσεις ,διαβάστε και γράψτε ότι καλύτερο μπορείτε τι να σας πω
Γενικά έχω καταλάβει ότι όσο ανεβαίνεις βαθμίδες τόσο δυσκολεύουν οι εξετάσεις
Το καλό με τις γυμνασιακές είναι ότι επιλέγεις δηλαδή και να μην έχεις διαβάσει όλη την ύλη μπορείς να φτάσεις και 18+
Δυστύχώς και εγώ από φέτος δεν έχω να επιλέξω ,τι να κάνουμε θα συνηθίσω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω λιγο άγχος για την Ιστορια... μπορει καποιος να με βοηθησει? Η καθηγήτρια μας, μας έβαλες 52 σελίδες ύλη... έχω διαβάσει μόνο τις 20 και την Τρίτη γράφω!! SOS!!!

Εμάς 53! :P Αλλά δεν είναι κάτι δύσκολο, σχεδίασε να κάνεις σχεδιαγράμματα για την ύλη σου (βοηθάει πολύ ;)!). Και να μην γράψεις καλά δε θα πάθεις τίποτα, ένα διαγώνισμα είναι στο κάτω κάτω...! :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mαρία

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμάς 53! :P Αλλά δεν είναι κάτι δύσκολο, σχεδίασε να κάνεις σχεδιαγράμματα για την ύλη σου (βοηθάει πολύ ;)!). Και να μην γράψεις καλά δε θα πάθεις τίποτα, ένα διαγώνισμα είναι στο κάτω κάτω...! :):D

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου! Την ύλη την τελείωσα και αφού έκανα μία επανάληψη, κατάλαβα πως δεν είναι και τόσο δύσκολη.. Αύριο γράφω και είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένη! Το θέμα είναι να μην αγχωθούμε, αλλιώς..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμείς σήμερα έχουμε διαγώνισμα ιστορίας, θα σας πω σε άλλο post τα θέματα. :)

[Μιλάω για την Α' Γυμνασίου, έτσι;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pante pap

Νεοφερμένος

Ο pante pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτη η ερωτηση - συζητηση - αφορα παιδια πρωτης γυμνασιου, ομως αν καποιο παιδι μεγαλυτερο θελει να απαντηση για το πως του φαινονταν οταν ηταν και αυτος στην πρωτη γυμνασιου ας γραψει την αποψη του για το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Η Α γυμνασίου και όλο το γυμνάσιο έχει το τεράστιο πλεονέκτημα στο ότι επιλέγει τι θα γράψει στα περισσότερα μαθήματα κάτι που από το λύκειο και μετά σταματάει .Πιστεύω ότι όποιος διάβαζε όλη τη χρονιά θα γράψει σίγουρα καλά αφού και σε περίπτωση που δεν θυμάται κάτι θα γράψει το άλλο
ΑΥΤΑ καλή επιτυχία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pante pap

Νεοφερμένος

Ο pante pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
το δικο μου ειναι: 19/05/2015 : ιστορια
21/05/2015 : γλωσσα
26/05/2015 : μαθηματικα
28/05/2015 : γεωγραφια
03/06/2015 : αρχαια
04/06/2015 : αγγλικα
05/06/2015 : θρησκευτικα
08/06/2015 : ομηρικα επη
09/06/2015 : φυσικη
10/06/2015 : (κενο)
11/06/2015 : κειμενα
12/06/2015 : γαλλικα - γερμανικα
15/06/2015 : βιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Α γυμνασίου και όλο το γυμνάσιο έχει το τεράστιο πλεονέκτημα στο ότι επιλέγει τι θα γράψει στα περισσότερα μαθήματα κάτι που από το λύκειο και μετά σταματάει .Πιστεύω ότι όποιος διάβαζε όλη τη χρονιά θα γράψει σίγουρα καλά αφού και σε περίπτωση που δεν θυμάται κάτι θα γράψει το άλλο
ΑΥΤΑ καλή επιτυχία:)
Αυτό πιστεύω κι εγώ! ΤΕΡΑΣΤΙΑ διευκόλυνση η επιλογή! :clapup: Τι κρίμα που δεν ισχύει στα φιλολογικά μαθήματα που με δυσκολεύουν! :cry_x::cry_x: :kill::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

pante pap

Νεοφερμένος

Ο pante pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
τόνο δεν βάζω για να γράφω πιο γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέματα προαγωγικών εξετάσεων περιόδου Μαΐου - Ιουνίου 2014-2015:
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ:

Θέματα θεωρίας:

  • Κριτήρια διαιρετότητας του 2, 3, 5 Δ
  • Γωνίες [εφεξής, παραπληρωματικές κλπ.]
Θέματα πράξης:

  • Πράξεις με κλάσματα και απλοποίησή τους σε ανάγωγα
  • Βασικές Εξισώσεις Δ
  • Γωνίες [εντός, εκτός, εναλλάξ, επί τα αυτά, παραπληρωματικές, κατακορυφήν, θέση σε τρίγωνο] Δ


[Υπόμνημα: Δ = Διάλεξα]






ΝΕΟΕΛΛΗΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ:



  • Κείμενο: Η προσφορά του βιβλίου
  • Ερώτηση επί του κειμένου
  • Άσκηση γραμματικής με θέμα μετατροπής και αλλαγής τύπου κάποιων λέξεων
  • Άσκηση συντακτικού
  • Άσκηση παραγωγής λέξεων
  • Έκθεση με θέμα: "Να γράψετε μια επιστολή προς ένα φίλο σας σχετικά με το αν ένα βιβλίο μπορεί να αποτελέσει συντροφία σε έναν άνθρωπο [κάτι παρόμοιο :P]"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θέλω τα θέματα των μαθηματικών σου τώρα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top