Εξέλιξη ή Δημιουργία Θεού;

Εξέλιξη ή Δημιουργία;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)
  • Προήρθαμε από εξέλιξη προγόνου, κοινού με τους πιθήκους

  • Προήρθαμε από δημιουργία θεού

  • Άλλο

  • Δεν ξέρω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι φυσικα υπηρχε το λεγομενο "αρχικο κυτταρο", η αμοιβαδα. πρωτη μορφη(πιθανον να υπηρχαν και ειδη μικροοργανισμων/βακτυρυων πιο νωρις) ζωης. τα ειδη αρχικα αναπτυσσοταν και ζουσαν μεσα στο νερο, καποια αναγκαστηκαν να βγουν (ερπετα) μετα βγηκαν κι αλλα και προσαρμοσζοταν αναλογ στο περιβαλλον τους εξελισσοντας το ειδος. ο ανθρωπος που ειχε κοινο προγονο με τους πηθικους, ηταν αρκετα διαφορετικος, το ειδος αρχισε να πληθαινει και αναγκαστηκαν να κατεβουν απο τα δεντρα οπου ζουσαν. τοτε ξαφνικα ελευθερωθηκαν τα χερια τους, και ειναι το μονο ειδος που καταλαβε οτι δν του χρειαζονται τεσσερα ποδια αλλα δυο, πρωτα εμφανιστηκε η αναγκη να χρησιμοποιησουν αλλιως τα χερια τους και μετα εξελιχτηκε και ο εγκεφαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να υπάρχει κάτι..επειδή υπάρχει...Μάλιστα
Αν δεν εξυπηρετούσε σε κάτι,δεν θα είχε πάψει να υπάρχει;
Αν κοιτάξω γύρω μου,όλα υπάρχουν για κάποιο λόγο και όχι επειδή...απλά υπάρχουν!:)
Εξάλλου,αν δεν εξυπηρετούσαν σε κάτι,γιατί να υπήρχαν;:P
Πωπω μπέρδεμα...!

Ο ορισμος της ΑΦΕΛΕΙΑΣ.Με τα λεγόμενα σου ουτε η εξελιξη στεκει αλλα την εχουμε για να μας δινει μια απαντηση.Τι θα γινει με το περιβοητο συννημενο....ανεβηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Έγγραφο1.docx
    860.8 KB · Εμφανίσεις: 139

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Η πρώτη πρόταση,απαντάει στην επιλογή που έκανα στην ψηφοφορία.

Άλλο το προηλθαμε απο τον πιθηκο κι αλλο το προηλθαμε απο ΠΡΟΓΟΝΟ ΚΟΙΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΘΗΚΟΥΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=2298119#post2298119 <---αντιστοιχο θεμα που ανοιξα στο εστεκι χθες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ο πιθηκος υπαρχει σημερα ,δεν είναι προγονος!
αυτο δεν προκυπτει απο τη "λογικη" της θεωριας, ετσι?

Μπορει να υπηρχε και τοτε ο πιθηκος

για παραδειγμα, χρειαζεται να ανατρεξουμε στα παλαιοντολογικα δεδομενα για να μαθουμε αν ειναι πραγματι προγονος μας

(και "το" "πρωτο κυτταρο" θα μπορουσε να υπαρχει ακομη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ρε παιδια την εχετε διαβασει τη θεωρια??? εγω οταν τη διαβασα το κεφαλαιο με τον ανθρωπο ειναι πολυ μικρο, η περισσοτερη θεωρια μιλαει για φυτα, εντομα αλλα και τη φυση του ενστικτου κτλ. η θεωρια αναφερει εναν κοινο προγονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ρε παιδια την εχετε διαβασει τη θεωρια??? εγω οταν τη διαβασα το κεφαλαιο με τον ανθρωπο ειναι πολυ μικρο
μην ανησυχεις μελλοντικέ γιατρέ στο πανεπιστήμιο σου θα κνανεις πολλήηηηηηηηηηηηηηηη απο δαύτη
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αυτο δεν προκυπτει απο τη "λογικη" της θεωριας, ετσι?

Μπορει να υπηρχε και τοτε ο πιθηκος

για παραδειγμα, χρειαζεται να ανατρεξουμε στα παλαιοντολογικα δεδομενα για να μαθουμε αν ειναι πραγματι προγονος μας

(και "το" "πρωτο κυτταρο" θα μπορουσε να υπαρχει ακομη)

υπαρχει και η πιθανότητα απλά ο πιθηκος να διαχωρίστηκε απο κατι κοινό με εμάς νωρίτερα απο εμας ωστε να αποτελει παλαιοτερο είδος.Το κοινό δεν αποκλείεται (δε λεω πως ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ) βάσει της φυσικής επιλογής να εξαφανίστηκε σταδιακά,και στη θέση του να έμειναν άνθρωπος και τα λοιπά πρωτεύοντα.Αυτο θα πει εξέλιξη.'Οσο για το "πρώτο κύτταρο " , εκεί ό,τι και να πουμε ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μην ανησυχεις μελλοντικέ γιατρέ στο πανεπιστήμιο σου θα κνανεις πολλήηηηηηηηηηηηηηηη απο δαύτη
:P:P

την εχω διαβασει 3 φορες ρε μεγαλε χημικε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
το ενδεχομενο για το οποιο μιλαω ειναι να προηλθαμε απο μια ομαδα "συγχρονων" πιθηκων που βρεθηκε σε διαφορετικες συνθηκες απο αλλες ομαδες "συγχρονων" πιθηκων της τοτε εποχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το ενδεχομενο για το οποιο μιλαω ειναι να προκυψαμε απο εναν πληθυσμο πιθηκων που βρεθηκε σε διαφορετικες συνθηκες απο αλλους πληθυσμους πιθηκων της τοτε εποχης.

αφου λεμε απο τη αρχη ημαστε διαφορετικοι.........δν ειμαστε πιθηκοι που εξελιχθηκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αφου λεμε απο τη αρχη ημαστε διαφορετικοι.........δν ειμαστε πιθηκοι που εξελιχθηκαμε.
δεν το λενε ολοι αν παρατηρησεις

την εχω διαβασει 3 φορες ρε μεγαλε χημικε:P

εκκολαπτώμενος χημικός και στην παρούσα φαση wanna be ΚΑΙ βιολόγος παρακαλώ:whistle:

ανταγωνίζεσαι απο τώρα τους μελλοντικούς πρωτοετείς?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δεν το λενε ολοι αν παρατηρησεις

ναι χημικε το παρατηρησα:hmm: ομως να παρουμε λεω εγω τωρα, αμα, λεμε αμα θετε και λιγο υπ΄οψιν μας και το τι λεει η θεωρια και οχι εμεις???:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω ενα πραγμα... οκ πειτε υπαρχει αυτος ο δημιουργος,εμεις τωρα γιατι θα πρεπει να πιστευουμε σε αυτον?Γιατι θα πρεπει να υπαρχει καποια θρησκεια πισω απο αυτον τον τυπο, και εμεις να πρεπει να κανουμε οσα λει η θρησκεια προκειμενου να κερδσουμε την ευνοια του?? Τι βιτσια εχει τελος παντων αυτος ο δημιουργος??Την βρισκει με τα αναμενα κερια τις προσευχες για αυτον, τις λειτανιες τους ψαλμους κτλπ???

Και γιατι δεν φανερωνεται βρε παιδι μου να μαθουμε τα νεα του??Τοσα τρισεκατομμυρια χρονια περασαν δεν πρεπει να φτιαξει κατι καινουργιο???Ειμαστε ντεμοντε πλεον θελουμε μια ανανεωση κατι πλιζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω ενα πραγμα... οκ πειτε υπαρχει αυτος ο δημιουργος,εμεις τωρα γιατι θα πρεπει να πιστευουμε σε αυτον?Γιατι θα πρεπει να υπαρχει καποια θρησκεια πισω απο αυτον τον τυπο, και εμεις να πρεπει να κανουμε οσα λει η θρησκεια προκειμενου να κερδσουμε την ευνοια του?? Τι βιτσια εχει τελος παντων αυτος ο δημιουργος??Την βρισκει με τα αναμενα κερια τις προσευχες για αυτον, τις λειτανιες τους ψαλμους κτλπ???
Και γιατι δεν φανερωνεται βρε παιδι μου να μαθουμε τα νεα του??Τοσα τρισεκατομμυρια χρονια περασαν δεν πρεπει να φτιαξει κατι καινουργιο???Ειμαστε ντεμοντε πλεον θελουμε μια ανανεωση κατι πλιζ!


δε σε αναγκαζει κανεις να κανεις οτιδηποτε απο αυτα.Αυτεξουσιο σου λεει κατι?Επισης το μηνυμα σου ειναι προσβλητικο σε εναν βαθμο.Ειτε αναφερεται σε θρησκεια ειτε σε κατι αλλο που δεν υιοθετεις εσυ κι αλλοι σεβονται.Με αγαπη η αρνητικη ψηφος απο εμενα.αν θεωρεις τον εαυτο σου ντεμοντε σε αυτον τον κοσμο μαλλον πρεπει να αρχισεις να ανησυχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τι βιτσια εχει τελος παντων αυτος ο δημιουργος??Την βρισκει με τα αναμενα κερια τις προσευχες για αυτον, τις λειτανιες τους ψαλμους κτλπ??? Και γιατι δεν φανερωνεται βρε παιδι μου να μαθουμε τα νεα του??Τοσα τρισεκατομμυρια χρονια περασαν δεν πρεπει να φτιαξει κατι καινουργιο???Ειμαστε ντεμοντε πλεον θελουμε μια ανανεωση κατι πλιζ!

Εισαι προκλητικος.

Το οτι δεν πιστευεις εσυ,οπωσδηποτε εισαι ελευθερος να το εκφρασεις,ομως εχω μια απορια ετσι οπως το γραφεις ειναι λες και δεν σεβεσαι τους ανθρωπους που πιστευουν.Ακους εκει ''βιτσια'' και ''τη βρισκει με αναμενα κερια'',εμεινα πανι:eek:

Ειπε ποτε Αυτος οτι θελει αναμενα κερια?Αντι να τα βαζεις μαζι Του γιατι δεν το λες στους ανθρωπους που το κανουν?

Το οτι δεν πιστευεις στο Θεο προφανως το καταλαβαμε αλλα δεν χρειαζεται να το διατυμπανιζεις σαν να βρισκεσαι σε λαικο παζαρι προσπαθοντας τοσο γι αυτο.

Ομοιους σου που πιστευουν το ιδιο με σενα θα βρεις παρα πολλους και εδω μεσα και εξω.Απλα το κανεις με πολυ προκλητικο τροπο,εκει στεκομαι.

Και οχι δεν ειναι μενταλιστ για να φιαξει κατι καινουριο,γτ δεν δινεις εσυ καμια ιδεα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εισαι προκλητικος.

Το οτι δεν πιστευεις εσυ,οπωσδηποτε εισαι ελευθερος να το εκφρασεις,ομως εχω μια απορια ετσι οπως το γραφεις ειναι λες και δεν σεβεσαι τους ανθρωπους που πιστευουν.Ακους εκει ''βιτσια'' και ''τη βρισκει με αναμενα κερια'',εμεινα πανι:eek:

Ειπε ποτε Αυτος οτι θελει αναμενα κερια?Αντι να τα βαζεις μαζι Του γιατι δεν το λες στους ανθρωπους που το κανουν?

Το οτι δεν πιστευεις στο Θεο προφανως το καταλαβαμε αλλα δεν χρειαζεται να το διατυμπανιζεις σαν να βρισκεσαι σε λαικο παζαρι προσπαθοντας τοσο γι αυτο.

Ομοιους σου που πιστευουν το ιδιο με σενα θα βρεις παρα πολλους και εδω μεσα και εξω.Απλα το κανεις με πολυ προκλητικο τροπο,εκει στεκομαι.

Και οχι δεν ειναι μενταλιστ για να φιαξει κατι καινουριο,γτ δεν δινεις εσυ καμια ιδεα?:whistle:

Δεδομένο οτι συμφωνω με το μηνυμα.(Και να μην το κανα θα πεφτε παντοφλα αν το λεγα:redface:)Απο κει και περα και πολλοι θρησκευομενοι γινονται προκλητικοι.Αυτο δεν το διαψευδει κανεις.Κι ουτε ο κληρος ειναι αλανθαστος.Κανεις ανθρωπος δεν είναι.Δε ζητάω να πιτεψει ο καθενας εδω ο,τι κι εγω.αν ξυπνουσα μια μερα και εβλεπα παντου Γιαννηδες και Γιαννουλες θα την εκανα για τον Αρη!Σεβασμο στο διαφορετικο ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι σας πείραξε εν τέλη... Ότι είπε ότι είναι βίτσιο να πιστεύεις σε "κάτι", η ο τρόπος που το είπε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ο τροπος που το ειπε ,δεν ειναι οτι προσβαλει κατι ,που στην τελικη γ αυτον δεν εχει σημασια ειναι οτι προσβαλει την νοημοσυνη ολων οσων πιστευουν σε αυτο το κατι με τα λογια του.


μορελο κανεις το λαθος να επικεντρωνεσαι στους ανθρωπους ,και φευγεις απο την ουσια .
μηπως τελικα το διαχρονικο αιτημα του ανθρωπου να υπαρχει κατι πανω και εξω απο αυτον ειναι μια διαρκης αναζητηση του αλλου του εαυτου ,ενος εαυτου που δεν δυναται να επιβιωσει κατω απο τα κτηνωδη/συμφεροντολογικα αιθηματα των ανθρωπων?

μορελο κανεις επισης το λαθος να παιζεις τον ψευτοεπαναστατη,θα προτημουσα να ειχα καποιον απενταντι μου με επιχειρηματα και κριση ,και οχι καποιον που προβαλλει επιχειρηματα μη-σκεπτομενου ατομου.


με καλη διαθεση ολα τα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δημήτρη,θα προσπαθήσω να σου απαντήσω με βάση τα δικά μου πιστεύω.
Εγω δεν καταλαβαινω ενα πραγμα... οκ πειτε υπαρχει αυτος ο δημιουργος,εμεις τωρα γιατι θα πρεπει να πιστευουμε σε αυτον?
Δεν σε αναγκάζει κανείς να πιστεύεις σε αυτόν.Το κάνεις ή πρέπει να το κάνεις μόνο αν το νιώθεις
Γιατι θα πρεπει να υπαρχει καποια θρησκεια πισω απο αυτον τον τυπο, και εμεις να πρεπει να κανουμε οσα λει η θρησκεια προκειμενου να κερδσουμε την ευνοια του??
Μάλλον για να βρίσκονται συγκεντρωμένα όσα θέλει να πει,πίσω απο μια θρησκεία.Για να περνάει πιο εύκολα τα μηνύματα του.(Αν διαθέτει το φόρουμ κάποιο θεολόγο,ας απαντήσει)
Δεν πρέπει να κάνεις τίποτα για να κερδίσεις την εύνοια του.Το κάνεις μόνο αν το θέλεις,και όχι για να κερδίσεις την εύνοια του
Τι βιτσια εχει τελος παντων αυτος ο δημιουργος??Την βρισκει με τα αναμενα κερια τις προσευχες για αυτον, τις λειτανιες τους ψαλμους κτλπ???
Χμ,κοίτα...Υπάρχουν πολύ χειρότεροι δημιουργοί απο τον δικό μας.Ο δικός μας,τουλάχιστον,προβάλλει την αγάπη,την ειρήνη,την αλληλεγγύη...!Δεν ζήτησε ποτέ κεριά,μόνο να εφαρμόζουμε καθημερινά αυτές τις 3 λεξούλες.Είναι δικό σου θέμα αν θα ανάψεις κερί,και δεν σχετίζεται με το δημιουργό,αλλά με την εκκλησία
Και γιατι δεν φανερωνεται βρε παιδι μου να μαθουμε τα νεα του??Τοσα τρισεκατομμυρια χρονια περασαν δεν πρεπει να φτιαξει κατι καινουργιο???Ειμαστε ντεμοντε πλεον θελουμε μια ανανεωση κατι πλιζ!
Εδώ δεν έχω απάντηση :P Ή μάλλον έχω,αλλά προτιμώ να την κρατήσω για τον εαυτό μου...

Είμαστε λίγο οφ τόπικ;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top