Ενδοσχολικές εξετάσεις λυκείου 2023

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια απορία σχετικά με τις εξετάσεις. Αν σε ένα μάθημα πχ. φυσική έχω μέσο όρο μαθήματος μαζί με τα τετράμηνα και τις εξετάσεις 7 αλλα γενικό μέσο όρο 16,5+ περνάω; ή κόβομαι στο μάθημα. Γενικά έχω ακούσει ότι στο λύκειο δε μένεις πουθενά. Αλλά υπάρχει περίπτωση να γράψω κάτω από βάση (μη πω κάτω απο 5) σε τουλάχιστον 3 μαθήματα στις εξετάσεις στο τέλος. :cold: Θα μείνω υποθετικά σ αυτά τα μαθήματα ή περνάω επειδή έχω γενικό μέσο όρο πάνω από 10;
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν έχεις γενικό μέσο όρο πάνω από δέκα περνάς. Τουλάχιστον σε μας αυτό είπαν
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Γιαννουλάκης

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος Γιαννούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Αυτό, τουλάχιστον έχω γράψει καλά στα διαγωνίσματα βιολογίας άρα είμαι καλά φαντάζομαι 😅
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

artemis.lnrd

Νεοφερμένος

Η artemis.lnrd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μακάρι γιατί φυσική βιολογία δεν
Η βιολογία ευτυχώς έχει κάποιες μεθοδολογίες ξέρω γώ αυτά με τις πυραμίδες βιομάζας κλπ είναι ασκήσεις πολύ βατές. Τώρα η θεωρία ναι είναι ζόρι αλλά η ύλη δεν είναι πολύ μεγάλη. Με ΜΟ>10 περνάς πάντως!
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
μακάρι γιατί φυσική βιολογία δεν
εγώ ευτυχώς δεν δίνω φυσική αλλά άλγεβρα και γεωμετρία δεν ξέρω τίποτα , ευτυχώς μας βοήθησε ο καθηγητής όσο αφορα τους βαθμούς οπότε δεν διατρέχω κίνδυνο , βιολογία είναι θεωρητικό μάθημα οπότε πιστεύω θα γράψω
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
εγώ ευτυχώς δεν δίνω φυσική αλλά άλγεβρα και γεωμετρία δεν ξέρω τίποτα , ευτυχώς μας βοήθησε ο καθηγητής όσο αφορα τους βαθμούς οπότε δεν διατρέχω κίνδυνο , βιολογία είναι θεωρητικό μάθημα οπότε πιστεύω θα γράψω
πως δε δινεις φυσική; τυχερηηη :cool2:
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια απορία σχετικά με τις εξετάσεις. Αν σε ένα μάθημα πχ. φυσική έχω μέσο όρο μαθήματος μαζί με τα τετράμηνα και τις εξετάσεις 7 αλλα γενικό μέσο όρο 16,5+ περνάω; ή κόβομαι στο μάθημα. Γενικά έχω ακούσει ότι στο λύκειο δε μένεις πουθενά. Αλλά υπάρχει περίπτωση να γράψω κάτω από βάση (μη πω κάτω απο 5) σε τουλάχιστον 3 μαθήματα στις εξετάσεις στο τέλος. :cold: Θα μείνω υποθετικά σ αυτά τα μαθήματα ή περνάω επειδή έχω γενικό μέσο όρο πάνω από 10;
Μου θυμίζεις εμένα όταν πήγαινα λύκειο (κάτι αιώνες πριν) που έγραφα άριστα μαθηματικα, φυσική, χημεία κλπ και έγραφα κάτω από τη βάση αρχαία και παραλίγο να μείνω. 🤣
Εύχομαι ότι καλύτερο
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Μου θυμίζεις εμένα όταν πήγαινα λύκειο (κάτι αιώνες πριν) που έγραφα άριστα μαθηματικα, φυσική, χημεία κλπ και έγραφα κάτω από τη βάση αρχαία και παραλίγο να μείνω. 🤣
Εύχομαι ότι καλύτερο
χαχα ρε συ εγώ αλγεβρα μαθηματικα 19 20 και φυσικη το μεγαλύτερο που εχω πάρει είναι 4.4 :book: Ευχαριστώω :)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
χαχα ρε συ εγώ αλγεβρα μαθηματικα 19 20 και φυσικη το μεγαλύτερο που εχω πάρει είναι 4.4 :book: Ευχαριστώω :)
Εγώ όμως αρχαία έγραφα 8 και 9, σε πέρασα!!!!🤣🤣🤣🤣
Άλλο που ο φιλόλογος μου έβαζε κάτι 12-13 και περνούσα τη χρονιά
 

Γιαννουλάκης

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος Γιαννούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Παιδιά, ΣΟΣ είμαστε σίγουροι ότι περνάμε το μάθημα όπως ανέφερα στο αρχικό μήνυμα. Επειδή δεν έχω σκοπό να διαβάσω ιστορία θα βγάλω πάνω κάτω μέσο όρο μαθήματος 8,5. Ωστόσο δοκίμασα ένα σαιτ έβαλα τους βαθμούς μου και μου βγάζει -Προάγεται- με μέσο όρο 16,5. Πάλι βέβαια οι βαθμοί μου στις εξετάσεις πάνω κάνω θα είναι: 4,19,14,20,20,1,4,7. Επηρεάζει κάπως αυτό; Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει γιατί γράφω την Τρίτη και δεν έχω βιβλίο;). Ευχαριστώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top