Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Εγω ομως θα χω βιολογια, πιθανοτατα και τις 2 :slourp: Και εμενα δε μαρεσει η παπαγαλια αλλα αφου θα μπουμε στον χορο πρεπει να χορεψουμε αναλογα. Μη νομιζεις, και τα μαθηματικα κι η φυσικη εχουν παπαγαλια, προφανως λιγοτερη απ της βιολογιας, αλλα εχουν.

Πού την είδες την παπαγαλία στα μαθηματικά και στη φυσική; :P Δεν μαθαίνεις παπαγαλία τη θεωρία,την κατανοείς,την χρησιμοποιείς για τις ασκήσεις. Δεν παπαγαλίζεις τίποτα. Εκτός αν μιλάς για τους ορισμούς στα μαθηματικά, αλλά αυτούς,αν έχεις καταλάβει τις έννοιες,με μια ανάγνωση τους θυμάσαι :P

και για να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος,@aek-in-2010, αν θυμάμαι καλά,το ίδιο είναι, ρώτα και στο φροντιστήριο :worry: αν είναι το ίδιο,γιατί να στο κόψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν τον ρώτησα, του το είπα ότι ισχύουν και τα 2 αλλά δεν άκουγε, ό,τι γράφει το βιβλίο λέει είναι σωστό :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αρχαία σήμερα...γύρω στο 14, δεν περίμενα και περισσότερο.

Αύριο Κείμενα και βαριέμαι να διαβάζω αυτά με τον ρομαντισμό ή ότι άλλο έχει τέλοσπάντων. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Τα θερινά ήταν η καλύτερη περίοδος για μένα, γιατί έμενε χρόνος για δραστηριότητες και ήσουν και ξεκούραστος! Μην ανησυχείτε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αρχαία σκατά έγραψα τελικά... :P δεν μπορώ να προβλέψω βαθμό, γενικά μου φάνηκαν δύσκολα...
Άντε τώρα 2 μαθήματα έμειναν: αύριο αγγλικά και την παρασκευή έκθεση!

Υ.Γ. Εγώ πάντως ανυπομονώ να αρχίσω θερινά!!:panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αλγεβρα και κειμενα σημερα...μετα τα 13-14 στην χημεια κατ και φυσικη γενικης εδω ενα 90 κατι το πιανω..
Κειμενα εγρσφα κατι μαλακιες για τον ζορμπα...χαρις την πισηνη εγραψα κανενα 16-17
Και εγω παιδια!!! Εκει θα διαβασω αρκετα οχι οπως τα δυο.ˊ μαθηματα που με απογοητευσαν
Αχ και θα ανοιξει θεμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2015
ΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
εμεις γραψαμε σημερα Λογοτεχνια :P επεσαν τα χταποδακια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Αλγεβρα και κειμενα σημερα...μετα τα 13-14 στην χημεια κατ και φυσικη γενικης εδω ενα 90 κατι το πιανω..
Κειμενα εγρσφα κατι μαλακιες για τον ζορμπα...χαρις την πισηνη εγραψα κανενα 16-17
Και εγω παιδια!!! Εκει θα διαβασω αρκετα οχι οπως τα δυο.ˊ μαθηματα που με απογοητευσαν
Αχ και θα ανοιξει θεμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2015
ΑΧΑΧΑ

Το θέμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2015 αν και καλα καλα δεν έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες του 14,το περιμένω και εγώ όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι.. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πού την είδες την παπαγαλία στα μαθηματικά και στη φυσική; :P Δεν μαθαίνεις παπαγαλία τη θεωρία,την κατανοείς,την χρησιμοποιείς για τις ασκήσεις. Δεν παπαγαλίζεις τίποτα. Εκτός αν μιλάς για τους ορισμούς στα μαθηματικά, αλλά αυτούς,αν έχεις καταλάβει τις έννοιες,με μια ανάγνωση τους θυμάσαι :P

και για να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος,@aek-in-2010, αν θυμάμαι καλά,το ίδιο είναι, ρώτα και στο φροντιστήριο :worry: αν είναι το ίδιο,γιατί να στο κόψει;
καλα μην το λες.. εχω δει παπαγαλιες σε φυσικη να βγαινουν τα ματια :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το θέμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2015 αν και καλα καλα δεν έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες του 14,το περιμένω και εγώ όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι.. :clapup:

Και γιατί τέτοια χαρά δηλαδή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Και γιατί τέτοια χαρά δηλαδή;:P

Περίμενε καμια εβδομάδα αφού αρχίσει το σχολειο τον Σεπτέμβριο, που θα εχουν και τα φροντιστήρια μαζί, εκεί θα δεις χαρά μέχρι να συνηθίσουν :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Περίμενε καμια εβδομάδα αφού αρχίσει το σχολειο τον Σεπτέμβριο, που θα εχουν και τα φροντιστήρια μαζί, εκεί θα δεις χαρά μέχρι να συνηθίσουν :hehe:
Χαχα όντως.(Και εγώ μέσα σε αυτούς είμαι.:P) Απλά απορώ γιατί περιμένουν πως και πως να ανοίξει το θέμα. Είναι λίγο σπαστικό πάντως γιατί πετάγονται και υπερηφανεύονται μερικοί που είναι πιο μπροστά στην ύλη και σου τα πρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βασικα γιατι να μην αρχισει η προετιμασια... ενα σταδιο εμεινε προς την φοιτιτικη ζωη .. θα παλεψουνε ολοι μαζι ( αχαχα..πως τα λεω)
Δεν μπορουμε να κανουμε τπτ αλλο τωρα

Αν εμενα μου λενε τετοια θα τους βριζω το σπιτι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σημερα εγραφα γλωσσα και κειμενα.
Αυριο κειμενα (π θα διαβασω)
χημεια που δε θα διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
γειαα και απο εμενα! εχετε κανενα σοσ για βιολογια γενικης? γραφω αυριο και μας εχει βαλει ολο το κεφαλαιο της γενετικης :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αφού τελείωσε η φυσική και έλυσα το 4ο θέμα (κρούση+ορμή) δε φοβάμαι τίποτα :hehe:
Ευτυχώς χτες έλυσα μερικές ασκήσεις και δεν πήγα έτσι να γράψω, χωρίς να ξέρω την τύφλα μου. Ουσιαστικά ήταν οι πιο "δύσκολες" ασκήσεις του βιβλίου (που για να λέμε και του στραβού το δίκιο, ακόμη και σε εμένα φάνηκαν εύκολες). :P
Τα θέματα όλως παραδόξως ήταν εύκολα (λογικά για να γράψουμε κι εμείς της θεωρητικής) και οι περισσότεροι τελειώσαμε μέσα σε 45 λεπτά-1 ώρα :D

Αύριο κείμενα και μεθαύριο θρησκευτικά :P
Άντε ένας πόνος ακόμη για την άλγεβρα τη Δευτέρα και τέλος :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
και τα μαθηματικα κι η φυσικη εχουν παπαγαλια
Έλεος!! Ας μη βαφτίζουμε "παπαγαλία" ότι θέλει προσπάθεια.
Πού την είδες την παπαγαλία στα μαθηματικά και στη φυσική; Δεν μαθαίνεις παπαγαλία τη θεωρία,την κατανοείς,την χρησιμοποιείς για τις ασκήσεις. Δεν παπαγαλίζεις τίποτα. Εκτός αν μιλάς για τους ορισμούς στα μαθηματικά, αλλά αυτούς,αν έχεις καταλάβει τις έννοιες,με μια ανάγνωση τους θυμάσαι
Προσυπογράφω.
εχω δει παπαγαλιες σε φυσικη να βγαινουν τα ματια
Αυτός που θα αντιμετωπίσει τη Φυσική και τα Μαθηματικά σαν "παπαγαλία" και θα μαθαίνει απέξω ασκήσεις, είναι καμένος από χέρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αχ και θα ανοιξει θεμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2015
ΑΧΑΧΑ





Συμφωνώ όμως με την methexys.
Όλα αυτά μέχρι τον Σεπτέμβριο γιατί μετάααα....Κλάφ'τα Χαράλαμπε μέχρι να συνηθίσουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Αυτός που θα αντιμετωπίσει τη Φυσική και τα Μαθηματικά σαν "παπαγαλία" και θα μαθαίνει απέξω ασκήσεις, είναι καμένος από χέρι.
[...]
Εμενα μου το λες; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top