Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ο στόχος σας είναι αρκετά εφικτός. Ούτε εγώ πήγαινα. Καλή επιτυχία! :clapup:

Ευχαριστούμε πολύ! Θέληση να υπάρχει πάνω από όλα και ένα δυνατό όνειρο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αχ ονειρααααα... Μακαρι να βγουν αληθινα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ο στόχος σας είναι αρκετά εφικτός. Ούτε εγώ πήγαινα. Καλή επιτυχία! :clapup:
Να 'σαι καλά ρε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Λογοτεχνία έπεσε μια μαλακιούλα κείμενο το παραρλάμα, που κανένας δεν είχε διαβάσει...
Κάτι κάναμε όμως.
Ένα 16-17 το έχουμε :D

Φυσική Κατ. τώρα...

Θεωρία και αποδείξεις 2ο θέμα μια χαρά.
3ο θέμα θερμοδυναμική. Τέλεια.

4ο θέμα μπήκε ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΑΓΩΓΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.
ΣΚΑΤΑ.

Όταν είδα οτι η άσκηση ήταν ακριβώς μα ακριβώς ίδια (μόνο με διαφορετικά νούμερα) με αυτήν που κάναμε χθες στο φροντ. και μας είχε πει οτι αυτήν βάζει συνήθως 4ο θέμα, ήμουν σε φάση:


Και μας το είπε ρε γαμώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Λοιπόν, Χημεία Κατεύθυνση έγραψα απροσδόκητα καλά. Παίζει και 15

Κείμενα έγραψα τέλεια... Ελπίζω να έπιασα 10. Έπεσε η παπαριά του Ρίτσου "Ο τόπος μας". Άδικα καθόμουν και έγραφα από 10 σειρές σε κόλλα αναφοράς. Λάθος ήταν σχεδόν όλα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Διαπρέψαμε πάλι καλέ :P


Την Πέμπτη γράφω τεχνολογία επικ.

Πιο άχρηστο μάθημα δεν υπάρχει...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Άντε τυχερή. Δε χαίρεσαι που παίρνεις τζάμπα βαθμό; :D

Εμείς Βιολογία με Έκθεση. Fuckin' Geniuses οι καθηγητές μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ενταξει πηγα λγ κλτρ απο οτι περιμενα.
Χημεια δε με ενδιαφερει διαβαζω αλγεβρα για αλλη βδομδα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Βρε χαίρομαι, αλλά θα φτύσω αίμα μέχρι να πάρω βαθμό..:P

Είναι πάααρα πολλά αυτά που πρέπει να μάθουμε και δεν έχει βγάλει σχεδόν τίποτα εκτός:(

Εμείς γράφουμε Άλγεβρα με Ιστορία την άλλη Τετάρτη...
Μας τρολάρουν ρε, δεν είναι τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Φυσική κατ πιστέυω 20.
Ποιος είπε ότι η θερμοδυναμική είναι χάλια ρεε?? :P :inlove::inlove:
Κατά την γνώμη μου δεν συγκρίνεται με στερεό σε ασκήσεις, αλλά ήταν ένα πολύ συμπαθητικό κεφάλαιο στην φετική ύλη. Επίσης, μου άρεσε πολύ και το μαγνητικό πεδίο, το ηλεκτρικό όχι τόσο.
Γίνεται να πάρεις το βοήθημα του μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλου να διαβάσεις από εκεί την θεωρία και να λύσεις ασκήσεις και να μην λατρέψεις την φυσική??

Κείμενα έπεσε η μαλακία με το σκατολούλουδο του Μυριβήλη. Έγραψα ότι αναφέρεται στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο, αντί για 1ο και ίσως να είναι ελλιπής και μια ερώτηση με την ταυτοπροσωπία... νομίζω γύρω στο 17-18, ίσως όμως πέφτω πολύ έξω, γιατί αυτοί οι φιλόλογοι βαθμολογούν όπως να'ναι.

Πάμε για Χημεία Κατ και Βιολογία τώρα..! Αν φύγουν της κατεύθυνσης τα άλλα είναι σχετικά εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Nα κάνω μια ερώτηση;;;

Από πότε έχετε αρχίσει ύλη της Γ' λυκείου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Υπομονή Βίβιαν. Αγκρεσιβ και εγώ αφού έγραψα θερμοδυναμική συμφωνώ μαζί σου. Καλή είναι :P

Μαγνητικό πεδίο +++. Δύο-τρία πραγματάκια όλο κ όλο. Του Μαθιουδάκη έχω και με έχει σοκάρει λίγο. Πολύ πράγμα ρε παιδί μου...

Μυριβήλης, μυριβήλης κάτι μου λέει. Είναι από τα τελευταία κείμενα;

Εγώ ακόμη να αρχίσω. Κατά Ιούλιο ξεκινάω προετοιμασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!
Εγώ σήμερα έγραφα φυσική γενικής (όχι ότι εχω κατ)... τα Σ/Λ ήταν κάπως απαιτητικά, 2ο θέμα έχασα το 2ο μέρος του, γιατί δε μ εφτασε ο χρόνος (το α μέρος ήταν οριζόντια βολή και το β φορτία) 3ο θέμα αρκετά απαιτητικό, αλλά πήγα καλά και 4ο θέμα γελοίο. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριτημένη, ξέρω όμως πως θα πρέπει να αντιμετωπίσω το άγχος μου γιατί θα έχω πρόβλημα.
Πάμε τώρα για αρχαια Γ.Π. Ελπίζω να γράψω από πολύ καλά μέχρι άριστα!
Καλά διαβάσματα και καλή συνέχεια σε όλους εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι στιγμής καλά πάμε, μαθηματικά απίστευτα απλά, χημεία γενικής ήθελαν το χρόνο τους (4 σελίδες διαγώνισμα γαρ) και για τα σημερινά.... Έκθεση έπεσε ρατσισμός και μας έβαλε να γράψουμε επιστολή (!!) τέλος πάντων ιστορία δεν πίστευα αυτό που έβλεπα, δεν έπεσε κανένα σος, μα κανένα, τι σκλαβηνίες, τι θέματα, τι κακώσεις, εικονομαχία, σταυροφορίες, ανακαλύψεις, αναγέννηση, φεουδαρχία... Τίποτα απ´ αυτά! Πάλι καλά όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής καλά πάμε, μαθηματικά απίστευτα απλά, χημεία γενικής ήθελαν το χρόνο τους (4 σελίδες διαγώνισμα γαρ) και για τα σημερινά.... Έκθεση έπεσε ρατσισμός και μας έβαλε να γράψουμε επιστολή (!!) τέλος πάντων ιστορία δεν πίστευα αυτό που έβλεπα, δεν έπεσε κανένα σος, μα κανένα, τι σκλαβηνίες, τι θέματα, τι κακώσεις, εικονομαχία, σταυροφορίες, ανακαλύψεις, αναγέννηση, φεουδαρχία... Τίποτα απ´ αυτά! Πάλι καλά όμως...


και τι έπεσε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
φυσικη κατευθυνσης περιμενα αγγουρια....αγγουρια επεσαν ........
τελος παντων
1ο θεμα το Σ/Λ ηταν απαιτιτικο και εχω κανει μαλλον ενα λαθακι...βεβαια ελπιζω να εχω σωτα τα επιλογης:worry:
2ο θεμα ειχαμε 3 υποθεματα .... το πρωτο ειχε σχεση με το επαγωγικο ρευμα ...δεν ξερω αν το εχω σωστο και αν τοο χω δεν νομιζω να ηταν επαρκης η διακιολογηση μου
το δευτερο με τα εργα αδιαβατικης εκει σωστα αντε ενα ψιλολαθακη μια μοναδας στα 100
το τριτο ειναι το μεγαλο στοιχημα ....ελεγε να βρουμε τη δυναμικη ενεργια ενος συστηματος και οι μισοι εχουν βαλει το ενα και αλλοι το δευτερο

3ο θεμα θερμοδυναμικη ...τζετ αν και πιστευω οτι εκανα ενα λαθος αναιπαισθητο στο ακριβες νουμερο της e
4ο θεμα
kill_walls_by_kunylinguz-d34k4jd.jpg
μας εβαλε μαγνητικο οπου δεν ζητουσε ουτε την ακτινα ουτε περιοδο ουτε πιο τσιμπιμενες μαλακιες
μας ελεγε να βροουμε που ειναι το κεντρο και ποιαη τροχια του σωματιδιου στο μαγνητικο επιπεδο και μετα να βρουμε την γωνια που σχηματιζεται ...χωρις να εχουμε πολλα στοιχεια ( τολμω να πω οτι θα το ελυσε μονο το 30 % οπου ελπιζω να ειμαι εγω)
μετα καθως εβγαινε απο τα μαγνητικα επιπεδα εμπαινε μεσα σε ενα ηλεκτρικο πεδιο οπου ηθελε να βρουμε την ταχυτητα οταν μεσα στο πεδιο θα εχει κανει 6 χιλιοστα νομιζω
εκανες θμκε και εφτανες μεχρι ενα σημειο πυ το αφησα μιας και οι πραξεις ηταν δυσκολες
πιστευω στην χειροτερη ενα 15 στην καλυτερη ενα 17 και κατι ( ονειρα :P)
κανενα 16μιση θα εχω γραψει
παμε για χημεια κατ τωρα:D
και αγγλικα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έγραφα αρχές φιλοσοφίας και χημεία. Εντάξει, στις αρχές φιλοσοφίας klein. Μ' έπιασε το φιλοσοφικό μου και γέμισα όλη την κόλλα αναφοράς, λες και έγραφα έκθεση :P

Όσο για τη χημεία, έπιασα όλο το θέμα Α και το θέμα Β. Το Γ μισό και το Δ έγραφα ότι μού κατέβαινε :hehe:
Εν τω μεταξύ, λες και δεν ξέρω τι γκαντεμιά με δέρνει, στο Δ στο 1ο υποερώτημα ήθελε να επιλέξουμε από τους δύο, τον σωστό μοριακό τύπο (ή κάτι τέτοιο). Περιττό να πω ότι επέλεξα τον λάθος:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Eγώ χημ κατ σήμερα :P νταξει το άλλο μου κακο (σσ βλέπε και άλλα ποστ μου στο ischool για τα κακα του χαρακτηρα μου :P ) είναι οτι δε βγαζω ποτέ σωστά νουμερα, σχεδόν ποτέ :P και έκατσα ποση ώρα σε μια μαλακια αλλά πάλι καλά το έβγαλα μετά :P μας ζηταγε την Kc και την Kp όλοι κάναν πράξεις μόνο εγώ έγραψα Kc= αυτο με τις συγκεντρωσεις γιατι απ το πισι δεν μπορώ να το γραψω = λ και για Kp Kp= KcRT= λ/41
βεβαια μου ειπαν οτι το Kc έβγαινε 41 και το Kp 1 αρα σωστός ημουν :P αλλά δεν τα περιμένα τοσο εύκολα η αλήθεια είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βιβιαν εχω αρχησει υλη γ λυκειου φυσικη απο νοεμβριο γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βιβιαν εχω αρχησει υλη γ λυκειου φυσικη απο νοεμβριο γιατι

Νωρίς άρχισες, εγώ μόλις τελείωσα Β άρχισα (Τέλη Μαρτίου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top