Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις. Είναι από τα ποιήματα που έχουν να βάλουν αρκετές ερωτήσεις για ανάπτυξη περί του ποιήματος και του ποιητή. Σε συνδυασμό με τους ορισμούς της συγκεκριμένης περιόδου που είχαν ιδιαίτερη "ανάπτυξη" μπορούν να βάλουν και εκεί αρκετές καλές ερωτήσεις και εύκολες.
Ααα ρε Ρίτσο σε έριξαν. :bleh:
Δεν το 'χουμε κάνει καν, οπότε δεν έχω γνώμη :P

Εγώ θέλω το «Επί ασπαλάθων...»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις. Είναι από τα ποιήματα που έχουν να βάλουν αρκετές ερωτήσεις για ανάπτυξη περί του ποιήματος και του ποιητή. Σε συνδυασμό με τους ορισμούς της συγκεκριμένης περιόδου που είχαν ιδιαίτερη "ανάπτυξη" μπορούν να βάλουν και εκεί αρκετές καλές ερωτήσεις και εύκολες.
Ααα ρε Ρίτσο σε έριξαν. :bleh:

Δεν το 'χουμε κάνει καν, οπότε δεν έχω γνώμη :P

Εγώ θέλω το «Επί ασπαλάθων...»
Ούτε εμείς έχουμε κάνει αυτό το ποίημα.
Αλλά και εγώ το Επι ασπαλάθων θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Επι ασπαλάθων... τι ωραίο ποίημα... εμείς δυστυχώς δεν το κάναμε φέτος, αλλά το είχαμε κάνει πέρυσι!
Εγώ την Τρίτη δίνω φυσική και την Πέμπτη αρχαία Γ.Π....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Στο «Επί ασπαλάθων...» προσέξτε τους συνειρμούς και τους συμβολισμούς που μπορεί να κρύβει το ποίημα. Αν πέσει δηλαδή.
Από Παπαδιαμάντη σας έβαλαν τίποτα στην ύλη και ποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Απο παπαδιαμαντη δε θυμαμαι τι μας εβαλε.
Αλλα θυμαμαι οτι στο διαγωνισμα οτι γραψαμαι το μοιρολοι της φωκιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Eμεις λογοτεχνια ειχαμε μια που ελειπε τη μιση χρονια και οταν ερχοταν επιανε κουβεντουλα και βαθμολογει και αυστηρα.Αφηστε που τις εκθεσεις μας αμφιβαλλω αν τις διαβαζε.Μας εβαζε να τη διαβαζουμε δυνατα εφοσον ειχε διορθωθει και μετα μας αλλαζε το βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Eμεις λογοτεχνια ειχαμε μια που ελειπε τη μιση χρονια και οταν ερχοταν επιανε κουβεντουλα και βαθμολογει και αυστηρα.Αφηστε που τις εκθεσεις μας αμφιβαλλω αν τις διαβαζε.Μας εβαζε να τη διαβαζουμε δυνατα εφοσον ειχε διορθωθει και μετα μας αλλαζε το βαθμο
Τρόπος για να μισήσεις την λογοτεχνία είναι αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εχουν βαλει ποτε ορισμο αε φυσικη κατευθυνσης?
Συνηθως πεφτε μονο Σ/Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εχουν βαλει ποτε ορισμο αε φυσικη κατευθυνσης?
Συνηθως πεφτε μονο Σ/Λ

Ναι κι εμενα χλωμο μου φαινεται.Σ/Λ ή ισως επιλογης.(ή καποιο πινακακι για συμπληρωση προσημων στη θερμοδυναμικη οπως μας σφυριξαν:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ναι κι εμενα χλωμο μου φαινεται.Σ/Λ ή ισως επιλογης.(ή καποιο πινακακι για συμπληρωση προσημων στη θερμοδυναμικη οπως μας σφυριξαν:whistle:)

Ποο πινακακια δεν θελω...ας μου λειπουν:P
Βεβαια αν πιανει 5 στα 100 δεν εινια κακο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ποο πινακακια δεν θελω...ας μου λειπουν:P
Βεβαια αν πιανει 5 στα 100 δεν εινια κακο....

Δεν ειναι,σε μερικα κουτακια απλα βαζεις τα ιδια γιατι ειναι αναλογα :P
Αλλα λογικα αν δε σας εχουν κανει παρομοια δε θα μπουν ;) Σ εμας ειχε και στο διαγωνισμα τετραμηνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εε αυτα τα σωστο λαθος και ολα αυτα ειναι οτι αντιγραψουμε απτον μπροστινο μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Γράφουμε Λατινικά την Τρίτη, έχω μάθει τέλεια μεταφράσεις και είμαι σε καλό δρόμο για αρχικούς χρόνους όλων των ρημάτων (είναι πολλά :(). Στα ουσιαστικά όμως τι να κάνω; Πως να ξεχωρίσω τι κλίσης είναι (σε ένα κείμενο); Ειδικά τα δευτερόκλιτα και τα τριτόκλιτα... :/ Εσείς με ποιον τρόπο τα μαθαίνετε; Μαθαίνετε σε όλα ονομαστική και γενική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εε αυτα τα σωστο λαθος και ολα αυτα ειναι οτι αντιγραψουμε απτον μπροστινο μας

Σιγα ρε αλητεια:P
Το διαβασμα για αυτα ειναι το πολυ 2 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εγώ φέτος θέλω να πέσει ποίημα. Αν πέσει ΠΑΛΙ πεζό, να πάνε να χεστούν όλοι. Έχω βαρεθεί να γράφω πεζά από την Α' γυμνασίου :mad:
πες τα ρε τζέι! Μας ρώτησε η καθηγήτρια αν προτιμάμε πεζό ή ποίημα και κανείς τους δεν ήθελε ποίημα. Νομίζουν ότι είναι πιο εύκολο.
Αχ να πεφτε Ρίτσος τέλεια θα τανε :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εε αυτα τα σωστο λαθος και ολα αυτα ειναι οτι αντιγραψουμε απτον μπροστινο μας


Oταν ο μπροστινος,ο πισινος και ο πλαινος περιμενουν να αντιγραψουν απο σενα...:worry:
Ποσες φορες εχω γραψει βλακειες σε διαγωνισματα και τα εχει αντιγραψει η μιση ταξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πέσει "Η Μαρίνα των Βράχων" του Ελύτη.

Πιο όμορφο ποίημα δεν έχω ξαναδιαβάσει :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Iwalkinamaze πιστεψε με αν περιμενε η μιση ταξη να αντιγραψει απο εμενα σωθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Γτ κατεβαζεις τοσο πολυ το εγω σου?
Τους θεωρεις πιο εξυπνους απο σενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γενικα πιστευω στη Β Λυκειου ειδικα που πολλοι εχουν αρχισει προετοιμασια Γ δεν ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν :P
Πολλοι καποια μαθηματα τα παρατανε τελειως ακομα και οι καλοι μαθητες οποτε ποτε δεν εισαι σιγουρος αν αυτα που γραφουν ειναι σωστα ή μπουρδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top