Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
εγω περιμενω να ερθει αυτο το καλοκαιρι,νομιζω θα ειναι πολυ ωραιο με σωστη οργανωση φυσικα!
Δεν ξερω,ειμαι χαρουμενη μονο οταν τρεχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μαθημα επιλογης ; :confused:
Μάθημα επιλογής έχω πληροφορική. Οι προφορικοί βαθμοί δεν μετράνε για τον μέσο όρο και δεν το γράφουμε εξετάσεις. Το διάλεξα για να δουλεύω όσους θα τελειώσουν μια μέρα αργότερα. :devil:
Nαι αλλά εσείς δεν γράφετε Άλγεβρα με Ιστορία την ίδια μέρα, ούτε Λογοτεχνία με Φυσική Κατ. :|
Και εμείς γράφουμε Φυσική Κατ+Κείμενα.

Οhhh well...:(

Μόνο εμάς η ύλη θρησκευτικών είναι τεράστια ?? :P

16 μαθήματα μας έχει βάλει εμάς...δεν ξέρω πως θα αντέξω, και τα θρησκευτικά είναι μακράν το πιο βαρετό μάθημα για εμένα.

Θρησκευτικά μας έχουν βάλει 19 μαθήματα :eek:
Εμείς έχουμε συνολικά 13 κεφάλαια εκ των οποίων τα 5 είναι από φυλλάδιο και όσα μένουν δεν είναι ολόκληρα, αλλά πχ μόνο το α) ή μόνο το β). Ξεφτίλα... Στον πίνακα ανακοινώσεων έβαλε ψεύτικη ύλη...
Βασικα ποιος διαβαζει κειμενα???
Εχω μια βδομαδα για μαθηματικα κατευθυνσης και πιστευω να γραψω καλα ...και εγω θελω να ερθει το επομενο γαμημενο καλοκαιρι αλλα κατι τετοιο δεν γινεται : (
Εγώ θα διαβάσω κείμενα! Έχω το βοήθημα από το μεταίχμιο και διαβάζω την ανάλυση ενός κειμένου κάθε μέρα και μαθαίνω τα πιο σημαντικά. Όλη την χρονιά δεν διάβασα τίποτα. Συνολικά έχουμε 10 κείμενα, οπότε χαλαρά. Από εισαγωγή είπαν ερώτηση δεν θα βάλουν πχ ορισμό, αλλά εμείς πρέπει να ξέρουμε την εισαγωγή για να απαντήσουμε στις ερωτήσεις.

Μαθηματικά κατ χαλαρά, είναι το αγαπημένο μου μάθημα, η ύλη είναι μικρή και στις ενδοσχολικές βάζουν πανεύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εμείς ξεκινάμε με Χημεία κατ. και Θρησκευτικά. Αλλά ποιος κάθεται να διαβάσει τώρα; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Με έχει πιάσει μια απίστευτη βαρεμάρα και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα. Πραγματικά:P
Έχω βαρεθεί να λύνω τις ιδιες ασκήσεις μαθηματικά κατ. και άλγεβρα.

ΔΕΝ.ΜΠΟΡΩ.ΑΛΛΟ. :|

Μαθηματικά κατ χαλαρά, είναι το αγαπημένο μου μάθημα, η ύλη είναι μικρή και στις ενδοσχολικές βάζουν πανεύκολα.

Xα...Νομίζεις οτι βάζουν εύκολα.
Με βλέπω να γράφω κανα 10 στο τέλος με τέτοιες ασκήσεις που θα μας βάλει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Xα...Νομίζεις οτι βάζουν εύκολα.
Με βλέπω να γράφω κανα 10 στο τέλος με τέτοιες ασκήσεις που θα μας βάλει...:P

Πιο δύσκολα από αυτά του οεφέ αποκλείεται να είναι, οπότε ναι είναι εύκολα για εμένα. :) (όχι ότι του οεφέ είναι πανδύσκολα). Οι ασκήσεις στα μαθηματικά κατ είναι περιορισμένες και εντελώς τυποποιημένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
ΠΙ.ες: ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ. :pfff:
Η φετινή ''καραμέλα'' είναι ΚΡΑΤΑΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ :whistle: :P

Εμείς αρχίζουμε με Φυσ. Κατ. και Βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ έχω ανεξάντλητες δυνάμεις και αντοχές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
γειαα σας και απο εδω! Εμεις ξεκιναμε με μαθηματικα κατ. και ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (να δω τι θα γραψω εκει...) :confused:

Οhhh well...:(

Μόνο εμάς η ύλη θρησκευτικών είναι τεράστια ?? :P
εμεις θρησκευτικα εχουμε 4 ενοτητες μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η φετινή ''καραμέλα'' είναι ΚΡΑΤΑΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ :whistle: :P

Εμείς αρχίζουμε με Φυσ. Κατ. και Βιολογία

Και δεν έχεις ιδέα πόσες δυνάμεις έχω κρατήσει και συνεχίζω να κρατάω...
Θα γίνω ο Ηulk σε λίγο:P

Πιο δύσκολα από αυτά του οεφέ αποκλείεται να είναι, οπότε ναι είναι εύκολα για εμένα. :) (όχι ότι του οεφέ είναι πανδύσκολα). Οι ασκήσεις στα μαθηματικά κατ είναι περιορισμένες και εντελώς τυποποιημένες.

Αν σου πω οτι οεφε στο φροντ. δεν γράφουμε καθόλου, θα με πιστέψεις? :P
Πάντως ισχύει οτι βάζουν δύσκολα θέματα γιατί έχουμε λύσει από προηγούμενες χρονιές και ήταν λίγο παλούκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Μάθημα επιλογής έχω πληροφορική. Οι προφορικοί βαθμοί δεν μετράνε για τον μέσο όρο και δεν το γράφουμε εξετάσεις. Το διάλεξα για να δουλεύω όσους θα τελειώσουν μια μέρα αργότερα. :devil:
Του χρονου ομως θα σε δουλευουμε εμεις αφου οι περισσοτεροι θα το παρουμε και συ δε θα μπορεις. :P
γειαα σας και απο εδω! Εμεις ξεκιναμε με μαθηματικα κατ. και ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (να δω τι θα γραψω εκει...) :confused:
εμεις θρησκευτικα εχουμε 4 ενοτητες μονο
Στη γεωμετρια σας εχει βαλει πολλα ; Εμεις εχουμε 9 και το 10 μισο. Στα θρησκευτικα ποια σας εχει βαλει ;


Και ενα 4ο θεμα για μαθηματικα κατ. Ειναι απο ενα τετραδιο με 300 ασκησεις που μας δινουν στο σχολειο, κυριως συνδυαστικες. Οποιος θελει κι αλλες να μου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 20140521_215347-1.jpg
    20140521_215347-1.jpg
    396.2 KB · Εμφανίσεις: 120
Τελευταία επεξεργασία:

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Του χρονου ομως θα σε δουλευουμε εμεις αφου οι περισσοτεροι θα το παρουμε και συ δε θα μπορεις. :P

Του χρόνου θα δηλώσω μαθηματικά γενικής και αοθ, οπότε πάλι θα σας δουλεύω. :P

Υ.Γ. Ακόμα και αν επέλεξες στην β' πληροφορική, στην γ' μπορείς να επιλέξεις πολυμέσα-δίκτυα που δεν εξετάζονται ενδοσχολικά στο τέλος, άρα αν δεν πήρες πληροφορική γι'αυτόν τον λόγο έκανες λάθος. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Στη γεωμετρια σας εχει βαλει πολλα ; Εμεις εχουμε 9 και το 10 μισο. Στα θρησκευτικα ποια σας εχει βαλει ;
Εμεις γεωμετρια εχουμε 9,10 και απο 11 μονο τυπολογιο. θρησκευτικα τα 14,17 και 2 ενοτητες με τις θρησκειες της ανατολης(Δεν θυμαμαι ποιες ακριβως!)
Μηπως σου βρισκεται καμια ασκηση συνδιαστικη κυκλου-παραβολης?? :/ τετοια θα μας βαλει 4ο θεμα ειπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εγω περιμενω να ερθει αυτο το καλοκαιρι,νομιζω θα ειναι πολυ ωραιο με σωστη οργανωση φυσικα!
Δεν ξερω,ειμαι χαρουμενη μονο οταν τρεχω :P
και εγω το πιστευω οτι θα ναι πολυ ωραιο!

Μάθημα επιλογής έχω πληροφορική. Οι προφορικοί βαθμοί δεν μετράνε για τον μέσο όρο και δεν το γράφουμε εξετάσεις. Το διάλεξα για να δουλεύω όσους θα τελειώσουν μια μέρα αργότερα. :devil:

χαχαχαχα.....καλο....εγω αστρονομια...


Εγώ θα διαβάσω κείμενα! Έχω το βοήθημα από το μεταίχμιο και διαβάζω την ανάλυση ενός κειμένου κάθε μέρα και μαθαίνω τα πιο σημαντικά. Όλη την χρονιά δεν διάβασα τίποτα. Συνολικά έχουμε 10 κείμενα, οπότε χαλαρά.
χαρα στο κουραγιο σου
Η φετινή ''καραμέλα'' είναι ΚΡΑΤΑΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ :whistle: :P

χαχαχαχα....καλο:clapup:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω το μονο που ζητω απο τις εξετασεις ειναι να γραψω 10 μαθκατ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και ενα 4ο θεμα για μαθηματικα κατ. Ειναι απο ενα τετραδιο με 300 ασκησεις που μας δινουν στο σχολειο, κυριως συνδυαστικες. Οποιος θελει κι αλλες να μου πει.

Kαλό είναι ;)

Για τέταρτο όμως λίγο εύκολο μου φαίνεται σε σχέση με αυτά που μας βάζουν στο φροντ. :P

Κάναμε την προηγούμενη φορά ένα θέμα με κύκλο που είχε ln και τέτοια :wacko:

Εμάς 4ο θα είναι σίγουρα συνδυαστικό με παραβολή, ευθεία και κύκλο...Να δούμε τι θα γράψουμε μόνο:whistle:

Χημεία Γεν, είναι εκεί που σίγουρα θα πιάσω πάτο και φυσική γεν. Εαν βάλει θέμα δύσκολο με ηλεκτρισμό και δεν ξέρω και εγώ τι, θα γίνει 3ος παγκόσμιος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παιδια εσας τα φροντηστηρια για εξετασεις ποτε σταματανε? Γτ εμας την τριτη και ακομα των φροντηστηριων διαβαζω,δεν εχω αρχισει για εξετάσεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ελπίζω να υπάρχουν παιδιά της θεωρητικής για να ακούσουν τον πόνο μου :P

Στο γνωστό έχετε βγάλει τις εισαγωγές; Διαβάζω-διαβάζω και δεν μπορώ να τις μάθω. Οκ, φέτος δε χρειάζεται να τις μάθουμε αυτολεξεί, αλλά εγώ δε νιώθω έτοιμος, αν και ξέρω πάνω-κάτω τι να γράψω. Νιώθω ότι την στιγμή που θα γράφουμε, θα πατήσω ένα delete και δε θα γράψω τίποτα από εισαγωγή :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εχω αρχισει εδω και 3 ωρες και βγαζω την υλη των μαθηματικων και εχω πεθανει στην βαρεμαρα
jj τουλαχιστον εσυ λεες οτι θα τα βγαλω ολα αυτα οχι σαν εμενα που βλεπει το βιβλιο σημερα και αλλαζει δρομο:P:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ελπίζω να υπάρχουν παιδιά της θεωρητικής για να ακούσουν τον πόνο μου :P

Στο γνωστό έχετε βγάλει τις εισαγωγές; Διαβάζω-διαβάζω και δεν μπορώ να τις μάθω. Οκ, φέτος δε χρειάζεται να τις μάθουμε αυτολεξεί, αλλά εγώ δε νιώθω έτοιμος, αν και ξέρω πάνω-κάτω τι να γράψω. Νιώθω ότι την στιγμή που θα γράφουμε, θα πατήσω ένα delete και δε θα γράψω τίποτα από εισαγωγή :(
Και σαν παιδί της θεωρητικής, θα το ξαναπώ.
Είσαι εντελώς ανάποδος. Η εισαγωγή, ειδικά η φετινή, είναι γελοία, από άποψη δυσκολίας. Αν την είχες διαβάσει πολύ καλά όλη την χρονιά, 2-3 φορές δεν θα ήθελε διάβασμα. Να έρθω να γράψω την εισαγωγή για εσένα και εσύ το άγνωστο για εμένα;:P

υ.γ. και δεν είπα να τα παπαγαλίζεις έτσι;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Nαι αλλά εσείς δεν γράφετε Άλγεβρα με Ιστορία την ίδια μέρα, ούτε Λογοτεχνία με Φυσική Κατ. :|
Και εμάς τα πρόβατα έτσι μας κάνανε -.-'

Μία ερώτηση. Φυσική Κατεύθυνσης μπαίνει 1ο θέμα απόδειξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top