Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε Χημεία Κατ. και Κείμενα. Κείμενα πολύ καλά και Χημεία Κατ μέτρια. Τα θέματα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πάει και η Χημεία Κατ... Όλα καλά εδώ! :D
Τωρα έρχεται η Φυσική Κατ... :sick: Δεν την παλεύω καθόλου!
Και το κακο είναι ότι αν πω στον καινούριο μου καθηγητή ότι δεν έγραψα καλά στη φυσική θα φάω τα βιβλία μου στο κεφάλι και μετά θα με υποβάλει σε φυσικά βασανιστήρια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
πάνε και τα λατινικάα λοιπόν!πήγα και στο φροντιστήριο μετά,είπαμε μία μία τις απαντήσεις με την καθηγήτριά μου..19,6 θα πάρω :D 98% ..!έκανα δύο χαζομάρες,μία σε ρήματα και μία σε ουσιαστικά!εν τω μεταξύ είχα ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ,παίρνω τα θέματα κι είχα τρομοκρατηθεί μόλις είδα την ερώτηση..αλλά σαν φλασιά μου ήρθε η απάντηση,δεν ξέρω μετά από 8 μήνες πώς τη θυμήθηκα ενώ ήμουν παντελώς αδιάβαστη :P το 10αράκι της εισαγωγής φυσικά το πήραμε! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL KEXA

Νεοφερμένος

Ο BILL KEXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εμείς γράφαμε χημεία κατεύθυνσης αλλά 45 λεπτά πριν τελειώσει ο χρόνος μας είπαν να βγούμε έξω γτ κάναν φάρσα για βόμβα :D τώρα πάμε για φυσική κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Summer rainbow

Νεοφερμένος

Η Summer rainbow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πάει και η Χημεία Κατ... Όλα καλά εδώ! :D
Τωρα έρχεται η Φυσική Κατ... :sick: Δεν την παλεύω καθόλου!
Και το κακο είναι ότι αν πω στον καινούριο μου καθηγητή ότι δεν έγραψα καλά στη φυσική θα φάω τα βιβλία μου στο κεφάλι και μετά θα με υποβάλει σε φυσικά βασανιστήρια! :P

τελικα απο τι ε3αρταται η ενεργεια ενεργοποιησης ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάει η χημεία κατ!!!! Άντε να γράψουμε φυσική κατ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Έκθεση κομπλέ σήμερα....μετά....γεωμετρία-τρία πήραμε αλλα ντάξει....δεν βαριέσαι θεωρητική είσαι....επίσης ένα95 λογοτεχνία κ ένα 65 αρχαία κατεύθυνσης απο την περασμένη Τρίτη....πιάσαμε τα ΠΑΝΤΑ στο γνωστό και του άγνωστο....πραγματικά δεν ξέρω τ θ κάνω στις πανελλήνιες....φυύγαμε γ ιστορία-φιλοσοφία την Τρίτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
δες στο θέμα φροντιστήριο από μαθητές για μαθητές που τα έχω γράψει τα θέματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Ποιο άλλο καλό παιδί γράφει Φιλοσοφία την Τρίτη ή έχει γράψει? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ποιο άλλο καλό παιδί γράφει Φιλοσοφία την Τρίτη ή έχει γράψει?

εγώ θα δώσω την Τρίτη :whistle:
δυστυχώς, από τη μία πλευρά, θα χρειαστεί να το παπαγαλίσω (επειδή δεν το καταλαβαίνω :worry: ) και, αν δω ότι δεν το αντέχω άλλο, θα το πάω συνειρμικά...
το να γράψω κάτω από τη βάση δεν το αποκλείω... :worry:

ευτυχώς, από την άλλη, η ύλη παλεύεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
εγώ θα δώσω την Τρίτη :whistle:
δυστυχώς, από τη μία πλευρά, θα χρειαστεί να το παπαγαλίσω (επειδή δεν το καταλαβαίνω :worry: ) και, αν δω ότι δεν το αντέχω άλλο, θα το πάω συνειρμικά...
το να γράψω κάτω από τη βάση δεν το αποκλείω... :worry:

ευτυχώς, από την άλλη, η ύλη παλεύεται :)

Πίστεψε με! Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!
Καλά εμάς μας έχει πει πάνω κάτω τι θα πέσει..αλλά δεν παλεύεται και αυτό το βιβλίο δεν βοηθάει καθόλου! Πάλι καλά που έχω φωτοτυπίες και σημειώσεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ποιο άλλο καλό παιδί γράφει Φιλοσοφία την Τρίτη ή έχει γράψει? :whistle:

Δυστυχώς εγώ....και δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί γράφω μαζί με ιστορία...σημειώσεις και άγιος ο Θεός...είναι το μόνο μάθημα που μπορεί να είχα 20 και στα δύο τετράμηνα....και τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Πίστεψε με! Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!
Καλά εμάς μας έχει πει πάνω κάτω τι θα πέσει..αλλά δεν παλεύεται και αυτό το βιβλίο δεν βοηθάει καθόλου! Πάλι καλά που έχω φωτοτυπίες και σημειώσεις..!
-και σε μας (λιγότερο από 30 σελίδες χωρίς τις εικόνες)
-εγώ δεν έχω...και φτιάχνω δικές μου! (παίζει να τα έχω σκοτώσει :redface: )
κουράγιο...τουλάχιστον η χρονιά πέρασε ήρεμα (από τα χαλαρά μαθήματα) και δεν το δίνουμε του χρόνου :)

Δυστυχώς εγώ....και δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί γράφω μαζί με ιστορία...σημειώσεις και άγιος ο Θεός...είναι το μόνο μάθημα που μπορεί να είχα 20 και στα δύο τετράμηνα....και τώρα...
δηλαδή γράφεις τις 2 ιστορίες :P (κοινή δομή ασκήσεων, πάντα πηγή/-ες, παπαγαλία για να πετύχεις αντικειμενικότητα στις απαντήσεις...)
κουράγιο. τουλάχιστον οι φετινοί βαθμοί δεν μετρούν του χρόνου, άρα έχουμε, προς το παρόν, μια σχετική άνεση :)

αυτό για τους βαθμούς το περιμένω κ εγώ αυτή τη χρονιά:
φιλοσοφία: 19, 20, (εξετάσεις) 05!
λατινικά: 19, 20, -||- 10!
αρχαία κατ.: 19, 20, -||- -10 (σωστά το είδατε, μείον!)

λίγη πλάκα για αυτά που θα ακολουθήσουν την κρίνω απαραίτητο φάρμακο (παρεμπιπτόντως, έπεσε Καβάφης πανελλήνιες... το καλοκαίρι που μας πέρασε διάβαζα όλα τα αναγνωρισμένα του ποιήματα. απλά φοβερός. <όχι όμως όταν τον δίνεις :P >)

πίσω στη δουλειά! (πάω TV :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
-και σε μας (λιγότερο από 30 σελίδες χωρίς τις εικόνες)
-εγώ δεν έχω...και φτιάχνω δικές μου! (παίζει να τα έχω σκοτώσει :redface: )
κουράγιο...τουλάχιστον η χρονιά πέρασε ήρεμα (από τα χαλαρά μαθήματα) και δεν το δίνουμε του χρόνου :)


δηλαδή γράφεις τις 2 ιστορίες :P (κοινή δομή ασκήσεων, πάντα πηγή/-ες, παπαγαλία για να πετύχεις αντικειμενικότητα στις απαντήσεις...)
κουράγιο. τουλάχιστον οι φετινοί βαθμοί δεν μετρούν του χρόνου, άρα έχουμε, προς το παρόν, μια σχετική άνεση :)

αυτό για τους βαθμούς το περιμένω κ εγώ αυτή τη χρονιά:
φιλοσοφία: 19, 20, (εξετάσεις) 05!
λατινικά: 19, 20, -||- 10!
αρχαία κατ.: 19, 20, -||- -10 (σωστά το είδατε, μείον!)

λίγη πλάκα για αυτά που θα ακολουθήσουν την κρίνω απαραίτητο φάρμακο (παρεμπιπτόντως, έπεσε Καβάφης πανελλήνιες... το καλοκαίρι που μας πέρασε διάβαζα όλα τα αναγνωρισμένα του ποιήματα. απλά φοβερός. <όχι όμως όταν τον δίνεις :P >)

πίσω στη δουλειά! (πάω TV :whistle: )

Καβάφης λένε ήταν εύκολος....γενικά η 3η έχει ωραίους ποιητές....και φέτος είχαμε καλούς εκτός από Σεφέρη που τον σιχάθηκα....
τέλος πάντων....το ξάναείπα κάποια στιγμή ότι οι φετινές εξετάσεις μου φαίνονται διαδικαστικές....και το μυαλό μου αντί να κοιτά το βιβλίο κοιτά όλα τα υπόλοιπα....ελπίζω του χρόνου να μπορώ να συγκεντρωθώ τέτοια εποχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Καβάφης λένε ήταν εύκολος....γενικά η 3η έχει ωραίους ποιητές....και φέτος είχαμε καλούς εκτός από Σεφέρη που τον σιχάθηκα....
η λογοτεχνία κατ. είναι ένα λεπτό μάθημα. και στους "εύκολους" μπορεί να γίνει σφαγή.
όντως, μερικοί απλά δεν σε προσελκύουν. έχω συναντήσει αμέτρητους συγγραφείς που είτε διαφωνώ κάθετα μαζί τους είτε μου είναι φορτικοί και κουραστικοί. στον αντίποδα, όμως, έχω διαβάσει ορισμένους που νιώθω ότι σκεφτόμαστε με το ίδιο μυαλό (π.χ. Κ.Π. Καβάφης, Άντον Τσέχοφ, Δημοσθένης, Αριστοτέλης και...(σε μικρότερο βαθμό) Κριτίας από τους Τριάκοντα :redface: όχι στην πολιτική, αλλά στους λόγους του)

τέλος πάντων....το ξάναείπα κάποια στιγμή ότι οι φετινές εξετάσεις μου φαίνονται διαδικαστικές....και το μυαλό μου αντί να κοιτά το βιβλίο κοιτά όλα τα υπόλοιπα....ελπίζω του χρόνου να μπορώ να συγκεντρωθώ τέτοια εποχή...
ούτε εγώ μπορώ να στρωθώ :redface:
τα 8/10 της ημέρας που δεν κοιμάμαι σκέφτομαι τι ακριβώς θα διαβάσω,
το 1/10 τα λοιπά (τηλεόραση, βόλτα, φαγητό, ... )
κ το τελευταίο 1/10 διαβάζω.

μου φαίνεται ότι το παραπάνω αστείο μου περί εξετάσεων, τελικά, δε θα είναι τόσο "αστείο"... :worry: κ γενικά στις εξετάσεις αποσυντονίζομαι. έρχονται κ του χρόνου οι πανελλήνιες... όλα καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia2212

Νεοφερμένος

Η natalia2212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καποιος να μου πει τα sos στην Ιστορία γιατί θα πηδήξω από το μπαλκόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Καποιος να μου πει τα sos στην Ιστορία γιατί θα πηδήξω από το μπαλκόνι

Εικονομαχία, σχίσμα, σταυροφορίες -κυρίως η τέταρτη- και άλωση από τους Οθωμανούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Καλά εμάς μας έχει πει πάνω κάτω τι θα πέσει..αλλά δεν παλεύεται και αυτό το βιβλίο δεν βοηθάει καθόλου! Πάλι καλά που έχω φωτοτυπίες και σημειώσεις..!
-και σε μας (λιγότερο από 30 σελίδες χωρίς τις εικόνες)
Και παραπονιέστε;
Εγώ είχα 5 ενότητες ολόκληρες χωρίς βοήθεια απ' την καθηγήτρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Δυστυχώς εγώ....και δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί γράφω μαζί με ιστορία...σημειώσεις και άγιος ο Θεός...είναι το μόνο μάθημα που μπορεί να είχα 20 και στα δύο τετράμηνα....και τώρα...
Ωχ! Κουράγιο...αλλά ντάξει φιλοσοφία δεν βάζουν πολλά συνήθως..εμείς δεν έχουμε πολλά...:hmm:


-και σε μας (λιγότερο από 30 σελίδες χωρίς τις εικόνες)
-εγώ δεν έχω...και φτιάχνω δικές μου! (παίζει να τα έχω σκοτώσει :redface: )
κουράγιο...τουλάχιστον η χρονιά πέρασε ήρεμα (από τα χαλαρά μαθήματα) και δεν το δίνουμε του χρόνου :)

Χμμ..μάλιστα..τι να πω υπομονή! Ναι πάλι καλά που δεν έχουμε του χρόνου!
Αλλά θα έχουμε φιλοσοφικό λόγο στα αρχαία ρε..:worry:

Και παραπονιέστε;
Εγώ είχα 5 ενότητες ολόκληρες χωρίς βοήθεια απ' την καθηγήτρια. :P

:worry: ... δεν νομίζω πως με παίρνει να μιλάω άλλο ..ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top