Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μπράβο Τεόλ και γω κάπου τόσο έγραψα:P. Αν είναι πολύ καλός μπορεί να μου βάλει και 16.

Όσοι γράψατε Αντιγόνη, από εισαγωγή τι έπεσε? Δεν γίνεται να τα διαβάσω όλα :whistle:
Έπεσε κατα ποιόν μέρη τραγωδίας(ονομαστικά) και καινοτομίες Σοφοκλή..

Ιστορία τελικά έπεσε σε κανέναν ο Λούθηρος?
Για ανάπτυξη όχι..σε Σ-Λ..
(σόρρυ που σου απάντησα λίγο αργά-τώρα είδα ότι έγραφες σήμερα ιστορία..;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εισαγψγή τα σοσ είναι τραγικότητα , τα κατα ποσόν μέρη και κατά ποιόν άντε και οι καινοτομίες του Σοφοκλή ...τώρα αν η καθηγήτρια σου είναι βαρεμένη...εμένα προσωπικά έπεσε τραγικότητα

Έγραψα χημεία ..παιδιά για μιαμιση ώρα διάβασμα το 13 που περιμένω είναι τέλειο ..σημειοτέον όλη τη χρονία δεν το άνοιξα το βιβλίο που τώρα βρίσκεται στην ανακύκλωση!!! έπεσε ονοματολογία να βρούμε μοριακούς τύπους κάτι εξισώσεις που δεν τις άγγιξα ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΥ , κάτι με μάζα που δεν μπήκα στον κόπο οούτε να το διαβάσω ...ά και να φτιάξουμε τύπους ισομέρειας σε έναν τύπο

Ρε isida σοβαρα μηπως σε ξερω ; Τα ιδια θεματα ακριβως ! Σε ποιο σχολειο πας? :P
Κι εγω γυρω στο 13 περιμενω , το οποιο ειναι τελειο με ελαχιστο διαβασμα , και ισως λιγο παραπανω ! Αυριο κειμενα και μετα τελος τα θεωρητικα για φετος , αντε γιατι κουραστηκα να γραφω ,να μου μεινουν δυναμεις και για του χρονου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ρε isida σοβαρα μηπως σε ξερω ; Τα ιδια θεματα ακριβως ! Σε ποιο σχολειο πας? :P
Κι εγω γυρω στο 13 περιμενω , το οποιο ειναι τελειο με ελαχιστο διαβασμα , και ισως λιγο παραπανω ! Αυριο κειμενα και μετα τελος τα θεωρητικα για φετος , αντε γιατι κουραστηκα να γραφω ,να μου μεινουν δυναμεις και για του χρονου :P

σίγουρα με ξέρεις γιατί και για μένα τα ίδια ισχύουν ..σου στέλνω προσωπικό μήνυμα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γράψαμε σήμερα Γεωμετρία και έπεσε:
1ο Θέμα:
Α)Απόδειξη-να εγγράψουμε τετράγωνο σε κύκλο
Β)Σ-Λ με τύπους
2ο Θέμα:Να αποδείξουμε μία σχέση που έβγαινε με απλή εφαρμογή του νόμου των συνημιτόνων
3ο Θέμα:Να βρούμε το εμβαδό ενός ρόμβου που έδινε μία πλευρά του και μία γωνία του.
4ο Θέμα:Δινόταν ένας κύκλος, μία εγγεγραμμένη όρθή γωνία που οι οι πλευρές τις ήταν ίσες. Ζητούνταν να βρούμε μήκος-εμβαδό κύκλου, το μήκος του τόξου που έιχε άκρα τα άκρα της μίας πλευράς της γωνίας,εμβαδό κυκλικού τμήματος και εμβαδό του τριγώνου που σχηματίζονταν από την ορθή γωνία και τη διάμετρο(αυτό ήθελε αιτιολόγηση γιατί η γωνία είναι εγγεγραμμένη και ορθή)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε χημεία γενικής! Τα θέματα ήταν ΟΚ για όσους ασχολούνταν με τη χημεία κατά τη διάρκεια της χρονιάς, δηλαδή για την πλειοψηφία απλησίαστα!!! Δυστυχώς είχαμε αυστηρή επιτήρηση και δεν κατάφερα να πω κάνα Σ-Λ στους συμμαθητές μου:/:, οπότε έτσι όπως φαίνεται οι μισοί θα πάνε Σεπτέμβριο! Τέλος πάντως. Αύριο γράφουμε έκθεση και πάω να διαβάσω τίποτα μπας και γράψω καμιά έκθεση της προκοπής:studying::book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε χημεία γενικής! Τα θέματα ήταν ΟΚ για όσους ασχολούνταν με τη χημεία κατά τη διάρκεια της χρονιάς, δηλαδή για την πλειοψηφία απλησίαστα!!! Δυστυχώς είχαμε αυστηρή επιτήρηση και δεν κατάφερα να πω κάνα Σ-Λ στους συμμαθητές μου:/:, οπότε έτσι όπως φαίνεται οι μισοί θα πάνε Σεπτέμβριο! Τέλος πάντως. Αύριο γράφουμε έκθεση και πάω να διαβάσω τίποτα μπας και γράψω καμιά έκθεση της προκοπής:studying::book:
Μπορείς να μας πεις τι έπεσε??Γιατί γράφω την Παρασκευή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Μπορείς να μας πεις τι έπεσε??Γιατί γράφω την Παρασκευή..
Από θεωρία οργανικές-ανόργανες,κορεσμένες-ακόρεστες (να τις διακρίνουμε), Σ-Λ, να βρούμε συντακτικά ισομερή, ονοματολογία, συμπλήρωση αντιδράσεων, έδινε το Μr μιας καρβονυλικής ένωσης και ζητούσε να βρούμε το συντακτικό της τύπο αν οξειδώνεται με Tollens, και μια άσκηση όπου ένα αλκένιο αντιδρούσε με νερό και το προιόν(Α) το χωρίζαμε σε 2 ίσα μέρη. Το ένα μέρος αντιδρούσε με ατμοσφαιρικό αέρα (να βρούμε τη σύσταση των καυσαερίων) και το άλλο αντιδρούσε με Na (να βρούμε τον όγκο του αερίου που παράγεται) και τέλος να βρούμε το ισομερές της ένωσης Α το οποίο δεν αποχρωματίζει KMnSO4. Αυτά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Aύριο για φυσική γενικής έχουμε από πρώτο κεφάλαιο μόνο θεωρία και ερωτ κατανόησης και δεύτερο τρίτο θεωρία-λίγες ασκήσεις!!! Τέλεια σε δυομισι ώρες τελείωσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμείς γράφουμε αγγλικά... λέω να διαβάσω από σήμερα για την γεωμετρία της Παρασκευής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
εμάς οι ηλίθιοι δεν μας το καναν αυτό που τους ζητήσαμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εμείς γράφουμε θρησκευτικά, 20 μαθήματα για ένα απόγευμα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πάνε και τα θρησκευτικά σήμερα... καμία σχέση με το τι περίμενα αλλά οκ καλά πήγα...
Τώρα πάμε για φυσική... αντε αυτο κι αλλα 6 έμειναν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παει και σε εμάς η φυσική πιστεύω πως καλά τα πήγαμε είχαμε και τέλεια επιτηρήτρια!!! Πάντως και μεις θρησκευτικά έχουμε 20 μαθήματα για ένα απόγευμα και μια μέρα πριν τελειώσουν οι εξετάσεις!

Τώρα για αύριο κείμενα!!! Δεν άνοιξα βιβλίο όλη τη χρονιά!!! Τι θα γράψω;; Ούτε θεωρητική είμαι και συνήθως όταν αναλύω στα κείμενα γράφω πολύ λίγα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ουφφ god. Πάει και η έκθεση, έπεσε ρατσισμός.
Μορφές ρατσισμού συγκεκριμένα και τρόποι αντιμετώπισης.
500-600 λέξεις έλεγε, ε μου βγήκαν πολλές παραπάνω... (3μιση σελ. Α4) :redface:
Έγραψα ότι ρατσισμός υπάρχει έως κ στα ανέκδοτα με τους Πόντιους και με τις ξανθιές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ωραία...τελείωσαμε τα θεωρητικούλια ευτυχως τα πήγα μάλλον πολύ καλά ...
Κείμενα: ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ οκ , αναμενόμενο μεν αλλά δεν ξέρω μου φάνηκε λίγο δύσκολο ..για να απαντηθεί το διαγώνισμα έπρεπε βέβαια να ξέρουμε και εισαγωγή ..το παράλληλο που έβαλαν ήταν του χατζόπουλου νομιζω να συγκρίνουμε αντιδράσεις της ρήνης με εκείνης τητς ηρωίδας ...χαρακτηρισμός Αντρέα...γιατί ο θεοτόκης είναι κοινωνικός μυθιστοριογράφος..πού φάινεταια υτό ..και αν τελικά νίκησε το χρήμα..αυτή η ερώτηση τους μπέρδεψε τπυς πιο πολλούς γιατί δεν καταλάβαμε αν ήθελε να πούμε αν το χρήμα νίκησε ή αν νίκησε κα΄ποιος από τους ήρωες ..το χειρίστηκα διπλωματικά και νομίζω ότι θα το πιάσει όλο...

άρα το συμπέρασμα για φέτος από ο,τι κατάλαβα είναι ότι το πιο σοσ είναι αυτό το κείμενο!!!!
good luck στους υπόλοιπους...
αύριο geometry ...δεν σας ρωτάω καν τα σοσ γιατί και να μου τα πείτε ..θα τα γράψω???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ουφφ god. Πάει και η έκθεση, έπεσε ρατσισμός.
Μορφές ρατσισμού συγκεκριμένα και τρόποι αντιμετώπισης.
500-600 λέξεις έλεγε, ε μου βγήκαν πολλές παραπάνω... (3μιση σελ. Α4) :redface:
Έγραψα ότι ρατσισμός υπάρχει έως κ στα ανέκδοτα με τους Πόντιους και με τις ξανθιές. :P
π΄ρεπει να το περιόρισεις ...άμα κάνεις θερινά προσπάθησε σε αυτό το διάστημα να γράφεις ο,τι θες στις 500 λέξεις ..στο λέω γιατί και εγώ συνηθίζω να γράφω πολύ παραπάνω και μια φορά έτυχε να μου κόψουν από αυτό και είναι κρίμα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
π΄ρεπει να το περιόρισεις ...άμα κάνεις θερινά προσπάθησε σε αυτό το διάστημα να γράφεις ο,τι θες στις 500 λέξεις ..στο λέω γιατί και εγώ συνηθίζω να γράφω πολύ παραπάνω και μια φορά έτυχε να μου κόψουν από αυτό και είναι κρίμα...;)

Παρασύρθηκα από την έκρηξη έμπνευσης που είχα εκείνη τη στιγμή. :P

Το ξέρω πάντως πως πρέπει να το περιορίσω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
με τον πόνο μου παίζεις και εσύ...:P


Συγνώμη.... :redface:


άντε να κάνω και εγώ ένα άσχετο σχόλιο στη Guest 278211 ..
Απο καλαμάτα είσαι ??? και εγώ!!! ΜΑΝΙΑΤΙΣΕΣ!!! :mad:



:(


ναιιιι...!! δε συμπάθείς τη Μάνη?? χιχι... Η κοπέλα με την οποία τσακωνόμουν από το νηπιαγωγείο και συνεχίζουμε να μην έχουμε καλές σχέσεις από τη Μάνη είναι... :P

Και συνεχίζω με τις εξετάσεις!! Λοιπόν... γράψαμε Ιστορία σήμερα!! Στην Α ομάδα, είχε να αναλύσουμε τους όρους αλληλέγγυον, διαφωτισμός και παροίκιοι, μια αντιστοίχηση σχετικά με το διαφωτισμό και από ερωτήσεις ανάπτυξης: Τι γνωρίζετε για την μάχη του Ματζικέρτ και για τη Βυζαντινή διπλωματία.
Ομάδα Β: από πηγές έπεσαν 2 από την Άλωση της Κων/πολης από τους Σταυροφόρους (οι πηγές κάτω από τη φωτογραφία με τα άλογα σελ 70) και από το κεφάλαιο της αναγέννησης η πηγή με τίτλο ο τέλειος "καθολικός" άνθρωπος (σελ 117).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
..το παράλληλο που έβαλαν...

Βάζουν και στα κείμενα παράλληλο:confused:? Ω ανάθεμά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Συγνώμη.... :redface:




ναιιιι...!! δε συμπάθείς τη Μάνη?? χιχι... Η κοπέλα με την οποία τσακωνόμουν από το νηπιαγωγείο και συνεχίζουμε να μην έχουμε καλές σχέσεις από τη Μάνη είναι... :P
όχι βέβαια και εγώ Μανιάτισσα είμαι ...άρα λατρεύω Μεσσηνία..μαύρη θύελλα και έτσι ...κάθε καλοκαίρι έρχομαι για κανένα δίμηνο και πάσχα δυο βδομάδες ...έχω πολλούς φιλους..οι περισσότεροι νομίζω ότι πάνε στο παραλίας ...:P



Βάζουν και στα κείμενα παράλληλο:confused:? Ω ανάθεμά τους.
ωωω ναι ..αλλά don't worry από εκεί συνήθως κερδίζεις βαθμούς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top