Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε Βιολογία επιλογής και την Πέμπτη γράφουμε το μάθημα που ανοίγει σε όλους την όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aυριο Γεωμετρια,που ψιλοσιχαινομαι και την Παρασκευη Χημεια και Δικαιο που εχουμε τα θεματα.
5 αποδειξεις μας εχει στη Γεωμετρια,τις εχω μαθει αλλα δεν εχω ιδεα απο ασκησεις.
Ο Θεος βοηθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Aυριο Γεωμετρια,που ψιλοσιχαινομαι και την Παρασκευη Χημεια και Δικαιο που εχουμε τα θεματα.
5 αποδειξεις μας εχει στη Γεωμετρια,τις εχω μαθει αλλα δεν εχω ιδεα απο ασκησεις.
Ο Θεος βοηθος!

Το ίδιο και εγώ.Φέτος δεν ασχολήθηκα καθόλου με την γεωμετρία.Πόσο να πιάνει η θεωρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
25/100 ή 5/20
Θα μας εχει την αποδειξη,μια αντιστοιχισης με τα εμβαδα ορθογωνιου,κυκλου κλπ κλπ και μια σωστου λαθους μαλλον.
Αντε και και καμια μινι ασκησουλα.Νομιζω ενα 5 το χω.:P
Εμας μας εχει και μπολικη υλη για να μας εκδικηθει που δεν διαβαζαμε Γεωμετρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ωραία ..γιατί και εγώ δηλώνω άαααααααγνοια απο γεωμετρία αλλά και αλγεβρα φέτος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
εγώ δεν έχω καν την ύλη.Είμαι τραγική :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γράψαμε Αντιγόνη σήμερα και είμαι τόσο χαρούμενη!! είχα ξεχάσει να διαβάσω 35 στίχους για μετάφραση :P και πολεμούσα να τους μάθω μέσα σε 10 λεπτά, πριν γράψουμε... Αλλά ευτυχώς ήμουν τυχερή και έπεσε κομμάτι που ήξερα τέλεια!! :P Το θέμα είναι ότι έχουμε έναν καθηγητή, ο οποίος κάνει το μάθημα πολύ "ελεύθερα" και δεν είχα διαβάσει τίποτα όλη τη χρονιά, οπότε έφυγε ένα άγχος!! ;)
Τέλος πάντων, σε εμάς έπεσαν οι στίχοι 80-89 για μετάφραση.
Από γραμματική είχαμε να κλίνουμε την ευκτική στο χρόνο που βρίσκεται στο πορεύσομαι, να κλίνουμε σε ενικό και πληθυντικό "τω φιλτάτω αδερφώ" και να γράψουμε απαρέμφατο και μετοχή του ίδιου χρόνου στο "υπερδέδοικα".
Ακόμα, έπρεπε να βρούμε τη συντακτική θέση των παρακάτω λέξεων: τάφον, σου, μηδενί, εχθίων, πάσι, με.
Και 1 ομόρριζο: φίλτατω, υπερδέδοικα,εξόρθου, εχθίων και οίδα
από ερωτήσεις: Τι είναι το τραγικό δίλημμα και σε τι διαφέρει από άλλα διλήμματα; (εισαγωγής, αλλά δεχόταν από ότι κατάλαβα και αυτοσχεδιασμούς)
Χαρακτηρισμός Αντιγόνης- Ισμήνης σε αυτούς τους στίχους
162-190 στίχους από μετάφραση: Ποιες είναι οι θέσεις του Κρέοντα; Να γράψετε την άποψη σας για αυτές.
αυτάαααααααααααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
είχα ξεχάσει να διαβάσω 35 στίχους για μετάφραση :P και πολεμούσα να τους μάθω μέσα σε 10 λεπτά, πριν γράψουμε... Αλλά ευτυχώς ήμουν τυχερή και έπεσε κομμάτι που ήξερα τέλεια!!
με τον πόνο μου παίζεις και εσύ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ποιος διαβάζει σήμερα δίκαιο; Μια μέρα πριν μπει το καλοκαίρι;;;;;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η ερώτηση έπρεπε να ήταν..."ποιος διαβάζει σήμερα ιστορία, μια μέρα πριν μπει το καλοκαίρι?". :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Ενώ δεν διαβάζει κανείς έκθεση μια μέρα πριν μπει το καλοκαίρι!!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αυριο γραφουμε χημεια... και λεω νταξει θα διαβασω λιγο ονοματολογια μπας και γραψω κανα 5... ετσι οπως το ανοιξα βιβλιο το εκλεισα παλι... εν τω μεταξυ γραφουμε τη πεμπτη βιολογια και διαβαζω βιολογια τωρα... Αλλα 7 μαθηματα :( (χωρις τη χημεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγω σημερα εγραψα εκθεση. Μας επεσε για το διαδικτυο (αναμενομενο κ αν και ειχε ενα βαθμο δυσκολιας αντιμετωπιστηκε ευκολα ). Αλλο ενα θεωρητικο μας εμεινε τα Κειμενα , αντε γιατι βαριεμαι να γραφω πολλα αν και εγω ο ιδιος θεωρητικος :P . Αυριο ομως , γραφω χημεια και δεν ξερω τιποτα. Γνωριζει κανεις καποιο σος θεωρια ,οτιδηποτε, μηπως γραψω κατι? :P

η τιμή και το χρήμα...καρασοσάρα ..γράφω μεθαύριο....και η μαρίνα των βράχων!!! για χημεία τίποτα???

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ , έγραψα γλώσσα σήμερα..διαδίκτυο και πως συμβάλλει στις διαπροσωπικές σχέσεις και στην επίλυση κοινωνικών ξαι πολιτικών προβλημάτων...ευκολάκι

ασχετο απλα ετσι οπως κοιταγα το θεμα για να βρω σος για χημεια ειδα οτι γραψαμε το ιδιο θεμα ακριβως. Μηπως σε ξερω? :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
χαχαχαχα...όντως..από σοσ για χημεια βρήκες τίποτα γιατί και εγώ θεωρητική και όοοολη τη χρονιά ουτε που το άνοιξα...τώρα μόνο και ρε παιδιά απόρησα...μα τί καθαράβιβλία έχω όταν θέλω...!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν εχω βρει τιποτα ακομα .Ψαχνω , αμα μαθω τιποτα θα σου πω ! Μονο θεωρια λεω να διαβασω καμια ονοματολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
άντε να κάνω και εγώ ένα άσχετο σχόλιο στη Guest 278211
Απο καλαμάτα είσαι ??? και εγώ!!! ΜΑΝΙΑΤΙΣΕΣ!!! :mad:


Δεν εχω βρει τιποτα ακομα .Ψαχνω , αμα μαθω τιποτα θα σου πω ! Μονο θεωρια λεω να διαβασω καμια ονοματολογια

ΟΚ...και εγώ εκεί με βλέπω να καταλήγω ...έχεις ιδεα αν είναι δύσκολα???
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
.
εμεισ γραψαμε σημερα θρησκευτικα..... εβαλε αντιστοιχιση απ το κεφαλαιο ''γιατι υπαρχει το κακο στο κοσμο''.
εβαλε τριαδικο δογμα και τα χαρακτηριστικα των 3 προσωπων, τισ διδασκαλιεσ του ιουδαισμου, τι πηρε ο χριστιανισμοσ απο τον ελληνισμο.....

Σε ευχαριστω πολυ, αν και πέρα απο τον ιουδαισμο ουτε καν αν τα εχω στην υλη δεν ξερω τα αλλα.... Θα αριστευσω παλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και εγώ χημεία γενικής γράφω! Από θεωρία διαβάστε ονοματολογία και ισομέρεια σίγουρα. Τώρα εμάς μάς έβαλε στην ύλη και κάτι άλλα θεωρητικά για φαινόμενα του θερμοκηπίου , καυσαέρια κτλ ......δεν ξέρω τι άλλο να πω από θεωρία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μόλυνση περιβάλλοντος και εμάς και πρέπει να είναι σοσ...όταν λέμε ονοματολογία εννοούμε αυτο με τα αλκάνια/αλκένια/αλκινια και καλά???:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
μόλυνση περιβάλλοντος και εμάς και πρέπει να είναι σοσ...όταν λέμε ονοματολογία εννοούμε αυτο με τα αλκάνια/αλκένια/αλκινια και καλά???:redface:
τσου. αυτό με τα μεθ-(1 άνθρακας), προπ-(3 άνθρακες),-εν-( 1 διπλός δεσμός), -ιν-(1τριπλός δεσμός), -ιο(υδρογονάνθρακας), -άλη(αλδεΰδη), -ικό οξύ(καρβοξυλικό οξύ), με διακλαδώσης(μεθυλο, αιθυλο)... αυτό που λες είναι σε ποια ομόλογη σειρά ανήκει μία ένωση ανάλογα με τη χαρακτηριστική ομάδα που έχει(αλλά και αυτά είναι sos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top