Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
thanks!!! Ποιά ήταν η ύλη σας; Οξειδοαναγωγή ήταν εκτός;(και σε εμάς στο διαγώνισμα τετραμήνου τα πολλαπλής και τα Σ-Λ έπιαναν 5/100 δυστυχώς:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμεις γραψαμε βιολογια
καθαρο 100 πρεπει να εχω παρει(τοσο διαβασμα ειχα ριξει)...αλλα και ενας αδιαβαστος εγραφε τουλαχιστον 15:)
1ο θεμα-ερωτησεις πολλαπλης επιλογης κ συμπληρωση κενων(απο τα πιο ευκολα)
2ο θεμα-Σ-Λ και συμπληρωση κενων(τιποτα το ιδιαιτερο)
30 θεμα- 1)γιατι ο αυτοδιπλασιασμος του dna χαρακτηριζεται ως ημισυντηρητικος;
2)γιατι ο γενετικος κωδιακς χαρακτηριζεται ως εκφυλισμενος και παγκοσμιος;
3)να γραψουμε τους ορισμους της χρωματινης και του κεντροσωματιου
4ο θεμα-ασκηση με μεταγραφομενους και μη κλωνους
μας εδινε τον μη μεταγραφομενο και ζηταγε τον μεταγραφομενο το mRNA τον αριθμο των αμινοξεων και το συνολο των δεσμων υδρογονου...
τα θεματα ηταν της πλακας....σε ενα 45λεπτο ειχες τελειωσει...και τωρα σειρα τα μαθηματικα κατευθυνσης(αχ παναγιτσα μου.....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πωωω...Συνειδητοποιείται ότι σε λίγες μέρες δε θα γράφουμε πλέον εδώ,αλλά στο τόπικ "Πανελλήνιες 2012"???Εγώ με τίποτα....Πώς πέρασε ο καιρός!Αρχίζουν τα δύσκολα και για μας...:/:;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Πωωω...Συνειδητοποιείται ότι σε λίγες μέρες δε θα γράφουμε πλέον εδώ,αλλά στο τόπικ "Πανελλήνιες 2012"???Εγώ με τίποτα....Πώς πέρασε ο καιρός!Αρχίζουν τα δύσκολα και για μας...:/:;):)
Εγώ για να πω την αλήθεια (μη με πείτε κλινική περίππτωση) το περιμένω πως και πως από την αρχή της φετινής χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα το λιώσω εκείνο το topic...
Αλλά όλα τα πράγματα στην σειρά τους. Προς το παρών βαριέμαι να διαβάσω τεχνολογία επικοινωνιών άρα ίσως αρχίσω χημεία που είναι το μεθεπόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ για να πω την αλήθεια (μη με πείτε κλινική περίππτωση) το περιμένω πως και πως από την αρχή της φετινής χρονιάς.
Χμμ...Εξαρτάται τι περιμένεις πώς και πώς!:PΕγώ,ας πούμε,περιμένω πώς και πώς αυτό που θα συμβεί σ' ένα χρόνο από τώρα,όχι αυτό που ξεκινάει τώρα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Πωωω...Συνειδητοποιείται ότι σε λίγες μέρες δε θα γράφουμε πλέον εδώ,αλλά στο τόπικ "Πανελλήνιες 2012"???Εγώ με τίποτα....Πώς πέρασε ο καιρός!Αρχίζουν τα δύσκολα και για μας...:/:;):)

...και εγω θελω να μπω στη υλη της τριτης να δω τι λεει το βιβλιο σε ολα τα μαθηματα(αρκει να μη μου φαινονται κινεζικα:))
εχω περιεργια και ορεξη θα ελεγα...περισσοτερη απο το να διαβαζω για τις εξετασεις αυτες που δινουμε τωρα....

κατι που θελω να ρωτησω..μηπως ξερετε ποιες αποδειξεις ειναι ΣΟΣ στα μαθηματικα κατευθυνσης γιατι βαριεμαι να κατσω να τις μαθω ολες πολυ καλα;;;...προτιμω να λυνω ασκησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
...και εγω θελω να μπω στη υλη της τριτης να δω τι λεει το βιβλιο σε ολα τα μαθηματα(αρκει να μη μου φαινονται κινεζικα:))
εχω περιεργια και ορεξη θα ελεγα...περισσοτερη απο το να διαβαζω για τις εξετασεις αυτες που δινουμε τωρα....

κατι που θελω να ρωτησω..μηπως ξερετε ποιες αποδειξεις ειναι ΣΟΣ στα μαθηματικα κατευθυνσης γιατι βαριεμαι να κατσω να τις μαθω ολες πολυ καλα;;;...προτιμω να λυνω ασκησεις!

Και συ μαθηματικά;;; :P Κοίτα αυτές που διάβασα καλύτερα είναι σίγουρα εξίσωση κύκλου,εφαπτομένη κύκλου και αυτή με τους συντελεστές διεύθυνσης λ1*λ2=-1 για τα κάθετα διανύσματα......:D Ελπίζω να πέσει κάποια από αυτές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
...και εγω θελω να μπω στη υλη της τριτης να δω τι λεει το βιβλιο σε ολα τα μαθηματα(αρκει να μη μου φαινονται κινεζικα:))
εχω περιεργια και ορεξη θα ελεγα...περισσοτερη απο το να διαβαζω για τις εξετασεις αυτες που δινουμε τωρα....

κατι που θελω να ρωτησω..μηπως ξερετε ποιες αποδειξεις ειναι ΣΟΣ στα μαθηματικα κατευθυνσης γιατι βαριεμαι να κατσω να τις μαθω ολες πολυ καλα;;;...προτιμω να λυνω ασκησεις!
Σε εμάς έπεσε η απόδειξη της εξίσωσης εφαπτομένης κύκλου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
...και εγω θελω να μπω στη υλη της τριτης να δω τι λεει το βιβλιο σε ολα τα μαθηματα(αρκει να μη μου φαινονται κινεζικα:))
εχω περιεργια και ορεξη θα ελεγα...περισσοτερη απο το να διαβαζω για τις εξετασεις αυτες που δινουμε τωρα....
Ισχύει,κι εγώ θέλω ν' αρχίσω σιγά σιγά να παίρνω μια ιδέα...(ήδη το Πάσχα ασχολήθηκα λίγο με μιγαδικούς..)Αλλά μόλις το σκέφτομαι τώρα,αμέσως σκέφτομαι ότι πρέπει να διαβάσω για τις εξετάσεις...:(Ε,υπομονή,σ' ένα μήνα τελειώνουμε και μετά θα βαρεθούμε να ασχολούμαστε με την ύλη της Γ'...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Και συ μαθηματικά;;; :P Κοιτά εγώ αυτές που διάβασα καλύτερα είναι σίγουρα εξίσωση κύκλου,εφαπτομένη κύκλου και αυτή με τους συντελεστές διεύθυνσης λ1*λ2=-1 για τα κάθετα διανύσματα......:D Ελπίζω να πέσει κάποια από αυτές! :)

και εγω παναθεμα με....το ξερω πως θα γραψω ενα 12(και πολυ λεω) και θα το ευχαριστηθω
για να φανταστεις εχουμε μες στην υλη την επαγωγη...και μας ειπε οτι θα μας βαλει συνδυαστικη επαγωγη με κυκλο ή διανυσματα...:(
ευχαριστω για τις αποδειξεις///παω να τις διαβασω..να πιασω τουλαχιστον τη θεωρια:D

**καλη επιτυχια στα μαθηματικα!!

Ισχύει,κι εγώ θέλω ν' αρχίσω σιγά σιγά να παίρνω μια ιδέα...(ήδη το Πάσχα ασχολήθηκα λίγο με μιγαδικούς..)Αλλά μόλις το σκέφτομαι τώρα,αμέσως σκέφτομαι ότι πρέπει να διαβάσω για τις εξετάσεις...:(Ε,υπομονή,σ' ένα μήνα τελειώνουμε και μετά θα βαρεθούμε να ασχολούμαστε με την ύλη της Γ'...:)

εγω παλι τα χριστουγεννα εκανα λιγο μιγαδικους(εφτασα μεχρι τους συζυγεις...:D) και μου αρεσαν παρα πολυ...ανυπομονω να ξαναρχισω να διαβαζω αυτα....και οχι αυτα που γραφουμε τωρα,,,,δεν αντεχω αλλο....
αντε ποσες βδομαδες εχουμε; 3;; 4;; οπου να ναι τελειωνουν....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
και εγω παναθεμα με....το ξερω πως θα γραψω ενα 12(και πολυ λεω) και θα το ευχαριστηθω
για να φανταστεις εχουμε μες στην υλη την επαγωγη...και μας ειπε οτι θα μας βαλει συνδυαστικη επαγωγη με κυκλο ή διανυσματα...:(
ευχαριστω για τις αποδειξεις///παω να τις διαβασω..να πιασω τουλαχιστον τη θεωρια:D

**καλη επιτυχια στα μαθηματικα!!

Καλή επιτυχία και σε σένα!Εκπλήσσομαι που έχετε επαγωγή πάντως....Και μεις την κάναμε αλλά μας την έβγαλαν.....Και συνδυαστική κιόλας.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και σε σένα!Εκπλήσσομαι που έχετε επαγωγή πάντως....Και μεις την κάναμε αλλά μας την έβγαλαν.....Και συνδυαστική κιόλας.....

ευχαριστω
εσεις δεν εχετε την επαγωγη μεσα γιατι ο καθηγητης σας ειναι νορμαλ..οπως οι περισσοτεροι...
αλλα τον δικο μας δεν τον φτανει κανεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πω ρε σεις...Εμείς επαγωγή ούτε κάναμε,ούτε την είχαμε...Τι να πω,μάλλον πέσατε στην περίπτωση!(κι από αποδείξεις,δε μας έβαλε καμία...είχαμε κάποιες στην ύλη,αλλά είχε αφήσει να εννοηθεί ότι δε θα πέσουν):):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Πω ρε σεις...Εμείς επαγωγή ούτε κάναμε,ούτε την είχαμε...Τι να πω,μάλλον πέσατε στην περίπτωση!(κι από αποδείξεις,δε μας έβαλε καμία...είχαμε κάποιες στην ύλη,αλλά είχε αφήσει να εννοηθεί ότι δε θα πέσουν)
:):clapup:

σας ζηλευω ολους που δεν εχετε να μαθετε επαγωγη......
ουτε αποδειξεις; γιατι εμεις τετοια γκαντεμια;;;;;;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
:):clapup:

σας ζηλευω ολους που δεν εχετε να μαθετε επαγωγη......
ουτε αποδειξεις; γιατι εμεις τετοια γκαντεμια;;;;;;;;:(
Μην απελπίζεσαι!Η προσπάθεια μετράει και keep walking...!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εμείς την Τρίτη γράφουμε αρχαία και την Πέμπτη ιστορία σε τεράστια ύλη, σχεδόν τίποτα δεν μας αφαίρεσε ο ιστορικός!! Αφήστε που δεν τα διάβαζα ιδιαίτερα αυτά τα δύο και τώρα τα χω βρει μπαστούνια... Για αρχαία πείτε κάνα σοσάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εμείς την Τρίτη γράφουμε αρχαία και την Πέμπτη ιστορία σε τεράστια ύλη, σχεδόν τίποτα δεν μας αφαίρεσε ο ιστορικός!! Αφήστε που δεν τα διάβαζα ιδιαίτερα αυτά τα δύο και τώρα τα χω βρει μπαστούνια... Για αρχαία πείτε κάνα σοσάκι...
Στα αρχαία σοσ είναι ο λόγος του Κρέοντα (δε θυμάμαι τους στίχους ακριβώς ,εκεί που μιλά για το χρήμα κτλ κτλ...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Και μένα αυτό πολύ μου αρέσει το κομμάτι γιατί τουλάχιστον από αυτό το σημείο βγάζεις κι ένα μήνυμα και σε σχέση με τη σύγχρονη εποχή, μαθαίνεις τέλοσπάντων κάτι ενώ τα υπόλοιπα κομμάτια που έχουμε τα απεχθάνομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoskot

Νεοφερμένος

Η vasoskot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
έχει γραψει κανεις ιστορια β λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top