Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Άντε καλέ, μη λέτε βλακείες!!! Αισιοδοξία και όχι άγχος. Καλή επιτυχία για αύριο σε όλους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ είμαι τεχνολογική... :(
Βασικά ένα κεφάλαιο με παιδεύει πολύ αν σκεφτείς ότι θα βάλει ολόκληρο θέμα από εκεί έχω -5 και κάτι από την θεωρεία πες ακόμη -2 άρα πάω για ένα 13...
Ενώ στα μαθηματικά τα πάω τόσο καλύτερα...
Κι εγώ είμαι θετική...:(Και στην κατάσταση που βρίσκομαι τώρα το 13 μοιάζει μακρινό όνειρο...
(όσο για την υπογραφή σου,that's what I call αισιοδοξία..!!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στις Φυσικες φετος δεν περιμενω καμια αξιωση.Κακος καθηγητης,καρκινοπαθης με προβλημα αρθωσης.Τον δικαιολογω ομως.Με εβαλε 17 και 18 αντιστοιχα και του γραφα 10αρια.Παλι καλα το χω με τη Φυσικη της Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πο καημένε!

εχει γραψει κανεις απο θεωρητικη, φιλοσοφια? τι επεσε?
Και μας αύριο γράφουν τα δικά μας της θεωρητικής και μια φίλη μου ακόμα δενν τελείωσε το διάβασμα. Πόσο έχει διάβασμα η φιλοσοφία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ σήμερα έγραψα φιλοσοφία. Έπεσε : Σκεπτικισμός Ντεκάρτ , Τρόποι-επιχειρήματα των Πυρρωνιστών, τι είναι μεταφυσική και ποια η διαφορά μεταφυσικής-επιστήμης και Β ομάδα μια ερώτηση κρίσεως για τον Ιππία και κάτι που έλεγε για τους βαρβάρους και τους Έλληνες και το δικαίωμα στη διαφορετικότητα και ένα άλλο κείμενο για τον ορθολογισμό του Ντεκάρτ. (κάτι με ένα κερί που λιώνει..) με έπιασε ημικρανία από την πολύ φιλοσοφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Εγώ έγραψα φυσική και ήμουν πεπεισμένος ότι θα γράψω μαξ 3-4! Αλλά εν τέλει κι έπειτα από τον ελάχιστο χρόνο που αφιέρωσα για προετοιμασιά, πρέπει να έγραψα κοντά στο 15ράκι!

Περιττόν το ότι έμεινα τελευταίος στην τάξη μαζί με 2 θετικούς! :hehe:

Βέβαια, όπου ακούς πολλά κεράσια.... :whistle:

Υγεία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά έγραψα περίπου 16. Δικό μου λάθος. Ενώ ήξερα πως μπορεί να μην είναι σωστό αυτό που κάνω ρίσκαρα και ήταν λάθος. Τον άλλον τρόπο τον ήξερα αλλά ήταν πιο μεγάλος για αυτό διάλεξα τον 1ο ο οποίος ήταν λάθος όπως είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε σήμερα Τεχνολογία και έπεσε δίαυλοι(κανάλια) μεταδόσεως(σχ.βιβλίο σελ.388 ) , ορισμοί έρευνας-ανάπτυξης, καθολικό υπόδειγμα συστημάτων, τύποι συστημάτων επικοινωνίας -ονομαστικά-, τομείς επιπτώσεων τεχνολογίας-ονομαστικά-, επίλυση προβλημάτων-η εικόνα σελ.17 να συμπληρώσουμε τα κενά, Σ-Λ με τον ορισμό της διαμόρφωσης,της ψηφιακής συνάρμοσης και ότι οι οπτικές ίνες είναι ατμοσφαιρικοί δίαυλοι.Μία άσκηση να διαμορφώσουμε ένα κύμα κατά πλάτος και κατά συχνότητα και αντιστοίχιση με CAM CIM FDM TDM και ψηφιακή συνάρμοση. Ελπίζω να βοήθησα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kειμενα και επεσε αυτο το περιμενα.
Η Μαρινα των Βραχων!:P Τα πηγα παρα πολυ καλα αν και το παραλληλο ηταν πιο δυσκολο απο το αρχικο.Αυτοσχεδιασα λιγο και περιμενω γυρω στο 18.Βιολογια χτυπησα 20αρι.
Περιττο να σας πω πως τη Τριτη παμε για κατω απο τη βαση στη Φυσικη Κατευθυνσης.Πφφφ και με ειχε 18.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε αρχαία σήμερα!
Έπεσε το κομμάτι από 450-470. Ευτυχώς δηλαδή γιατί ήταν από τα λίγα κομμάτια που ήξερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Ιστορία και γαλλικά σήμερα....:) Το δεύτερο δεν νομίζω να ενδιαφέρει κανένα οπότε πάμε για το πρώτο....
να εξηγήσουμε τους όρους: κακώσεις, αλληλέγγυον και συγχωροχάρτια,Σ-Λ , να πούμε τους διπλωματικούς τρόπους του Βυζαντίου και τις οικονομικές μεταβολές στην Ευρώπη μετά τις ανακαλύψεις....Παραθέματα το ένα ήταν με τα θέματα και το άλλο με τον καθολικό άνθρωπο!
Καλά έγραψα περίμενα ερωτήσεις λιγάκι ποιο σος όμως.....Δεν με ενδιαφέρει πολύ η ιστορία βέβαια οπότε όλα καλά!Πάμε να τα δώσουμε όλα στα μαθηματικά κατεύθυνσης την Τρίτη που τα φοβάμαι περισσότερο απ'όλα! :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ναι! Ναι! Ναι!
Έγραψα Δίκαιο!!!
Για την ακρίβεια έσχισα στο Δίκαιο!
Έγραψα πάνω απ 19, μπορεί και 20, ενώ περίμενα γύρω στο 17 με 18!
Έβαλε θέματα βατά, εύκολα και κυρίως θέματα που είχα διαβάσει!
Μιας και κανένας άλλο δεν έγραψε δίκαιο σας αναφέρω όσο πιο σύντομα τι είχε για να προετοιμάζεστε όταν έρθει η σειρά σας!

ΟΜΑΔΑ Α
Α1 Σ-Λ
Α2 Multiple choice
Α3 Αντιστοιχήσεις
Α4 Ερωτήσεις σύντομης ανάπτυξης και ιδιαίτερα:
ι. Νομικά πρόσωπα και παραδείγματα νομικών προσώπων
ιι. Διαφορές σχετικής κι απόλυτης διάκρισεις λειτουργιών
ιιι. Πολιτικά δικαιώματα
ΟΜΑΔΑ Β
Εδώ είχε μόνο ερωτήσεις πλήρης ανάπτυξης
Β1α. Αρμοδιότητες της Βουλής και παραδείγματα
Βιβ. Αρμοδιότητες του ΠτΔ
Β2α. Διακρίσεις των δικαστηρίων με κριτήριο την υπόθεση που εκδικάζουν
Β2β. Τα ανώτατα ελληνικά δικαστήρια


Το μόνο που με χάλασε είναι ότι στο Β2α ήθελε να αναφέρουμε και πρωτοδεικία, εφετεία, ανώτατα όπως και τα μεικτά ορκωτά επειδή τη θεωρούσε ερώτηση πλήρους ανάπτυξης που γράφουμε όλα όσα ξέρουμε
Απ την εκφώνηση δεν το κατάλαβε κανείς και ήρθε η καθηγήτρια κι έδωσε διευκρινήσεις
Αλλά το έκανε αυτό μετά την ώρα δυνατής αποχώρησης κι εγώ ήδη είχα βγει
Την έπιασα, είπε πως θα το λάβει υπ' όψιν της όσο μπορεί αλλά εγώ λέω πως 1 μονάδα (στα 20) θα φύγει
Κρίμα γτ ήξερα να τα γράψω κι αυτά...
Επίσης, με βρήκε ο Μαθηματικός μας
19,8 στην Κατέθυνση
Ένα Σ-Λ μου έφυγε από αριθμητικό και δεν το χάρισε ο τσιγκούνης!
Τέλος πάντων, τώρα ερχεται η Φυσική Κατεύθυνσης
Μάθημα που έχω ξεσκιστεί και περιμένω καθαρό 100σταρι!
Αντε να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έπεσα έτσω teol. :redface::baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα ενταξει δεν πειραζει κιολας.Το ειδα πως το βαλε στον υπνο μου και ετσι σηκωθηκα στις 6 το πρωι και το διαβασα καλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σήμερα χημεία...

Ένα έχω να πω... 9:00, που ήταν η ώρα δυνατής αποχώρησης, είχα τελειώσει!!! :P

Πάμε για αρχαία κατ. με την ελπίδα ενός εύκολου αγνώστου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πάμε για αρχαία κατ. με την ελπίδα ενός εύκολου αγνώστου!!!
Στο εύχομαι...Σήμερα τους δικούς μας θεωρητικούς στο άγνωστο τους τσεκούρωσε...Δεν έγραψε σχεδόν κανείς!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Έγραψε κανείς χημεία κατεύθυνσης; Αν ναι, για πείτε τι έπεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πωπω...Θα έχω πρόβλημα με το χρόνο-στάνταρ αυτό. :/:
Να βάλει ξενοφώντα στο άγνωστο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πωπω...Θα έχω πρόβλημα με το χρόνο-στάνταρ αυτό. :/:
Να βάλει ξενοφώντα στο άγνωστο! :P
Όντως,αρχαία θέλετε πολύ χρόνο...Όλοι οι θεωρητικοί έφυγαν ακριβώς στο 2ίωρο...(με εξαίρεση μερικούς που δεν τους ενδιέφερε να γράψουν φυσικά...):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top