Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγώ σε όλα σχεδον τα μαθήματα έχω ότι έχουμε κανει την χρονια δεν μας εχουν αφαιρεσει. Ξεκινάω με Φυσικη κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειμαι αποφασισμενος πως σε μερικα μαθηματα δεν θα γραψω,άρα relax...
Μετα τα Μαθ.Κατ και αγγλικα δευτερο κυκλο,εχω Ιστορια.Πφφφ.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariado

Νεοφερμένος

Ο mariado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παισδια βοηθηστε στη φυσικη κατευθυνσης β λυκειου για εξετασεις......γραφω την παρασκευη....η υλη μου ειναι η εξης απο 1.1-1.5,απο 2.1-2.12 και 3.6,3.8,4.7,4.8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ειμαι αποφασισμενος πως σε μερικα μαθηματα δεν θα γραψω,άρα relax...
Μετα τα Μαθ.Κατ και αγγλικα δευτερο κυκλο,εχω Ιστορια.Πφφφ.:mad:

Κι εγω αυτο ακριβως το προγραμμα εχω. Που μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Kαλά είναι τρελοί! Τις άλλες χρονιές που είχαμε πολύ λίγα μαθήματα τραβούσαν τις εξετάσεις να τελειώσουμε 18 Ιουνίου και καθόμασταν και διαβάζαμε 3-4 μέρες και σε πολύ πιο εύκολη και λιγότερη ύλη. Και φέτος και νωρίτερα τελειώνουμε με τα περισσότερα μαθήματα από όλες τις τάξεις και οι καθηγητές βαράνε αλύπητα με την ύλη. Αντιγόνη ιστορία και λογοτεχνία εμείς της θετικοτεχνολογικής δεν ξέρουμε που είμαστε και αλγεβρες γεωμετρία(αν και σ αυτή όλοι είμαστε χαμένοι) φυσική χημεία οι θεωρητικοί! Παρ όλα αυτά έχουμε μια ύλη τεράστια σε όλα συν δίκαιο μέχρι το κεφάλαιο 9 68 ερωτήσεις που όλοι διαβάσαμε μόνο τη μέρα που ήταν να γράψουμε το πρώτο διαγώνισμα. Καλά που τις βρήκε τόσες ερωτήσεις;;; Και το κορυφαίο;; Θρησκευτικά 21 μαθήματα και μας λέει" Δεν θέλω το κακό σας απλά θέλω να ξέρετε για σας κάποια πράγματα όχι για τις εξετάσεις....!!! Μας δουλεύει; Τι θα προλάβουμε να διαβάσουμε σε όλα αυτά σε ένα απόγευμα;;;Φέτος ήταν ανάγκη να γράφουμε κάθε μέρα επί δύο βδομάδες;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά έριξα μια ματιά στις πανελλήνιες που γινόντουσαν στην β' λυκείου και έχω να πω πως ο μαθηματικός μας μας βάζει πιο δύσκολα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα και μας βαζει παλουκακια Μαθηματικα Κατ.Και Αλεγβρα πάει να συγκριθει ακομα και με ΟΕΦΕ.Δεν ειναι και πολυ καλα τα ατομα παντως.
Στα μαθηματα που δεν θα γραψω τιποτα μαλλον συγκαταλεγεται και η Φυσικη Κατ και Γεν διοτι ο καθηγητης δεν ειναι σε θεση να μιλησει και δεν πηγαινα και φροντιστηριο.Δεν πειραζει,υγεία.:P

Όσο για το που μενω φιλτατε Αντωνη,σκεψου προς Κοζανη μερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Την έκανα πάλι.
Γράφαμε μαθηματικά κατεύθυνσης. Τα έκανα όλα, ήμουν σίγουρος ότι μπορεί να πήρα και 20, δεν ξέρω γιατί, απλά μου φάνηκαν εύκολα. Μέχρι που βγαίνω έξω και μιλάω με τα άλλα παιδιά.

1ο λάθος: ήθελε να βρούμε το εμβαδόν ενός ρόμβου. Γράφω εγώ ότι είναι 2 * (ΑΒΓ).
Μετά γράφω ότι το (ΑΒΓ) είναι 1/2*det(ΑΒ,ΑΓ). Βρίσκω το det αλλά ξεχνάω να βάλω το 1/2. Αποτέλεσμα? Έγραψα ακριβώς το 2πλασιο απο αυτό που ζητούσε.
Η άσκηση έπιανε 5, πόσο λέτε να έχασα?

2ο λάθος: Ο βλάκας διάβασα λάθος μια ολόκληρη άσκηση. Μας ζητούσε να βρούμε το σημείο μιας ευθείας (μας την έδινε) που απείχε λιγότερο απο το Ο(0,0). Εγώ ο ηλίθιος απο την βιασύνη μου διάβασα λάθος την άσκηση και έγραψα πόση είναι η μικρότερη απόσταση της ευθείας απο το Ο(0,0).
Η άσκηση έπιανε 10, τα έχασα όλα?

Και ήταν και τα 2 λάθη απροσεξίας. Το λύνω άνετα το 2ο. Το 1ο το έλυσα και ξέχασα να βάλω το 1/2.

Μέχρι στιγμής αυτά έχω λάθος. Ελπίζω να μην έχω τίποτα άλλο. Θα το μάθω την τρίτη.

Τώρα σειρά έχει η άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
βασικα στο πρωτο λαθος αν δει οτι εχεις γραψει τον τυπο του εμβαδου με την οριζουσα κανονικα, δεν θα σου κοψει πολυ αντε να σου κοψει 1-2 απο τα 5.... τωρα στο δευτερο, αφου δεν εχεις καν προσεγγισει αυτο που ζηταγε η ασκηση ολο θα στο κοψει :( :( εγω εγραψα φυσικη κατευθυνσης σημερα, και απο απροσεξια και μονο (κατι αριθμητικα, κατι ημιτονα γωνιας φ) θα εχω γυρω στο 17-18... ελπιζω δηλαδη.... σειρα εχει η γεωμετρια την τριτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πιο πολύ με ενοχλεί ότι ήξερα τις απαντήσεις και τις έκανα λάθος:mad:
Αν έλεγα, οκ δεν ξέρω πως λύνεται αυτή, ας πάει όλη λάθος. Να διάβαζα περισσότερο. Το θέμα είναι ότι τα ήξερα! Αυτό είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει... να ξέρεις πως ο κόπος σου πήγε χαμένος επειδή διάβασες λίγο γρήγορα την άσκηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
το εχω παθει πολλες φορες.... απο την τριτη γυμνασιου μαθηματικα εξετασεις χανω θεματα απο αριθμητικα λαθη και βιασυνες... αλλα μην στενοχωριεσαι, αφου τα ηξερες, αυτο μετραει! ποιος χ...... για τον βαθμο ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγώ φυσικη κατευθυνσης έγραψα υπέροχα!! :D
Εσεις που γραψατε μαθηματικα κατ. τι σας εβαλαν?? πείτε λιγο τα θέματα !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ότι κάναμε. Θεωρεία (πολύ απλό), μας έδιναν έναν ρόμβο και μας ζητούσαν τις συντεταγμένες διαγωνίων, κέντρου και μια κορυφή + το εμβαδον (απλά), μετά μας έδινε την γενική εξίσωση κύκλου και είχε μέσα μια μεταβλητή και μας ζητούσε για ποιες τιμές είναι κύκλος, σε ποια τιμή η απόσταση είναι 2, μια εφαπτομένη και την μεγαλύτερη απόσταση απο το Ο (έτσι και έτσι προς απλό), και τέλος μας είχε μια παραβολή την οποία δεν είχα μελετήσει καλά (:mad:) αλλά κατάφερα απο ότι θυμόμουν να λύσω την άσκηση. Ήθελε να απόδειξη, είχε μια ερώτηση για τις εφαπτόμενες και στο τέλος αυτό που έγραψα πριν. Κάθε σχολείο βάζει και διαφορετικά αλλά αφού ρώτησες σου απάντησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γράψαμε Λατινικά σήμερα οι της θεωρητικής. Εύκολα θεματάκια. Και δεν μπήκαν τα βόδια, που περιμέναμε όλοι! :hmm: Η τεχνολογική έγραφε τεχνολογία επικοινωνιών και η θετική χημεία.
Επόμενη η Ιστορία................. :whistle:

Όσο αφορά την ύλη...
Στα αρχαία κατ. αφαίρεθηκαν κ προστέθηκαν κομμάτια τελευταία στιγμή...
Στα κείμενα μπήκαν 11...σος όλοι οι ποιητές, που μας έβαλε.
Ιστορία χαμός.
Αντιγόνη χαμός.
Θρησκευτικά ούτε που τα έχω κοιτάξει.
Δίκαιο και αστρονομία είναι μικρή η ύλη, γιατί στο πρώτο, ήρθε η καθηγήτρια το τελευταίο 3μηνο περίπου και στο δεύτερο έχουμε την ύλη του διαγωνίσματος του 1ου 4μήνου. (μετά βλέπαμε ταινίες και dvd) ^_^
Τα θετικοτεχνολογικά...και να τα κοιτάξω...Άδικος κόπος. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Μαθηματικά Κατ
Θέμα 1ο
- Η απόδειξη με τα κάθετα διανύσματα (λι=λ2)
-Ορισμός του εσωτερικού γινομένου
-Σωστό - Λάθος (εδώ τα έκανα μαντάρα) -[6/100]
Θέμα 2ο
ένα απλό θέμα με διανύσματα, μέτρα και συντετεγμένες μέσου. Το έκανα σε 2 λεπτά. Ούτε καν το θυμάμαι :)
Θέμα 3
Μας έδινε μια παραβολή χ^2=4y και ένα σημείο της Α(2,1)
και έλεγε
α) να βρούμε την προβολή της Α στην διευθετούσα που ήταν το Β(2,-1) αφού είναι συμμετρικά ως προς τον χ'χ
β) Να βρούμε την εστία
έβγαινε εύκολα Ε(1,0) αφού p=2 Ε(p/2,0)
γ) να βρούμε την ΕΒ
και αυτό εύκολο
δ) να βρούμε την μεσοκάθετο της ΕΒ
και αυτό εύκολο
ε) να δείξουμε ότι η μεσοκάθετος αυτή είναι ίδια με την εφαπτομένη της παραβολής (νομίζω ;))
ε) Αυτό δεν το έκανα. Έλεγε να βρούμε τον κύκλο που περνάει από τα σημεία Ε,Α,Β :(
Όποιος έχει καμια ιδέα ας μου την πει, γιατί ξέχασα να ρωτήσω. -8/100

Θέμα 4ο
Μας έδινε 2 κύκλους και μια έλλειψη
α) να δείξουμε ότι ο ένας κύκλος είναι εσωτερικός του άλλου οκ αυτό
β) να αποδείξουμε ότι 8<=(ΑΒ)<=10 οκ και αυτό
γ) να βρούμε το μέτρο του ΓΑ (νομίζω) αν Α(α,β) και ανήκει στην έλλειψη
το έβαζες πάνω στην έλλειψη έπερνες μια σχέση με α,β και μετά στον τύπο του μέτρου διανύσματος και οκ
δ) Κορυφαίο θέμα. Μ@λ@κια που δεν το έβγαλα!!
Έλεγε να δείξουμε ότι το Κέντρο του κύκλου (Μ,R3) που εφάπτεται εσωτερικά στον C1 κύκλο και εξωτερικά στον C2 κύκλο κινείται σε μια έλλειψη.
Πήρα τις σχέσεις που βγαίνουν από αυτά
ΚΚ1=R1+R3
KK2=R1-R3
τις προσθεσα κατά μέλη
ΚΚ1+ΚΚ2=R1 + R2 (τα οποία τα ξέραμε) οπότε
ΚΚΙ + ΚΚ2 = 8 και έβγαινε μια ωραιότατη έλλειψη
πήγα και αντικατέστησε το ΚΚ1 και ΚΚ2 με τον τύπο απόστασης σημείου!! έλεος!!!!
ελπίζω να μην μου το έκοψε όλο το ερώτημα! -(3/100)

Οπότε πήρα κοντά 17...
Δεν ήταν και εύκολα τα θέματα!!
Μας είχαν πει ότι θα είναι εύκολα και νόμιζα ότι θα έπαιρνα 20 σίγουρα, αλλά...μας ξεγέλασαν :)
δεν πειράζει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ε) Αυτό δεν το έκανα. Έλεγε να βρούμε τον κύκλο που περνάει από τα σημεία Ε,Α,Β
Όποιος έχει καμια ιδέα ας μου την πει, γιατί ξέχασα να ρωτήσω. -8/100

Σύστημα είναι. Βρίσκεις 3εις εξισώσεις κύκλων και τα συνδυάζεις.

Γενικά είχατε πιο δύσκολα από εμάς. Εμείς δεν είχαμε καν στην ύλη την έλλειψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμεις γραψαμε φυσικη κατευθυνσης...
1ο θεμα
Σ-Λ(πανευκολα) και πολλαπλης πειλογης κυριως απο θερμοδυναμικη(πανευκολα)

2ο θεμα
Α)Εχουμε δυο ηλεκτρονια καθετα στις δυναμικες γραμμες (μας εδινε το σχημα) να βρουμε τις τροχιες του και να συγκρινομυε την περιοδο και ακτινα τους.
Β)Εχουμε δυο ισοβαρεις αναμεσα σε δυο ισοθερμες:να συγκρινουμε το εργο την εσωτερικη ενεργεια και τη θερμοτητα

3ο θεμα
Ασκηση απο θερμοδυναμικη(ευκολη)
Α->Β:ισοχωρη
Β->Γ:ισοθερμη
Γ->Α:ισοβαρης
να βρουμε ογκο θερμοκρασια στην κατασταση Γ
να βρουμε το Qολ και το συντελεστη αποδοσης(τους αριθμους δεν τους θυμαμαι)

θεμα 4
ασκηση απο μαγνητικο πεδιο(ευκολη)
*να βρουμε την επιταχηνση του αγωγου ΚΛ
*να βρουμε τη μεταβολη της κινητικης ενεργειας
*να βρουμε τη οριακη ταχυτητα
*να υπολογισουμε τη Vκλ του αγωγου
(την εκφωνηση δε τη γραφω γιατι δε τη θυμαμαι καλα...
οποιος παντως θελει την εκφωνηση θα προσπαθησω να του τη πω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης:
1ο θεμα α//β <=> λα*λβ=-1
2ο θεμα σαν την 2η εφαρμογη στο εσωτρικο γινομενο
3ο θεμα οικογενεια κυκλων, ποιοι κυκλοι απο αυτη εφαπτονται σε δοθεισα ευθεια, Γτ κεντρων κυκλων οικογενεια
4ο θεμα ελλειψη, εφαπτομενες παραλληλες σε δοθεισα ευθεια, κυκλος με κεντρο τη μια εστια που εφαπτεται στην δοθεισα ευθεια.

Αν δεν εχω κανει λαθος σε καμια πραξη πιανω 20. Αλλα οπως παντα δεν χαιρομαι εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν,έγραψα κι εγώ μαθηματικά κατεύθυνσης,και τα θέματα ήταν αρκετά καλά..(εξάλλου μας είχε δώσει πολλά στοιχεία για το τι θα πέσει!)...1ο θέμα-->ορισμός εσωτερικού γινομένου και Σ-Λ,κυρίως με ιδιότητες του γινομένου..2ο θέμα-->συντεταγμένες δύο διανυσμάτων α και β και 4 υποερωτήματα πάνω σε αυτά..(να βρούμε τα μέτρα τους,να βρούμε τις συντεταγμένες του γ=-3α+4β,να βρουμε το εσωτερικό γινόμενο των α,β και τέλος να βρούμε τη γωνία των α,β).3ο θέμα-->ένα τρίγωνο ΑΒΓ του οποίου έδινε συντεταγμένες όλων των κορυφών και ζητούσε την εξίσωση της ΒΓ,την εξίσωση του ύψους ΑΗ,την απόσταση του Α από τη ΒΓ,καθώς και το μήκος της διαμέσου ΑΜ.4ο θέμα-->έδινε εξίσωση έλλειψης και στο πρώτο υποερώτημα ζητούσε μήκη αξόνων,συντεταγμένες κορυφών,εστίες,εκκεντρότητα και πρόχειρο σχήμα της έλλειψης...Στο δεύτερο υποερώτημα έλεγε να βρούμε την εξίσωση κύκλου ο οποίος έχει κέντρο την κορυφή της έλλειψης στον θετικό ημιάξονα Οψ και διάμετρο ίση με το μήκος του μεγάλου άξονα της έλλειψης...Μετά ζητούσε στο τρίτο υποερώτημα εξίσωση παραβολής η οποία έχει διευθετούσα χ=4 και άξονα συμμετρίας τον χ'χ...Και στο τελευταίο υποερώτημα ζητούσε να βρούμε την εξίσωση (ε) εφαπτομένης στον κύκλο του β' υποερωτήματος στο σημείο του Α(-1,4) και μετά να βρούμε τη σχετική θέση της (ε) με τον κύκλο...
Αν εξαιρέσουμε αυτό το τελευταίο,που βρήκα την απόσταση της (ε) από το κέντρο του κύκλου 7ριζα5/5,ενώ ήταν 3ρίζα5/5,κατά τ' άλλα όλα τ' άλλα σωστά....!!:clapup::clapup:Αντέ και ανάλογη συνέχεια να 'χουμε...:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Kαι μεις που γράψαμε μαθηματικά κατ καλά έγραψα αν και μας έβαλαν πάρα πολλά!!! Έχω κάνει μια βλακεία στο σ/λ και σε ένα το έβαλα σωστό αλλά πιάνει 3 μόρια και σε ένα υποερωτημα του τέταρτου θέματος το έλυσα κάπως διαφορετικά από τον γνωστό τρόπο αλλά βγήκε, πες τε άμα το κόψει 6 μόρια...Πάνε 10 μοριάκια τζάμπα γιατί είμαι σίγουρη ότι αυτός θα με αφαιρέσει κι από αλλού κι ας μην έχω λάθος. Το θετικό πάντως είναι ότι έλυσα όλες τις ασκήσεις και τις πρόλαβα κιόλας, αυτό φοβόμουν περισσότερο, μήπως υπάρχει άσκηση που δεν μπορώ να λύσω!!! Ουφ τέλος μαθηματικά πάμε τώρα για φυσική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top