Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
=]
16???!!
εμεισ β λυκειου δινουμε μονο 2 μαθηματα επιλογησ μας και μαθηματικα και νεα.. αν εχουμε τα μαθηματικα κατευθηνσης δινουμε τα μαθηματικα κατευθηνσης συν 2 αλλα μαθηματα κατευθηνσης και τα νεα ελληνικα..συνολο 4!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι 16.Κοίτα και το πρόγραμμα (Το δικό μου)
18/5 Αντιγόνη + Λογοτεχνία
20/5 Φυσική
25/5 Φιλοσοφία + Ξένη Γλώσσα
27/5 Χημεία
1/6 Λατινικά
3/6 Ιστορία
4/6 Μάθημα Επιλογής
8/6 Άλγεβρα
9/6 Έκθεση
10/6 Δίκαιο
14/6 Βιολογία
15/6 Θρησκευτικά
16/6 Γεωμετρία
17/6 Αρχαία Κατεύθυνσης.

4 γράφετε;; Πωπω, είστε πολύ τυχεροί.:/:
Κι αν δε κάνω λαθος εσείς έχετε 3μηνα αντί για 4μηνα ε; Πότε τελειώνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μεχρι φετοσ ναι 3μηνα...απο τ χρονου 4μηνα και εμεισ και την επομενη χρονια θα επιστρεπσουμε παλι στουσ κλαδουσ!(ευτυχωσ εγω τελειωνω) καποιοι τελειωνουν 25 αλλοι 2 εγω 7 ιουνιου ειναι και η τελευτεα μερα εξετασεων..αναλογα με τα μαθηματα που εχουμε ειναι...(σορι για τα λαθη μου ειναι επδ εχω συνηθησει με γκρικλισ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εμείς σήμερα γράφαμε άλγεβρα.1 θέμα θεωρία και απόδειξη από λογάριθμους .2 θέμα μια τριγωνομετρική εξίσωση να βρούμε κάτι ημα και συνα και μετά να βρούμε τους αντίστιχους τύπους της γωνίας 2α. 3 θέμα πολυώνυμο να βρούμε τα α και β και μετά να την λύσουμε. Και 4 ένα πανεύκολο με λογάριθμους. Το μόνο που μπορεί να μου στερήσει το 20 είναι που ξέχασα να βάλω περιορισμό οτι -1<=ημχ<=1.Λέτε να κόψει πολύ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
=]]]]]]]]]]]]]]] τι λεσ ρε?? δν υπαρχει περιπτωση!! εμασ μασ δινουν τ πειπερ οταν φευγουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
εμείς αντιγόνη!
στ. 293-301 μετάφραση και κάποθ στο 200 και κάτι μεταφρασμένο :P
έγραψα ίσα ίσα για το 14 που πάντα γράφω αφού δεν με ενδιαφέρει και τόσο.. σειρά έχει η φυσική κατ!
Καλή συνέχεια σε όλους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skotadismenos

Νεοφερμένος

Ο Στέλμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμείς σήμερα γράφαμε άλγεβρα.1 θέμα θεωρία και απόδειξη από λογάριθμους .2 θέμα μια τριγωνομετρική εξίσωση να βρούμε κάτι ημα και συνα και μετά να βρούμε τους αντίστιχους τύπους της γωνίας 2α. 3 θέμα πολυώνυμο να βρούμε τα α και β και μετά να την λύσουμε. Και 4 ένα πανεύκολο με λογάριθμους. Το μόνο που μπορεί να μου στερήσει το 20 είναι που ξέχασα να βάλω περιορισμό οτι -1<=ημχ<=1.Λέτε να κόψει πολύ??
Εκτος αν εχεις στρημμενο και κολημμενο καθηγητη το πολυ πολυ να χασεις 2 μορια (στα 100)


Εμεις γραφαμε σημερα Φυσικη κατευθυνσης... Τα θεματα ηταν μετριας δυσκολιας.
1. πολλαπλη επιλογη/Σ-Λ
2. Συμπληρωση κενων με 2ο Θ.Ν και λογους Rp/Ra και Τp/Ta
3. κινηση σε ΟΗΠ με ΑΔΜΕ
4. Θερμοδυναμικη με ισοχωρη ισοβαρη και τελος ισοθερμη μεταβολη.
Δεν ηταν ιδιαιτερα δυσκολα ομως τα νουμερα που εβαλε στο τελευταιο θεμα ηταν περιεργα. Φανταστειτε οτι το Wολ εβγαινε (εξακρυβομενα) 7,38 LxAtm...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Χθες έγραψα Τεχνολογία Επικοινωνιών έκανα ένα λαθάκι αλλα κατα τα άλλα μια χαρά. Τα θέματα ήταν γελοία. Συνεχίζουμε Τρίτη με Μαθηματικα Κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Χθές Πέμπτη 20/5 έγραψα ιστορία. Ενώ όλη τη χρονιά δεν διάβαζα τώρα για τις εξετάσεις ψιλοξεσκίστηκα και τελικά πρέπει να πήγα πολύ καλά. Έχω αλλάξει γνώμη και νομίζω ότι κακώς έφτυνα κάποια μαθήματα. Τώρα που διάβασα ιστορία τη βρήκα αρκετά ενδιαφέρουσα.
Τώρα την Τρίτη 25/5 γράφουμε φυσική κατεύθυνσης και αγγλικά (2 σε 1). Τη φυσική την ξέρω και την θυμάμαι πολύ καλά, τα αγγλικά σιγά τα αυγά άρα δεν έχω να διαβάσω και πολλά. Το κακό είναι ο κωλόκαιρος που δεν λέει για μπάνιο. Αν και στα αγγλικά κάτι πρέπει να κοιτάξω γιατί αυτή τα είχε πάρει τελευταία που την γράφαμε και μας κατέβασε όλους στο τετράμηνο και μπορεί να μας βάλει κανένα περίεργο λεξιλόγιο από το βιβλίο, άρα με αυτό θα ασχοληθώ λιγάκι.
Καλή συνέχεα σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εγω εγραψα χθες φυσικη γεν και πατωσα και την τριτη γραφω μαθηματικα κατ και θα σκισουμεεεεεεεεεεεεεε αλιμονο μου και δεν γραψω 19!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παιδια εμας η καθηγητρια των αρχαιων μας εβγαλε απο την υλη ΟΛΟ τον μαντιθεο και μας εβαλε απο την λυρικη ποιηση μιμνερμο,σαπφο και αρχιλοχο!!!!!!! εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoskaras

Νεοφερμένος

Ο Nikoskaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
σε ποσα μαθηματα πρεπει να μεινω για να παω να δωσω τον σεπτεμβρη????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
σε ποσα μαθηματα πρεπει να μεινω για να παω να δωσω τον σεπτεμβρη????????
:):crazy: Επειδή σας βαρέθηκα να ρωτάτε όλο τα ίδια και τα ίδια, σας έφτιαξα ένα προγραμματάκι να υπολογίζετε μόνοι σας τους βαθμούς σας και να βρίσκετε αν περνάτε ή όχι.
:teasing: Μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ (Για Β' Λυκείου).
:devil: Καλή διασκέδαση!!! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλημερα παιδια!! αυριο γραφω νεοελληνικη λογοτεχνια και εκφραση εκθεση! εχει ενα κειμενο το πλατυ ποταμι δεν εχω ιδεα για τ κειμενο αυτο..μλν θα ελειπα απο τ μαθημα εκεινη την μερα που τ καναμε! προσπαθω να απαντησω στισ ερωτησεισ του σχολικου βιβλιου αλλα ολο μαλακιεσ γραφω!:/: μπορει να με βοηθησει καποιοσ??????! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
αυριο γραφω νεοελληνικη λογοτεχνια και εκφραση εκθεση! εχει ενα κειμενο το πλατυ ποταμι ....
- Δεν μου θυμίζει κάτι. Ίσως δεν το κάναμε. Πάντως στην ύλη δεν το έχουμε. Εμείς κείμενα γράφουμε κατά το τέλος.
- Εσείς παιδιά, πόσα κέιμενα έχετε για τις εξετάσεις? Εμείς 9. (Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα γιαυτό ρωτάω).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμείς πάντως δε το κάναμε όλη τη χρονιά. Στην ύλη τα είχαμε όλα όσα είχαμε κάνει, (10 ήταν όλα κι όλα). Γράφαμε πρώτη μέρα και έπεσε "Ο Αλέξης Ζορμπάς". Πολύ ωραίο κείμενο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακιδ

Νεοφερμένος

Η μαρακιδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω εχω 10 να διαβασω συν 1 λογοτεχνικο βιβλιο...μαζι δινουμε τα κειμενα νεοελληνικησ λογοτεχνιασ και την εκφραση εκθεση σε μια εξεταση(κυπρο)
το κειμενο που ειπα πριν ειναι τ Γ.Μπεράτη το πλατυ ποταμι σελ.334..
ανω δν πρζ... καλη επιτυχια σε ολουσ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εμείς γράψαμε αρχαία κατ. μαντίθεος έπεσε, παρ 4-6 απο εισαγωγή τί ειναι η διήγηση ενός ρητ.λόγου κ μετά διάφορα για το κειμενο [δε τα 8υμαμαι:Ρ] κ απο άγνωστο ξενοφώντας, σχετικά εύκολος με μερικά κομματάκια λίγο ζόρικα... έχω γράψει κάπου 95.
κ φιλοσοφία που μας έβαλε για τους σοφιστές κ τον Αριστοτέλη κ τις διαφορές τους, για τον Μπέρκλευ, μας έβαλε διάφορες έννοιες να γράψουμε αν είναι επάλληλες κλπ κ κάτι άλλες να γράψουμε αντίθετες-αντιφατικές, κ μετα 2 κρίσεως, η μια για θεωρητική κ πρακτική ηθική [για μια καπνοβιομηχανία που αν και λειτουργεί νόμιμα, βλάπτει με τα προιόντα της πολύ κόσμο κλπ] κ ενα κείμενο για την χρησιμότητα της φιλοσοφίας στη ζωή... ειλικρινά δε ξέρω τί έχω γράψει!!
κ τώρα λατινικά γι αυριο...! κ αλγεβρα για πέμπτη που θελω να γράψω καλά γιατί του χρονου θέλω να παρω μαθηματικά για επιλογής...

πόσα κέιμενα έχετε για τις εξετάσεις?

εμείς 8 -4 πεζά [Ποίος ήτον ο φονεύς του αδελφού μου-Βιζυηνός, Η Φόνισσα-Παπαδιαμάντης, Ζορμπάς-Καζαντζάκης κ το νούμερο 31328-Βενέζης] κ 4 ποιήματα [Είμαστε κάτι...-Καρυωτάκης, Επί ασπαλάθων-Σεφέρης, Πούσι-Καββαδίας κ Το άξιον εστί-Ελύτης...]
νομίζω ότι τα 9 τα δικά σου έιναι καλά... κάπου τόσα έχουν όλοι ;)

παιδια εμας η καθηγητρια των αρχαιων μας εβγαλε απο την υλη ΟΛΟ τον μαντιθεο και μας εβαλε απο την λυρικη ποιηση μιμνερμο,σαπφο και αρχιλοχο!!!!!!! εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο???
Δημοσθένη; Ισοκράτη;
εγώ προσωπικά δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο!!
εμάς μας έβαλε 4-13 Μαντίθεο, 5-9 μεταφρασμένο Δημοσθένη κ 17-20 πρωτότυπο κ 1-2 κ 14-16 Ισοκράτη...
Λυρική ποίηση δεν έχουμε κάνει καν! η δικιά μας ήθελε να κάνουμε λίγο απλά για να δούμε πως έιναι η λυρική, όχι για να μας τα βάλει για εξετάσεις, αλλα τελικά δεν προλάβαμε!:)
πάντως, οι περισσότεροι που ξέρω δεν κάνουν καν λυρική.. το πολύ πολυ, λίγο στο τελος έτσι απλά για να την δουν... δε ξέρω κανένα που να την έχει για εξετάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

errika

Νεοφερμένος

Η errika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους!
αυριο γραφω μαθηματικα κατ. και εχω αγχωθει αρκετα μπορω να πω .Μαλλον φταιει ο καθηγητης μου ο οποιος ειναι πολυ απαιτητικος και αμα δεν γραψω 90 με 100 θα με σκισει :whistle:
Μπορειτε να μου πειτε σαν τεταρτο και τριτο θεμα τι εχει πεσει μεχρι στιγμης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ έγραψα σήμερα μαθηματικά κατ και έσκισα!!!Έχω γράψει σίγουρα πάνω από 18!ευκολάκια ήταν όλα αν εξαιρέσουμε ότι στο τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος έπρεπε ή να σου έρθει φλασιά και να το λύσεις ή να κάνεις ένα τεράστιο σύστημα ευθείας-κύκλου!Εγώ έλυσα το σύστημα και μόλις βρήκα την απάντηση τραβηξα τα μαλλιά μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top