Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Γύρω στο 19.4-19.6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Γύρω στο 19 εγώ. Τα έχω ψιλοσκατώσει στην έκθεση στις εξετάσεις οπότε θα πεσει λίγο ο ΓΜΟ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μια χαρά είστε παιδιά , για να βγάζετε τέτοιους βαθμούς σημαίνει ότι και στ ακαυεύθυνσης και στα άλλα είστε πολύ καλόι , αφού δεν βαριέστε ..χαρά στο κουράγιο σας , συγχαρητήρια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
μια χαρά είστε παιδιά , για να βγάζετε τέτοιους βαθμούς σημαίνει ότι και στ ακαυεύθυνσης και στα άλλα είστε πολύ καλόι , αφού δεν βαριέστε ..χαρά στο κουράγιο σας , συγχαρητήρια ;)
Καλά μη νομίζεις ότι είναι και τελείως αντικειμενικοί (ειδικά οι δικοί μου βαθμοί). Στο Λύκειο οι βαθμοί μοιράζονται σαν καραμέλες!
Αν μάλιστα και το επίπεδο του τμήματος είναι χαμηλό, ακόμη χειρότερα. Σε καμία περίπτωση οι δικοί μου βαθμοί δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα , είναι τελείως πλασματικοί και "παραφουσκωμένοι":/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, αλλά εγώ μίλησα για Γενικό Μέσο Όρο! Το να βγάλεις 19 είναι πολύ δύσκολο... εννοώ εκτός απο τα "δικά" σου μαθήματα (θετική δεν είσαι?), έχεις και αρχαία, κείμενα, ιστορία κλπ στα οποία πρέπει να γράψεις εξίσου καλά για να πάρεις ένα 19 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Γύρω στο 19.5-19.6.....Ξέρω σίγουρα ότι έγραψα 20 φυσική/χημεία κατεύθυνσης και μαθηματικά γύρω στο 19.Θρησκευτικά ήταν η απόλυτη ξεφτίλα πρέπει να είναι το χειρότερο που έχω γράψει γενικά σε εξετάσεις!Αλλά εντάξει στα υπόλοιπα μια χαρά!Τι να πει και η θεωρητική που ψιλοσκότωσε μαθηματικά,φυσική,χημεία γενικής.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
18.8-19.2 πιστευω, βασει εκτεταμενων προσεγγιστικων υπολογισμων που εκανα πριν απο μισο λεπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως θέλω να μου πείτε και όταν πάρετε τι πήρατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Καλά μη νομίζεις ότι είναι και τελείως αντικειμενικοί (ειδικά οι δικοί μου βαθμοί). Στο Λύκειο οι βαθμοί μοιράζονται σαν καραμέλες!
Αν μάλιστα και το επίπεδο του τμήματος είναι χαμηλό, ακόμη χειρότερα. Σε καμία περίπτωση οι δικοί μου βαθμοί δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα , είναι τελείως πλασματικοί και "παραφουσκωμένοι":/::/:
Ο ορισμός της υψηλής αυτοεκτίμησης:P. Πέρα από την πλάκα έχεις δίκιο σχετικά με το γεγονός ότι οι υψηλοί βαθμοί μπαίνουν εύκολα στο Λύκειο και ειδικά σε χαμηλής απόδοσης τμήματα (το λέω γιατί και εγώ στα ίδια είμαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Καλά μη νομίζεις ότι είναι και τελείως αντικειμενικοί (ειδικά οι δικοί μου βαθμοί). Στο Λύκειο οι βαθμοί μοιράζονται σαν καραμέλες!
Αν μάλιστα και το επίπεδο του τμήματος είναι χαμηλό, ακόμη χειρότερα. Σε καμία περίπτωση οι δικοί μου βαθμοί δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα , είναι τελείως πλασματικοί και "παραφουσκωμένοι":/::/:
μακάρι και σε εμάς οι καθηγητές να ήταν έστω λίγο πιο χαλαροί αλλά δεν ξέρω τι τους έχει πιάσει ...και δεν νομίζω να είναι ιδέα μου οτι οι θετικοί βάζουν υψηλότερους βαθμούς από τους θεωρητικούς ..και με άλλα παιδιά που το έχουμε συζητήσει αυτό φαίνεται...ατυχία..τέσπα δεν με νοιάζει ιδιαίτερα ο μ.ο. έναν βασικό αξιοπρεπή βαθμούλη ως γενικό θέλω και στα κατεύθυνσης ψηλούς!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
πάντως είναι κοινά αποδεκτό νομίζω ότι ένα μαθητής της θεωρητικής μπορεί πιο δύσκολα να γράψει καλά στα θετικά παρά το αντίστροφο και όχι έλλειψης νοημοσύνης αλλά γιατί είναι τέτοια η φύση των μαθημάτωνμ που ή 10 θα γράψεις ή 20 , ένω στα θεωρητικά προσεγγίζεται πιο εύκολα το 15 όχι το αλλα ένα 15 ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
πάντως είναι κοινά αποδεκτό νομίζω ότι ένα μαθητής της θεωρητικής μπορεί πιο δύσκολα να γράψει καλά στα θετικά παρά το αντίστροφο και όχι έλλειψης νοημοσύνης αλλά γιατί είναι τέτοια η φύση των μαθημάτωνμ που ή 10 θα γράψεις ή 20 , ένω στα θεωρητικά προσεγγίζεται πιο εύκολα το 15 όχι το αλλα ένα 15 ναι!

Αυτό συμβαίνει γιατί εμείς οι τεχνο-θετικοί θα κάτσουμε να διαβάσουμε στις εξετάσεις τα θεωρητικά αλλά οι θεωρητικοί ούτε καν προσπαθούν να λύσουν άσκηση. Δεν είναι θέμα μαθημάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
18.8-19.2 πιστευω, βασει εκτεταμενων προσεγγιστικων υπολογισμων που εκανα πριν απο μισο λεπτο.
Και γω κάπου εκεί πιστεύω ότι είμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
εμείς Τετάρτη,Πέμπτη μπορούμε να πάμε να πάρουμε βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε με νοιάζει τι θα πάρω. :confused: Κατεύθυνση μόνο. :)

Δε μας είπαν καν πότε να πάμε ή πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει γιατί εμείς οι τεχνο-θετικοί θα κάτσουμε να διαβάσουμε στις εξετάσεις τα θεωρητικά αλλά οι θεωρητικοί ούτε καν προσπαθούν να λύσουν άσκηση. Δεν είναι θέμα μαθημάτων...
ακριβώς δεν είναι θέμα μαθημάτων ...είναι ίσης δυσκολίας και τα μεν και τα δε απλά ναι τα θεωρητικά άμα έχεις κενά μπορείς πιο εύκολα να τα πιάσεις απο κάπου ένω αν έχεις στα θετικά...δεν υπάρχει σωτηρία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Ανέκαθεν η θεωρητική θεωρείται η αδικημένη κατεύθυνση και εν μέρει έχει δίκιο.Εμείς της θετικής/τεχνολογικής μπορούμε να κάτσουμε και να μάθουμε αρχαία άλλωστε ένα μάθημα είναι.Αντίθετα η θεωρητική δυσκολεύεται δικαιολογημένα στα μαθηματικά,τη φυσική και τη χημεία αφού αν δεν τα κατανοήσεις δεν μπορείς να λύσεις ασκήσεις.Πάντως ισχύει ότι στα θετικά μαθήματα γράφεις πιο εύκολα 20 ενώ στα αρχαία κατ. π.χ. το 20 είναι άπιαστο!

Και ούτε εμείς ξέρουμε πότε παίρνουμε βαθμούς!Μάλλον από Παρασκευή ή από βδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ναι, αλλά εγώ μίλησα για Γενικό Μέσο Όρο! Το να βγάλεις 19 είναι πολύ δύσκολο... εννοώ εκτός απο τα "δικά" σου μαθήματα (θετική δεν είσαι?), έχεις και αρχαία, κείμενα, ιστορία κλπ στα οποία πρέπει να γράψεις εξίσου καλά για να πάρεις ένα 19 :P
Ναι τα θεωρητικά ήταν πανεύκολα σίγουρα έχω γράψει καλά...

Ο ορισμός της υψηλής αυτοεκτίμησης:P. Πέρα από την πλάκα έχεις δίκιο σχετικά με το γεγονός ότι οι υψηλοί βαθμοί μπαίνουν εύκολα στο Λύκειο και ειδικά σε χαμηλής απόδοσης τμήματα (το λέω γιατί και εγώ στα ίδια είμαι).
Χαίρομαι που καταλαβαίνεις τι εννοώ :) Εντάξει ίσως να μην έχω και την υψηλότερη αυτοεκτίμηση που υπάρχει, απλώς δε θέλω να παίρνουν τα μυαλά μου αέρα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top