Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ιστορία σήμερα.

Έγραψα πάρα πολύ καλά, δεν έχω παράπονα. Οι πηγές πόσο γελοίες!! :P Και να μην είχες διαβάσει έγραφες...

Μηπως θυμασαι ενα δυο θεματακια απο αυτα που επεσαν; Γραφω την Τεταρτη κι οπως οι περισσοτεροι δεν εχω ανοιξει βιβλιο παρα μονο στο διαγωνισμα. Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μηπως θυμασαι ενα δυο θεματακια απο αυτα που επεσαν; Γραφω την Τεταρτη κι οπως οι περισσοτεροι δεν εχω ανοιξει βιβλιο παρα μονο στο διαγωνισμα. Ευχαριστω! :)
Τα sos :P

Σταυροφορίες, σχίσμα, εικονομαχία, άλωση.
Και η μία πηγή ήταν για την αναγέννηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Τα sos :P

Σταυροφορίες, σχίσμα, εικονομαχία, άλωση.
Και η μία πηγή ήταν για την αναγέννηση.

Ευχαριστω πολυυ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έχω μια ερώτηση για τα Μαθ. Κατ.

Θέλω να διαβάσω τις αποδείξεις του σχολικού αλλά δεν ξέρω ποιες θεωρούνται αποδείξεις. Υπάρχουν σε όλο το βιβλίο διαφόρου είδους αποδείξεις στις οποίες όμως δε γράφει πριν ξεκινήσουν τη λέξη "απόδειξη" όπως σε κάποιες άλλες. Τις διαβάζω ως αποδείξεις ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αποδιξεις απο οτι θυμαμαι ειναι η διανυσματικα ακτινα μεσου η προβολη οι συντεταγμενες των ακρων δε θυμαμαι αλλα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Είναι και άλλες. Απλώς αναρωτιέμαι εάν αποδείξεις θεωρούνται μόνο αυτές που γράφει στο βιβλίο ρητά τη λέξη "απόδειξη" ή εάν είναι και οι άλλες. Υπάρχουν αρκετές αποδεικτικές θεωρίες οι οποίες όμως δε γράφει "Απόδειξη" πάνω από αυτές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
^ και αυτά, αλλά και η απόδειξη εφαπτομένης κύκλου και οι ιδιότητες εσωτερικού γινομένου. Εμάς μας είπε οτι πιο σος είναι η προβολή, η εφαπτομένη κύκλου και οι ιδιότητες εσωτ. γινομένου<--------(αυτές μας έβαλε). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εφαπτομένη κύκλου κ εμάς είπες ότι είναι sos. Ωχ θα τις αφήσω για τελευταία μέρα. Δεν έχω όρεξη.

Μία ερώτηση τώρα που κάνω διανύσματα και κατά πάσα πιθανότητα 2ο θέμα θα ναι εσωτ. γινόμενο.

Στις ασκήσεις αυτού του κομματιού τίποτα άλλο πέρα από το να υψώνουμε στο τετράγωνο κάνουμε; :P

όλες οι ασκήσεις πάνω κάτω ίδιες είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamingo

Νεοφερμένος

Ο flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αποδείξεις τύπων ή θεωρημάτων δεν είναι μόνο αυτές που γράφει από πάνω τη λέξη απόδειξη. Καλά, δεν σας διευκρίνησε ο καθηγητής σας στο τέλος της χρονιάς ποιες αποδείξεις να διαβάσετε για τις εξετάσεις; Και αν δεν το έκανε αυτός, θα έπρεπε να τον ρωτήσετε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εφαπτομένη κύκλου κ εμάς είπες ότι είναι sos. Ωχ θα τις αφήσω για τελευταία μέρα. Δεν έχω όρεξη.

Μία ερώτηση τώρα που κάνω διανύσματα και κατά πάσα πιθανότητα 2ο θέμα θα ναι εσωτ. γινόμενο.

Στις ασκήσεις αυτού του κομματιού τίποτα άλλο πέρα από το να υψώνουμε στο τετράγωνο κάνουμε; :P

όλες οι ασκήσεις πάνω κάτω ίδιες είναι

Όχι :P

Πάντως όντως όλες οι ασκήσεις είναι ίδιες και απίστευτα βαρετές...
Πραγματικά σκυλοβαρέθηκα όταν διάβαζα μαθηματικά για τις εξετάσεις:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μας είπε όλες εκτός από αυτές με τα αστεράκια και εκτός 3-4 σελίδων...

Ε όχι και βαρετές. Τα πιο απλά είναι ρε συ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Έχει γράψει κανένας γεωμετρία να μας πει πάνω κάτω τι έπεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μας είπε όλες εκτός από αυτές με τα αστεράκια και εκτός 3-4 σελίδων...

Ε όχι και βαρετές. Τα πιο απλά είναι ρε συ!

Για αυτό είναι βαρετές:P
Τους τελευταίους 2 μήνες έλυνα συνέχεια του ίδιου τύπου ασκήσεις...δεν υπήρχε ποικιλία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ το απολαμβάνω. Ευθεία ξέρω καλά. Μόνο Κύκλο να μάθω κάποιες ασκήσεις για 4ο θέμα και κομπλε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ το απολαμβάνω. Ευθεία ξέρω καλά. Μόνο Κύκλο να μάθω κάποιες ασκήσεις για 4ο θέμα και κομπλε. :D

Ωραιότατα :D
Και συνδυαστικά με κύκλο και παραβολή να κάνεις και θα είσαι μια χαρά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παραβολή = Ευθεία και διανύσματα (Ευτυχώς!). Οπότε μόνο τις εξισώσεις να θυμηθώ και θα 'μαι ΟΚ. Καλό διάβασμα σε όλους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ποοοοοο ποιος διαααζειιιι αρχαια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δε ξερω για σενα αλλα εγω αρχαια δε θα διαβασω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Γενικής;
Εγω το πέρασα... Καλό θρήνο με την Αντιγόνη εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top