Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη η κατάργηση του Φ.Π.Ψ., αλλά σίγουρα θα πρέπει όσοι αποφοιτούν από εκεί κι αποφασίζουν να διδάξουν στην εκπαίδευση να διδάσκουν τα μαθήματα της ψυχολογίας και της φιλοσοφίας στο λύκειο. Πάντως πρέπει να πω ότι εχω διδαχθεί από αποφοίτους κλασικής φιλολογίας και αποφοίτους φ.π.ψ. ή ιστορικού-αρχαιολογικού αρχαία κι έκθεση και κατά τη γνώμη μου οι πρώτοι υστερούσαν κατά πολύ σε σχέση με τους δεύτερους. Βέβαια είναι και θέμα του κάθε καθηγητή πόσο βάρος θα δώσει σ αυτό που κάνει. Ελπίζω να μη με παρεξηγήσουν οι της φιλολογίας, απλώς λέω τι εχω παρατηρήσει αυτα τα 6 χρόνια που είμαι μαθήτρια στη δευτεροβάθμια... Τέλος να πω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό το αν μια σχολή είναι ενδιαφέρουσα σε σχέση με κάποια άλλη. Για μένα πάντως ενδιαφέρουσες σχολές είναι οι παιδαγωγικές και γιατί αγαπώ τα παιδιά αλλά και γιατί εχω δει ότι υπάρχουν μαθήματα που περιγράφουν την εξέλιξη του παιδιού και στο ψυχολογικό τομέα αλλά και σε ότι αφορά στην αντίληψη του περιβάλλοντος γύρω τους. Επιπλέον διδάσκεσαι ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να προσεγγίσεις ένα παιδί και να του μιλήσεις, αλλά και ποια ερεθίσματα πρέπει να πάρει ώστε να μάθει να συμπεριφέρεται σωστά, να υπακούει στους κανόνες και να εκφράζεται ελεύθερα. Α! Χριστίνα, υπάρχει και τ Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος), αλλά και στα περισσότερα τμήματα Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαιδεύσεις υπάρχουν τέτοιοι τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εμείς πάλι στο μεταφραστικό ειμαστε 112 στο έτος μας (1ο) και είμαστε και μοναδικη σχολη στην ελλαδα! βεβαια η σχολη ειναι για πολυ λιγοτερους φοιτητες αλλα το υπουργείο...στον κοσμο του! τη συστυνω ανεπιφυλακτα σε όσους όχι απλα αγαπουν αλλα ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ τις γλωσσες γιατι εχει πολυυυυυ διαβασμα πολλα μαθηματα και θελει υπομονη!!! πρεπει να ασχολειστε συνεχως και με τις δυο γλωσσες που θα επιλεξετε και να τις κρατατε σε αριστο ή τουλαχιστον πολυ καλο επιπεδο!
σας ευχομαι καλη επιτυχια και μην φοβαστε τίποτα!!!!:D και να θυμαστε πως οι ευκαιρίες ειναι πολλες και η ζωη δεν τελειωνει εδω!
ΠΡΟΣΟΧΗ! επιλέξτε σχολή ΠΑΝΤΑ με γνώμονα το τί σας αρέσει και όχι το τί ΜΠΟΡΕΙ να εχει επαγγελματική αποκατάσταση, γιατί πολύ απλά κανεις δεν ξέρει το μέλλον!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ενδιαφερουσουσες σχολες της θεωριτικης,ε? χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ...
ψυχολογια???ετσ κι ετσι...ε ..εε...εε...
αγγλικη φιλολογια!!!
κατα τη γνωμη μου η θετικη εχει πιο ενδιαφερουσες σχολες....................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη η κατάργηση του Φ.Π.Ψ., αλλά σίγουρα θα πρέπει όσοι αποφοιτούν από εκεί κι αποφασίζουν να διδάξουν στην εκπαίδευση να διδάσκουν τα μαθήματα της ψυχολογίας και της φιλοσοφίας στο λύκειο. Πάντως πρέπει να πω ότι εχω διδαχθεί από αποφοίτους κλασικής φιλολογίας και αποφοίτους φ.π.ψ. ή ιστορικού-αρχαιολογικού αρχαία κι έκθεση και κατά τη γνώμη μου οι πρώτοι υστερούσαν κατά πολύ σε σχέση με τους δεύτερους. Βέβαια είναι και θέμα του κάθε καθηγητή πόσο βάρος θα δώσει σ αυτό που κάνει. Ελπίζω να μη με παρεξηγήσουν οι της φιλολογίας, απλώς λέω τι εχω παρατηρήσει αυτα τα 6 χρόνια που είμαι μαθήτρια στη δευτεροβάθμια... Τέλος να πω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό το αν μια σχολή είναι ενδιαφέρουσα σε σχέση με κάποια άλλη. Για μένα πάντως ενδιαφέρουσες σχολές είναι οι παιδαγωγικές και γιατί αγαπώ τα παιδιά αλλά και γιατί εχω δει ότι υπάρχουν μαθήματα που περιγράφουν την εξέλιξη του παιδιού και στο ψυχολογικό τομέα αλλά και σε ότι αφορά στην αντίληψη του περιβάλλοντος γύρω τους. Επιπλέον διδάσκεσαι ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να προσεγγίσεις ένα παιδί και να του μιλήσεις, αλλά και ποια ερεθίσματα πρέπει να πάρει ώστε να μάθει να συμπεριφέρεται σωστά, να υπακούει στους κανόνες και να εκφράζεται ελεύθερα. Α! Χριστίνα, υπάρχει και τ Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος), αλλά και στα περισσότερα τμήματα Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαιδεύσεις υπάρχουν τέτοιοι τομείς.

Τι μαθηματα ψυχολογιας υπαρχουν στο Λυκειο? Και υπαρχει ενα μαθημα Φιλοσοφιας μονο για τη Θεωρητικη, πως θα απορροφησει ολους τους αποφοιτους ΦΠΨ? Οσο για το αν καποιος ειναι καλος καθηγητης, αυτο εξαρταται απο τον ανθρωπο και το μερακι του. Οι γνωσεις αρχαιων που ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ απαιτουνται για τη διδασκαλια στο σχολειο ειναι αντε λιγο ανωτερες απο αυτες που εχει ενας αποφοιτος Λυκειου. Επομενως αντικειμενικα κ ο του ΦΠΨ κ ο της Φιλολογιας μπορει να διδαξει αν ασχοληθει. Ωστοσο, θα επρεπε και ο μεν να κανει περισσοτερα αρχαια κ ο δε περισσοτερες διδακτικες, μια ενδιαμεση κατασταση λοιπον. Γι' αυτο κ πιστευω πως το ΦΠΨ ως τμημα ειναι περιττο, απλα θα επρεπε να αυξηθουν οι διδακτικες στο Φιλολογικο, οχι ομως υποχρεωτικα για ολους, γιατι αυτο μετα στερει την δυνατοτητα ακαδημαικης καριερας σε οσους δεν ενδιαφερονται για σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Η Ψυχολογία είναι μάθημα επιλογής σίγουρα στην α' λυκείου. Δε θυμάμαι αν υπάρχει ως επιλογής και στη β'... Εντάξει δε λέω ότι δεν έχεις δίκιο... Απλώς και γι αυτούς που δε καταφέρνουν να περάσουν στις σχολές ψυχολογίας το Φ.Π.Ψ. είναι η μόνη λύση για να έρθουν σε επαφή με την ψυχολογία, εφόσον επιλέξουν τον τομέα ψυχολογίας φυσικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ναι αλλα ουσιαστικα ψυχολογοι δε γινονται. Αν το θεμα ειναι να τους δωθει η ευκαιρια να διαβασουν ψυχολογια, μπορουν να το κανουν κ μονοι τους. Ειναι σα να λεμε πως πρεπει να φτιαξουμε κ μια σχολη με μαθηματα δικαιου για οσους δεν περασαν νομικη κ κριμα ειναι. Δεν υπαρχει ουσιαστικη σκοπιμοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ναι αλλα ουσιαστικα ψυχολογοι δε γινονται. Αν το θεμα ειναι να τους δωθει η ευκαιρια να διαβασουν ψυχολογια, μπορουν να το κανουν κ μονοι τους. Ειναι σα να λεμε πως πρεπει να φτιαξουμε κ μια σχολη με μαθηματα δικαιου για οσους δεν περασαν νομικη κ κριμα ειναι. Δεν υπαρχει ουσιαστικη σκοπιμοτητα.

Απο το ΦΠΨ(Προγραμμα Ψυχολογιας) βγαινεις κανονικα Ψυχολογος. Ελαχιστα μαθηματα αλλαζουν μονο ανα 6μηνο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
τι σχεση εχει το προγραμμα ψυχολογιας τωρα? Εμεις μιλαμε για τα τμηματα απο τα οποια βγαινεις Φιλολογος (Φιλολογια, Ιστορικο/Αρχαιολογικο, κ ΦΠΨ-προσεξε, το σκετο ΦΠΨ, οχι το ΦΠΨ προγραμμα Ψυχολογιας. Απο το σκετο ΦΠΨ βγαινεις Φιλολογος ακομα κι αν εχεις διαλεξει κατευθυνση Ψυχολογιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη η κατάργηση του Φ.Π.Ψ., αλλά σίγουρα θα πρέπει όσοι αποφοιτούν από εκεί κι αποφασίζουν να διδάξουν στην εκπαίδευση να διδάσκουν τα μαθήματα της ψυχολογίας και της φιλοσοφίας στο λύκειο. Πάντως πρέπει να πω ότι εχω διδαχθεί από αποφοίτους κλασικής φιλολογίας και αποφοίτους φ.π.ψ. ή ιστορικού-αρχαιολογικού αρχαία κι έκθεση και κατά τη γνώμη μου οι πρώτοι υστερούσαν κατά πολύ σε σχέση με τους δεύτερους. Βέβαια είναι και θέμα του κάθε καθηγητή πόσο βάρος θα δώσει σ αυτό που κάνει. Ελπίζω να μη με παρεξηγήσουν οι της φιλολογίας, απλώς λέω τι εχω παρατηρήσει αυτα τα 6 χρόνια που είμαι μαθήτρια στη δευτεροβάθμια... Τέλος να πω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό το αν μια σχολή είναι ενδιαφέρουσα σε σχέση με κάποια άλλη. Για μένα πάντως ενδιαφέρουσες σχολές είναι οι παιδαγωγικές και γιατί αγαπώ τα παιδιά αλλά και γιατί εχω δει ότι υπάρχουν μαθήματα που περιγράφουν την εξέλιξη του παιδιού και στο ψυχολογικό τομέα αλλά και σε ότι αφορά στην αντίληψη του περιβάλλοντος γύρω τους. Επιπλέον διδάσκεσαι ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να προσεγγίσεις ένα παιδί και να του μιλήσεις, αλλά και ποια ερεθίσματα πρέπει να πάρει ώστε να μάθει να συμπεριφέρεται σωστά, να υπακούει στους κανόνες και να εκφράζεται ελεύθερα. Α! Χριστίνα, υπάρχει και τ Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος), αλλά και στα περισσότερα τμήματα Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαιδεύσεις υπάρχουν τέτοιοι τομείς.

Ευχαριστώ.Κάτι είχα ακούσει για τον Βόλο αλλά δεν νομίζω να δηλώσω εκεί.(μένω κρήτη) ελπίζω στο παιδαγωγικό στο ρέθυμνο να έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παντος απο το λιγο που διαβασα εδω μεσα κανεις δεν ανεφερε της σχολες Μ.Μ.Ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παρακατω θα παραθεσω τις σχολες που θεωρω εξαιρετικα ενδιαφερουσες και τα αντιστοιχα επαγγελματα ιδιαιτερα και μοναδικα:
Παιδαγωγικο Δημοτικης Εκπαιδευσης
Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης Πολιτικης
Ψυχολογιας
Παιδαγωγικο Ειδικης Αγωγης
Παιδαγωγικο Νηπιαγωγων
Δημοσιογραφιας και Μ.Μ.Ε
Ιστοριας Αρχαιολογιας
Κοινωνικης Εργασιας
Ξενες Φιλολογιες

Γενικοτερα, αν και πολλοι διαφωνουν, λογω κλισης και προτιμησεων, θεωρω τις σχολες της θεωρητικης κατευθυνσης αρκετα ενδιαφερουσες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
μια ειναι η ακπληκτικη και υπεροχη αλλα πανδυσκολη σχολη της θεωρητικης...το ΤΜΗΜΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Αν είναι λέει? Και πάρα πολύ μάλιστα! Βλέπω την αδερφή μου που είναι στο ΤΕΕΠΗ στην Αλεξ/πολη εκτός των μαθημάτων ψυχολογίας κι αυτα που είναι απαραίτητα για να διδάξει κάνει πρώτες βοήθειες(που νομίζω πως όσοι θέλουν να εργαστούν στο χώρο τις εκπαίδευσης πρέπει να ξέρουν να τις προσφέρουν), ένα μάθημα που δε ξέρω πως λέγεται αλλά είναι κάτι σαν αρχιτεκτονική χώρου και καλούνται πάνω στα σχέδια του κτιρίου να σχεδιάσουν τους χώρους και να κάνουν χωροταξία, τώρα κάνουν μια εργασία για την ανέγερση ιδιωτικού σχολείου και όσα χρειάζονται, πιο πριν έκανε εργασία για τα ΜΜΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως γνωρίζει κανένας τίποτα για το τμήμα ανατολικών βαλκανικών και σλαβικών σπουδών στο πανεπιστήμιο μακεδονίας? Με ενδιαφέρει πολύ η σχολή και τα μαθήματα που έχει τα βρίσκω πολύ ωραία αλλά θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη κάποιου που ξέρει κάτι παραπάνω. Πρόκειται για το μέλλον μου και δε θέλω να κάνω μια αυθαίρετη επιλογή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
επειδη γραφατε για τα μμε,τα μμε εχουν ανοιγματα
μπορεις να ασχοληθεις με δημοσιες σχεσεισ κ διαφημιση οχι μονο με την καθαρη δημοσιογραφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω μια τρέλα με τα θεωρητικά μαθήματα γι'αυτό και σήμερα στο φροντιστήριο(μιας και στο σχολείο δεν έχουμε δηλώσει επίσημα ακόμα) διάλεξα θεωρητική. Βέβαια όλοι μου λένε οτι είναι λάθος, καθώς οι επιλογές σου είναι ελάχιστες. Πάντα είχα τρέλα με τον κινηματογράφο(πιο συγκεκριμένα σκηνοθεσία) και ο,τιδήποτε σχετίζεται με αυτό. Η ιδανική σχολή για μένα είναι κινηματογράφου. Εδώ έρχεται το θέμα της αποκατάστασης. Είμαι σε δίλημμα και σκέφτομαι να παω τεχνολογική(ακόμα και αν τα βαριέμαι, τα παω καλά αν διαβάσω πολύ). :/: Είναι αδικία αυτό που γίνεται στην Ελλάδα. Στις χώρες του εξωτερικού κάνεις ό,τι γουστάρεις. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για την κιν/φου έχω ακούσει τα χειρότερα. Βέβαια δεν έχω γνωστούς δικούς μου εκεί, αλλά από φίλους φίλων κοκ. =/
Μου είχαν πει ότι από υλικοτεχνική υποδομή μπάζει από παντού η σχολή.
Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω (ναι, το ξέρω ότι αυτό κάνω μέχρι τώρα) αλλά ψάξτο καλού κακού από τώρα. Μην βαράς το κεφάλι σου μετά, γιατί σε θέματα διεξόδων, η θεωρητική είναι η χειρότερη δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Mα το έχω πάρει απόφαση ότι σε θέματα θεάτρου-κινηματογράφου στην Ελλάδα δεν σε παίρνουν σοβαρά. Ίσως αφού εξασφαλίσω μια θέση σε μια καλή σχολή(ελα μου ντε, πού ομως απο θεωρητική..όλο ακούω ότι είναι κορεσμένα ή οτι δεν υπάρχει δουλειά και θα πεινάσω :suicidal: ) να κάνω μαθήμα σε κάποια ιδιωτική γιατί μου αρέσει πολύ και δεν μπορώ να το αφήσω έτσι απλά.

(ναι, το ξέρω ότι αυτό κάνω μέχρι τώρα)
Μα την αλήθεια λες... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_stav

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Στη θεωρητικη καμια σχολη δεν εχει αμεση αποκατασταση! σε ολες υπαρχει ανεργια! Και στα παιδαγωγικα απο φετος παγωνουν οι διορισμοι!!! μονο ως αναπληρωτες θα περνουν! Αλλα προσωπικα εγω θα το επιλεξω γιατι πιστευω οτι ειμαι πλασμενος για αυτη τη δουλεια!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Στη θεωρητικη κατευθυνση δεν υπαρχουν πολλες επιλογες γιατι οι σχολες ειναι λιγες. Εγω επελεξα αυτη την κατευθυνση γιατι πηγαινα πολυ καλα με αυτα τα μαθηματα κ μου αρεζαν τα φιλολογικα μαθηματα. Το τμημα ιστοριας και αρχαιολογιας ομολογω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα γι αυτο κ επιδιωξα να περασω σ αυτο η το κλασσικο γιατι λατρευα τα αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top