Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

Ταξιάρχης42940

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Άσε που τα λεωφορεία της Αγγλικής είναι κάτι μικρούτσικα που χωράν 15 άτομα:P(με το ζόρι:lol:)

ποιά λεωφορεία?????? :!::!::!:
-----------------------------------------
πω ρε σε καταλαβαινω...:( αν και ειμαι ευχαριστημενος με τη σχολη μου και ηταν στις επιλογες μου..πρωτη την εβαλα και το ηθελα...απλα υπηρχαν και αλλα που ηθελα..
κι εγώ τα ίδια...
μου άρεσει πάρα πολύ η σχολή μου και είχα κατασταλάξει τρία χρόνια στο λύκειο να σπουδάσω φιλολογία... αλλά τώρα ανακαλύπτω οτι μ αρέσουν και άλλες επιστήμες, όπως η αγγλική φιλολογία...
εξακολουθεί να μ αρέσει η ελληνική πολύ :):no1::):no1:, αλλά θα ήθελα να κάνω και κάτι στην αγγλική... οι κατατακτήριες σε βάζουν στο πρώτο έτος και δεν θέλω να χάσω χρόνο... γι αυτό και σκέφτομαι κάποιο σχετικό master στο εξωτερικο... στο κάτω-κάτω από το χώρο της φιλολογίας προέρχομαι!

Γενικώς, δηλαδή, για να καταλάβετε. μ'αρέσουν οι φιλολογίες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Φιλολογια, Φ.Π.Ψ, Αγγλικη Φιλολογια, Ψυχολογια,Παιδαγωγικο Δημοτικης Εκπαιδευσης,Μουσικολογια και Νομικη.....αυτες μου αρεσουν αν και δεν εχουν ολες και πολυ γρηγορη επαγγελματικη αποκατασταση.....!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
μεταφραστικο στην κερκυρα...!!!:D
αχ τι καλα. και εγω περασα φετος στη σχολη και ειναι φανταστικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:Dβεβαια ειναι αρκετα δυσκολη και το επιπεδο οσον αφορα στις ξενες γλωσσες ειναι πολυ υψηλο. αντε κουραγιο και καλη τυχη. ειμαι πολυ χαρουμενη!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ακριβώς. Τμήμα Φιλολογίας, Τομέας Γλωσσολογίας :P Είναι ουσιαστικά ειδίκευση.

Ενδεικτικά: https://www.philology.upatras.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
μπορεί κανείς να διδάξει στη β'βαθμια εκπαίδευση αν έχει τελειώσει γλωσσολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Οι πιο ενδιαφερουσες σχολες της θεωρητικης θεωρω οτι ειναι η νομικη,η ψυχολογια και η φιλολογια-αρχαιολογια.Απο αποψη αποκαταστασης το παιδαγωγικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Οι πιο ενδιαφερουσες σχολες της θεωρητικης θεωρω οτι ειναι η νομικη,η ψυχολογια και η φιλολογια-αρχαιολογια.Απο αποψη αποκαταστασης το παιδαγωγικο

κάποια στιγμή δεν θα κορεστεί και αυτό το επάγγελμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ ΙΣΤΟΡ. & ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
κάποια στιγμή δεν θα κορεστεί και αυτό το επάγγελμα???
Τι να σου πω κανεις δεν ξερει με σιγουρια....Παντως προσωπικα δεν το βλεπω να γινεται συντομα τουλαχιστον για τα επομενα 5 χρονια.Υπαρχουν αναγκες απο τοτε που εγιναν ολοημερα και πολλοι φευγουν....
Πολυ καλα τμηματα ειναι επισης η Αγγλικη Φιλολογια και το Διεθνων Σπουδων της Παντειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τι να σου πω κανεις δεν ξερει με σιγουρια....Παντως προσωπικα δεν το βλεπω να γινεται συντομα τουλαχιστον για τα επομενα 5 χρονια.Υπαρχουν αναγκες απο τοτε που εγιναν ολοημερα και πολλοι φευγουν....
Πολυ καλα τμηματα ειναι επισης η Αγγλικη Φιλολογια και το Διεθνων Σχεσεων της Παντειου
Σε οσα εχεις πει μεχρι τωρα, να προσθεσω και το Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης Πολιτικης Θεσσαλονικης!! Φοβερο τμημα και τρομερα ενδιαφερον (το χω ξαναπει, αλλα δεν πειραζει:P)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ι
Σε οσα εχεις πει μεχρι τωρα, να προσθεσω και το Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης Πολιτικης Θεσσαλονικης!! Φοβερο τμημα και τρομερα ενδιαφερον (το χω ξαναπει, αλλα δεν πειραζει:P)...
Δεν το ξερω οποτε δεν εκφερω γνωμη...:PΜιλαω για τα πεντε τοπ τμηματα.Και το Μεθολογιας Ιστοριας εχει ενδιαφερον αλλα να βγαινεις και κατι απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Αν και πιστεύω πως όλες οι σχολές του 1ου πέδιου είναι ενδιαφέρουσες, ξεχωρίζω 6:

1)Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης
2)Νομική
3)Κοινωνικής Διοίκησης
4)Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών
5)Ιστορίας και Αρχαιολογίας
6)Μεσογειακών Σπουδών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αλήθεια με τα Διεθνών σπουδών τι παίζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Νομικη απθ.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Νομικη απθ.:inlove:
νομικη κπα:)

ας μαζεψουμε πρωτα τα μορια και μετα βλεπουμε:)
βεβαια για προσωπικους λογους θα ηθελα νομικη κπα

δινεις για δευτερη χρονια blacksheep?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
οκ ρωταω απλα επειδη στην ιδιοτητα εχεις βαλει μαθητης γ λυκειου...
Καλη επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top