Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
παιδια θέλω καποιος να μου τα ξεμπερδέψει όλα!
μέχρι τώρα ημουν κατασταλαγμένη στην θετική κατεύθυνση αλλά λόγω των βαθμών σκέφτομαι και την θεωρητικη..
έχω γράψει πολύ καλυτερα στα θεωρητικα μαθηματα απ'οτι στα θετικα!
πειτε μου τα μαθηματα της θεωρητικης
και ποιο συμφερει να διαλεξω ως μαθημα επιλογης αν παω θεωρητικη καττευθυνση ..
ευχαριστω

Στην 'Β Λυκείου τα μαθήματα της θεωρητικής είναι : Αρχαία, Λατινικά και Φιλοσοφία κατεύθυνσης.Στην 'Γ Λυκείου τα μαθήματα της θεωρητικής είναι : Αρχαία, Λατινικά, Νεοελληνική Λογοτεχνία και Ιστορία κατεύθυνσης.Θα σου πρότεινα να πάρεις Μαθηματικά Γ.Π και ΑΟΘ (Αρχές Οικονομικής Θεωρίας) για να ανοίξεις το 5ο πεδίο (οικονομικές σχολές).Αλλιώς πάρε Βιολογία Γ.Π αλλά θα επιβαρυνθείς με επιπλέον διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
παιδια θέλω καποιος να μου τα ξεμπερδέψει όλα!
μέχρι τώρα ημουν κατασταλαγμένη στην θετική κατεύθυνση αλλά λόγω των βαθμών σκέφτομαι και την θεωρητικη..
έχω γράψει πολύ καλυτερα στα θεωρητικα μαθηματα απ'οτι στα θετικα!
πειτε μου τα μαθηματα της θεωρητικης
και ποιο συμφερει να διαλεξω ως μαθημα επιλογης αν παω θεωρητικη καττευθυνση ..
ευχαριστω
Καταρχάς αν το πας με βαθμούς χάνεις την μπάλα,με την έννοια ότι οκ,έγραψες καλά. Αν δεν πας τα αρχαία? Αν βαριέσαι? Είναι ανάλογα το διάβασμα. Και η θεωρητική δεν παίζει τρίλιζα,έχει πολύ διάβασμα.
Επίσης,αυτό που θα επιλέξεις να σπουδάσεις θα το ακολουθήσεις σε όλη σου τη ζωή και πρεπει να σου αρέσει. Μην επιλέξεις κάτι με βάση τους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dorom

Νεοφερμένος

Η Dorom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πως θα το κανεις αυτο?
υπαρχουν κατατακτηριες για το ιονιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ πάντος θεωριτική πάω.Συγκεκριμένα Ιστορία κατευθυνσης.Αλλα έχω 2 χρόνια μεχρι τοτε και δεν με απασχολεί και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eξηγείς λίγο το συγκεκριμένα;Μάλλον εννοείς ότι θα πας για ιστορικό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Eξηγείς λίγο το συγκεκριμένα;Μάλλον εννοείς ότι θα πας για ιστορικό;)
Αφου εχει πει σε ποσα thread οτι λατρευει την ιστορια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αφου εχει πει σε ποσα thread οτι λατρευει την ιστορια:P
Σωστά.Βέβαια θα πάω για Ιστορικός!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Από θεωρητική απίστευτα ενδιαφέρουσες σχολές είναι η Ψυχολογία και η Νομική.Τρελαίνομαι επίσης και για Κινηματογραφίας.Αλλά από αποκατάσταση??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί η νομική και η ψυχολογία έχουν;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Φυσικά και όχι...Αυτό εννοώ.Βασικά από θεωρητική μόνο τα Παιδαγωγικά έχουν απορρόφηση,αλλά σύντομα αναμένεται να κλείσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
παιδιά,πολύ ενδιαφέρουσα σχολή(τμήμα της φιλολογίας για την ακρίβεια) είναι και η εκμάθηση ελληνικών σε ξένους...όμως δεν ξέρω κατά πόσο έχει επαγγελματική αποκατάσταση!!!!!;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lega93

Νεοφερμένος

Η lega93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδια γινεται να περασεις απο θεωριτικη κατευθυνση στην γυμναστικη ακαδημια??????????/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ρε παιδια γινεται να περασεις απο θεωριτικη κατευθυνση στην γυμναστικη ακαδημια??????????/
ναι,αφού στο 1ο πεδίο είναι η σχολή....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αν κι εγω ειμαι θετικη πιστευω πως η ψυχολογια ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα σχολη με σχετικα μετρια επαγγελματικη αποκατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρούλα!!!

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ενδιαφέρουσες σχολές είναι η στρατιωτική νομική και ψυχολογία, καθώς και η νομική.η ψυχολογία είναι επίσης ενδιαφέρουσα,αλλά δεν έχει καλή αποκατάσταση!!!Και επίσης και η κλασική φιλολογία,αν σου αρέσουν τα αρχαία,ενδιαφέρεσαι για την ιστορία της ελλάδας,αλλά και για την παγκόσμια, θέλεις να ανακαλύψεις τους θησαυρούς της ελληνικής γλώσσας και να μεταδώσεις τις γνώσεις σου στους νεότερους!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_AnNouLa_

Νεοφερμένος

Η _AnNouLa_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και η αρχαιολογια ειναι μια αρκετα καλη σχολη κ ενδιαφερουσα..τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
θα σου πω εκει που προσπαθω να μπω φετος(ως γ λυκειου):ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΙΚΟ!πολυ καλη σχολη παιδια και το εχω ψαξει πολυ!:bye:
περασες ερικα?εγω ναι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@reti

Νεοφερμένος

Η Αρετή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ενδιαφέρομαι για στρατιωτική ψυχολογία..θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει...κατά πόσο είναι καλή σχολή αλλά και καλή επιλογή για ένα κορίτσι..ακούω διάφορα για τις σχολές του στρατού κ οι περίσσοτεροι με αποτρέπουν να την διαλέξω...τι να κανω;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
γιατι δεν εχει η ψυχολογια αποκατασταση?ολες οι εταιρειες χρειαζονται πλεον ψυχολογους κ ολοενα κ αυξανεται η ζητηση τους...επισης στο εξωτερικο(απο εγκυρες πηγες)οι ψυχολογοι βγαζουν τρελα λεφτα..αν θελει καποιος(οπως εγω) μπορει να παει εκει,,κ αφου εξω ειναι πολυ καλο επαγγελμα,δε θα αργησει να ερθει κ στη χωρα μασ(ελπιζω)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γιατι δεν εχει η ψυχολογια αποκατασταση?ολες οι εταιρειες χρειαζονται πλεον ψυχολογους κ ολοενα κ αυξανεται η ζητηση τους...επισης στο εξωτερικο(απο εγκυρες πηγες)οι ψυχολογοι βγαζουν τρελα λεφτα..αν θελει καποιος(οπως εγω) μπορει να παει εκει,,κ αφου εξω ειναι πολυ καλο επαγγελμα,δε θα αργησει να ερθει κ στη χωρα μασ(ελπιζω)..

Mπα μετρημένες είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top