Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γραψτε ποιες σχολές σκέφτεστε να δηλώσετε (και για ποιο λόγο αν μπορείτε).
Προσωπικώς, αν και μάλλον έχω γράψει πάνω από 17,5 ενδιαφέρομαι για την Τουρικών και Ασιατικών. Οι γνώμες που έχω βρει δεξιά και αριστερά είναι τελείως αντιθετες :P
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που θες αυτη τη σχολή?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VenusInFurs

Νεοφερμένος

Η VenusInFurs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Και τώρα το ΧΑΟΣ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οι γνώμες που έχω βρει δεξιά και αριστερά είναι τελείως αντιθετες :P

Δεν σε νοιάζουν. :) Έκανες τον αγώνα σου για να ακολουθήσεις κάτι που σου αρέσει. Δεν θα αποφασίσει κανένας για σένα. Δύο κοπέλες ξέρω που μπήκαν σε σχολές που δεν ήθελαν (αφού ουσιαστικά το μηχανογραφικό το έκαναν οι πατεράδες τους), και έφτασαν στο σημείο να παρατήσουν τις "σχολάρες" τους από το 2ο εξάμηνο. Μην πέσεις στην παγίδα!

Καλά αποτελέσματα, από εμένα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχω κι εγώ απορία.
Θέλω πολιτικές επιστήμες, αλλά δεν έχω κατασταλάξει αν είναι γενικά πιο καλό να μπω σε αυτό του Παντείου, αυτό της Νομικής στο Καποδιστριακό ή στο Ρέθυμνο.

Αν τα κατατάσσατε , ποιο θα βάζατε δεύτερο και ποιο τρίτο; Γιατί λίγο πολύ, έχω κατασταλάξει να βάλω πρώτη επιλογή της Νομικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Έχω κι εγώ απορία.
Θέλω πολιτικές επιστήμες, αλλά δεν έχω κατασταλάξει αν είναι γενικά πιο καλό να μπω σε αυτό του Παντείου, αυτό της Νομικής στο Καποδιστριακό ή στο Ρέθυμνο.

Αν τα κατατάσσατε , ποιο θα βάζατε δεύτερο και ποιο τρίτο; Γιατί λίγο πολύ, έχω κατασταλάξει να βάλω πρώτη επιλογή της Νομικής.

Εγώ είχα περάσει Κρήτη και με μεταγραφή στο ΕΚΠΑ. Το πρόγραμμα σπουδών της Κρήτης δε με είχε ενθουσιάσει. Όταν ήμουν στη φάση να διαλέξω πανεπιστήμιο για μετεγγραφή, διάλεξα ΕΚΠΑ γιατί μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον το πρόγραμμα του, ειδικά η κατεύθυνση Πολιτικής Ανάλυσης. Και το Πάντειο έχει πολύ καλό πρόγραμμα, αλλά αν δεν αντέχεις την πολλή ιστορία καλύτερα να μην το επιλέξεις (εγώ γι' αυτό το λόγο το απέκλεισα).
Οπότε ΕΚΠΑ, Παντείο, Κρήτη κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
να σας πω...εγω που ειμαι απο θεωρητικη και δω οτι δεν περναω καμπθενα...μπορω να βαλω κανα τει απο ΕΠΑΛ?:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ειμαι γυρω στα 14.000..με αυτα τα λιγοστα μοριακια πιστευω οτι μπορω για παιδαγωγικα δημ.εκπαιδευσης και νηπιαγωγων ροδο η ρεθυμνο. εχει περασει καποιος σε αυτες τις περιοχες?? παιδια θελω την γνωμη σας σχετικα με τα πανεπιστημια αλλα και αν υπαρχει καλη φοιτητικη ζωη!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ειμαι γυρω στα 14.000..με αυτα τα λιγοστα μοριακια πιστευω οτι μπορω για παιδαγωγικα δημ.εκπαιδευσης και νηπιαγωγων ροδο η ρεθυμνο. εχει περασει καποιος σε αυτες τις περιοχες?? παιδια θελω την γνωμη σας σχετικα με τα πανεπιστημια αλλα και αν υπαρχει καλη φοιτητικη ζωη!!! :) :)

Εγω ειμαι στο πτδε Ρεθυμνου.
Μια χαρα ειαι η πολη,εχει επιλογες για διασκεδαση,κλπ. Βεβαια για να λεμε και την αληθεια στη σχολη εχουμε ενα προβλημα με τους συμβασιουχους καθηγητες(μαλλον δε θα χουμε τετοιυς του χρονου), υπαρχει και ενα προβλημα με τα σεμιναρια,διοτι δεν υπαρχουν αρκετοι καθηγητες για να καλυψουν τις αναγκες αυτων(δεδομενου οτι επιτρεπεται να δηλωσουν το καθε ενα σεμιναριο περιπου 20 φοιτητες,αρα γινεται ψιλοχαμος.:P
Αμα επιθυμεις να μαθεις ο,τιδηποτε για το Ρεθυμνο,πες το:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγω ειμαι στο πτδε Ρεθυμνου.
Μια χαρα ειαι η πολη,εχει επιλογες για διασκεδαση,κλπ. Βεβαια για να λεμε και την αληθεια στη σχολη εχουμε ενα προβλημα με τους συμβασιουχους καθηγητες(μαλλον δε θα χουμε τετοιυς του χρονου), υπαρχει και ενα προβλημα με τα σεμιναρια,διοτι δεν υπαρχουν αρκετοι καθηγητες για να καλυψουν τις αναγκες αυτων(δεδομενου οτι επιτρεπεται να δηλωσουν το καθε ενα σεμιναριο περιπου 20 φοιτητες,αρα γινεται ψιλοχαμος.:P
Αμα επιθυμεις να μαθεις ο,τιδηποτε για το Ρεθυμνο,πες το:)

α μαλιστα ωραια...εσυ δηλαδη εισαι ευχαριστημενος γενικοτερα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Μαρία, το αν είναι κάποιος ευχαριστημένος με τη σχολή του δεν συνεπάγεται το ίδιο για σένα. Είναι τελείως υποκειμενικά τα πράγματα αυτά, όπως τα γκομενικά. :P Τα ζεις και μετά αποκτάς άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Μαρία, το αν είναι κάποιος ευχαριστημένος με τη σχολή του δεν συνεπάγεται το ίδιο για σένα. Είναι τελείως υποκειμενικά τα πράγματα αυτά, όπως τα γκομενικά. :P Τα ζεις και μετά αποκτάς άποψη..

περιμενε νικο γτ το υπολοιπο δε μας το ειπες..αν οι περισσοτεροι φοιτητες ειναι δυσαρεστημενοι προφανως κτ δεν παει καλα..ε και αν δεν ρωτησεις δεν θα μαθεις!!!:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
περιμενε νικο γτ το υπολοιπο δε μας το ειπες..αν οι περισσοτεροι φοιτητες ειναι δυσαρεστημενοι προφανως κτ δεν παει καλα..ε και αν δεν ρωτησεις δεν θα μαθεις!!!:eek::eek::eek:

Δεν είναι απαραίτητο, ούτως ή άλλως ποτέ δεν θα συμφωνήσουν οι φοιτητές του ίδιου Τμήματος για το περιεχόμενο του Τμήματός τους. Βλέπει ο καθένας τελείως υποκειμενικά το ζήτημα. Σκέψου ότι ως φοιτητής πολλές φορές ένιωσα πολύ φλώρος σε παρέες, διότι δεν έπρεπε να λέω ότι..χρειάζομαι χρόνο για να διαβάσω στο εξάμηνο. Η μαγκιά ήταν να μη διαβάζεις. :) Φοιτητές του ίδιου Τμήματος και αντιμετωπίζαμε το διάβασμα τελείως διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο, ούτως ή άλλως ποτέ δεν θα συμφωνήσουν οι φοιτητές του ίδιου Τμήματος για το περιεχόμενο του Τμήματός τους. Βλέπει ο καθένας τελείως υποκειμενικά το ζήτημα. Σκέψου ότι ως φοιτητής πολλές φορές ένιωσα πολύ φλώρος σε παρέες, διότι δεν έπρεπε να λέω ότι..χρειάζομαι χρόνο για να διαβάσω στο εξάμηνο. Η μαγκιά ήταν να μη διαβάζεις. :) Φοιτητές του ίδιου Τμήματος και αντιμετωπίζαμε το διάβασμα τελείως διαφορετικά.

δεν διαφωνω αλλα καλο ειναι πριν πας στη σχολη να ξερεις τι παιζει..α αμαν ουτε μια ερωτηση δεν μπορουμε να κανουμε:eek::eek::eek::eek::eek:!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
α μαλιστα ωραια...εσυ δηλαδη εισαι ευχαριστημενος γενικοτερα???
Προφανως και δεν μ αρεσον ολα τα μαθηματα,αλλα διαλεξα τη σχολη επειδη μου αρεσει το επαγγελμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
περιμενε νικο γτ το υπολοιπο δε μας το ειπες..αν οι περισσοτεροι φοιτητες ειναι δυσαρεστημενοι προφανως κτ δεν παει καλα..ε και αν δεν ρωτησεις δεν θα μαθεις!!!:eek::eek::eek:

Εχει δικιο, το αν θα σ αρεσει η σχολη δν θα το βρεις απο υποκειμενικες γνωμες αλλων αλλα μελετωντας τον οδηγο σπουδων και βλεποντας και τις επαγγελματικες προοπτικες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
δεν διαφωνω αλλα καλο ειναι πριν πας στη σχολη να ξερεις τι παιζει..α αμαν ουτε μια ερωτηση δεν μπορουμε να κανουμε:eek::eek::eek::eek::eek:!!!!!!!!!

χαχαχα ρε συ δεν το είπα για να αρπαχτείς! ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εχει δικιο, το αν θα σ αρεσει η σχολη δν θα το βρεις απο υποκειμενικες γνωμες αλλων αλλα μελετωντας τον οδηγο σπουδων και βλεποντας και τις επαγγελματικες προοπτικες ;)

ναι...αλλα δεν με ενδιαφερει μονο η σχολη αλλα και πως ειναι σαν πολη το ρεθυμνο και γενικοτερα πως ειναι η φοιτητικη ζωη εκει...ε αν δεν ρωτησω καποιον φοιτητη που σπουδαζει εκει..ποιον θα ρωτησω????

χαχαχα ρε συ δεν το είπα για να αρπαχτείς! ;) :P

μα δεν αρπαχτηκα..πλακα κανω ρε συ!!! :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ είχα περάσει Κρήτη και με μεταγραφή στο ΕΚΠΑ. Το πρόγραμμα σπουδών της Κρήτης δε με είχε ενθουσιάσει. Όταν ήμουν στη φάση να διαλέξω πανεπιστήμιο για μετεγγραφή, διάλεξα ΕΚΠΑ γιατί μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον το πρόγραμμα του, ειδικά η κατεύθυνση Πολιτικής Ανάλυσης. Και το Πάντειο έχει πολύ καλό πρόγραμμα, αλλά αν δεν αντέχεις την πολλή ιστορία καλύτερα να μην το επιλέξεις (εγώ γι' αυτό το λόγο το απέκλεισα).
Οπότε ΕΚΠΑ, Παντείο, Κρήτη κατά τη γνώμη μου.

Ποιο θεωρείς ότι δίνει περισσότερες επιλογές κι εφόδια ανάμεσα στα δύο;
Α, και, πώς σου φάνηκε του Ρεθύμνου; Αναφέρομαι στις υποδομές και στο επίπεδο φοιτητών και καθηγητών κυρίως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
ναι...αλλα δεν με ενδιαφερει μονο η σχολη αλλα και πως ειναι σαν πολη το ρεθυμνο και γενικοτερα πως ειναι η φοιτητικη ζωη εκει...ε αν δεν ρωτησω καποιον φοιτητη που σπουδαζει εκει..ποιον θα ρωτησω???

Γενικά να το έχεις για αρχή στη ζωή σου. Καμιά φορά οι πολλές γνώμες "ειδικών" κάνουν τα πράγματα χειρότερα: μπερδεύουν περισσότερο από ότι βοηθάνε. Γι' αυτό υπάρχει η μαγική λέξη: το ρίσκο. Ρισκάρεις και προχωράς. Διαμορφώνεις μόνη σου την φοιτητική ζωή που θέλεις με τους ανθρώπους που θέλεις να είναι δίπλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Γενικά να το έχεις για αρχή στη ζωή σου. Καμιά φορά οι πολλές γνώμες "ειδικών" κάνουν τα πράγματα χειρότερα: μπερδεύουν περισσότερο από ότι βοηθάνε. Γι' αυτό υπάρχει η μαγική λέξη: το ρίσκο. Ρισκάρεις και προχωράς. Διαμορφώνεις μόνη σου την φοιτητική ζωή που θέλεις με τους ανθρώπους που θέλεις να είναι δίπλα σου.

Νικο, μην τα λες τοσο φιλοσοφημενα με μπερδευεις!!!!!:D:D:D:D:D:D αμαν εσεις οι μαθηματικοι!!!!:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top