Ενδιαφέρουσες σχολές Τεχνολογικού Προσανατολισμού

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
αν σε ενδιαφερουν Η/Υ κ ετσι, μια πλ ενδιαφερουσα σχολη ειναι,

"Μηχανικων Η/Υ Τηλεπικοινωνιων κ Δικτυων""
Εγω προσωπικα εχω ψη8ει αρκετα... 8α δει3ει ομως,,,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια_vr46

Νεοφερμένος

Η Μαρια_vr46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8etiki fan

Νεοφερμένος

Η 8etiki fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γερμανική φιλολογία απ'οτι ξέρω δεν εχει πολυ υψηλή βάση και ειναι ευκολο να περάσεις αμα γραψεις καλα στα γερμανικά.Για να έχεις πρόσβαση στο 1ο πεδίο πρεπει να δώσεις ιστορια γενικής παιδειας και 8α χασεισ γυρω στα 1400 μόρια νομιζω...Πολλαπλασιάζεται με 0,4 η ιστορία και με ο,8 η έκθεση νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΟΝΙΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΤΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κοιτα βαθια μεσα σου τι ειναι αυτο που θελεις να κανεις. ξεχνα τα μαθηματα και τις κατευθυνσεις. εγω που ειμαι αποφοιτη το πιο σημαντικο πραγμα που εμαθα απο την περσινη χρονια ειναι οτι μονο αυτοι που ειχαν καποιο ονειρο και το κυνηγουσαν πετυχαν. οσοι επελεξαν αυτα τα μαθηματα που ηταν πιο βατα, για εκεινους, απετυχαν. και εγω ημουν μια απο αυτους. και τι κερδισα; ειμαι σε μια σχολη που σιχαινομαι και φυσικα δεν εχω καμια διαθεση να την παρακολουθησω. και το να ξαναδωσεις ειναι πολυ βαρυ. γιατι ειτε διαβασες αρκετα ειτε οχι, η ψυχολογια των πανελληνιων ειναι τετοια που το στρες και το αγχος και η πιεση σε ριχνουν πολυ. αλλα... αν εχεις διαλεξει κατι καλο και εχεις κανει οτι καλυτερο μπορεις .............. αξιζει οσο δεν φανταζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Παιδια ριχτε μια χελπ.
Για να μην ανοιξω αλλο τοπικ ειδικα γι αυτο, ρωταω αν ξερει κανεις το εξης:
Μπορω να περασω πληροφορικη ασοεε απο 5ο πεδιο?
Ο πληροφορικος στο σχολειο ειπε ναι.
Ο πατερας που ειναι καθηγητης μεσης εκπαιδευσης ειπε οχι.
Για πειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Παιδια ριχτε μια χελπ.
Για να μην ανοιξω αλλο τοπικ ειδικα γι αυτο, ρωταω αν ξερει κανεις το εξης:
Μπορω να περασω πληροφορικη ασοεε απο 5ο πεδιο?
Ο πληροφορικος στο σχολειο ειπε ναι.
Ο πατερας που ειναι καθηγητης μεσης εκπαιδευσης ειπε οχι.
Για πειτε.


www.mixanografiko.gr

Όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ΣΚΑΤΑ.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πληροφορική Οικονομικού Πανεπιστημίου; Θεωρώ πως ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια τι θεωρεις, γιατι κι εγω το θεωρουσα και ελεγα ''α τι καλα θα εχω αυξημενη βαρυτητα 2 ευκολα μαθηματα'' και ολοι οχι μου λενε εδω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια τι θεωρεις, γιατι κι εγω το θεωρουσα και ελεγα ''α τι καλα θα εχω αυξημενη βαρυτητα 2 ευκολα μαθηματα'' και ολοι οχι μου λενε εδω. :(
Οχι! Εγω εκανα περυσι μηχανογραφικο και σκεφτομουν να τη βαλω (με τα μαθηματα που εγραψα ανοιγα 2ο/4ο/3ο, βεβαια δεν εχει καμια σχεση μ' αυτο που θελω και ευτυχως το συνειδητοποιησα πριν καταθεσω :P). Εχω κρατησει το μηχανογραφικο απο το καλοκαιρι και η σχολη δεν ειναι στο 5ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Παιδια ριχτε μια χελπ.
Για να μην ανοιξω αλλο τοπικ ειδικα γι αυτο, ρωταω αν ξερει κανεις το εξης:
Μπορω να περασω πληροφορικη ασοεε απο 5ο πεδιο?
Ο πληροφορικος στο σχολειο ειπε ναι.
Ο πατερας που ειναι καθηγητης μεσης εκπαιδευσης ειπε οχι.
Για πειτε.
Καλα ορισμενοι καθηγητες δεν ξερουν που τους παν τα 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulhunter21

Νεοφερμένος

Ο soulhunter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα! παντως αφου σ αρεσει το αρχιτεκτονων, μπορει ν σ αρεσει κ το πολιτικων μηχανικων η το μηχανολογων μηχανικων.. παντως απο οτι μας εχουν πει στ σχολειο, και να μν σ αρεσουν αυτες οι σχολες, μπορεις να διαλεξεις το επιλογης σ ν ειναι θεωρητικο ενω εισαι θετικη η τεχνολογικη, και να εχεις προσβαση (με απωλεια μοριων βεβαια) σε σχολες του πρωτου πεδιου..

αυτο ειναι δυνατο μονο στα λογια....
ειναι παρα πολυ δυσκολο να συμβει στην πραγματικοτιτα....
λογω του οτι γραφεις π.χ 16 και μετραει για 13,5 περιπου και λογω του οτι οι αλλοι εχουν 1,3 συντελεστη ενω εσυ 0,9 καταλαβαινεις...
ειναι σαν σε αγωνα οι αλλοι να τρεχουν με αυτοκινητα ενω εσυ με ποδηλατο(?)
αν χαλασουν ολα τα αλλα αυτοκινητα και τρεξεις στο μεγιστο με τ ποδλατο ισως να κερδισεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92paok

Νεοφερμένος

Η elenaki92paok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
....
Στη 2α Λυκειου τα μαθηματα γενικης παιδειας για την Τενολογικη ειναι περισσοτερο σημαντικα για τη Γ,το εχουν κανει μαθητες πολλοι μαθητες ενω επελεξαν στη Β θεωρητικη εδωσαν βαση και στα μαθηματα γενικης Μαθηματικα,Φυσικη και αλλξαν στη Γ!!(Το εχω ακουσει απο καθηγητες)
-----------------------------------------
αα,εγω θα σου προτεινα τεχνολογικη και εγω εκει ειμαι γιατι μου αρεσουν οι σχολες αστυνομια,πληροφορικη,φυσικος,μαθηματικος....
Αλλα νομιζω οτι σ=δεν συμπιπτουν με τα δικα σου ενδιαφεροντα
Τεσπα,εγω ξερω οτι περα απο τις σχολες για δικηγορος φιλολογος και ψυχολογος ολα τα αλλα ειναι κοινα μετ ην τεχνολογικη κ εχει και περισσοτερες σχολες..Κοιτα στο mixanografiko.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμαλιτσα

Νεοφερμένος

Η αμαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας .. Είμαι καινούρια εδώ και για να μην ανοίξω καινούριο topic θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση ... :what: Πρώτον πάω Β' Λυκείου.. Και είμαι τεχνολογική κατεύθυνση .. Για σχολή κινηματογράφου μόνο η θεωριτική περνάει χωρίς ποινή ; και πώς γίνετε όλη η διαδικασία της ποινής σε περίπτωση που το επιλέξω ; Σας ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
νομίζω ότι και εσείς περνάτε χωρίς ποινή... άμα δεν ισχύει πρέπει να έχετε μάθημα επιλογής ιστορία γενικής και τα μόρια σας για το 1 θα είναι απο 18600και κάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ναι..βασικά οι συντελεστές των μθμ βαρύτητας είναι 0,9 κ 0,4 ενώ χωρίς ποινή είναι 1,3 κ 0,7 αντίστοιχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμαλιτσα

Νεοφερμένος

Η αμαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ θα ρωτήσω και κάποιον καθηγητή μου μάλλον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evo0

Νεοφερμένος

Η evo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας και απο εμένα...

Βασικά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί είμαι κι εγω μπερδεμένη σχετικά με ποια κατεύθυνση να ακολουθήσω και για ποια σχολή να στοχεύσω αργότερα...

Είμαι καλή στα μαθηματικά(+) και τη φυσική(αν και δεν την πολυσυμπαθώ) και εχω λατρεία με τους υπολογιστές... οπότε λεω να πάω τεχνολογική...

Τελευταία εχω αρχίσει και σκέφτομαι να στοχεύσω για Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ ΕΜΠ... Μου άρεσε το οτι έχει να κάνει με λογισμικά και υπολογιστές... Αλλά δεν ξέρω πολλά για την σχολή αυτή, ούτε και σε τι πρέπει να δώσω βάση ώστε να καταφέρω να περάσω εκεί... Αν μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες ή ακόμα και να μου πείτε άλλες σχολές που να έχουν σχέση με τα μαθήματα που με ενδιαφέρουν και μου αρέσουν θα με βοηθούσατε πάρα πολύ...

Ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babiskal

Νεοφερμένος

Ο Babiskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μέσω Τεχνολογικής τι σχολές μπορώ να επιλέξω;
Και μία απορία το μηχανογραφικό είναι Β' ή Γ' Λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top