Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία: Γενικό Θέμα

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ποσο πρεπει να γραψεις για να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν είναι στάνταρ κάθε φορά αυτό. Είναι ανάλογα με την γενική επιτυχία των παιδιών. Και με 2 θέματα μπορείς να περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Συνηθως για θαλη 2 θεματα ειναι αρκετα. Καλη επιτυχια σε οσους εδωσαν αντε με το καλο ευκλειδη και μετα Αρχιμηδη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εγώ έγραψα περίπου 3,2 xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έγραψα μόνο το πρώτο θέμα το οποίο ήταν πολύ εύκολο. Τα υπόλοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
για φετος λεμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Εγώ έλυσα το 4 της γεωμετρίας και το 2 νομίζω το α ερώτημα γτ μετά είχα φροντηστήριο και έπρεπε να φύγω :P Στα διάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κάπου εδώ πρέπει να σταματήσω να βρίζω το καθηγητή στο σχολείο που δε μας ενημέρωσε έγκαιρα (για την ακρίβεια καθόλου), και μου στέρησε την τελευταία ευκαιρία που είχα για να συμμετάσχω κι εγώ μια φορά... :mad:
Δεν πειράζει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Κριμα δεν πειραζει δεν πηγες να το πεις στον διεθυντη να ρωτησεισ?/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Έχω μόνο τις πανελλήνιες και το διάβασμα στο κεφάλι μου τις τελευταίες βδομάδες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πάντως η κατάσταση στα σχολεία είναι πραγματικά τραγική. Πέρυσι, με 2 καθηγητές μαθηματικών, τον υποδιευθυντη και τον διευθυντη ενημερωμένους ότι ήθελα να συμμετάσχω στην ΕΜΕ ενημερώθηκα στις 2 Νοεμβρίου (30 Οκτωμβρίου αν δεν απατώμαι ήταν ο θαλής). Φέτος έδωσα θαλή. Είναι μια κοπέλα στο σχολείο με γερά άκρα στην μαθηματική εταιρεία και για τους χ λόγους περνάει κάθε χρόνο το κορίτσι θαλή και ευκλείδη. Η καθηγήτρια όμως των μαθηματικών, ενώπιον όλου του σχολείου, είπε οτι δεν πέρασα την 1η φαση ( δηλαδή ότι από όλο το σχολείο πέρασε μόνο εκείνη η κοπέλα). Αυτομάτως και εγώ έπαψα να τσακαρω το site τους. Δόξα τω Θεώ η κοπέλα μου είπε οτι πέρασα αρκετά νωρίς ωστε να ξεκινήσω διάβασμα.............. Μα ειλικρινά, είναι κατασταση αυτή;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
να σας ρωτησω κατι ειδα πως στο σχεδιο βαθμολογησης σε μια ασκηση, η σωστη εξισωση πιανει τα 2/5 της ασκησης. Εγω που δεν το εκανα με εξισωση αλλα με εναν αλλο σωστο τροπο, θα μου κοψουν 2 μοναδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
γεια σας παιδια
θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να γινω καλυτερος στα μαθηματικα και τι προετοιμασια θα πρεπει να κανω για τον μαθηματικο διαγωνισμο..?? (φετος ειμαι τριτη γυμνασιου και του χρονου παω γ πρωτη λυκειου..!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
ποιος μαθηματικος διαγωνισμος? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θαλης, Ευκλειδης, Αρχιμηδης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
Μία συζήτηση για βιβλία και γενικότερα για προετοιμασία για διαγωνισμούς, εδώ . Είναι λίγο παλιά αλλά νομίζω περιέχει χρήσιμα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Θαλης, Ευκλειδης, Αρχιμηδης...

ο ευκλειδης ειναι στ δημοτικο..τα αλλα δυο?
τα χω ακουσει αλλα δεν ξερω..
υπαρχει κ τ γυμνασιο μαθηματικος διαγωνισμος?
μπραβο:P ,σε ποιες ταξεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros13

Νεοφερμένος

Ο alexandros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μια καλή αρχή είναι να αγοράσεις αυτό το βιβλίο ΟΛΥΜΠΙΑΔΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ: ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΥ
Ένα δείγμα του βιβλίου εδώ https://www.mathschool.gr/colympic/finish/16/30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top