Ελεύθερες μετεγγραφές

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Τα πάντα! Και φωτογραφίες καινούργιες και τα λοιπά δικαιολογητικά που ζητάνε!;)


Ωχ την έκατσα :P χαχαχ
να σαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ωχ την έκατσα :P χαχαχ
να σαι καλά!

χαχαχα εντάξει θέλω να πιστεύω ότι εξαρτάται από την σχολή :P μην φανταστείς ότι μου ζήτησαν τίποτα το ιδιαίτερο, 1 φωτογραφία μονάχα, τον αριθμό πρωτοκόλλου από την αίτηση διαγραφής μου και μια φωτοτυπία την ταυτότητά μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα. Εχω κανει αιτηση για μετεγγραφη με το εισοδηματικο κριτηριο απο το τμημα Μηχανικων ΠΛηροφορικης και Τηλεπικοινωνιων Κοζανης στο τμημα Μηχανικων Πληροφορικης και Η/Υ του Πανεπιστημιου Ιωννινων. Καθε φορα ομως που επισκεπτομαι τη σελιδα των μετεγγραφων του Υπουργειου Παιδειας μου βγαζει μηνυμα οτι τα αποτελεσματα θα ανακοινωθουν μετα απο ελεγχο που θα γινει απο το Υπουργειο Οικονομικω. Εχουν αρχισει να εγκρινονται σε καποιους απο εσας οι αιτησεις με το οικονομικο κριτηριο? Επισης,γνωριζει κανεις ποτε αναμενεται να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα? Ευχραιστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα. Εχω κανει αιτηση για μετεγγραφη με το εισοδηματικο κριτηριο απο το τμημα Μηχανικων ΠΛηροφορικης και Τηλεπικοινωνιων Κοζανης στο τμημα Μηχανικων Πληροφορικης και Η/Υ του Πανεπιστημιου Ιωννινων. Καθε φορα ομως που επισκεπτομαι τη σελιδα των μετεγγραφων του Υπουργειου Παιδειας μου βγαζει μηνυμα οτι τα αποτελεσματα θα ανακοινωθουν μετα απο ελεγχο που θα γινει απο το Υπουργειο Οικονομικω. Εχουν αρχισει να εγκρινονται σε καποιους απο εσας οι αιτησεις με το οικονομικο κριτηριο? Επισης,γνωριζει κανεις ποτε αναμενεται να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα? Ευχραιστω :)

προς το παρών έχουν εγκριθεί μόνο τα κοινωνικά κριτηρία όπου έγιναν δεκτές όλες οι αιτήσεις μετα τον ελεγχο που πραγματοποιηθηκε απο την εκαστοτε σχολή.
Οι εγκρισεις για τα οικονομικά κριτήρια δεν εχουν αρχισει ακόμα οπότε μην ανυσηχείς.

στο υπουργείο που πήρε γνωστός του είπαν το νωρίτερο το δεκεμβρη αλλα τις περισσοτερες φορες δεν σου δίνουν συγκεκριμενη απαντηση στο υπουργείο..:mad:

καλή τυχη σου ευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εχει εγκριθει κανενος η μετεγγραφη με βαση το οικονομικο κριτηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
χαχαχα εντάξει θέλω να πιστεύω ότι εξαρτάται από την σχολή :P μην φανταστείς ότι μου ζήτησαν τίποτα το ιδιαίτερο, 1 φωτογραφία μονάχα, τον αριθμό πρωτοκόλλου από την αίτηση διαγραφής μου και μια φωτοτυπία την ταυτότητά μου :P

Τελικά δεν μου ζήτησαν τίποτα άλλο εκτός απο ταυτότητα και αίτηση διαγραφής/εγγραφής, όλα τα άλλα θα τα στείλει το προηγούμενο τμήμα.

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana-:*-

Νεοφερμένος

Η Iliana-:*- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οχι! Ακομη δεν υπαρχει κατι νεωτερο για τα οικονομικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Τελικά δεν μου ζήτησαν τίποτα άλλο εκτός απο ταυτότητα και αίτηση διαγραφής/εγγραφής, όλα τα άλλα θα τα στείλει το προηγούμενο τμήμα.

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια!

εγώ εστειλα την αιτηση διαγραφης στο τμημα που πετυχα και ζητησα να την στειλουν στο τμημα το οποιο πηρα μεταγραφη..τι αλλο πρεπει εγω να εχω μαζι μου κατα την εγκραφη; εκτος απο απολυτηριο και φωτογραφια;
φυσικα θα εχω κανει και την ηλεκτρονικη εγκραφη πριν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
εγώ εστειλα την αιτηση διαγραφης στο τμημα που πετυχα και ζητησα να την στειλουν στο τμημα το οποιο πηρα μεταγραφη..τι αλλο πρεπει εγω να εχω μαζι μου κατα την εγκραφη; εκτος απο απολυτηριο και φωτογραφια;
φυσικα θα εχω κανει και την ηλεκτρονικη εγκραφη πριν..


Εμένα μου έστειλαν την βεβαίωση διαγραφής με φαξ και την πήρα στο καινούριο τμήμα υποδοχής. Επίσης μαζί μου είχα και φωτοτυπία ταυτότητας, εκτυπωμένη την αίτηση ηλεκτρονικής εγγραφής, και ταυτότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια σημερα κατα την εισαγωγη μου στο συστημα μετεγγραφων ειδα αυτο το μηνυμα: "Η αίτησή σας είναι έγκυρη και επιτρέπει τη συμμετοχή σας στη διαδικασία επιλογής για τα αποτελέσματα της οποίας θα ενημερωθείτε σε μεταγενέστερο στάδιο". Γνωριζει κανεις ποσο θα χρειαστει να περιμενω ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Kανεις απο ΗΜΜΥ ΕΜΠ? Παιδια οσοι πηραν σημειωσεις σημερα προγραμματισμο και ειναι απο μετεγγραφη κατα πασα πιθανοτατα μετεγγραφηκαν επιτυχως! Ο παπασπυρου ειπε οτι εστειλε η γραμματεια λιστα με τα παιδια που εγκριθηκε η μετεγγραφη ωστε να παρουν τις σημειωσεις του προγραμματισμου, και επιπλεον οταν πηγα να παρω το βιβλιο η κοπελα μου ειπε πως στη λιστα εγραφε τα παιδια που εγκριθηκε η μετεγγραφη τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Συμβούλιο της Επικρατείας προσέφυγαν η Σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ, το Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και 115 καθηγητές των σχολών αυτών υποστηρίζοντας ότι προσκρούουν στο Σύνταγμα τόσο οι αποφάσεις του Υπουργού Παιδείας όσο και οι σχετικοί νόμοι που προβλέπουν τη διαδικασία μετεγγραφής των φοιτητών. Στην προσφυγή υπογραμμίζεται ότι οι διατάξεις των άρθρων 53 του νόμου 4264/2014 και 47 του νόμου 4274/2014 παραβιάζουν τα άρθρα 4, 5, 16, 24 και 106 του Συντάγματος και ως εκ τούτου είναι μη νόμιμες και ακυρωτέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εχω εμπιστοσυνη στην ελληνικη δικαιοσυνη επομενως πιστευω να απορριφθει η προσφυγη τους που τοσο ανερυθριαστα εκαναν. Δουλεια δεν ειχε ο διαολος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Στο Φυσικό του ΕΚΠΑ πάντως ολοκληρώθηκε η διαδικασία ελέγχου των δικαιολογητικών.
Απο τους 82 αιτούντες δεχτήκανε 76.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωρινή απόφαση σύμφωνα με την οποία "παγώνουν" οι μετεγγραφές φοιτητών στη Σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ και στο Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτελείου, εξέδωσε ο πρόεδρος της Επικρατείας Σωτήρης Ρίζος. Η διαταγή αυτή εκδόθηκε "προς αποτροπή ανεπανόρθωτης βλάβης στη λειτουργία των δύο πανεπιστημιακών ιδρυμάτων λόγω του μεγάλου αριθμού των μετεγγραφών" και ισχύει μέχρι να εκδοθεί απόφαση από την επιτροπή αναστολών. Η προσφυγή των ΑΕΙ αναμένεται να συζητηθεί τον ερχόμενο Φεβρουάριο στην ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας. Ο Πρόεδρος του τμήματος του Αριστοτελείου, Νίκος Καλογήρου δήλωσε "Θα περιμένουμε την εκδίκαση της υπόθεσης στις 6 Φεβρουαρίου όμως η προσωρινή αναστολή κινείται στην κατεύθυνση της προσφυγής μας που έγινε με στόχο να προστατέψουμε την ποιότητα των σπουδών".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Πήρα μεταγραφή αλλά δε θέλω να γυρίσω Αθήνα. Τι κάνω, απλά δεν καταθέτω τα δικαιολογητικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Πήρα μεταγραφή αλλά δε θέλω να γυρίσω Αθήνα. Τι κάνω, απλά δεν καταθέτω τα δικαιολογητικά;
Να γιατι ο Λοβερδος ειπε να παρακολουθήσουμε το πρωτο εξάμηνο εκεί που περάσαμε ;) Ωραία η Πάτρα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδιά , γνωρίζετε αν οι μεταγραφές για τριτεκνους/πολύτεκνους θα ισχύουν και για την φετινή σεζόν ; Αναφέρομαι στις πανελληνιες 2015!! :) ευχάριστη εκ τον προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Παιδιά , γνωρίζετε αν οι μεταγραφές για τριτεκνους/πολύτεκνους θα ισχύουν και για την φετινή σεζόν ; Αναφέρομαι στις πανελληνιες 2015!! :) ευχάριστη εκ τον προτέρων!!!

Φετος επειδη υπηρχαν τοσες δυσκολιες με τις φετινε που ειπαν πώς αποκλιεται να επαναληφθουν οι ελευθερες μεταγραφες για τις πανελληνιες του 15.
Ομως ποτε δεν ξερεις τι γινεται,και ισως εχουν τις παλιες βασεις των τριτεκων/πολυτεκνων αντι για τις μεταγραφες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Σωστο αυτο που λες κωνσταντινε!!

Απλα επειδη αλλαξε η κυβερνηση, ενδεχομενως να υπαρξουν και διαφορετικες τοποθετησεις για το συγκεκριμενο θεμα!! Μεχρι σημερα νομιζω δεν εχουν κανει καποια αναφορα για τις μεταγραφες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top