Εκτιμήσεις Βάσεων 2022 από Στρατηγάκη

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Αν οντως κινηθουν σ αυτα τα πλαισια οι φετινες βασεις, τι πιστευετε θα συμβει του χρονου;

Α καλά.Τι ρωτάς;;;
Κάθε χρονιά είναι ανεξάρτητη της προηγούμενης.
Παντελώς άγνωστο το τι θα γίνει του χρόνου ειδικά μετά τις αλλαγές στην ύλη.
Επίσης, αν και ο Στρατηγάκης ήταν ακριβής τα προηγούμενα χρόνια φέτος είναι πολύ δύσκολο να γίνουν ασφαλείς προβλέψεις λόγω των διαφορετικών συντελεστών σε κάθε σχολή.
Έχω δει τα στατιστικά σε κάθε μάθημα και δεν μπορώ να πιστέψω ότι η ιατρική θα πέσει κάτω από 18 κ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Αν οντως κινηθουν σ αυτα τα πλαισια οι φετινες βασεις, τι πιστευετε θα συμβει του χρονου;
αυτο ειναι μανετεψια ...αλλα του χρονου λιγο αυξημενες θα ειναι οι βασεις στις υψηλοβαθμες γιατι τα παιδια θα γραψουν καλυτερα ....και πολυ κατω οι βασεις στις μεσοβαθμες και χαμηλοβαθμες λογω μη υπαρξης εβε.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
αυτο ειναι μανετεψια ...αλλα του χρονου λιγο αυξημενες θα ειναι οι βασεις στις υψηλοβαθμες γιατι τα παιδια θα γραψουν καλυτερα ....και πολυ κατω οι βασεις στις μεσοβαθμες και χαμηλοβαθμες λογω μη υπαρξης εβε.
Από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι δε θα υπάρχει ΕΒΕ του χρόνου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
αυτο ειναι μανετεψια ...αλλα του χρονου λιγο αυξημενες θα ειναι οι βασεις στις υψηλοβαθμες γιατι τα παιδια θα γραψουν καλυτερα ....και πολυ κατω οι βασεις στις μεσοβαθμες και χαμηλοβαθμες λογω μη υπαρξης εβε.
Γιατί μη ύπαρξης ΕΒΕ; είπαν ότι θα την καταργησουν;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
απο την αλλαγη της κυβερνησης
Ο προγραμματισμός των παιδιών που δίνουν Πανελλήνιες του χρόνου όμως καλό είναι να γίνει βάσει του σεναρίου ύπαρξης της ΕΒΕ. Ούτε ξέρουμε πότε ακριβώς θα γίνουν εκλογές ούτε ποιο θα είναι το αποτέλεσμά τους.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός των παιδιών που δίνουν Πανελλήνιες του χρόνου όμως καλό είναι να γίνει βάσει του σεναρίου ύπαρξης της ΕΒΕ. Ούτε ξέρουμε πότε ακριβώς θα γίνουν εκλογές ούτε ποιο θα είναι το αποτέλεσμά τους.
Υπαρχει προετοιμασια για ΕΒΕ?
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμη και να αλλάξει το κυβερνών κόμμα, που δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό, δεν νομίζω να καταργηθούν αμέσως οι αλλαγές της τωρινής κυβέρνησης. Συνήθως γίνονται σταδιακά αυτά. Σχεδόν αδύνατο δηλαδή να δούμε εισαγωγή χωρίς ΕΒΕ του χρόνου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ακόμη και να αλλάξει το κυβερνών κόμμα, που δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό, δεν νομίζω να καταργηθούν αμέσως οι αλλαγές της τωρινής κυβέρνησης. Συνήθως γίνονται σταδιακά αυτά. Σχεδόν αδύνατο δηλαδή να δούμε εισαγωγή χωρίς ΕΒΕ του χρόνου.
υπαρχει και πρακτικη περι του αντιθετου.
η τωρινη κυβερνηση βγηκε ιουνιο ή ιουλιο δεν θυμαμαι ακριβως και τον ιουλιο καταργησε κοκκινες και πρασινες free pass σχολες.
 

kat71

Νεοφερμένος

Η kat71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ο Στρατηγάκης δίνει για πολιτικούς μηχανικούς Πάτρας άνοδο 111 μόρια και για πολιτικούς μηχανικούς Βόλο πτώση 119 μόρια. Πόσο έξω μπορεί να πέσει. Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν 2500 μόρια;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ο Στρατηγάκης δίνει για πολιτικούς μηχανικούς Πάτρας άνοδο 111 μόρια και για πολιτικούς μηχανικούς Βόλο πτώση 119 μόρια. Πόσο έξω μπορεί να πέσει. Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν 2500 μόρια;
ε καλα... ενταξει εισαι, οι οποιες προβλεψεις δεν μαχονται με τιποτα τετοια αλματα.
αναλογα αλματα προς τα πανω γινονται μονο στα επαλ στην σχολη κοινωνικων λειτουργων και εγινα επισεις προς τα κατω ομως στο πανεπιστημιο αιγαιου οταν καταργηθηκαν τα τει.
εισαι σεϊφ
 

kat71

Νεοφερμένος

Η kat71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ε καλα... ενταξει εισαι, οι οποιες προβλεψεις δεν μαχονται με τιποτα τετοια αλματα.
αναλογα αλματα προς τα πανω γινονται μονο στα επαλ στην σχολη κοινωνικων λειτουργων και εγινα επισεις προς τα κατω ομως στο πανεπιστημιο αιγαιου οταν καταργηθηκαν τα τει.
εισαι σεϊφ
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πρόκειται για συγγενικό μου πρόσωπο που δεν έχει δηλώσει άλλες σχολές μετά και φοβόμαστε μήπως δεν μπει πουθενά.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πρόκειται για συγγενικό μου πρόσωπο που δεν έχει δηλώσει άλλες σχολές μετά και φοβόμαστε μήπως δεν μπει πουθενά.
ε ειδες τωρα ..αυτα ειναι εγκληματα , δεν επρεπε να δηλωσει και απθ και εμπ και ξανθη?..επρεπε γιατι με μια μετεγγραφη αβλεπι ερχεται βολο.
ακομα και παδα επρεπε για μελοντικη μετεγγραφη... επρεπε
οι σχολες πολιτικων μηχανικων ειναι μονο για εξυπνους ανθρωπους
εν πασει περιπτωση το παιδι θα παρει αυτο που θελει ,εχει πολλα μορια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kat71

Νεοφερμένος

Η kat71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ο Στρατηγάκης δίνει για πολιτικούς μηχανικούς Πάτρας άνοδο 111 μόρια και για πολιτικούς μηχανικούς Βόλο πτώση 119 μόρια. Πόσο έξω μπορεί να πέσει. Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν 2500 μόρια;
Για την ακριβεια έχει δηλώσει μετά από Βόλο, πολιτικούς σε Θεσσαλονίκη και Ηλεκτρολόγους σε Βόλο, Χανιά και Ξάνθη που είναι πιο υψηλόβαθμα, αλλά τα πιάνει με διαφορά προς τα πάνω σπο 300 έως 1500 μόρια, αλλά φοβόμαστε μήπως ανέβουν κι αυτά.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Για την ακριβεια έχει δηλώσει μετά από Βόλο, πολιτικούς σε Θεσσαλονίκη και Ηλεκτρολόγους σε Βόλο, Χανιά και Ξάνθη που είναι πιο υψηλόβαθμα, αλλά τα πιάνει με διαφορά προς τα πάνω σπο 300 έως 1500 μόρια, αλλά φοβόμαστε μήπ
αχ αυτοι οι ηλεκτρολογοι ... εχουν μαγεψει τα παιδια, δικαιολογημενα ή αδικαιολογητα.
μια χαρα , πολιτικους βολου θα μπει αλλα και ηλεκτρολογους να μπει παλι βολο θα ερθει.
 

Doll

Νεοφερμένος

Ο Doll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα.
Με μόρια 18255 υπάρχει περίπτωση λέτε για Ιατρική Θεσ/νικη?
Επόμενη επιλογή έχω Ιατρική Λάρισας, την οποία λογικά πιάνω. (δεν έβαλα Πάτρα/Ιωάννινα μετά από διάφορες συζητήσεις, ελπίζω να δικαιωθώ....)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Καλημέρα.
Με μόρια 18255 υπάρχει περίπτωση λέτε για Ιατρική Θεσ/νικη?
Επόμενη επιλογή έχω Ιατρική Λάρισας, την οποία λογικά πιάνω. (δεν έβαλα Πάτρα/Ιωάννινα μετά από διάφορες συζητήσεις, ελπίζω να δικαιωθώ....)
εμ τωρα καλε μου κουκλε που να ξερουμε...πτωση ναι αλλα εισαι στο ορια του στατιστικου λαθους.
και η λαρισα ομως ειναι πολυ καλη εχει πολυ καλες και μουρατες εγκαταστασεις, τις καλυτερες.
Φαι δεν δινουν στα παιδια ομως
 

Doll

Νεοφερμένος

Ο Doll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Καλημέρα.
Με μόρια 18255 υπάρχει περίπτωση λέτε για Ιατρική Θεσ/νικη?
Επόμενη επιλογή έχω Ιατρική Λάρισας, την οποία λογικά πιάνω. (δεν έβαλα Πάτρα/Ιωάννινα μετά από διάφορες συζητήσεις, ελπίζω να δικαιωθώ....)
Με βάση τις εκτιμήσεις μπορεί και να περάσεις. Πάντως η Λάρισα έχει αξιοπρεπείς εγκαταστάσεις και επειδή είμαι από εκεί κοντά, δεν είναι και τόσο ακριβό το κόστος ζωής.
Επίσης, ερώτηση ενδιαφέροντος, αν θες απαντάς, πως και δεν έβαλες Ιατρική ΣΣΑΣ Θεσσαλονίκης? Ίσως περνούσες εκεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top