Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, με έχει κυριεύσει εδώ κ μέρες τρελό άγχος, πουθενά δεν μπορώ να βρω εκτιμησειςε το παλιό για τις μεσαίες σχολές. Επειδή είμαστε 240 παιδιά ανάμεσα στις 13000 με 14500 κ οι θέσεις είναι ελάχιστες.... αλλά οι προτιμήσεις των παιδιών είναι τέρμα απρόβλεπτες. Γιατί μπορεί να δηλώνουν με βάση Αθήνα Θεσσαλονίκη ,που δεν μπόρεσαν να πάρουν μεταγραφή, ή σχολές που υπάρχουν μόνο στις πόλεις ,που είναι η μόνιμη κατοικία....με ενδιαφέρει η κοινωνική εργασία ,την έχει δηλώσει κάποιο παιδί;;;; Κ αν ναι, πόσα μόρια έχει;;; Σας ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά προσπαθώ να κρατήσω το όνειρο,την ελπίδα ,ότι τελικά δεν είχα ολοκληρωτική αποτυχία
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
κοινωνική εργασία παδα ξερω με 16657.

Εχει δηλώσει πιο πριν ψυχολογία Κρήτης αλλα δύσκολα .
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
κοινωνική εργασία παδα ξερω με 16657.

Εχει δηλώσει πιο πριν ψυχολογία Κρήτης αλλα δύσκολα .
Αφού την ψυχολογία Κρήτης την δίνουν οι εκτιμήσεις 16600. Καλά Αθήνα κοινωνική εργασία την πιάνει σίγουρα, αλλά εγώ πιστεύω είναι μέσα στην ψυχολογία...θα δούμε,το τοπίο με το παλιό είναι πολύ ρευστο....εγώ βέβαια η τελευταία μου ελπίδα είναι η Κρήτη, αν κ δεν βλέπω να πέφτει 700 μόρια, όλες οι εκτιμήσεις την δίνουν στο 13500.... βέβαια αυτές είναι στο νέο, αλλά πιστεύω ότι δεν θα έχουν μεγάλη απόκλιση οι βάσεις
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
που βρήκες εκτιμήσεις με το παλιο;

οτι θα ειναι κοντά 16600 το ξέρουμε , το θεμα ειναι οτι παντα οι εκτιμήσεις ειναι +-100.
Μπορει να ειναι 16660 η 16700
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Υπάρχουν και εκπλήξεις! και 16.400 και 16.800 ανάλογα τις προτιμήσεις τις οποίες δεν γνωρίζουμε δυστυχώς.

Νεφέλη ηρέμησε και ψύχραιμα δες την όλη διαδικασία. Τα όνειρα και η ζωή μας, δεν εξαρτάται από τις Πανελλήνιες :) Δρόμοι και τρόποι προσέγγισής τους υπάρχουν.

Για τα μόρια, η Κοινωνική Εργασία, είναι από τις σχολές που ακόμα δεν έχει πιάσει πάτο και την προτιμάνε άτομα. Επειδή, όσο χαμηλότερα τα μόρια τόσο περισσότεροι υποψήφιοι, άρα και πιο δύσκολο να προσδιορίσουμε τη βάση της σχολής.
 

Mhtsos001

Νεοφερμένος

Ο Mhtsos001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοινωνική εργασίας Πάτρα πρωτη επιλογή που δεν αλλά ποτέ δεν ξέρεις..η επιλογή μου όμως είναι η Φιλολογια Πάτρας με 14.068 που έχω γράψει..την έχω βάλει 2η επιλογή.. μακάρι όλα να πάνε καλά
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
κι εμεις αυτο καταλάβαινε.

Μοιάζουν ευκολες οι εκτιμήσεις επειδή ειναι λιγα ατομα .
Παρολαυτα οποιος ξαναδίνει , δινει για καποιο λόγο.
Γι αυτό και λενε " οι ειδικοί " οτι δεν μπορούν να γίνουν εκτιμήσεις.

Δε μπορείς να πάρεις ως δεδομενες τις περσινες/συνηθισμένες προτιμήσεις .
Ετσι η ψυχολογία Κρήτης θα σου βγει γυρω στο 16000.
Χωρις πλάκα αναλογικα με πέρσυ ετσι βγαίνει.

Εγω πιστεύω μεσαίες σχολές θα έχουν μια καλη πτώση.

Υψηλόβαθμες αναλόγως τις προτιμήσεις αλλα σίγουρα οχι μεγάλη πτώση.Για εμενα πάντα , μάντης δεν ειμαι!

Καλη επιτυχία σε όλους :) !

Μακαρι όλοι να μπείτε στις σχολές που θέλετε.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Να μην πολυλογω, ως υποψήφιος των φετινών (αισχρων) πανελλαδικών, ενώ οι προσδοκίες μου και οι στόχοι μου και η προσπάθεια μου ήταν οι μέγιστοι, τελικά η απόδοσή μου αν όχι μηδαμινή, μου φαίνεται ότι ήταν τελικά ανεπαρκής.

Το όνειρο μου σαν παιδί πάντα ήταν να γίνω επιστήμονας (που να ήξερα ότι και ο ιχθυοκαλλιεργητης είναι επιστήμονας sic), έχοντας στο μυαλό μου τους Βιολόγους και τους Χημικούς στην έρευνα. Από όλους άκουγα αρνητικά σχόλια για αυτές τις εργασίες και προσπαθούσαν να με ωθήσουν μάταια προς τις ιατρικές σχολές, αλλά και λόγω της πανδημίας, απέδειξα σε εμένα, και σε όσους διαφωνούσαν με τις επιλογές μου, ότι όντως πρέπει και θέλω να γίνω Βιολόγος στον ερευνητικό κλάδο.

Βγηκαν τις προηγούμενες εβδομάδες τα αποτελέσματα των πανελλαδικών. Απο το άγχος που είχα δεν πήγα να δω εγώ πρώτα τα αποτελέσματα, αλλά πήγα την μάνα μου στον υπολογιστή. Την ρωτάω πρώτα τον καλύτερο βαθμό μου (δηλαδή την υψηλότερη βαθμολογία από διορθωτή). Ακούω 93. Νιώθω μια υπερηφάνεια γνωρίζοντας και έχοντας την αυτογνωσία ότι ο βαθμός αυτός ήταν της Φυσικής. Όμως μου λέει ότι δίπλα στον Μ.Ο. των διορθωτών είχα 18 στην Φυσική.

Αμέσως πάω να αντικρίσω τα αποτελέσματα και το πρώτο που βλέπω είναι το 15,1 στην Βιολογία. Εκεί ένιωσα την μεγαλύτερη μου απογοήτευση. Γιατί με το που βγήκα από το εξεταστικό κέντρο εκείνην την μέρα ένιωθα τόσο υπερήφανος για τον εαυτό μου (κι ας μου πήρε μιάμιση ώρα να καταλάβω και να λύσω εις τριπλούν το Δ Θέμα).

Υπολόγισα τα μόρια μου και βλέπω ότι τελικά έπιασα 15700 μόρια. Το μόνο που ερχόταν στο μυαλο μου ήταν η ερώτηση «Και τώρα τί κάνω?». Για μια τουλάχιστον εβδομάδα δεν μπορούσα ακόμα να συνειδητοποιήσω τι συνέβη, μέχρις ότου βγήκαν τα στατιστικά με τα μόρια των υπολοίπων υποψηφίων. Βλέπω ότι τελικά δεν τα πήγα τόσο άσχημα όσο νόμιζα...

Και ήρθε πριν λίγες μέρες η στιγμή που έπρεπε να συμπληρώσω επιπόλαια ένα μηχανογραφικό με την έλλειψη οποιασδήποτε αισιοδοξίας είχα από τον Ιανουάριο για φέτος. Έβαλα στην τύχη 3 Ιατρικές σχολές, οδοντιατρικές, φαρμακευτικές και μετά ήρθε η ώρα να προσθέσω στο μηχανογραφικό τα Βιολογικά, γνωρίζοντας όμως μέσα μου ότι είναι άπιαστο όνειρο να περάσω σε μια από αυτές τις σχολές.

Τελικά μου έδωσα κουράγιο και ενώ τόσο καιρό σκεφτόμουν ότι αν περάσω Χημικό θα πρέπει να ξαναδώσω (μιας και δεν ξέρω καν τι σημαίνει παράγωγος και το πιο κοντινό που είχα φέτος σε μαθηματικά ήταν ο εντοπισμός του pH), τελικά αποφάσισα να προσθέσω όλα τα Χημικά, πλην της Θεσσαλονίκης και της Καβάλας. Και μετά έπρεπε να μπω στο κόλπο να βάλω άλλες 3-4 σχολές για να είμαι σίγουρος ότι θα πάρω 100% πάσο ακόμα κι αν ανέβουν 3000 μόρια οι βάσεις εισαγωγής (με τίποτα).

Εσείς πιστεύετε ότι μπορώ να περάσω στο Χημικό στο Ηράκλειο, ως την έσχατη λύση; Αν όχι, μετά τί να κάνω; Οι περισσότερες σχολές στο πεδίο μου δεν με ελκύουν καθόλου και δεν ξέρω αν αντιπροσωπεύουν εμένα. Έχω ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξαναδώσω, αλλά δεν ξέρω αν έχω πλέον τα ψυχικά και τα οικονομικά εφόδια για να μπω στο ίδιο λούκι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ειδικά από την στιγμή που οι μηνες του φθινοπώρου (οι πρώτοι μήνες της σχολικής χρονιάς) μου φαίνονταν ατελείωτοι.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Να μην πολυλογω, ως υποψήφιος των φετινών (αισχρων) πανελλαδικών, ενώ οι προσδοκίες μου και οι στόχοι μου και η προσπάθεια μου ήταν οι μέγιστοι, τελικά η απόδοσή μου αν όχι μηδαμινή, μου φαίνεται ότι ήταν τελικά ανεπαρκής.

Το όνειρο μου σαν παιδί πάντα ήταν να γίνω επιστήμονας (που να ήξερα ότι και ο ιχθυοκαλλιεργητης είναι επιστήμονας sic), έχοντας στο μυαλό μου τους Βιολόγους και τους Χημικούς στην έρευνα. Από όλους άκουγα αρνητικά σχόλια για αυτές τις εργασίες και προσπαθούσαν να με ωθήσουν μάταια προς τις ιατρικές σχολές, αλλά και λόγω της πανδημίας, απέδειξα σε εμένα, και σε όσους διαφωνούσαν με τις επιλογές μου, ότι όντως πρέπει και θέλω να γίνω Βιολόγος στον ερευνητικό κλάδο.

Βγηκαν τις προηγούμενες εβδομάδες τα αποτελέσματα των πανελλαδικών. Απο το άγχος που είχα δεν πήγα να δω εγώ πρώτα τα αποτελέσματα, αλλά πήγα την μάνα μου στον υπολογιστή. Την ρωτάω πρώτα τον καλύτερο βαθμό μου (δηλαδή την υψηλότερη βαθμολογία από διορθωτή). Ακούω 93. Νιώθω μια υπερηφάνεια γνωρίζοντας και έχοντας την αυτογνωσία ότι ο βαθμός αυτός ήταν της Φυσικής. Όμως μου λέει ότι δίπλα στον Μ.Ο. των διορθωτών είχα 18 στην Φυσική.

Αμέσως πάω να αντικρίσω τα αποτελέσματα και το πρώτο που βλέπω είναι το 15,1 στην Βιολογία. Εκεί ένιωσα την μεγαλύτερη μου απογοήτευση. Γιατί με το που βγήκα από το εξεταστικό κέντρο εκείνην την μέρα ένιωθα τόσο υπερήφανος για τον εαυτό μου (κι ας μου πήρε μιάμιση ώρα να καταλάβω και να λύσω εις τριπλούν το Δ Θέμα).

Υπολόγισα τα μόρια μου και βλέπω ότι τελικά έπιασα 15700 μόρια. Το μόνο που ερχόταν στο μυαλο μου ήταν η ερώτηση «Και τώρα τί κάνω?». Για μια τουλάχιστον εβδομάδα δεν μπορούσα ακόμα να συνειδητοποιήσω τι συνέβη, μέχρις ότου βγήκαν τα στατιστικά με τα μόρια των υπολοίπων υποψηφίων. Βλέπω ότι τελικά δεν τα πήγα τόσο άσχημα όσο νόμιζα...

Και ήρθε πριν λίγες μέρες η στιγμή που έπρεπε να συμπληρώσω επιπόλαια ένα μηχανογραφικό με την έλλειψη οποιασδήποτε αισιοδοξίας είχα από τον Ιανουάριο για φέτος. Έβαλα στην τύχη 3 Ιατρικές σχολές, οδοντιατρικές, φαρμακευτικές και μετά ήρθε η ώρα να προσθέσω στο μηχανογραφικό τα Βιολογικά, γνωρίζοντας όμως μέσα μου ότι είναι άπιαστο όνειρο να περάσω σε μια από αυτές τις σχολές.

Τελικά μου έδωσα κουράγιο και ενώ τόσο καιρό σκεφτόμουν ότι αν περάσω Χημικό θα πρέπει να ξαναδώσω (μιας και δεν ξέρω καν τι σημαίνει παράγωγος και το πιο κοντινό που είχα φέτος σε μαθηματικά ήταν ο εντοπισμός του pH), τελικά αποφάσισα να προσθέσω όλα τα Χημικά, πλην της Θεσσαλονίκης και της Καβάλας. Και μετά έπρεπε να μπω στο κόλπο να βάλω άλλες 3-4 σχολές για να είμαι σίγουρος ότι θα πάρω 100% πάσο ακόμα κι αν ανέβουν 3000 μόρια οι βάσεις εισαγωγής (με τίποτα).

Εσείς πιστεύετε ότι μπορώ να περάσω στο Χημικό στο Ηράκλειο, ως την έσχατη λύση; Αν όχι, μετά τί να κάνω; Οι περισσότερες σχολές στο πεδίο μου δεν με ελκύουν καθόλου και δεν ξέρω αν αντιπροσωπεύουν εμένα. Έχω ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξαναδώσω, αλλά δεν ξέρω αν έχω πλέον τα ψυχικά και τα οικονομικά εφόδια για να μπω στο ίδιο λούκι για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ειδικά από την στιγμή που οι μηνες του φθινοπώρου (οι πρώτοι μήνες της σχολικής χρονιάς) μου φαίνονταν ατελείωτοι.
Καταρχάς συγχαρητήρια για την επίδοσή σου, είχες ένα πολύ αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Είναι λίγο στενάχωρο το μήνυμά σου, αλλά σε καταλαβαίνω... Καταρχάς πιστεύω ότι περνάς στο Ηράκλειο, όμως αυτό που δεν κατάλαβα είναι εσύ τι πραγματικά θες... Αν θες πάντως κάποια άλλη σχολή του πεδίου, πιστεύω, αν προσπαθήσεις ξανά, θα τα καταφέρεις, καθώς ήδη το φετινό αποτέλεσμά σου είναι θετικό και ξεκινάς από καλή βάση!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Την απάντηση την έχεις ηδη δώσει στον εαυτό σου.

Ειναι δύσκολο μεχρι να το πάρεις απόφαση.
Μολις το αποφασίσεις θα εκπλαγείς απο τα αποθέματα ενέργειας που έχεις.

Ξεκουράσου και απο Σεπτέμβρη ξαναπροσπαθησε.
Ετσι κι αλλιως πολλες σχολες θα ανοίξουν μονο για εργαστήρια, μην αγχώνεσαι για την φοιτητική ζωή.

Μπορείς να καταφέρεις να εισαχθείς σε μια σχολή που όντως σε ενδιαφέρει.
Συγχαρητήρια κιολας για τα μόρια σου !
Τώρα αισθάνεσαι απογοητευμένος κι λογικό αλλα πραγματικά ολο αυτο θα περάσει.
Ολοι μας τα εχουμε ζησει και θα τα ζήσουμε.
Πολλες φορές αλλα περιμένουμε ,για αλλα προσπαθουμε κι αλλα έρχονται!
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Καταρχάς συγχαρητήρια για την επίδοσή σου, είχες ένα πολύ αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Είναι λίγο στενάχωρο το μήνυμά σου, αλλά σε καταλαβαίνω... Καταρχάς πιστεύω ότι περνάς στο Ηράκλειο, όμως αυτό που δεν κατάλαβα είναι εσύ τι πραγματικά θες... Αν θες πάντως κάποια άλλη σχολή του πεδίου, πιστεύω, αν προσπαθήσεις ξανά, θα τα καταφέρεις, καθώς ήδη το φετινό αποτέλεσμά σου είναι θετικό και ξεκινάς από καλή βάση!

Πρώτα απ'όλα, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν ξέρω αν τελικά όντως η Βιολογία (κυρίως Κλινική Βιοχημεία ή Μοριακή Βιολογία, Γενετική) την οποία λατρεύω αφάνταστα είναι η ιδανική σχολή για μένα και δεν ξέρω αν είμαι κιόλας ικανός για να προχωρήσω πιο μπροστά. Πολλοί μου λένε ότι για να γίνεις βιολόγος με τον κλάδο που θέλεις χρειάζεται να είσαι ήδη βιοπορισμενος. Αντίστοιχα, και με την Χημεία, με το που πάρεις το πτυχίο δεν είσαι τίποτα και (όπως και με την Βιολογια) δεν μπορείς να δουλέψεις έτσι απλά κάπου.

Εμένα αυτό που με ελκύει πάρα πολύ είναι κυρίως ο ερευνητικός κλάδος, είτε αυτός είναι για εμβόλια, είτε είναι για αντιβιοτικά, είτε είναι για φάρμακα ή οποιοδήποτε άλλο αντικείμενο έρευνας αναγκαίο για την ζωή του ανθρώπου
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@larry18

Η αδερφή μου ειναι χημικός και ειναι στην έρευνα σε ενα απο τα μεγαλύτερα ερευνητικά κέντρα:)

Χωρίς μαστερ όντως δε γίνεται αλλα γενικά ερευνα χωρις μαστερ πως;

Πάντως αυτο που θες δεν ειναι δύσκολο απο χημικό αν πας μετα εξωτερικό.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Την απάντηση την έχεις ηδη δώσει στον εαυτό σου.

Ειναι δύσκολο μεχρι να το πάρεις απόφαση.
Μολις το αποφασίσεις θα εκπλαγείς απο τα αποθέματα ενέργειας που έχεις.

Ξεκουράσου και απο Σεπτέμβρη ξαναπροσπαθησε.
Ετσι κι αλλιως πολλες σχολες θα ανοίξουν μονο για εργαστήρια, μην αγχώνεσαι για την φοιτητική ζωή.

Μπορείς να καταφέρεις να εισαχθείς σε μια σχολή που όντως σε ενδιαφέρει.
Συγχαρητήρια κιολας για τα μόρια σου !
Τώρα αισθάνεσαι απογοητευμένος κι λογικό αλλα πραγματικά ολο αυτο θα περάσει.
Ολοι μας τα εχουμε ζησει και θα τα ζήσουμε.
Πολλες φορές αλλα περιμένουμε ,για αλλα προσπαθουμε κι αλλα έρχονται!

Στην αρχή της χρονιάς που πέρασε πάντα είχα αυτήν την επιλογή σαν ενδεχόμενο. Αλλά μετά από όλη αυτήν την ταλαιπωρία δεν ξέρω αν όντως μπορώ να ξαναδώσω. Και να ξαναδωσω, δεν ξέρω αν θα μπορώ να έχω μεγαλύτερη επίδοση από την φετινή. Απλά είναι ψιλομετεωρα, σαν να αρχίζεις από την αρχή. Μπορεί να μην είναι κακό να ξαναδώσω, αλλά μπορεί (αν δεν τα καταφέρω ξανά) να δυσχεραίνει και την ψυχολογική μου κατάσταση. Και ειδικά σε μαθήματα όπως η Έκθεση και η Χημεία, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναπιάσω τόσο καλές επιδόσεις (13,6 και 16,1)...

Βέβαια είναι πολύ νωρίς για τέτοια σενάρια, μιας και κανείς δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς την πορεία των βάσεων, αφού φέτος εξαρτώνται πάρα πολύ από το πόσο μακριά βρίσκονται οι σχολές από τις πόλεις με υψηλό πληθυσμό, κάτι που μου δίνει ακόμα ελπίδες πως θα τα καταφέρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@larry18

Η αδερφή μου ειναι χημικός και ειναι στην έρευνα σε ενα απο τα μεγαλύτερα ερευνητικά κέντρα:)

Χωρίς μαστερ όντως δε γίνεται αλλα γενικά ερευνα χωρις μαστερ πως;

Πάντως αυτο που θες δεν ειναι δύσκολο απο χημικό αν πας μετα εξωτερικό.

Ακριβώς κάτι τέτοιο έχω στον νου μου. Βέβαια, πως θα καταφέρω να φτάσω στο μάστερ δεν το ξέρω ακόμα και είμαι πολύ μικρός για να ασχολούμαι με αυτό χαχαχα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να περάσεις .
Πιστεύω έχεις πολλες πιθανότητες !
Αν οχι τοτε κριμα να μη ξαναδώσεις.

Το χημικό Κρήτης Επίσης ειναι απο τα καλύτερα, αν οχι το καλύτερο.

Καλη επιτυχία !
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να περάσεις .
Πιστεύω έχεις πολλες πιθανότητες !
Αν οχι τοτε κριμα να μη ξαναδώσεις.

Το χημικό Κρήτης Επίσης ειναι απο τα καλύτερα, αν οχι το καλύτερο.

Καλη επιτυχία !

Βασικά τα τμήματα του κλάδου υγείας (+Χημικό) στο Ηράκλειο έχω διαβάσει ότι είναι τοπ. Το θέμα είναι ότι απέχω από την Κρήτη το λιγότερο 500 χιλιόμετρα (αν δεν κανω λαθος) και από την στιγμή που δεν έχουμε σαν οικογένεια την οικονομική άνεση να σπουδάζω εκτός Αθήνας αν δεν πάρω μετεγγραφή ή εστία δεν ξέρω τι θα κάνω μετά. Αλλιώς, Χημικό Ηρακλείου δαγκωτο 😂
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Γι αυτό πιστεύω οτι εχεις πιθανότητες να μπεις😅

Η Κρήτη αν κι εχει πολυ αξιόλογες σχολές δεν δηλώνεται εύκολα γιατί εχει ξεφύγει στις τιμές.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Άποψη μου καλύτερα Χημεία από Βιολογία. Ανοίγει περισσότερες πόρτες 😛. Είναι δυσκολότερη σπουδή η Χημεία αλλά αξίζει. Και η βιολογία εννοείται αξίζει, απλώς μην σε ενοχλεί αν περάσεις Χημεία!
 

Guest 585821

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά την υποβολή του μηχανογραφικού σταμάτησα να κοιτάζω εκτιμήσεις, λόγω άγχους. Πού πιστεύετε εσείς ότι θα κινηθεί το εν λόγω τμήμα, όσον αφορά το νέο σύστημα;
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πιστεύω πως θα υπάρχει πτώση 300 μόρια μπορεί και παραπάνω δηλαδή περιμένω να είναι στα 15850-15950 αλλά η πρόβλεψη είναι λίγο δύσκολη επειδή είναι σε 2 διαφορετικά πεδία
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top