[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οι εκτιμήσεις από τα Νεα καλές είναι ; Για ναυτιλιακά ΠΑΠΕΙ λέει μείωση. Είχα την εντύπωση ότι θα αυξηθούν γενικά
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Σα πολύ χαμηλό δε είναι το βιοϊατρικών στη Θεσσαλονίκη;
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εμένα με ξάφνιασε η εκτίμηση του Στρατηγάκη για το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στη Θεσσαλονίκη. Προβλέπει ότι θα "αγγίξει" τα 18.200 μόρια από την βάση των 12.738 μορίων του 2018.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Εμένα με ξάφνιασε η εκτίμηση του Στρατηγάκη για το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στη Θεσσαλονίκη. Προβλέπει ότι θα "αγγίξει" τα 18.200 μόρια από την βάση των 12.738 μορίων του 2018.


6.000 μόρια άνοδο πως γίνεται;
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως οφείλεται στο γεγονός ότι το συγκεκριμένο τμήμα ανήκει και στο 4ο πεδίο, στο οποίο προβλέπεται αύξηση των βάσεων. Αλλά και πάλι... τέτοια άνοδος είναι άνευ προηγουμένου!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως οφείλεται στο γεγονός ότι το συγκεκριμένο τμήμα ανήκει και στο 4ο πεδίο, στο οποίο προβλέπεται αύξηση των βάσεων. Αλλά και πάλι... τέτοια άνοδος είναι άνευ προηγουμένου!


Δεν υπάρχει περίπτωση.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση.


Δεν μπορούμε να είμαστε τόσο βέβαιοι... συμφωνώ! Ωστόσο, είναι αρκετά τολμηρό να κάνει κανείς τέτοια πρόβλεψη αν δεν υπάρχουν πιθανότητες- έστω και λίγες- να πραγματοποιηθεί.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Κάποιο λάθος θα έχει γίνει. Θα το καταλάβαινα αν ήταν κάνα τμήμα νέας τεχνολογίας η ενός πεδίου που ξαφνικά ανοίχτηκαν πολλές δουλειές, αλλά για τμήμα ΔΕΣ δεν υπάρχει περίπτωση. Μιλάμε για τμήματα των οποίων οι βάσεις έχουν μείνει στάσιμες για δεκαετίες, και που οι επαγγελματικές τους προοπτικές είναι άθλιες.

Μάλλον θα πρόσθεσε κατά λάθος ένα μηδενικό επιπλέον
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Κάποιο λάθος θα έχει γίνει. Θα το καταλάβαινα αν ήταν κάνα τμήμα νέας τεχνολογίας η ενός πεδίου που ξαφνικά ανοίχτηκαν πολλές δουλειές, αλλά για τμήμα ΔΕΣ δεν υπάρχει περίπτωση. Μιλάμε για τμήματα των οποίων οι βάσεις έχουν μείνει στάσιμες για δεκαετίες, και που οι επαγγελματικές τους προοπτικές είναι άθλιες.

Μάλλον θα πρόσθεσε κατά λάθος ένα μηδενικό επιπλέον

Δε νομίζω πως πρόκειται για λάθος. Πού να έχει προσθέσει μηδενικό; Ο αριθμός διαφοράς της βάσης του 2018 και της φετινής αναμενόμενης είναι η πραγματικής διαφορά μεταξύ των δύο αριθμών. Δεν μπορεί να έχει προσθέσει μηδενικό..
Πάντως συμφωνώ μαζί σου στο ότι είναι κάπως απίθανη μία τέτοια αύξηση.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Δε νομίζω πως πρόκειται για λάθος. Πού να έχει προσθέσει μηδενικό; Ο αριθμός διαφοράς της βάσης του 2018 και της φετινής αναμενόμενης είναι η πραγματικής διαφορά μεταξύ των δύο αριθμών. Δεν μπορεί να έχει προσθέσει μηδενικό..
Πάντως συμφωνώ μαζί σου στο ότι είναι κάπως απίθανη μία τέτοια αύξηση.


Α ετσι οπως το πες νόμιζα πως απλα έγραψε τη διαφορά με πέρσι. Και πάλι, είμαι σίγουρος πως πρόκειται περί λάθους. Σε διαφορετική περίπτωση μάλλον έχει αρχίσει να τον χτυπάει η ηλικία στο κεφάλι...
 

dimospap

Νεοφερμένος

Ο dimospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εμένα με ξάφνιασε η εκτίμηση του Στρατηγάκη για το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στη Θεσσαλονίκη. Προβλέπει ότι θα "αγγίξει" τα 18.200 μόρια από την βάση των 12.738 μορίων του 2018.


Το διεθνων και ευρωπαικων σπουδων στο παμακ μέχρι πέρυσι άνηκε στο 4ο πεδιο , απο φέτος όμως ανήκει και στο 1ο πεδίο .
Γι'άυτο προβλέπεται αυτή η αύξηση
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εμένα με ξάφνιασε η εκτίμηση του Στρατηγάκη για το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών στη Θεσσαλονίκη. Προβλέπει ότι θα "αγγίξει" τα 18.200 μόρια από την βάση των 12.738 μορίων του 2018.
Ο Στρατηγακης και στις φετινές εκτιμήσεις του, έχει κάνει για εμένα υπερβολές ως προς τις αυξήσεις των βασεων. Πέρσυ, στη δικιά μου σχολή έλεγε ότι θα εκτοξευθεί η βάση της και τελικά δεν ανέβηκε ούτε 50 μόρια. Άνθρωπος είναι, λάθη θα κάνει. Δεν πρέπει κάποιος υποψήφιος να θεωρει δεδομενη την πρόσβασή του σε μια σχολή ή ότι είναι εκτός από αυτή γιατί πολλές φορές οι εκτιμητες πέφτουν (αρκετα) εκτός.
 

Dimitris2001

Νεοφερμένος

Ο Dimitris2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Έχω γράψει 16300 μόρια στο 4ο πεδίο και θέλω την Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΟΔΕ) στην ΑΣΟΕΕ.

Οι εκτιμήσεις λένε για βάση κοντά στο 16250 +-100 πραγμα που σημαίνει ότι ίσως για λίγο δεν περασω

Θα ήθελα την εκτίμηση σας για την βάση και την μεταβολή της!!
Ευχαριστώ πολυ!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Έχω γράψει 16300 μόρια στο 4ο πεδίο και θέλω την Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΟΔΕ) στην ΑΣΟΕΕ.

Οι εκτιμήσεις λένε για βάση κοντά στο 16250 +-100 πραγμα που σημαίνει ότι ίσως για λίγο δεν περασω

Θα ήθελα την εκτίμηση σας για την βάση και την μεταβολή της!!
Ευχαριστώ πολυ!


Δεν υπάρχει τόσο μεγάλη άνοδος.Ο Χρήστος και πολλοί άλλοι το υπολογίζουν στο 15.600-15.700.Δηλαδη max 500 μόρια άνοδος.
 

Dimitris2001

Νεοφερμένος

Ο Dimitris2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Επειδή είμαι καινούργιος στο forum, ο Χρήστος κάνει εκτιμησεις βάσεων βασισμένος σε κάποιο μοντελο;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Επειδή είμαι καινούργιος στο forum, ο Χρήστος κάνει εκτιμησεις βάσεων βασισμένος σε κάποιο μοντελο;
Δεν το ξέρω αυτό.Πεφτει μέσα πάντα όμως.Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις εκτός.Καλο καλοκαίρι.
 

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Επειδή είμαι καινούργιος στο forum, ο Χρήστος κάνει εκτιμησεις βάσεων βασισμένος σε κάποιο μοντελο;
Αδερφε και εγω με 16.671 θελω ΟΔΕ στο ΟΠΑ. Μακαρι να ειμαστε συμφοιτητες σε λιγους μηνες!!
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Έχω γράψει 16300 μόρια στο 4ο πεδίο και θέλω την Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΟΔΕ) στην ΑΣΟΕΕ.

Οι εκτιμήσεις λένε για βάση κοντά στο 16250 +-100 πραγμα που σημαίνει ότι ίσως για λίγο δεν περασω

Θα ήθελα την εκτίμηση σας για την βάση και την μεταβολή της!!
Ευχαριστώ πολυ!

Αδερφε και εγω με 16.671 θελω ΟΔΕ στο ΟΠΑ. Μακαρι να ειμαστε συμφοιτητες σε λιγους μηνες!!

Καλή επιτυχία και στους δύο σας!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top