[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ελεγκτές Αεράμυνας νομίζω θα πάει μόνο λίγο πιο κάτω από τους Μηχανικούς ΣΜΑ. ΣΝΔ λογικά θα πέσει λίγο, αλλά όχι τρομερά πράγματα.

Έχω 17.330 και είμαι τριτεκνος, πέρυσι η ειδική κατηγορία στους μηχανικούς στην ναυτικών δοκίμων είχε 16.900 μόρια περίπου. Πιστεύετε ότι την πιάνω? Είναι τρία άτομα μόνο βέβαια...
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Έχω 17.330 και είμαι τριτεκνος, πέρυσι η ειδική κατηγορία στους μηχανικούς στην ναυτικών δοκίμων είχε 16.900 μόρια περίπου. Πιστεύετε ότι την πιάνω? Είναι τρία άτομα μόνο βέβαια...


πιστεύω άνετα.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ξέρω ότι παλαιότερα υπήρχαν ειδικές βάσεις για άτομα με κοινωνικα και οικονομία κριτήρια. Ξέρει κανείς αν ισχύουν ακόμα η αν έχουν καταργηθεί;
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Έχω 17.330 και είμαι τριτεκνος, πέρυσι η ειδική κατηγορία στους μηχανικούς στην ναυτικών δοκίμων είχε 16.900 μόρια περίπου. Πιστεύετε ότι την πιάνω? Είναι τρία άτομα μόνο βέβαια...


Άμα είσαι στην ειδική κατηγορία, πιάνεις άνετα ΣΝΔ, μιας και οι βάσεις αναμένεται να πέσουν κιόλας. Τώρα Αεροπορία δε γνωρίζω δυστυχώς.
 

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Άμα είσαι στην ειδική κατηγορία, πιάνεις άνετα ΣΝΔ, μιας και οι βάσεις αναμένεται να πέσουν κιόλας. Τώρα Αεροπορία δε γνωρίζω δυστυχώς.


Η ΣΜΑ πιστεύετε ότι θα μείνει στα ίδια ή θα πέσει? Δεν μου φαίνονται απόλυτα σωστές οι εκτιμήσεις στο Έθνος
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Η ΣΜΑ πιστεύετε ότι θα μείνει στα ίδια ή θα πέσει? Δεν μου φαίνονται απόλυτα σωστές οι εκτιμήσεις στο Έθνος


Το πιο πιθανό είναι πτώση, αλλά μικρή. Αρκετά μικρή. Πάντα υπάρχει τεράστια ζήτηση για ΣΜΑ, μιας και θεωρείται από τις καλύτερες στρατιωτικές σχολές. Πιστεύω γύρω στα 50-70 μόρια πτώση αν είμαστε τυχεροί κιόλας.
 

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το πιο πιθανό είναι πτώση, αλλά μικρή. Αρκετά μικρή. Πάντα υπάρχει τεράστια ζήτηση για ΣΜΑ, μιας και θεωρείται από τις καλύτερες στρατιωτικές σχολές. Πιστεύω γύρω στα 50-70 μόρια πτώση αν είμαστε τυχεροί κιόλας.


Και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που είδα στις ΠΚΕ ότι οι περισσότεροι που έγραψαν ήθελαν ιπτάμενοι τουλάχιστον σε 7 ομάδες που είχα ρωτήσει. Δεν είδα για ΣΜΑ κανέναν μέχρι στιγμής εκτός από ένα παιδί με 17.500. Λίγο χλωμό βέβαια να δούμε κάτι τόσο χαμηλά.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω ότι παλαιότερα υπήρχαν ειδικές βάσεις για άτομα με κοινωνικα και οικονομία κριτήρια. Ξέρει κανείς αν ισχύουν ακόμα η αν έχουν καταργηθεί;


Από το 2014 και μετά, δεν ισχύει τίποτα τέτοιο!
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που είδα στις ΠΚΕ ότι οι περισσότεροι που έγραψαν ήθελαν ιπτάμενοι τουλάχιστον σε 7 ομάδες που είχα ρωτήσει. Δεν είδα για ΣΜΑ κανέναν μέχρι στιγμής εκτός από ένα παιδί με 17.500. Λίγο χλωμό βέβαια να δούμε κάτι τόσο χαμηλά.


Πάντα έτσι λένε και οι βάσεις παραμένουν στα ύψη. Τόσα χρόνια περίπου ίδιες έμειναν, θεωρώ απίθανο να πέσουν πολύ τώρα. Θα ήταν καλό όμως.
 

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Filip55

Νεοφερμένος

Ο Filip55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχω 18181 μορια, και είμαι πολύτεκνος, ευελπιστώ για αξιωματικών αστυνομίας
Βάση πολυτέκνων :17948
Βαση γεν. Σειρά :18123
Υπαρχουν ελπίδες?
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

Filip55

Νεοφερμένος

Ο Filip55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν δίνω ακόμα Πανελλήνιες, αλλά συμμερίζομαι το άγχος όλων των υποψηφίων. Είναι πράγματι αρκετά ψυχοφθόρο


Και κάθεσαι και υπολογίζεις αν μπαίνουμε ή όχι στις σχολές? Μπράβο σου!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ποτέ θα μάθουμε ποτέ θα βγουν οι βάσεις;
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ποτέ θα μάθουμε ποτέ θα βγουν οι βάσεις;
Συνήθως οι διαφορες σελίδες στυλ "Φοιτητικά Νέα" βγάζουν δημοσιεύσεις τύπου "Διέρρευσε η ημερομηνία δημοσίευσης των βασεων από έναν έγκυρο πληροφοριοδότη μας στο υπουργείο παιδείας". Δε θυμάμαι αν προηγείται ανακοίνωση στο site του υπουργείου, πάντως γενικα και φήμες να ανεβαίνουν στα site, αν δεν ανέβει επίσημη ανακοίνωση, να μη θεωρείτε τίποτα σίγουρο. Πέρσυ όλοι έλεγαν ότι θα ανέβαιναν την επόμενη μέρα το πρωί και τελικά ανέβηκαν το απόγευμα της ίδιας.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Συνήθως οι διαφορες σελίδες στυλ "Φοιτητικά Νέα" βγάζουν δημοσιεύσεις τύπου "Διέρρευσε η ημερομηνία δημοσίευσης των βασεων από έναν έγκυρο πληροφοριοδότη μας στο υπουργείο παιδείας". Δε θυμάμαι αν προηγείται ανακοίνωση στο site του υπουργείου, πάντως γενικα και φήμες να ανεβαίνουν στα site, αν δεν ανέβει επίσημη ανακοίνωση, να μη θεωρείτε τίποτα σίγουρο. Πέρσυ όλοι έλεγαν ότι θα ανέβαιναν την επόμενη μέρα το πρωί και τελικά ανέβηκαν το απόγευμα της ίδιας.


Το θυμάμαι αυτό που έγινε περσι.
 

Christos K

Νεοφερμένος

Ο Christos K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα.. .Είμαι απο ΕΠΑΛ και δίνω δεύτερη φορά για αστυνομία.. Φέτος έγιναν αλλαγές στους συντελεστές βαρύτητας και με την αύξηση τον θέσεων απο 10 σε 12 οχι και ποιός ξέρει τι αύξηση αλλα θα παίξει ρολο και αυτη η μικρή αύξηση. .Εβγαλα απο κοινή ομάδα 15.505 εχω ελπίδες με τις αλλαγές που έγιναν φέτος .. Αν ειναι κανείς απο ΕΠΑΛ ας απαντήσει .. Ευχαριστω !
Και εγω επαλ ειμαι και συγκεντρωσα για την κοινη ομαδα 15315 μορια Ανηκω στους τριτεκνους που μετραει ομως μονο για τα ΣΜΥ ΣΜΥΑ ΣΜΥΝ Δεν θεωρω οτι εχω ελπιδες διοτι δυστυχως και περυσι ισχυε ο συντελεστης 3,5 για μαθηματικα και γλωσσα και οπως ειδες οι βασεισ ξεκινουσαν απο 17240 στα ΣΜΥ για τριτεκνους και πανω Αν συνυπολογισεις οτι φετος εγραψαν καλυτερα στα μαθηματικα και χειροτερα στην εκθεση δεν νομιζω να δουμε αξιολογες μεταβολες στις βασεις Μακαρι να γινει το θαυμα!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top