[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δίνουν στο cnn μέγιστη πτώση βιολογικο εκπα 150 μόρια κ γενική πτώση στη βιολογία μικρότερη από την ιατρική όταν υπάρχουν ναι μεν περισσότερες σχολές ιατρικής, αλλά η ζήτηση για αυτές είναι πλ μεγαλύτερες κ μετά υπάρχουν σχολές όπως οδοντιατρική κτηνιατρική φαρμακευτική που ίσως να προτιμηθούν. Συν ότι πέρσι υπήρξε πτώση 280 μορίων άρα θεωρώ πολύ πιθανό να πέσει 200+ μόρια. Τι να πω ελπίζω προσωπικά να μν δω κανένα 17.850-17.900 γτ έχω 17.844 και θα απογοητευτώ άπειρα ????
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δίνουν στο cnn μέγιστη πτώση βιολογικο εκπα 150 μόρια κ γενική πτώση στη βιολογία μικρότερη από την ιατρική όταν υπάρχουν ναι μεν περισσότερες σχολές ιατρικής, αλλά η ζήτηση για αυτές είναι πλ μεγαλύτερες κ μετά υπάρχουν σχολές όπως οδοντιατρική κτηνιατρική φαρμακευτική που ίσως να προτιμηθούν. Συν ότι πέρσι υπήρξε πτώση 280 μορίων άρα θεωρώ πολύ πιθανό να πέσει 200+ μόρια. Τι να πω ελπίζω προσωπικά να μν δω κανένα 17.850-17.900 γτ έχω 17.844 και θα απογοητευτώ άπειρα ????


Εκτιμήσεις είναι.
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εκτιμήσεις είναι.


Συμφωνώ αλλά όταν είμαι λιγο πιο κάτω από τις εκτιμήσεις κάποιων ε αγχώνομαι. Ελπίζω να ξαναβγεί σωστός ο κύριος παρης που πέρσι είχε πει για βιολογικο εκπα 18.050 κ πήγε 18.051 κ φέτος λέει 17.635. Θα ήταν τελειο. Αλλά ας πάει κ 17.843 αρκεί να το πιάνω ????
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά όταν είμαι λιγο πιο κάτω από τις εκτιμήσεις κάποιων ε αγχώνομαι. Ελπίζω να ξαναβγεί σωστός ο κύριος παρης που πέρσι είχε πει για βιολογικο εκπα 18.050 κ πήγε 18.051 κ φέτος λέει 17.635. Θα ήταν τελειο. Αλλά ας πάει κ 17.843 αρκεί να το πιάνω ????


Ποιος είναι ο κύριος Παρις;Κοιτά πέρσι είχε
18.051 εγώ το υπολογίζω γύρω στο 17.800-17.900.Εσυ ποσό έχεις;
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ποιος είναι ο κύριος Παρις;Κοιτά πέρσι είχε
18.051 εγώ το υπολογίζω γύρω στο 17.800-17.900.Εσυ ποσό έχεις;


Πάτσης εννοούσα. Πέρσι είχε πσει στην πρόβλεψη τ για βιολογικο εκπα έξω κατά 1 μόριο. Εγώ έχω γράψει 17.844 κ σύμφωνα με πολλούς είμαι οριακά. Σύμφωνα με αυτόν π λέει 17.635 είμαι ανετα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Πάτσης εννοούσα. Πέρσι είχε πσει στην πρόβλεψη τ για βιολογικο εκπα έξω κατά 1 μόριο. Εγώ έχω γράψει 17.844 κ σύμφωνα με πολλούς είμαι οριακά. Σύμφωνα με αυτόν π λέει 17.635 είμαι ανετα


Μέσα είσαι κατά 90%!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

t.man

Νεοφερμένος

Ο t.man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
https://www.kathimerini.gr/1033848/gallery/epikairothta/ellada/oi-ektimhseis-gia-tis-vaseis-eisagwghs
Εδώ παιδια παντως δείχνει τεράστια αυξηση των βάσεων στο 4ο πεδίο..


Νομίζω είναι λίγο υπερβολική η εκτίμηση, θα υπάρξουν λογικά πάντα, αυξήσεις, αλλά εδώ δίνουν +800 μόρια λες και είναι στραγάλια. Υπάρχει σημαντική αύξηση θέσεων και αρκετά καινούργια τμήματα, πιστεύω θα μετριαστεί κάπως η άνοδος που φαίνεται εκ πρώτης όψεως απ' τις φετινές επιδόσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Νομίζω είναι λίγο υπερβολική η εκτίμηση, θα υπάρξουν λογικά πάντα, αυξήσεις, αλλά εδώ δίνουν +800 μόρια λες και είναι στραγάλια. Υπάρχει σημαντική αύξηση θέσεων και αρκετά καινούργια τμήματα, πιστεύω θα μετριαστεί κάπως η άνοδος που φαίνεται εκ πρώτης όψεως απ' τις φετινές επιδόσεις.


Συμφωνώ max 600 μόρια και αν.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Για να γλιτώσεις γράψιμο και τώρα πρέπει να απαντάς στον καθένα ξεχωριστά.. Απλά δώσε το λινκ. :P


Το είχαν ήδη δώσει απλά δεν ήταν στη σελίδα του 2ου πεδίου και μην ανησυχείς copy paste κάνω δεν γράφω χαχα :p
 

ανδρεας

Νεοφερμένος

Ο ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα.. .Είμαι απο ΕΠΑΛ και δίνω δεύτερη φορά για αστυνομία.. Φέτος έγιναν αλλαγές στους συντελεστές βαρύτητας και με την αύξηση τον θέσεων απο 10 σε 12 οχι και ποιός ξέρει τι αύξηση αλλα θα παίξει ρολο και αυτη η μικρή αύξηση. .Εβγαλα απο κοινή ομάδα 15.505 εχω ελπίδες με τις αλλαγές που έγιναν φέτος .. Αν ειναι κανείς απο ΕΠΑΛ ας απαντήσει .. Ευχαριστω !
 

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας!Κανω 10% φετος εχοντας γραψει περυσι 15.300 και ενα 12 νομιζω στα αγγλικα
Ποιες σχολες του α πεδιου αποκλειστικα στην Αθηνα θεωρειτε οτι υπαρχουν πιθανοτητες να πιασω?Ευχαριστω!
 

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Γεια σας!Κανω 10% φετος εχοντας γραψει περυσι 15.300 και ενα 12 νομιζω στα αγγλικα
Ποιες σχολες του α πεδιου αποκλειστικα στην Αθηνα θεωρειτε οτι υπαρχουν πιθανοτητες να πιασω?Ευχαριστω!


Υποθέτω πως 15.300 είναι τα μόρια σου χωρίς τα αγγλικά. Λοιπόν, σίγουρες σχολές με το 10% δεν υπάρχουν καθώς οι θέσεις που προσφέρονται ειναι λίγες. Παρόλα αυτά, θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου για σχολές όπως Θεολογία, φωτογραφεία, βιβλιοθηκονομια, τουρκικών σπουδών και ρωσικής φιλολογίας. Επίσης, πιστεύω ότι ΙΣΩΣ καταφέρεις να πιάσεις κοινωνιολογια επειδή φέτος δημιουργείται και καινούριο τμημα στο Ε.Κ.Π.Α. Λιγότερες πιθανότητες έχεις για παιδαγωγικά και Δημοσιογράφια. Αλήθεια εσένα σε νοιάζει μόνο να είναι Αθήνα ή έχεις κάποια συγκεκριμένη σχολή στο μυαλό σου;
 

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Υποθέτω πως 15.300 είναι τα μόρια σου χωρίς τα αγγλικά. Λοιπόν, σίγουρες σχολές με το 10% δεν υπάρχουν καθώς οι θέσεις που προσφέρονται ειναι λίγες. Παρόλα αυτά, θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου για σχολές όπως Θεολογία, φωτογραφεία, βιβλιοθηκονομια, τουρκικών σπουδών και ρωσικής φιλολογίας. Επίσης, πιστεύω ότι ΙΣΩΣ καταφέρεις να πιάσεις κοινωνιολογια επειδή φέτος δημιουργείται και καινούριο τμημα στο Ε.Κ.Π.Α. Λιγότερες πιθανότητες έχεις για παιδαγωγικά και Δημοσιογράφια. Αλήθεια εσένα σε νοιάζει μόνο να είναι Αθήνα ή έχεις κάποια συγκεκριμένη σχολή στο μυαλό σου;
Ευχαριστω για την απαντηση.Δεν εχω κατι στο μυαλο μου γιατι δεν μου αρεσει τρελα καποια σχολη.Εκτος απο αυτες που μου ειπες,ΦΠΨ,δημοσια δοιηκηση παντειου,πολιτικης επιστημης και ιστοριας και ιστορια/φιλοσοφια της επιστημης που βρισκω και σε αυτα καποιο ενδιαφερον θεωρεις μπορω να τα πιασω?Και αν γινεται μπορεις να μου πεις ποιες θα επελεγες εσυ?(ζηταω καθαρα τη γνωμη σου το ξερω οτι ειναι υποκειμενικο).Ευχαριστω παρα πολυ
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το ΦΠΨ δεν υπάρχει πλέον. Διαχωρίστηκε σε Φιλοσοφία και Παιδαγωγικό Δευτεροβάθμιας.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Καλησπέρα μήπως υπαρχει σάιτ που να κάνει εκτιμήσεις για 3ο πεδίο 10%? :hello:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top