[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Κατι με διοικηση δεν θυμαμαι
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

jmar

Νεοφερμένος

Η jmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
16130 πιθανοτητες για χημικο κρητης ?
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Έχω συγκεντρώσει περίπου 15.500 και δήλωσα το νέο τμήμα του χημικού της Καβάλας. Πώς πιστεύετε ότι θα διαμορφωθεί η βάση του ; ξέρουμε ότι τα χημικά έχουν μεγάλη ζήτηση αλλα δεν πιστεύω να είναι πάνω από 16.500 της Καβάλας καθώς είναι νέο τμήμα και είναι σε μια πόλη η οποία δεν ήταν φοιτητουπολη προηγουμένως..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Έχω συγκεντρώσει περίπου 15.500 και δήλωσα το νέο τμήμα του χημικού της Καβάλας. Πώς πιστεύετε ότι θα διαμορφωθεί η βάση του ; ξέρουμε ότι τα χημικά έχουν μεγάλη ζήτηση αλλα δεν πιστεύω να είναι πάνω από 16.500 της Καβάλας καθώς είναι νέο τμήμα και είναι σε μια πόλη η οποία δεν ήταν φοιτητουπολη προηγουμένως..

Κατά την άποψή μου, πιστεύω ότι το χημικό Καβάλας θα είναι κάπου μεταξύ των 15.500 με 16.000. Η Καβάλα είχε και άλλα τμήματα προηγουμένως αλλά παρόλα αυτά δεν την θεωρούσες και φοιτητουπολη. Ως νέο τμήμα δεν θα είναι αρκετά υψηλά και σίγουρα θα είναι κάτω από το τμήμα του Ηρακλείου. Επίσης μην ξεχνάς ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι τελείως διαφορετικό από τα υπόλοιπα τμήματα χημείας. Έχεις συγκρίνει τα μαθήματα που θα γίνουν στο τμήμα Καβάλας με τα μαθήματα που γίνονται στα Ιωάννινα για παράδειγμα;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μόνο το όνομα Kavalas University...τα σπάει. :studying:
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κατά την άποψή μου, πιστεύω ότι το χημικό Καβάλας θα είναι κάπου μεταξύ των 15.500 με 16.000. Η Καβάλα είχε και άλλα τμήματα προηγουμένως αλλά παρόλα αυτά δεν την θεωρούσες και φοιτητουπολη. Ως νέο τμήμα δεν θα είναι αρκετά υψηλά και σίγουρα θα είναι κάτω από το τμήμα του Ηρακλείου. Επίσης μην ξεχνάς ότι το πρόγραμμα σπουδών είναι τελείως διαφορετικό από τα υπόλοιπα τμήματα χημείας. Έχεις συγκρίνει τα μαθήματα που θα γίνουν στο τμήμα Καβάλας με τα μαθήματα που γίνονται στα Ιωάννινα για παράδειγμα;

Δεν το έχω ψάξει καθόλου γιατί εξαρχής το χημικό δεν ήταν από τις σχολές που με ενδιέφεραν απλά λόγω των μορίων μου έπρεπε να επεκταθώ και σε άλλες επιλογές.. το χημικό της Καβάλας παρόλο που οι καθηγητές μου μου είπαν ότι είναι ριψοκίνδυνο ως νέο τμήμα που είναι μου φάνηκε σαν μια ευκαιρία να μπω σε καλή σχολη με σχετικά χαμηλότερα μόρια. Όταν λες ότι διαφέρουν τα μαθήματα ξέρουμε εάν τα δικαιώματα σου στην συνέχεια θα είναι ελλείπη;
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεια σας. Πέρσι βιολογικο εκπα είχε 18.050 κ εγώ έχω φέτος 17.850. Θεωρείτε έχω ελπίδες; Απλά αν πέσει η τελευταία ιατρική πχ 250 μόρια κ πάει 18.200 ε δεν θα πάει κ αυτό αντίστοιχα λιγο πιο κάτω;(όχι απαραίτητα αλλά σύμφωνα μ τη λογική)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Γεια σας. Πέρσι βιολογικο εκπα είχε 18.050 κ εγώ έχω φέτος 17.850. Θεωρείτε έχω ελπίδες; Απλά αν πέσει η τελευταία ιατρική πχ 250 μόρια κ πάει 18.200 ε δεν θα πάει κ αυτό αντίστοιχα λιγο πιο κάτω;(όχι απαραίτητα αλλά σύμφωνα μ τη λογική)


Λογικά ναι.
 

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν το έχω ψάξει καθόλου γιατί εξαρχής το χημικό δεν ήταν από τις σχολές που με ενδιέφεραν απλά λόγω των μορίων μου έπρεπε να επεκταθώ και σε άλλες επιλογές.. το χημικό της Καβάλας παρόλο που οι καθηγητές μου μου είπαν ότι είναι ριψοκίνδυνο ως νέο τμήμα που είναι μου φάνηκε σαν μια ευκαιρία να μπω σε καλή σχολη με σχετικά χαμηλότερα μόρια. Όταν λες ότι διαφέρουν τα μαθήματα ξέρουμε εάν τα δικαιώματα σου στην συνέχεια θα είναι ελλείπη;

Δεν νομίζω τα επαγγελματικά δικαιώματα να διαφέρουν. Από ότι έχω δει στο πρόγραμμα σπουδών στο τμήμα της Καβάλας θα λειτουργήσουν δύο κατευθύνσεις: Χημεία και Τεχνολογία Πετρελαίου, Χημεία και Τεχνολογία Υλικών ενώ στα άλλα τμήματα δεν υπάρχουν κατευθύνσεις (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος). Δεν γνωρίζω αν αυτή η εξειδίκευση στο τελευταίο έτος σπουδών ωφελήσει τους φοιτητές. Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να πάρεις και μετεγγραφή σε περίπτωση που θέλεις χημικό και δεν θες και τόσο Καβάλα. Ποιες σχολές έχεις ως στόχο αν είναι να σε βοηθήσουμε όσο υπάρχει καιρός γιατί με τα μόρια σου πιάνεις κι άλλες αξιόλογες σχολές.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Γεια σας. Πέρσι βιολογικο εκπα είχε 18.050 κ εγώ έχω φέτος 17.850. Θεωρείτε έχω ελπίδες; Απλά αν πέσει η τελευταία ιατρική πχ 250 μόρια κ πάει 18.200 ε δεν θα πάει κ αυτό αντίστοιχα λιγο πιο κάτω;(όχι απαραίτητα αλλά σύμφωνα μ τη λογική)

Πιστεύω ότι θα πέσει και θα το πιάσεις γιατί λένε σχετικά μεγάλη πτωση... Εδώ πέρυσι έπεσε γύρω στα 280 μόρια δε θα πέσει φέτος... Κι εγώ βιολογικό εκπα θα είμαι. :pleasantry:
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν νομίζω τα επαγγελματικά δικαιώματα να διαφέρουν. Από ότι έχω δει στο πρόγραμμα σπουδών στο τμήμα της Καβάλας θα λειτουργήσουν δύο κατευθύνσεις: Χημεία και Τεχνολογία Πετρελαίου, Χημεία και Τεχνολογία Υλικών ενώ στα άλλα τμήματα δεν υπάρχουν κατευθύνσεις (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος). Δεν γνωρίζω αν αυτή η εξειδίκευση στο τελευταίο έτος σπουδών ωφελήσει τους φοιτητές. Πάντως να ξέρεις ότι μπορείς να πάρεις και μετεγγραφή σε περίπτωση που θέλεις χημικό και δεν θες και τόσο Καβάλα. Ποιες σχολές έχεις ως στόχο αν είναι να σε βοηθήσουμε όσο υπάρχει καιρός γιατί με τα μόρια σου πιάνεις κι άλλες
Δεν νομίζω ότι μπορώ να πάρω μεταγγραφή καθώς είναι το πλησιέστερο χημικό στην πόλη μου. Αν κάνω λάθος διόρθωσε με γιατί τα έχω μπερδέψει με τις μετεγγραφές και δεν έχω καταλάβει ακόμα πλήρως το τι ισχύει με αυτές. Στόχο είχα τα βιολογικά που είναι πολύ ψηλά όμως και δεν πέφτουν. Σκέφτηκα την βιοϊατρικων Επιστημών. Το νέο τμήμα δηλαδή που δημιουργείται στην Θεσσαλονίκη. Πολλοί λένε όμως ότι δεν είναι καλό. Νόμιζα και εγώ ότι έχω πολλές επιλογές με τόσα μόρια Αλλά μάλλον όχι. Έτσι όπως τα είδα Δεν υπάρχει κάτι που να με ενδιαφέρει και έχω πλήρη άγνοια για τις συγκεκριμένες σχολές που μπορώ να περάσω.
 

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι μπορώ να πάρω μεταγγραφή καθώς είναι το πλησιέστερο χημικό στην πόλη μου. Αν κάνω λάθος διόρθωσε με γιατί τα έχω μπερδέψει με τις μετεγγραφές και δεν έχω καταλάβει ακόμα πλήρως το τι ισχύει με αυτές. Στόχο είχα τα βιολογικά που είναι πολύ ψηλά όμως και δεν πέφτουν. Σκέφτηκα την βιοϊατρικων Επιστημών. Το νέο τμήμα δηλαδή που δημιουργείται στην Θεσσαλονίκη. Πολλοί λένε όμως ότι δεν είναι καλό. Νόμιζα και εγώ ότι έχω πολλές επιλογές με τόσα μόρια Αλλά μάλλον όχι. Έτσι όπως τα είδα Δεν υπάρχει κάτι που να με ενδιαφέρει και έχω πλήρη άγνοια για τις συγκεκριμένες σχολές που μπορώ να περάσω.

Αν είναι το πλησιέστερο στη πόλη σου τότε όντως δεν μπορείς να πάρεις μετεγγραφή για κάπου αλλού, εκτός βέβαια, αν έχεις αδέρφια που σπουδάζουν ήδη σε άλλη πόλη. Το τμήμα βιοϊατρικών επιστημών στη Θεσσαλονίκη το πιάνεις σίγουρα με τα μόρια που έχεις συγκεντρώσει και είναι ότι πιο κοντινό στο βιολογικό από άποψη μαθημάτων. Μην σκέφτεσαι τι λένε οι άλλοι αλλά σκέψου τι θέλεις εσύ,εχεις λίγες μέρες ακόμα μην αγχώνεσαι. Σκέψου λίγο με τι θα ήθελες να ασχοληθείς (μεταπτυχιακά κλπ) και φτιάξε το ανάλογο μηχανογραφικο. Με πτυχίο στις βιοϊατρικές επιστήμες μπορείς να ασχοληθείς με εγκληματολογια/ιατρό δικαστική, βιοτεχνολογια, μικροβιολογια, ογκολογία κ.ο.κ.
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν είναι το πλησιέστερο στη πόλη σου τότε όντως δεν μπορείς να πάρεις μετεγγραφή για κάπου αλλού, εκτός βέβαια, αν έχεις αδέρφια που σπουδάζουν ήδη σε άλλη πόλη. Το τμήμα βιοϊατρικών επιστημών στη Θεσσαλονίκη το πιάνεις σίγουρα με τα μόρια που έχεις συγκεντρώσει και είναι ότι πιο κοντινό στο βιολογικό από άποψη μαθημάτων. Μην σκέφτεσαι τι λένε οι άλλοι αλλά σκέψου τι θέλεις εσύ,εχεις λίγες μέρες ακόμα μην αγχώνεσαι. Σκέψου λίγο με τι θα ήθελες να ασχοληθείς (μεταπτυχιακά κλπ) και φτιάξε το ανάλογο μηχανογραφικο. Με πτυχίο στις βιοϊατρικές επιστήμες μπορείς να ασχοληθείς με εγκληματολογια/ιατρό δικαστική,
Ευχαριστώ πολύ θα σκεφτώ καλά αυτά που μου είπες
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ε ρε παιδια να μαζευτουμε να φτιαξουμε παρεακι αφου ειμαστε πολλοι που θα παμε βιολογικο :D:laugh:
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Αστυνομία τι εκτιμήσεις λέτε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top